HIFA Grupacija

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

User avatar
mk ultra
Posts: 19465
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#51 Re: HIFA Grupacija

Post by mk ultra »

ado_sar wrote:
ciza_bliza wrote:Otvori se atraktivna lokacija i po regulacionom planu je dozvoljena gradnja benzinske, naravno da će Hifa sa svojim vezama u SDA prije to dobiti nego ti, sad, je li to monopol ili nije po nekoj definiciji, nije to ni važno...
Glupost. Hifa ima najmanje atraktivne lokacije. Sve sto valja drzi INA i energopetrol
INA/EP ima dobre lokacije samo zato što je to ostalo od EP...
HIFA Buća Potok, Hifa mojmilo, HIFA stup... gdje god može beMzisku mi utpaj, i ako može pod zgradom da mi je kuća u Zoni opasnosti :skoljka:
User avatar
roki
Posts: 1904
Joined: 08/09/2006 14:14

#52 Re: HIFA Grupacija

Post by roki »

Kako hifa trpa SKID jedinice (nadzemni spremnik plina sa automatom za istakanje) gdje stigne kad uopste kod nas za to nema zakonske regulative.
User avatar
jao_situacije
Posts: 17943
Joined: 29/03/2014 19:20

#53 Re: HIFA Grupacija

Post by jao_situacije »

mk ultra wrote:
ado_sar wrote:
ciza_bliza wrote:Otvori se atraktivna lokacija i po regulacionom planu je dozvoljena gradnja benzinske, naravno da će Hifa sa svojim vezama u SDA prije to dobiti nego ti, sad, je li to monopol ili nije po nekoj definiciji, nije to ni važno...
Glupost. Hifa ima najmanje atraktivne lokacije. Sve sto valja drzi INA i energopetrol
INA/EP ima dobre lokacije samo zato što je to ostalo od EP...
HIFA Buća Potok, Hifa mojmilo, HIFA stup... gdje god može beMzisku mi utpaj, i ako može pod zgradom da mi je kuća u Zoni opasnosti :skoljka:
a šta je sa autoputem ?
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#54 Re: HIFA Grupacija

Post by O'zone »

roki wrote:Kako hifa trpa SKID jedinice (nadzemni spremnik plina sa automatom za istakanje) gdje stigne kad uopste kod nas za to nema zakonske regulative.
Sa smjesom....

Image

....sve je lako :thumbup:
User avatar
mk ultra
Posts: 19465
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#55 Re: HIFA Grupacija

Post by mk ultra »

jao_situacije wrote: a šta je sa autoputem ?
ina dobila da napravi i koncesija 20 godina, a ostaje u vlasnistvu JPAC...

ona u ljubuškom je dobra pravo, samo prazna veliku većinu vremena...

ovdje u lepenici nisam stajao
User avatar
jao_situacije
Posts: 17943
Joined: 29/03/2014 19:20

#56 Re: HIFA Grupacija

Post by jao_situacije »

znači da ne dobijaju najbolje lokacije, autoput je najbolja lokacija
User avatar
mk ultra
Posts: 19465
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#57 Re: HIFA Grupacija

Post by mk ultra »

jao_situacije wrote:znači da ne dobijaju najbolje lokacije, autoput je najbolja lokacija
zadnji put kad sam sipao gorivo na AP je bilo kad sam za dan do kladuše išao, pa na petrolu nasuo 20KM da se dokotrljam gdje firma sipa :mrgreen:

jeste najbolja lokacija kad bi imao autoput od lepenice do ljubuškog... i svako 33 ili 50km ne znam sad tačno, Benzisku pumpu i odmaralište... u trenutnom stanju, pa i za narednih 20 god koliko su dobili koncesiju... bare bare
roki wrote:Kako hifa trpa SKID jedinice (nadzemni spremnik plina sa automatom za istakanje) gdje stigne kad uopste kod nas za to nema zakonske regulative.
kako nema? :skoljka:
boca pod pritiskom, elaborat zona opasnosti za to još ide i vozdra
sve ima
podzemne još jednostavnije napraviti...
Last edited by mk ultra on 02/11/2017 18:10, edited 1 time in total.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65980
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#58 Re: HIFA Grupacija

Post by _BataZiv_0809 »

Tenderi su najbolja lokacija..
User avatar
roki
Posts: 1904
Joined: 08/09/2006 14:14

