Hilton u Sarajevu?

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
bubii
Posts: 10
Joined: 04/11/2012 13:39

#126 Re: Hilton u Sarajevu?

Post by bubii »

braca wrote:Jos se je u titino doba govorilo o koncesiji Kuvajcanima na auto-put, pa im se NIJE dalo, komunisticka posla. Eh, da im je onda data ta hebena koncesija, gdje bismo sada bili.....

Nadalje, potpuno je nevazno da li dobit/profit ide ovome ili onome, bitna su radna mjesta, porezi i opci drustveni interes. Da li ce profit ici Kurti ili Murti, kakve to veze ima? Ako asociras na reinvesticije od profita, to je nseto sasvim drugo, nemojte da bude kao u Hrvatskoj "ne damo mi da nam Rusi grade hotele". Kakve veze ima ko gradi hotele na potpuno praznoj i ne naseljenoj zemlji po otocima, jedino je vazno da se podigne turizam i dobiju radna mjesta, uz naplatu poreza, a da li dobit ide Kerumu ili nekom Rusu, sta je to briga radniku koji nije imao posla, okopavao je blitvu, a sada ima - posao. I to šiki-miki posao!
fol je u jacanju domaceg privatnog sektora. zasto nasi investitori nebi negdje gradili a pare u BiH dolazile. kada neko gradi i bavi se tim poslom, ma za njega penzija ne postoji, on ce graditi dok ne umre. ali ako mu nedash sansu da uspije, na zalost nece moci ni graditi.
kada ima para, onda su i za gradjane kamate jeftinije, jer novac privatnog sektora koji se kumulira poboljsava cjelokupni sistem. kako nama niko neda ono njegovo, tako ni mi ne trebamo davati nase. draze je meni da moj komsija Mujo ima, a ne neki John Wayne. Mujo sredi ulicu, napravi fasadu, uredi mahalu! A John ode u texas da uredjuje mahale :P
User avatar
braca
Posts: 854
Joined: 08/08/2005 14:56

#127 Re: Hilton u Sarajevu?

Post by braca »

Da ako Mujo ima lovu, no ako nema ni Muje ni mujine love, dragi John Wayne je dobro dosao! Primjer Hrvatske, potpuno im prazna obala, neizgradjena, ali "e ne dam ja laticu - svoju" ! (ako ne znas ovaj vic o dvije ruze u pustinji i jednom potoku, hebi ga, ne mogu ga sada pisati)
esad_plavi
Posts: 354
Joined: 26/06/2012 01:55

#128 Re: Hilton u Sarajevu?

Post by esad_plavi »

poznanik wrote: Ja živim u zgradi s južne strane Bristola, i s prozora vidim njegovu cijelu južnu i istočnu stranu. Ni danas, ni, npr. u vrijeme SFF, hotel nije bio popunjen ni sa pola kapaciteta. Sjećam se da je u vrijeme SFF na južnoj strani bilo popunjeno tek 12 soba, osim ako mu gosti uveče nisu sjedili u mraku :D
Pa nije hotel stan da cijelo vece sjedis u njemu s upaljenim svijetlima. Kad god sam putovao negdje, hotel mi je sluzio samo za prespavati, mada mozda je to samo moja navika, pa gasim svijetlo kad spavam :D Ne boj se uopste da Bristol super posluje, a aBd poslovat ce i taj Hilton kada i ako se otvori, a sto se mene tice - nebitno je jel ga gradi Bubica ili Paris, niti mora biti Hilton, dok god se otvaraju radna mjesta i dok se placaju porezi dobro je i neka im. S druge strane argumenti o mijenjanju regulacionog plana, kao toboznjem dokazu korupcije, su cista glupost. Naravno da je za opcinu povoljno da se pare ulazu, da se nesto (g)radi i da se slivaju prihodi od privatnog sektora u budzet i naravno da ce skociti da udovolje investitorima, ne zato sto su malogradjani, nego zato sto vide priliku za zaradom. Ne znam kojim argumentom mozes braniti postojece stanje, kao bolje u odnosu na ovo sto je planirano?
User avatar
P308
Posts: 5084
Joined: 21/09/2012 23:15

#129 Re: Hilton u Sarajevu?

