Hisense klima inverter iskustva

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Locked
peljto
Posts: 87
Joined: 12/12/2011 17:23

#1 Hisense klima inverter iskustva

Post by peljto »

Kakva su vaša dosadašnja iskustva sa Hisense inverter klimama?
Vidim da ima nekih modela 12ke oko 1300-1400KM sa naprednim opcijama i visokim seer i scoop.
HannsG
Posts: 7
Joined: 05/12/2021 01:03

#2 Re: Hisense klima inverter iskustva

Post by HannsG »

Loše iskustvo s Hisense expert smart 12k inverter klimom...

Loš kvalitet same izrade i plastike, plastika "pucketa" prilikom hlađenja/grijanja i ide na živce.
U modu grijanja senzor temperature baguje, daje krive informacije mtbu, cc +10'C više od realne temp. što za posljedicu ima sljedeće probleme....
Zbog prethodnog problema dešava se da izbaci grešku "Overheating" i gasi vanjsku jedinicu.
Totalno loša regulacija sobne temp. od one zadane u modu grijanja zimi, dok ljeti u modu hlađenja radi perfektno.
Sat na daljinskom ima grešku, podesite ga tačno u minutu i on za dva mjeseca sam "nabere" 5 minuta unaprijed...
Vanjska jedinica je bučnija dok ne postigne određenu temp. i ima vibracije koje prenosi na zid ako nema neke izolacije između zida i nosača.
Ventilator vanjske jedinice pri manjim brzinama proizvodi neke zvukove "kliktanja" ljeti, što zna da iritira kada se sjedi vani na balkonu ili u bašti.
zoranino
Posts: 3
Joined: 20/09/2022 19:49

#3 Re: Hisense klima inverter iskustva

Post by zoranino »

Ni slučajno ne kupovati Hisense,znam slučaj gdje se čovjeku isti dan kada je kupio pokvarila i imao je velike probleme,a takođe NI SLUČAJNO ne kupovati LG KLIMA UREĐAJ LG S12EQ DUAL INVERTER 12 000 BTU ,ovo smeće od klime mi nisu uspjeli popraviti 2 i po godine u garanciji,konstantno izbacuje greške i to ljeti CH 38 i CH 21 a zimi grije 2 minuta pa ide u defrost iako su joj promijenjeni svi dijelovi a ja nikada nisam dobio ni novu klimu niti povrat novca niti bar izvinjenje od ovlaštenog prodavca Stanić trade Sarajevo ni do danas 27.09.2022g. Ponavljam ovaj škart koji nosi naziv klima uredjaj je kupljen u junu 2019g.
User avatar
gentoo
Posts: 3225
Joined: 05/01/2008 12:10
Location: Ze
Grijem se na: MSZ-LN25 / MSZ-BT25

#4 Re: Hisense klima inverter iskustva

Post by gentoo »

Locked