HIDŽAMA - ARAPSKA ALTERNATIVNA MEDICINA

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

Post Reply
zijancer
Posts: 4749
Joined: 03/08/2004 20:52
Location: 39

#151 Re: HIDŽAMA - ARAPSKA ALTERNATIVNA MEDICINA

Post by zijancer »

Mene je maca grebala 14 godina i nema ožiljaka. OT javim ti za par godina. :-D
User avatar
cendlerbing
Posts: 15622
Joined: 17/08/2017 03:43

#152 Re: HIDŽAMA - ARAPSKA ALTERNATIVNA MEDICINA

Post by cendlerbing »

pussysmoke wrote:
cendlerbing wrote:
pussysmoke wrote:
Pa da si donirao krv isti bi rezultat bio, s tim da bi doniranjem krvi pomogao i drugim ljudima. Čak se doniranje ne plaća, zamisli! To što je tebe i tvoju mater neko "ogulio" za 160 KM je druga priča. Nemoj drugima reklamirati varalice koje "halternativnom" medicinom liječe migrene i "probleme sa leđima". Nemoj tako ti Er-Rekibu-a.
Za sve u što se nisam uvjerila lično, uzimam sa rezervom. Moja mama ide na hidžamu privatno kod žene koja nije nikakav doktor niti fizioterapeut i jako smo zadovoljne rezultatima.
Ukoliko želiš hidžamu nipodaštavati i kritizirati, preporučujem ti da se prvo informiraš bar, o tome šta hidžama predstavlja, kako bi uvidio koliko je besmislena tvoja izjava kojom izjednačavaš doniranje krvi sa istom.
Na osnovu čega ste svi zaključili da nisam upoznat i dovoljno informisan sa onim što predstavlja hidžama? Na osnovu toga što istu kritikujem i ne odobravama? A šta misliš zašto je to tako? Ljudi smatraju da sagovornik nije dovoljno informisan samo zato što se ne slaže s njima. Nikada ne pomisle da možda baš ta osoba ima znatno više informacija koje su i dovele do suprotnog zaključka. Logično je to, ali teško čovjeku prihvatiti da neko nešto više zna. Na kraju krajeva nije ni bitno. Neka radi hidžamu ko misli da treba. Moja moralna obaveza je bila da se izjasnim po ovom pitanju, a vi kako hoćete.
Na osnovu tvoje tvrdnje kojom si izjednačio doniranje krvi sa hidžamom. Na to sam se osvrnula, jer nije tačno.
Tvar koja se pušta hidžamom je i do 90% biološki i hemijski otpad. Iz sistema ne izlazi zdrava krv.

Ti, naravno, imaš pravo da se izjasniš kao i svi mi ostali, samo nemoj činjenice da miješaš sa svojim stavom. Iz tvog odgovora se da zaključiti da si imao neko iskustvo ti ili neko tebi blizak i da je bilo negativno. Iskrena da budem, ja sam skeptična bila i da mami nije pomoglo, i sama bih pisala ovakve negativne komentare kao ti, ali obzirom da sam se uvjerila lično u dejstvo, i ja imam moralnu obavezu da preporučim drugima hidžamu, uz obavezan naglasak da se prvo dobro raspitaju, kod koga će otići. Tvoje iskustvo uzrokovano je nestručnošću osobe, radije negoli besmislenošću samog postupka.

Ukoliko je nekome potrebno i želi kontakt od provjerene osobe koja radi hidžamu, nek mi slobodno pošalje privatnu poruku.
Last edited by cendlerbing on 17/03/2018 10:57, edited 1 time in total.
User avatar
cendlerbing
Posts: 15622
Joined: 17/08/2017 03:43

#153 Re: HIDŽAMA - ARAPSKA ALTERNATIVNA MEDICINA

Post by cendlerbing »

Zoya wrote:
zijancer wrote:Ne, podsjeća na ogrebotine koje mačići ostavljaju po rukama :cry: , znači sedam dana otprilike
Ozbiljno?
Ja sam mislila da su to ožiljci samo takvi. Možda i jesu ako se radi više puta? Ili?
Moja mama je radila dosad 5-6 puta...nema nikakvih ožiljaka.
Zoya
Posts: 23153
Joined: 09/06/2008 14:54

#154 Re: HIDŽAMA - ARAPSKA ALTERNATIVNA MEDICINA

Post by Zoya »