#59 Re: HIFA Grupacija

Post by roki »

mk ultra wrote:
jao_situacije wrote:znači da ne dobijaju najbolje lokacije, autoput je najbolja lokacija
zadnji put kad sam sipao gorivo na AP je bilo kad sam za dan do kladuše išao, pa na petrolu nasuo 20KM da se dokotrljam gdje firma sipa :mrgreen:

jeste najbolja lokacija kad bi imao autoput od lepenice do ljubuškog... i svako 33 ili 50km ne znam sad tačno, Benzisku pumpu i odmaralište... u trenutnom stanju, pa i za narednih 20 god koliko su dobili koncesiju... bare bare
roki wrote:Kako hifa trpa SKID jedinice (nadzemni spremnik plina sa automatom za istakanje) gdje stigne kad uopste kod nas za to nema zakonske regulative.
kako nema? :skoljka:
boca pod pritiskom, elaborat zona opasnosti za to još ide i vozdra
sve ima
podzemne još jednostavnije napraviti...
Jok, nema. Nadi nam u nasim zakonima SKID definisan jasno i glasno kao recimo u hrvatskom zakonu. Koje su to zone opasnosti za SKID. Gdje su napisane kod nas kolike su. Kako i gdje postaviti SKID, na kojim udaljenostima od objekata, susjednog zemljista.
Kakve zone opasnosti vaze za Hifinu pompu na Bistriku, SKID na 3m od objekta. Ma daj.
User avatar
mk ultra
Posts: 19465
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#60 Re: HIFA Grupacija

Post by mk ultra »

roki wrote:
mk ultra wrote:
jao_situacije wrote:znači da ne dobijaju najbolje lokacije, autoput je najbolja lokacija
zadnji put kad sam sipao gorivo na AP je bilo kad sam za dan do kladuše išao, pa na petrolu nasuo 20KM da se dokotrljam gdje firma sipa :mrgreen:

jeste najbolja lokacija kad bi imao autoput od lepenice do ljubuškog... i svako 33 ili 50km ne znam sad tačno, Benzisku pumpu i odmaralište... u trenutnom stanju, pa i za narednih 20 god koliko su dobili koncesiju... bare bare
roki wrote:Kako hifa trpa SKID jedinice (nadzemni spremnik plina sa automatom za istakanje) gdje stigne kad uopste kod nas za to nema zakonske regulative.
kako nema? :skoljka:
boca pod pritiskom, elaborat zona opasnosti za to još ide i vozdra
sve ima
podzemne još jednostavnije napraviti...
Jok, nema. Nadi nam u nasim zakonima SKID definisan jasno i glasno kao recimo u hrvatskom zakonu. Koje su to zone opasnosti za SKID. Gdje su napisane kod nas kolike su. Kako i gdje postaviti SKID, na kojim udaljenostima od objekata, susjednog zemljista.
Kakve zone opasnosti vaze za Hifinu pompu na Bistriku, SKID na 3m od objekta. Ma daj.
oh oh, iz toga sam stručni radio, mogu ti beskonačno pisati :mrgreen:
ima JUS, da je star, jeste, da je definirao sve, jeste... spominje li se SKID (baš skid) NE... ali jbg, ima definirano za gas pod pritiskom i bocu pod pritiskom koje su postojale davno :mrgreen:
ovdje sam pisao o tome... ovo je jedan od prvih problema, što ne možeš koristiti nove standarde
bas-standardi-t147861.html

Elaborat zaštite od požara i elaborat zona opasnosti sve to definira, pa se pravi projekat po tome...
zigzag
Posts: 5726
Joined: 18/04/2014 11:26

#61 Re: HIFA Grupacija

Post by zigzag »

Ja sam svoju bocu-cisternu plina na koji se grijem postavio na tri metra od kuce. Tako mi je receno kada sam uzimao od istrabenza. Doduse jeste podzemna.

