Historija/ povjest.

(H)istorija/povijest Bosne i Hercegovine, regiona, itd...

Moderator: anex

Post Reply
PM72
Posts: 17631
Joined: 30/04/2012 16:54

#1 Historija/ povjest.

Post by PM72 »

Poštovani prijatelji i saborci,
Sve diskusije i polemike na ovom forumu zbog kojih sam rado otvarao ovaj sajt su zamrle.Umjesto da pišemo o istoriji koju smo stvarali svojom krvlju i čiji smo sudionici bili,čitamo o Hamzevijskom islamu (nikad čuo),o bošnjačkoj kraljici Elizabeti :cry: ,Umihani,Kosači ili četnicima Muslimanima.I to je istorija ali prvenstveno trebamo zabilježiti i opisati našu borbu 1992-1995 da ne bi nakon naši potomci za 100 godina nagađali kao što mi nagađamo o Katarini ili Elizabeti bošnjačkoj :lol:

Radi ovakve politike i tema otišli su mnogi pravi borci.Trebamo dobro opisati svaki najsitniji detalj o bitkama na Žuču,Goraždu ili Teočaku a o bitkama na Bedru neka uče po teološkim fakultetima.To je moje mišljenje i ne zamjerite što ga javno iznosim.
User avatar
Kemal Malovčić
Posts: 9090
Joined: 19/03/2012 01:03

#2 Re: Historija/ povjest.

Post by Kemal Malovčić »

Hajti počmi.
theTruePath
Posts: 8483
Joined: 26/12/2009 15:23

#3 Re: Historija/ povjest.

Post by theTruePath »

Eeee osjecam se prozvanim..hamzevijski islam treba ozivjeti 8-)
User avatar
harač
Posts: 5274
Joined: 13/02/2006 13:30

#4 Re: Historija/ povjest.

Post by harač »

theTruePath wrote:Eeee osjecam se prozvanim..hamzevijski islam treba ozivjeti 8-)
smiri doživljaje da te ne prijavim IZ :D
User avatar
Gojeni H
Posts: 10228
Joined: 28/04/2012 09:54

#5 Re: Historija/ povjest.

Post by Gojeni H »

Vodnice,
Jesam li ja tebi rekao da od ovih tvojih multi-kulti nema nista k'o ni od "merhametlija". O cemu ce pisat'? O borbi prsa-u-prsa tokom partije saha?

Evo da ti spasim temu...
Ja bih malo o Gradachcu 92. Evo, jedna od najvecih pobjeda na Gradachachkom ratistu. Zarobljavanje oklopnog voza.
Nisam ucestvovao u akciji, ali znam par ljudi koji jesu ovo odradili. Znam samo da smo dugo poslije ovoga imali "chorbe" za izvoza.

http://www.youtube.com/watch?v=zwhw7qa_IqY
PM72
Posts: 17631
Joined: 30/04/2012 16:54

#6 Re: Historija/ povjest.

Post by PM72 »

Gojeni H wrote:Vodnice,
Jesam li ja tebi rekao da od ovih tvojih multi-kulti nema nista k'o ni od "merhametlija". O cemu ce pisat'? O borbi prsa-u-prsa tokom partije saha?

Evo da ti spasim temu...
Ja bih malo o Gradachcu 92. Evo, jedna od najvecih pobjeda na Gradachachkom ratistu. Zarobljavanje oklopnog voza.
Nisam ucestvovao u akciji, ali znam par ljudi koji jesu ovo odradili. Znam samo da smo dugo poslije ovoga imali "chorbe" za izvoza.

http://www.youtube.com/watch?v=zwhw7qa_IqY
Gojeni,

Zamjerio sam ti par stvari ali pošto si moj :bih: hahaliću ti,što bi rekli ovi u skraćenim pantalonama.