Nije možda loše probati. Čitala sam o tome nešto. Moram iščitati temu.
User avatar
cendlerbing
Posts: 15622
Joined: 17/08/2017 03:43

#155 Re: HIDŽAMA - ARAPSKA ALTERNATIVNA MEDICINA

Post by cendlerbing »

kakvih problema imasš, Zoyo? :lol:
Zoya
Posts: 23153
Joined: 09/06/2008 14:54

#156 Re: HIDŽAMA - ARAPSKA ALTERNATIVNA MEDICINA

Post by Zoya »

cendlerbing wrote:kakvih problema imasš, Zoyo? :lol:
Osim diskus hernije nemam nekih problema. A, da, stres. Radim kao manijak i strašan sam perfekcionista. Je li ta hidzama pomaže za sve to? :lol:
User avatar
cendlerbing
Posts: 15622
Joined: 17/08/2017 03:43

#157 Re: HIDŽAMA - ARAPSKA ALTERNATIVNA MEDICINA

Post by cendlerbing »

Koliko znam, najefikasnija je ako ti treba da zatrudniš. :lol:

Al ozbiljno.

Ostalo, ta ja znam...diskus hernia je ozbiljno oboljenje. Ne vjerujem da ga može riješiti. Stres, vjerovatno pomaže. I ja bih probala al ta će mi dok sam ko dren. :D
Zoya
Posts: 23153
Joined: 09/06/2008 14:54

#158 Re: HIDŽAMA - ARAPSKA ALTERNATIVNA MEDICINA

Post by Zoya »

cendlerbing wrote:Koliko znam, najefikasnija je ako ti treba da zatrudniš. :lol:

Al ozbiljno.

Ostalo, ta ja znam...diskus hernia je ozbiljno oboljenje. Ne vjerujem da ga može riješiti. Stres, vjerovatno pomaže. I ja bih probala al ta će mi dok sam ko dren. :D
Ma ja zatrudnim ko iz šege :oops: :lol: neću za to.

Hajmo skupa. Možda postanemo profi na čovječe ne ljuti se :lol:
User avatar
Rugafet
Posts: 4712
Joined: 14/12/2015 17:52

#159 Re: HIDŽAMA - ARAPSKA ALTERNATIVNA MEDICINA

Post by Rugafet »

Ma ne moze da skodi to je sigurno, oziljaka nema, ja to radim najmanje 4 puta godisnje, to su mali sitni ubodi.
User avatar
cendlerbing
Posts: 15622
Joined: 17/08/2017 03:43

#160 Re: HIDŽAMA - ARAPSKA ALTERNATIVNA MEDICINA

Post by cendlerbing »

Haj...čim se odlučim, zovem te. :D
Zoya
Posts: 23153
Joined: 09/06/2008 14:54

#161 Re: HIDŽAMA - ARAPSKA ALTERNATIVNA MEDICINA

Post by Zoya »

Rugafet wrote:Ma ne moze da skodi to je sigurno, oziljaka nema, ja to radim najmanje 4 puta godisnje, to su mali sitni ubodi.
Daj da vidimo leđa :-?
uvijekIInikadI
Posts: 1140
Joined: 10/11/2013 19:54

#162 Re: HIDŽAMA - ARAPSKA ALTERNATIVNA MEDICINA

Post by uvijekIInikadI »

Ubodi iglama u hidzami su u ravni uboda kod davanja krvi ako gledamo povrsinsko ostecenje koze. Naravno dase kod hidzame ne bode u vene nego u podrucja na kojima se skuplja krv koju organitam ne moze izluciti u krvotok pa da se precisti prirodnim putem kao i ostala krv koja cirkulishe krvotokom. Upishkish se onih 15 sec za 20-ak uboda, dobijesh gazu i flastwr preko i hajd kuci, malo koza zateze i nateze al nije to nikakva bol a ni unistena koza.
User avatar
pussysmoke
Posts: 2087
Joined: 30/07/2012 14:56

#163 Re: HIDŽAMA - ARAPSKA ALTERNATIVNA MEDICINA

Post by pussysmoke »

.
Last edited by pussysmoke on 26/12/2019 00:52, edited 1 time in total.
User avatar
He1972
Posts: 1497
Joined: 17/09/2017 08:05