Post by P308 »

Bristol odlicno posluje, znam iz pouzdanih izvora! :wink:
User avatar
braca
Posts: 854
Joined: 08/08/2005 14:56

#130 Re: Hilton u Sarajevu?

Post by braca »

esad_plavi: svaka cast, sjedi - pet! :thumbup:
User avatar
Cossack
Posts: 7146
Joined: 22/12/2002 00:00
Location: Sarajevo
Vozim: Astrilaka

#131 Re: Hilton u Sarajevu?

Post by Cossack »

esad_plavi wrote:Pa nije hotel stan da cijelo vece sjedis u njemu s upaljenim svijetlima. Kad god sam putovao negdje, hotel mi je sluzio samo za prespavati, mada mozda je to samo moja navika, pa gasim svijetlo kad spavam :D Ne boj se uopste da Bristol super posluje, a aBd poslovat ce i taj Hilton kada i ako se otvori, a sto se mene tice - nebitno je jel ga gradi Bubica ili Paris, niti mora biti Hilton, dok god se otvaraju radna mjesta i dok se placaju porezi dobro je i neka im. S druge strane argumenti o mijenjanju regulacionog plana, kao toboznjem dokazu korupcije, su cista glupost. Naravno da je za opcinu povoljno da se pare ulazu, da se nesto (g)radi i da se slivaju prihodi od privatnog sektora u budzet i naravno da ce skociti da udovolje investitorima, ne zato sto su malogradjani, nego zato sto vide priliku za zaradom. Ne znam kojim argumentom mozes braniti postojece stanje, kao bolje u odnosu na ovo sto je planirano?
:thumbup:
cranberries
Posts: 594
Joined: 02/04/2010 15:19
Location: Earth

#132 Re: Hilton u Sarajevu?

Post by cranberries »

Kada sam imao goste iz Austrije htio sma im obezbjediti smjestaj u Bristolu ali medjutim nisu imali mjesta dostupnog na moje razocarenje ali ipak mi je s druge strane bilo i drago da rade dobro. To je bilo prije malo vise od mjesec dana. Po svemu sudeci rade odlicno, a evo pogledajte sta gosti misle:

http://www.tripadvisor.com/Hotel_Review ... ajevo.html
amko76
Posts: 1144
Joined: 17/06/2010 15:38

#133 Re: Hilton u Sarajevu?

Post by amko76 »

Haha nemaju vode po noći ni oni :lol:
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#134 Re: Hilton u Sarajevu?

Post by O'zone »

Bristol se puni većinom arapima koji dolaze organizovano čarter letovima na nešto što bi se moglo nazvati shoping vikendom kao što su nekad naši išli u Trst i tu razvaljuju.
cranberries
Posts: 594
Joined: 02/04/2010 15:19
Location: Earth

#135 Re: Hilton u Sarajevu?

Post by cranberries »

Onaj Englez im se nagovori za vodu haha pa Sarajevo drago sta je to sa vodom pobogu?? Sramota!

A pise da instaliraju vodotankove i da ce rijesiti problem do 5 novembra ;)
User avatar
Edin H.
Posts: 47030
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#136 Re: Hilton u Sarajevu?

Post by Edin H. »

cranberries wrote:Onaj Englez im se nagovori za vodu haha pa Sarajevo drago sta je to sa vodom pobogu?? Sramota!

A pise da instaliraju vodotankove i da ce rijesiti problem do 5 novembra ;)
This hotel SUCKS! They shut down the water at night! There is no alcohol anywhere, not even at dinner!The hotel is miles away from the central area its ridicolous, there is no bar anywhere close and extremely overpriced.Stay closer to town if you can or bring your wallet and a car, you will need it!

Dobro voda, nego hoce covjek cugat, a ne daju mu :D
User avatar
Skyfox
Posts: 7489
Joined: 27/09/2003 00:00
Location: Selo Strumfova

#137 Re: Hilton u Sarajevu?

Post by Skyfox »

to jeste mana zapadnjacima, koliko znam cak i u S. Arabiji u nekim hotelima se moze kupiti alkohol.
kojeime
Posts: 3624
Joined: 11/11/2010 13:03

#138 Re: Hilton u Sarajevu?

