Hiperhidroza

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

Post Reply
diamonds0110
Posts: 1
Joined: 29/07/2014 18:00

#1 Hiperhidroza

Post by diamonds0110 »

Zanima me ko ima hiperhidrozu-bolest/simptom prekomjernog znojenja najcesce dlanova, pazuha, stopala...

Posto ja imam, zanima me ima li jos ljudi po BiH koji je imaju, jer znam kako je kada ti se konstantno znoje ti dijelovi tijela. :(


Nadam se da ce se neko javiti. :)
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#2 Re: Hiperhidroza

Post by O'zone »

Dlanovi i stopala :(

Sad nakon tri'est godina već navikao mada još uvijek smeta. Lijeka kao lijeka nema nekih tretmana ima mali milion.

Od samog poremečaja boluje stvarno dosta ljudi.
User avatar
travar
Posts: 2760
Joined: 14/08/2006 21:23
Location: Tudena

#3 Re: Hiperhidroza

Post by travar »

Meni se cijelo tijelo znoji :roll:
Samo jesam li izašao iz kuće, nakon par minuta, osjetim kapi po leđima.

Helem, čitao sam, mislim na ovom pdf-u, da su ljudi kupovali nekakav gel/losion Galmanin, koji navodno pomaže, mada ga lično nisam probao, mrsko mi ići do apoteke :mrgreen:
User avatar
XTigerX
Posts: 11
Joined: 17/08/2014 23:44
Location: Banja luka

#4 Re: Hiperhidroza

Post by XTigerX »

Od iste bolujem od svoje petnaeste godine to jeste vec nekih deset godina. Sto se tice nasih dermatologa vise manje oni pojma nemaju o ovoj bolesti a nije ni neko cudo kada im dermatoloske ambulante vise lice na salone ljepote sa svim tim masazerima, solarijumima i sl.... Tako da sam bio prinudjen na neki nacin sam se edukovati sto je vise moguce na temu ove bolesti. Uglavnom komunikacijom preko maila-a sa poznatim pa i vodecim svjetskim dotorima u ovoj oblasti medicine, koji su bili vise nego susretljivi. Kod mene se radi o teskom obliku hiperhidroze, znaci obilno znojenje u podruciju cijeloga tijela. Do prije dvije godine nekako sam i uspjevao kontrolisati bolest prije svega tusiranje minimalno tri puta dnevno, pedantnost u svakom pogledu, atiperspiranti, kreme, gelovi i sl... U poslednje dvije godine vise mi ni to ne pomaze. Tako da sam trenutno poceo sa tretmanom iontoforeze, mada je jos prerano rekao bih da djeluje a planiram uskoro poceti koristiti i antiholigerijske lijekove koji djeluju direktno na nervni sistem i samim tim zaustavljaju rad znojnih zlijezda. Navodno su jako djelotvorni, mada imaju i neke nus pojave kao sto su susenje usne supljine, susenje koze i sl... A sada cu vam izloziti neke od djelotvornih nacina da se rijesite ove bolesti i zapocnete normalan zivot u koliko je to moguce. Kvaka je samo u tome da trebate imati nesto kesa i stvar je rijesena. :wink:
1. Opreacija sjecenja nerava, podrazumjeva hirursko otvaranje glave. Radi se u svega nekoliko evropskih zemalja, dosta je rizicno a kosta nekih 15000 e. 100 % djeluje!!!
2. Tretman botoxom radi se svakih cetiri do devet mjeseci injekcija kosta 300 e a vama trebaju minimalno cetiri za sve kriticne zone, tako da je ukupna cijena oko 1200 e. Sa tim da se tretman ponavlja svakih nekoliko mjeseci u vecini slucajeva svakih pet mjeseci. 100% djeluje!!!
3. Antiholigerijski lijekovi kojih imate nekoliko vrsta navodno odlicno djeluju medjutim imaju i ozbiljne posljedice kao sto su susenje usne supljine, susenje koze i sl... Kostaju oko 50 km, zavisno.
4. Aparat za iontoforezu djeluje tako sto se struja od otprilike dvadeset v pusta po petnaest minuta kroz odredjene djelove tijela. Ovaj tretman se ponavlja deset dana, zatim ste mirni nekih tri mjeseca. Konkretno deskripcija se nalazi u sledecem linku: https://www.youtube.com/watch?v=T_2weZvw9uo. Aparat kosta od 500 do 1500 e zavisno. Isto tako napomenu bih da ist mozete sami napraviti pomocu univerzalnog punjaca za laptope za svega 15 e.
5. Laserska operacija kojom se trajno uklanjaju znojne zlijezde a kosta svega 1000 e. Jedini problem kod ove operacije je to sto se izvodi samo u predjelu pazusnih jama. 100% djeluje!!!
6. Hirurski zahvat pri kome se zarezuju lijeva i desna strana gudnog kosa i na taj nacin se presijecaju nervi koji vode do znojnih zlijezda ova operacija kosta oko 1000 e i izvodi se u Srbiji u Sremskoj Kamenici. Problem je u tome sto se na ovaj nacin rijesavate znojenja samo u predjelu pazusnih jama i dlanova a propraceno je i mnogim nus pojavama kao sto je pretjerano znojenje u podruciju abdomena i ledja.
Eto to bi bilo to. Znam da sam vas smorio ali se nadam da sam vam i pomogao. :thumbup:
https://www.youtube.com/watch?v=8hXXKMVE4p0
Znojnica1985
Posts: 1
Joined: 01/04/2021 08:26

#5 Re: Hiperhidroza

Post by Znojnica1985 »

Pozdrav dragi ljudi....vać godinama bolujem od hiperhidroze. Probala sam koristiti svašta...trenutno radim ionzoforezu ali sam nekoc davno probala koristiti galmanin...super je pomagao. Na žalost ne mogu ga naručiti iz bih, ne dostavljaju. Ima li koja dobra duša da mi se javi i pomogne taj proizvod poslati iz bih?😇🙏
Goran99
Posts: 4
Joined: 30/10/2018 09:46

#6 Re: Hiperhidroza

Post by Goran99 »

Znojnica1985 wrote: 05/04/2021 08:23 Pozdrav dragi ljudi....vać godinama bolujem od hiperhidroze. Probala sam koristiti svašta...trenutno radim ionzoforezu ali sam nekoc davno probala koristiti galmanin...super je pomagao. Na žalost ne mogu ga naručiti iz bih, ne dostavljaju. Ima li koja dobra duša da mi se javi i pomogne taj proizvod poslati iz bih?😇🙏
Da li se taj sprej Galmanin smije nanositi svugdje? Ja imam bas tezak oblik hiperhidroze, pazuh i ostalo mi nije problem, najveci problem mi je međunožje, za 5 minuta donji veš bude mokar skroz, ne znam da li se smije koristiti u tom području.
Post Reply