Kao prvo,nemoj me zvati vodnikom jer tako policajce zovu samo oni koji imaju zatvorskog iskustva.Mogu svašta pomisliti o tebi.Policajac sam bio silom prilika jer su mi se MUP činio koliko-toliko poštenom jedinicom spremnom za borbu protiv agresora.Meni nisu trebale tuđe televizije i videorekorderi pa da u lokalnom TO glumim kabadahiju.Ja sam uzeo pušku iz čistog patriotizma a ne iz interesa.Čim je rat prestao i ja sam napustio MUP - mogao sam ostati ali ne volim uniformu...

Na jednoj drugoj temi sam pročitao kako si napisao da su Podrinjci imali više muda nego sarajlije i tuzlaci zajedno.Nisam htio da dodajem kerozin na vatru ali svašta bih ti rekao.Više je oko Sarajeva bilo oklopa,tenkova i četnika nego u komplet Istočnoj Bosni ali to je druga tema.To ko je imao više muda vidi se iz adrese stanovanja.

I na kraju,šta ti znači ovo podbadanje o "mojim multi-kulti"? Koji su to?
User avatar
Gojeni H
Posts: 10228
Joined: 28/04/2012 09:54

#7 Re: Historija/ povjest.

Post by Gojeni H »

PM72 wrote:
Gojeni H wrote:Vodnice,
Jesam li ja tebi rekao da od ovih tvojih multi-kulti nema nista k'o ni od "merhametlija". O cemu ce pisat'? O borbi prsa-u-prsa tokom partije saha?

Evo da ti spasim temu...
Ja bih malo o Gradachcu 92. Evo, jedna od najvecih pobjeda na Gradachachkom ratistu. Zarobljavanje oklopnog voza.
Nisam ucestvovao u akciji, ali znam par ljudi koji jesu ovo odradili. Znam samo da smo dugo poslije ovoga imali "chorbe" za izvoza.

http://www.youtube.com/watch?v=zwhw7qa_IqY
Gojeni,

Zamjerio sam ti par stvari ali pošto si moj :bih: hahaliću ti,što bi rekli ovi u skraćenim pantalonama.

Kao prvo,nemoj me zvati vodnikom jer tako policajce zovu samo oni koji imaju zatvorskog iskustva.Mogu svašta pomisliti o tebi.Policajac sam bio silom prilika jer su mi se MUP činio koliko-toliko poštenom jedinicom spremnom za borbu protiv agresora.Meni nisu trebale tuđe televizije i videorekorderi pa da u lokalnom TO glumim kabadahiju.Ja sam uzeo pušku iz čistog patriotizma a ne iz interesa.Čim je rat prestao i ja sam napustio MUP - mogao sam ostati ali ne volim uniformu...

Na jednoj drugoj temi sam pročitao kako si napisao da su Podrinjci imali više muda nego sarajlije i tuzlaci zajedno.Nisam htio da dodajem kerozin na vatru ali svašta bih ti rekao.Više je oko Sarajeva bilo oklopa,tenkova i četnika nego u komplet Istočnoj Bosni ali to je druga tema.To ko je imao više muda vidi se iz adrese stanovanja.

I na kraju,šta ti znači ovo podbadanje o "mojim multi-kulti"? Koji su to?


Le-gen-do. :lol:
Po tvoj halal bi do Stambola isao. Nista mi nemoj zamjerit'.
Samo sam prokomentarisao za Teocak. To si trebao vidjet', drug.
BatoS
Posts: 597
Joined: 18/03/2013 14:40

#8 Re: Historija/ povjest.

Post by BatoS »

PM72 wrote:...čitamo o Hamzevijskom islamu (nikad čuo)...
Pa zato se i pise o tome da bi likovi kao ti naucili nesto o svojoj lijepoj zemlji Bosni.

Elizabeti bošnjačkoj :lol:
Da, zamisli... tako se zvala.
theTruePath
Posts: 8483
Joined: 26/12/2009 15:23

#9 Re: Historija/ povjest.