Post by kojeime »

"Nadalje, potpuno je nevazno da li dobit/profit ide ovome ili onome, bitna su radna mjesta, porezi i opci drustveni interes. Da li ce profit ici Kurti ili Murti, kakve to veze ima?"

Kako nema? Pa cak i ako sam basnoslovno bogat moram jesti i raditi neke druge stvari kao i ljudi koji nisu bogati. Pa kruh i mlijeko za svaki dan kupujem ovdje i tako zaradjuje domaci pekar, mlinar, stocar i mljekar, umjesto da profit uzima Kuvajcanin i kupuje kruh i mlijeko u Kuvajtu pa kuvajtski pekar, stocar i mljekar zaradjuju umjesto domaceg. Cuj nema veze.

Znam da necu ici u Hilton, a ni Paris ni sestra joj nisu neke koke, pa mi svejedno :)
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#139 Re: Hilton u Sarajevu?

Post by KatarinaKosaca »

kojeime wrote:"Nadalje, potpuno je nevazno da li dobit/profit ide ovome ili onome, bitna su radna mjesta, porezi i opci drustveni interes. Da li ce profit ici Kurti ili Murti, kakve to veze ima?"

Kako nema? Pa cak i ako sam basnoslovno bogat moram jesti i raditi neke druge stvari kao i ljudi koji nisu bogati. Pa kruh i mlijeko za svaki dan kupujem ovdje i tako zaradjuje domaci pekar, mlinar, stocar i mljekar, umjesto da profit uzima Kuvajcanin i kupuje kruh i mlijeko u Kuvajtu pa kuvajtski pekar, stocar i mljekar zaradjuju umjesto domaceg. Cuj nema veze.

Znam da necu ici u Hilton, a ni Paris ni sestra joj nisu neke koke, pa mi svejedno :)
Nisi dobro citirao, pa sam boldirala ono na šta repliciraš. Pred rat u doba Ante Markovića sam bila treća godina ekonomije i učili smo privatizaciju i njene načine, dakle, metode i iskstva ostalih zemalja. Tada su postojale tri teorije
-brza privatizacija
-podržavljenje pa postupna privatizacija
-dionički kapital radnika

Svaka od metoda je imala svoje prednosti i nedostatke, a sa svim su se susretale zemlje u tranziciji, pa se, sjećam , da je moj profesor Desimir Međović poslije diskusije koju smo razvili mi, studenti i on, rekao baš ovo boldirano... otprilike da je za brzu privatizaciju, da se što prije počne stvarati profit i da nije važno sa ekonomske tačke gledišta odakle nekome lova, ako taj netko uposli ljude, daje im plaće, daje državi državino itd..
Dakle, o porijeklu imovine se brinu drugi organi, a ne ekonomska logika... To što mi nemamo toga, već je neka druga tema.. Ispričavam se za ovaj offf, nego hoćel taj Hilon ili se bez veze svađamo :D

Za primjer koji navodiš nije svejedno, jer će Hilton ostavljati poreze i doprinose radnika u zemlji, to povećava penzioni i zdravstveni fond, pa ako se ne daj Bože razboliš.. bolje je. Osim toga daje plaće uposlenicima koji ih troše kao i ti kupuju hljeb i mlijeko , povećava se količina novca u opticaju, likidnost, kupovna moć itd, itd..
ArthurSpooner
Posts: 641
Joined: 10/08/2012 19:59

#140 Re: Hilton u Sarajevu?

Post by ArthurSpooner »

cranberries wrote:Onaj Englez im se nagovori za vodu haha pa Sarajevo drago sta je to sa vodom pobogu?? Sramota!

A pise da instaliraju vodotankove i da ce rijesiti problem do 5 novembra ;)
72 reviews, 2 od njih negativni a Bosnje odmah pljuju :-) :-) :-) :-) :-) :-)
Ambrozija
Posts: 2845
Joined: 20/01/2010 18:34
Location: Sarajevo

#141 Re: Hilton u Sarajevu?

Post by Ambrozija »

ArthurSpooner wrote:
cranberries wrote:Onaj Englez im se nagovori za vodu haha pa Sarajevo drago sta je to sa vodom pobogu?? Sramota!