#164 Re: HIDŽAMA - ARAPSKA ALTERNATIVNA MEDICINA

Post by He1972 »

pussysmoke wrote:
cendlerbing wrote:Na osnovu tvoje tvrdnje kojom si izjednačio doniranje krvi sa hidžamom.
Nisam. Rekao sam dotičnoj osobi da će migrene prestati, ali nigdje nisam izjednačio doniranje krvi sa hidžamom. Apsurdno. Jedno je zdravstveno "opravdano", a drugo plaćanje nečega što nije, niti će biti dokazano da djeluje.
cendlerbing wrote:Ti, naravno, imaš pravo da se izjasniš kao i svi mi ostali...
Baš ti hvala što si mi dozvolila da se izjasnim.
cendlerbing wrote:...samo nemoj činjenice da miješaš sa svojim stavom.
Ti znaš šta su činjenice? Odlično gospođo, uspjeli ste u životu. Čestitam!
cendlerbing wrote:Iz tvog odgovora se da zaključiti da si imao neko iskustvo ti ili neko tebi blizak i da je bilo negativno. Iskrena da budem, ja sam skeptična bila i da mami nije pomoglo, i sama bih pisala ovakve negativne komentare kao ti, ali obzirom da sam se uvjerila lično u dejstvo, i ja imam moralnu obavezu da preporučim drugima hidžamu, uz obavezan naglasak da se prvo dobro raspitaju, kod koga će otići. Tvoje iskustvo uzrokovano je nestručnošću osobe, radije negoli besmislenošću samog postupka.
Naravno, prvo što radiš je to da kritikuješ drugo mišljenje i isto postaviš kao neispravno, a zatim idemo sa reklamom "kome treba ja ću da preporučim", kao što vidimo u slijedećem:
cendlerbing wrote:Ukoliko je nekome potrebno i želi kontakt od provjerene osobe koja radi hidžamu, nek mi slobodno pošalje privatnu poruku.
Ponavljam; Ne postoje dokazi da hidžama djeluje, niti je ova procedura podržana kao postupak od bilo koje legitimne medicinske ustanove. Sve što uradite uradili ste na svoju odgovornost. Za sve probleme nastale zbog procedure možete se žaliti svevišnjem, jer Vas niko drugi sigurno neće saslušati.
A sada slobodno nastavite sa reklamiranjem i uzimanjem novca od onih koji su zbog zdravstevnih problema spremni probati bilo šta što im se ponudi, u nadi da će ozdraviti. Sramota! Doviđenja, prijatno!

Uzalud ti trud drug ovi su iz kategorije ravna zemlja i antivakcinaši.
User avatar
pussysmoke
Posts: 2087
Joined: 30/07/2012 14:56

#165 Re: HIDŽAMA - ARAPSKA ALTERNATIVNA MEDICINA

Post by pussysmoke »

.
Last edited by pussysmoke on 26/12/2019 00:52, edited 1 time in total.
User avatar
Mišo_Kovač
Posts: 2708
Joined: 22/06/2011 11:00
Location: Sarajevo

#166 Re: HIDŽAMA - ARAPSKA ALTERNATIVNA MEDICINA

Post by Mišo_Kovač »

"lično sam se uvjerio u dejstvo" je najbolji argument u historiji argumenata :-) :-)
User avatar
cendlerbing
Posts: 15622
Joined: 17/08/2017 03:43

#167 Re: HIDŽAMA - ARAPSKA ALTERNATIVNA MEDICINA

Post by cendlerbing »

Čemu toliko mržnje, toliko naglašavanja i toliko cinizma spram mene u tvom odgovoru? Čemu pasus crvene boje, da nisi moderator a ja prekršila pravila foruma :?

U državi u kojoj živimo i uslovima koje imamo, danas je situacija da u bolnicu kad idemo doktoru sa "glavom u vreći", nadajući se da nam neće više odmoći nego pomoći. U gradu iz kojeg sam, dosta su izražene nesposobnosti ljekara koje imamo na raspolaganju. Kakva mi je garancija njihova licenca, kad znam za slučajeve u kojima dovedu do teške invalidnosti ili smrti, od ponekad i bezazlenog stanja, svojom nemarnošću i neprofesionalnošću? Da, kod nas mislim da je "ja sam imala pozitivno iskustvo" jak argument - uslovno rečeno.
pussysmoke wrote:
Pa da si donirao krv isti bi rezultat bio, s tim da bi doniranjem krvi pomogao i drugim ljudima. Čak se doniranje ne plaća, zamisli! To što je tebe i tvoju mater neko "ogulio" za 160 KM je druga priča. Nemoj drugima reklamirati varalice koje "halternativnom" medicinom liječe migrene i "probleme sa leđima". Nemoj tako ti Er-Rekibu-a.
[/quote]