Post by theTruePath »

A dze ce bosnjakinja biti elizabeta,da je Emina ili Mubina moglo bi 8-)
PM72
Posts: 17631
Joined: 30/04/2012 16:54

#10 Re: Historija/ povjest.

Post by PM72 »

BatoS wrote: Pa zato se i pise o tome da bi likovi kao ti naucili nesto o svojoj lijepoj zemlji Bosni
Mnogo ti hvala na brizi o mom intelektu ali bih te zamolio da me obavjestite kad budu na repertoaru vehabijski časovi,da ih eskiviram i da odem na pivu jer me vaša interpetacija istorije zanima koliko i ravnogorski četnički pokret.
PM72
Posts: 17631
Joined: 30/04/2012 16:54

#11 Re: Historija/ povjest.

Post by PM72 »

Gojeni,

Za Teočak znam,imao sam priliku to slušati iz prve ruke.Naime,jedan moj komšija i prijatelj zadesio se u Teočaku i bio je tamo do kraja 1992.Odmah se priključio i ratovao.Ja tim ljudima skidam kapu!
theTruePath
Posts: 8483
Joined: 26/12/2009 15:23

#12 Re: Historija/ povjest.

Post by theTruePath »

PM72 wrote:
BatoS wrote: Pa zato se i pise o tome da bi likovi kao ti naucili nesto o svojoj lijepoj zemlji Bosni
Mnogo ti hvala na brizi o mom intelektu ali bih te zamolio da me obavjestite kad budu na repertoaru vehabijski časovi,da ih eskiviram i da odem na pivu jer me vaša interpetacija istorije zanima koliko i ravnogorski četnički pokret.
Na kojoj si ti drogi? cuj vehabijski casovi..oooj majko :lol: :lol: :lol: :lol:
PM72
Posts: 17631
Joined: 30/04/2012 16:54

#13 Re: Historija/ povjest.

Post by PM72 »

Ti ako si oduševljen tim temama -samo naprijed ali nemoj daviti ostale."U vjeri nema prisile" kako kaže jedan ajet...
theTruePath
Posts: 8483
Joined: 26/12/2009 15:23

#14 Re: Historija/ povjest.

Post by theTruePath »

kakve teme? :?
User avatar
JoseMujica
Posts: 27556
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#15 Re: Historija/ povjest.

Post by JoseMujica »

BatoS wrote:
PM72 wrote:...čitamo o Hamzevijskom islamu (nikad čuo)...
Pa zato se i pise o tome da bi likovi kao ti naucili nesto o svojoj lijepoj zemlji Bosni.

Elizabeti bošnjačkoj :lol:
Da, zamisli... tako se zvala.
zvala se Elizabeta Bosanska kvaziistoričari Lavićevske metodologije i Čekićevske ideologije

uzmite u ruke rječnik Poljskog i prestanite više falsificirati historiju
BatoS
Posts: 597
Joined: 18/03/2013 14:40

#16 Re: Historija/ povjest.

Post by BatoS »

JoseMujica wrote:zvala se Elizabeta Bosanska kvaziistoričari Lavićevske metodologije i Čekićevske ideologije
Zvala se "bosanska" ? Znaci mi Bosnjaci nemamo nista sa tim? :lol:

Dobar je Hoze...
uzmite u ruke rječnik Poljskog i prestanite više falsificirati historiju
Ciju historiju?
User avatar
JoseMujica
Posts: 27556
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#17 Re: Historija/ povjest.

Post by JoseMujica »

historiju Bosne i Hercegovine sa kojom imaju Bošnjaci veze koliko i svi drugi građani BiH koji nisu Bošnjaci-muslimani.

Vi poluistinama i namjernim ideološkim tumačenjima pokušavate historiju BiH pretvoriti u historiju Bošnjaka-muslimana :-)

tako imaš ovog svog "brata" na pravom putu koji po forumu sere kako je Armija RBih bila muslimanska vojska i kako je u RBiH bio građanski rat....došli ste do takvog dna, dijeleći RBiH po vjerskoj liniji, da po forumu piskarate omiljene Rašine političke teze.
BatoS
Posts: 597
Joined: 18/03/2013 14:40

#18 Re: Historija/ povjest.