A pise da instaliraju vodotankove i da ce rijesiti problem do 5 novembra ;)
72 reviews, 2 od njih negativni a Bosnje odmah pljuju :-) :-) :-) :-) :-) :-)
Meni se najvise dopada sto se na svaki review dobije odgovor. Vrlo profesionalno, i mnogo bolji hoteli to ne rade. :thumbup:
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#142 Re: Hilton u Sarajevu?

Post by VjecitiStudent »

Edin H. wrote:
cranberries wrote:Onaj Englez im se nagovori za vodu haha pa Sarajevo drago sta je to sa vodom pobogu?? Sramota!

A pise da instaliraju vodotankove i da ce rijesiti problem do 5 novembra ;)
This hotel SUCKS! They shut down the water at night! There is no alcohol anywhere, not even at dinner!The hotel is miles away from the central area its ridicolous, there is no bar anywhere close and extremely overpriced.Stay closer to town if you can or bring your wallet and a car, you will need it!

Dobro voda, nego hoce covjek cugat, a ne daju mu :D
Sirotici, trebalo im je malo vremena, no skontali su na kraju u kojoj su vukojebini hotel napravili.
Hilton ce biti pametniji, napravice 'vodotankove' odmah :D
ArthurSpooner
Posts: 641
Joined: 10/08/2012 19:59

#143 Re: Hilton u Sarajevu?

Post by ArthurSpooner »

Ambrozija wrote: Meni se najvise dopada sto se na svaki review dobije odgovor. Vrlo profesionalno, i mnogo bolji hoteli to ne rade. :thumbup:
I to vrlo kulturan odgovor :thumbup:
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#144 Re: Hilton u Sarajevu?

Post by VjecitiStudent »

ArthurSpooner wrote:
Ambrozija wrote: Meni se najvise dopada sto se na svaki review dobije odgovor. Vrlo profesionalno, i mnogo bolji hoteli to ne rade. :thumbup:
I to vrlo kulturan odgovor :thumbup:
Kempinski je ozbiljna firma.
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#145 Re: Hilton u Sarajevu?

Post by StupskaBitanga »

đto su otvarali shazu i Bristol a ne direktno kempinski
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#146 Re: Hilton u Sarajevu?

Post by VjecitiStudent »

StupskaBitanga wrote:đto su otvarali shazu i Bristol a ne direktno kempinski
Novci su arapski, pa je ovo "halal-Kempinski" ili Shaza, vjerovatno naziv bolje odgovara publici na koju ciljaju.
User avatar
zeko071
Posts: 463
Joined: 23/06/2008 12:03
Location: Sarajevo

#147 Re: Hilton u Sarajevu?

Post by zeko071 »

StupskaBitanga wrote:đto su otvarali shazu i Bristol a ne direktno kempinski
da ti i tebi slicni imaju sta srati po forumima
User avatar
heckler
Posts: 3763
Joined: 24/01/2010 03:14

#148 Re: Hilton u Sarajevu?

Post by heckler »

Ne upratih u ovih 6 stranica letimicnog pregleda, jel se vec javio neki pacijent da objasni kako ce jos jedna zgrada na toj lokaciji prouzrokovati prepreku strujanju vazduha i tako povecati zagadjenje sehera jos vise? :D

Nakon citanja ovakvih blesavih komentara pitam se da li su ti dezurni pljuvaci ikad izasli van granica ove drzave. Trebalo bi preporuciti ovim geneticarima da se batale tih raznih studija gdje ganjaju u kojem smo procentu Iliri a u kojem Slaveni i da skoncentrisu svu energiju na pronalazenju tog "anti-protivnog" gena koji je tako cesta pojava u ovoj regiji i da vidimo koja je to gama radijacija prouzrokovala tu mutaciju :shock:
Last edited by heckler on 05/11/2012 22:20, edited 1 time in total.
User avatar
Edin H.
Posts: 47030
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#149 Re: Hilton u Sarajevu?

Post by Edin H. »

Potpuna podrska strujanju vazduha :dance:
bull21
Posts: 2238
Joined: 14/06/2011 16:05

#150 Re: Hilton u Sarajevu?

Post by bull21 »

Edin H. wrote:Potpuna podrska strujanju vazduha :dance:
Ništa bez fb i lajkanja se ne računa.
Post Reply