Meni je vise zanimljivo da sam na vecini benzinskih pumpi sirom BIH vidio da ljudi uredno puse cigarete ili odnosno dozvoljeno je u bastama kafica u sklopu benzinskih a ponegdje sam vidio napolju blizu ulaznih vrata objekta i tri cetiri metra od aparata za tocenje. Nije to samo kod hife nego i kod gazproma,energopetrola i nekih lokalnih.
mirzasut
Posts: 115
Joined: 19/10/2017 13:23

#62 Re: HIFA Grupacija

Post by mirzasut »

Dobrotvor se na fejsu razmahao dobrim djelima 8)

Image
Naslovnica
Posts: 27863
Joined: 20/03/2013 15:38

#63 Re: HIFA Grupacija

Post by Naslovnica »

Da nije žalosno bilo bi smiješno.
User avatar
sinuhe
Posts: 11477
Joined: 03/06/2011 11:33

#64 Re: HIFA Grupacija

Post by sinuhe »

Drustveno odgovorna grupaaacija :D
Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#65 Re: HIFA Grupacija

Post by Nivelacija »

Ne mogu naci odgovarajucu temu, zanima me samo sta je sa gorivom ?

cijena barela u zadnja 2 mjeseca pala skoro za 50 % kod nas cijene najvece u historiji.

Ima li ko da zastiti potrosace ?
User avatar
zforumas
Posts: 8619
Joined: 25/10/2016 20:35

#66 Re: HIFA Grupacija

Post by zforumas »

Nivelacija wrote:Ne mogu naci odgovarajucu temu, zanima me samo sta je sa gorivom ?

cijena barela u zadnja 2 mjeseca pala skoro za 50 % kod nas cijene najvece u historiji.

Ima li ko da zastiti potrosace ?
Ma u cijeloj Europi su cijene rekordne. Evo u DE je razlog nizak vodostaj rijeka i problemi ss snabdijevanjem pumpi, cesto se naidje na pumpu na kojoj nemaju sta prodavati. U BiH je navodno uzrok ona nesreca u luci Ploce.
Kako god, preskupo je.
Seyfo
Posts: 4336
Joined: 23/08/2011 14:12

#67 Re: HIFA Grupacija

Post by Seyfo »

Cijene LPG skocile za 15-20 feninga u zadnja 3-4mj. ZASTO ?
SHTEVELEC
Posts: 548
Joined: 19/03/2010 15:43

#68 Re: HIFA Grupacija

Post by SHTEVELEC »

Svage godine zimi skoci pa se vrati na normalu u proljece
User avatar
omega369
Posts: 9387
Joined: 17/10/2012 22:28
Location: ... sta se desilo?

#69 Re: HIFA Grupacija

Post by omega369 »

Hifa/sda svo gorivo uzima od ine i gasproma, ukoliko niste znali :wink:

I onda se pitamo zasto nam je najskyplje gorivo u evropi. Uvezali se hdz, sda i snsd

BAGRA
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65980
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#70 Re: HIFA Grupacija

Post by _BataZiv_0809 »

Neki dan nasuo LPG na HIFI jbga nuzda natjerala, a veliki patriota radi na 25.11. :wink: jos se nije upalila ček enđin, čekam je svaki čas :D
User avatar
omega369
Posts: 9387
Joined: 17/10/2012 22:28
Location: ... sta se desilo?

#71 Re: HIFA Grupacija

Post by omega369 »

Sve nekako mogu razumjeti ali Bingo i motorex da rade na drzavni praznik :-x ... sve dinar patriote :twisted:

Evo klix konacno mali tekst o bezobrzluku sa cijenama goriva :-?
User avatar
zforumas
Posts: 8619
Joined: 25/10/2016 20:35

#72 Re: HIFA Grupacija

Post by zforumas »

omega369 wrote:Hifa/sda svo gorivo uzima od ine i gasproma, ukoliko niste znali :wink:

I onda se pitamo zasto nam je najskyplje gorivo u evropi. Uvezali se hdz, sda i snsd

BAGRA
Da su bagra, jesu sigurno. Ali brate odakle hrabrost tvrditi da je gorivo u BiH najskuplje u Europi?
User avatar
omega369
Posts: 9387
Joined: 17/10/2012 22:28
Location: ... sta se desilo?

#73 Re: HIFA Grupacija

Post by omega369 »

Jah, skuplje je u svici :-) :-) utjeha :-x

tacnije medju najskupljim je. Ali imajuci u vidu standard tu smo debelo na vrhu.

Ali nek bagra ne odustaje dok nas ne zakuca po svim aspektima
decembar2017
Posts: 1388
Joined: 13/12/2017 13:40

#74 Re: HIFA Grupacija

Post by decembar2017 »

_BataZiv_0809 wrote:Neki dan nasuo LPG na HIFI jbga nuzda natjerala, a veliki patriota radi na 25.11. :wink: jos se nije upalila ček enđin, čekam je svaki čas :D
A u kojoj su to drzavi pumpe zatvorene za neki praznik ?
Post Reply