Historijski dan za Goraždane-KUP BiH je njihov.

Svakodnevna dešavanja u Goraždu, Višegradu, Foči, Vlasenici, Han-Pijesku i ostalim mjestima regije.
Post Reply
Denox
Posts: 93
Joined: 13/03/2012 17:05
Location: Goražde

#1 Historijski dan za Goraždane-KUP BiH je njihov.

Post by Denox »

Adnan Jaškić, Josip Buljubašić, Elmir Građan i društvo ispisali su novu historiju goraždanskog rukometa! U Odličnoj rukometnoj predstavi pred punim tribinama uzavrele Gradske dvorane rukometaši Goražda ispunili su svoj i san svih navijača MRK Goražda savladavši favorizovani Borac rezultatom 28 :26.

Odličnih 30 minuta igre za MRK Goražde! Prvi gol na utakmici postiže Elmir Građan dok je na 2:0 povećao Josip Buljubašić. Nakon toga Borac uspjeva smaniti rezultat, no golovima Martića i Buljubašića rukometaši Goražda po prvi put uspjevaju otići na tri gola razlike, bilo je 5:2.

Borac golovima Obradovića držao je rezultatski priključak i održavao 2 gola razlike. Sredinom poluvremena MRK Goražde vodio je rezulatom 8:6 a po dva gola do tog momenta za domaće su postigli Buljubašuć, Martić, Građan i Jaškić.

Golovima Jaškića Goražde u 25 minutu ide ponovo na plus tri, a samo minutu kasnije nakon uspješnog sedmerca ovog igrača i prvi put prednost od četiri gola razlike. Do kraja poluvremena po jedan gol na obje strane i na poluvrijeme se odlazi sa prednošću Goražda 14:10

Početkom drugog dijela igralo se gol za gol. Obje momčadi su bile mnogo bolje u napadu, nego u odbrani, a u 36. minuti na semaforu je stajalo 19:15.

U 40. minuti Borac dolazi na samo gol zaostatka bilo je 20:19, no do izjednačenja izabranici Dragana Markovića nisu mogli.

U posljednjih deset minuta ulazi se pri rezultatu 24:21, a u samom finišu Borac je pokušao presingom, ali nije uspio. Goražde je na kraju sasvim zasluženo slavilo sa 28:26.

MRK Goražde:RK Borac:28:26(14:10)

Na kraju treba istaći i sjajnu atmosferu, koju su stvorili navijači Goražda, koji su danas očitali navijačku lekciju mnogim onim iz naše zemlje koji sebe vole nazivati navijačima.
U jednom trenutnu su navijači počeli skandirati ime Marka Panića,igrača suparničkog tima jer se u međuvremenu povrijedio na utakmici i ispraćen je pozitivnim ovacijama publike.