Post by BatoS »

JoseMujica wrote:historiju Bosne i Hercegovine sa kojom imaju Bošnjaci veze koliko i svi drugi građani BiH koji nisu Bošnjaci-muslimani.
Znaci kraljica bosanska je ujedno i srpska i hrvatska, jer su Srbi i Hrvati gradjani Bosne...?

Srednjevijekovna historija Bosne... koliko pripada Bosnjacima toliko pripada i Srbima i Hrvatima?

Je li to hoces da nam kazes Hoze?
User avatar
Amethyst
Posts: 46
Joined: 27/09/2011 20:39

#19 Re: Historija/ povjest.

Post by Amethyst »

Jadi moj... :-)
Elizabeta kao Elizabeta - kcerka Stjepana II Kosace? Na engleskom ona jeste Elisabeth of Bosnia (Elizabeta BOSANSKA) da bi je (izmedju ostalog) razlikovali od njene babe (majke, nane...kako hocete) Jelisavete (kcerke kralja Dragutina Nemanjica), jer zapadnjacka verzija imena Jelisaveta je Elizabeta. Tako je ova Elisabeth of Bosnia, a druga Elisabeth of Serbia.
theTruePath
Posts: 8483
Joined: 26/12/2009 15:23

#20 Re: Historija/ povjest.

Post by theTruePath »

A ne brini Hose,nije nam toliko u interesu da svojatamo Elizabetu,eto vam je dzaba

Imamo mi vece heroje,gazije i licnosti ;-) :mrgreen:
User avatar
Amethyst
Posts: 46
Joined: 27/09/2011 20:39

#21 Re: Historija/ povjest.

Post by Amethyst »

theTruePath wrote:A ne brini Hose,nije nam toliko u interesu da svojatamo Elizabetu,eto vam je dzaba

Imamo mi vece heroje,gazije i licnosti ;-) :mrgreen:
A ko su ti "mi"? :roll:
User avatar
cyprus
Posts: 39269
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#22 Re: Historija/ povjest.

Post by cyprus »

BatoS wrote:Srednjevijekovna historija Bosne... koliko pripada Bosnjacima toliko pripada i Srbima i Hrvatima?

Je li to hoces da nam kazes Hoze?
Nisam Hoze, ali upravo tako.
theTruePath
Posts: 8483
Joined: 26/12/2009 15:23

#23 Re: Historija/ povjest.

Post by theTruePath »

cyprus wrote:
BatoS wrote:Srednjevijekovna historija Bosne... koliko pripada Bosnjacima toliko pripada i Srbima i Hrvatima?

Je li to hoces da nam kazes Hoze?
Nisam Hoze, ali upravo tako.
Ajde da se i ja slozim.Zna se ko smo mi Bosnjaci.A ona je Bosanka
melac
Posts: 1550
Joined: 25/08/2008 19:33

#24 Re: Historija/ povjest.

Post by melac »

Skrenuli ste s teme, ima nas i koje zanima ideja o temi iz uvodnog posta. Ako imate kulture i obraza pustite da se razvije tema onako kao je autor naumio, đubrad jedna.
BatoS
Posts: 597
Joined: 18/03/2013 14:40

#25 Re: Historija/ povjest.

Post by BatoS »

cyprus wrote:
BatoS wrote:Srednjevijekovna historija Bosne... koliko pripada Bosnjacima toliko pripada i Srbima i Hrvatima?

Je li to hoces da nam kazes Hoze?
Nisam Hoze, ali upravo tako.
A pripada li historija Srbije i Hrvatske podjednako i Bosnjacima?

Ili bi ti samo Bosnu da dijelis sa komsilukom?
Post Reply