Evo gdje si izjednačio i nemoj sad ni da se pokušavaš izvući kako si mislio samo na "migrene i "probleme sa leđima", jer je u tom slučaju iz tvog paususa očito kako si ti upoznat da se za hidžamu tvrdi da pomaže samo za ova dva stanja.

Ne bavim se hidžamom niti reklamiram ikoga radi koristi.
Tretman kod gospođe kojoj vodim mamu košta 20 maraka i halal joj bio svaki fening. Pronašla sam je preko interneta. Za godinu dana na 4 tretmana potroši 80 maraka.

Naravno, nekome ko je toliko mržnjom nastrojen, ne može značiti ništa što ja kažem, jerbo sam preporučila nekoga, pa MORA BITI DA JE S NEKIM CILJEM materijalističke prirode.
Čuj gospođo... :lol:

Možemo li znati konkretno, šta se desilo zbog čega imaš takvo mišljenje? Na šta tačno upozoravaš ljude, jer, sve što si dosad napisao je da hidžama ne valja i da nam je bolje darivati krv umjesto toga?!
zijancer
Posts: 4749
Joined: 03/08/2004 20:52
Location: 39

#168 Re: HIDŽAMA - ARAPSKA ALTERNATIVNA MEDICINA

Post by zijancer »

pidžama na kojoj sam ja završila koštala je 20KM :cry:
80 može, ali samo za masažu jer je zaista fizički naporan posao
zijancer
Posts: 4749
Joined: 03/08/2004 20:52
Location: 39

#169 Re: HIDŽAMA - ARAPSKA ALTERNATIVNA MEDICINA

Post by zijancer »

uvijekIInikadI wrote:Ubodi iglama u hidzami su u ravni uboda kod davanja krvi ako gledamo povrsinsko ostecenje koze..
i da, nije igla :-? , mislim ne liči na tetoviranje, već skalpel i blago nareckivanje :)
User avatar
pussysmoke
Posts: 2087
Joined: 30/07/2012 14:56

#170 Re: HIDŽAMA - ARAPSKA ALTERNATIVNA MEDICINA

Post by pussysmoke »

.
Last edited by pussysmoke on 26/12/2019 00:51, edited 1 time in total.
User avatar
Rugafet
Posts: 4712
Joined: 14/12/2015 17:52

#171 Re: HIDŽAMA - ARAPSKA ALTERNATIVNA MEDICINA

Post by Rugafet »

Meni licno bude bolje i pomogne mi (imao sam glavobolje i boleve u vratu) to je jedino sto ja znam. Ne znam sta moze da se desi pa su neki protivnici toga. U najgorem slucaju moze da se desi da ne pomogne
Mentha_Piperita
Posts: 310
Joined: 03/08/2015 00:32

#172 Re: HIDŽAMA - ARAPSKA ALTERNATIVNA MEDICINA

Post by Mentha_Piperita »

Ima li neko preporuku za masažu i hidžamu u Sarajevu? Stručnost je najvažnija i uslovi rada. Može i na pp. Hvala.
User avatar
ing-ecc
Posts: 18123
Joined: 31/03/2013 09:58

#173 Re: HIDŽAMA - ARAPSKA ALTERNATIVNA MEDICINA

Post by ing-ecc »

A (kineska) akupunktura :?:
User avatar
bleee_sa
Posts: 42310
Joined: 05/10/2014 22:35
Location: Ispod sunca zlatnoga

#174 Re: HIDŽAMA - ARAPSKA ALTERNATIVNA MEDICINA

Post by bleee_sa »

Mene hidžama glavobolja kutarisala.
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18168
Joined: 11/02/2013 11:32

#175 Re: HIDŽAMA - ARAPSKA ALTERNATIVNA MEDICINA

Post by Ramzess Veliki »

zijancer wrote:
Ramzess Veliki wrote:minerala koji se nakupe u misicima
Ramzes, a zašto se minerali na prvom mjestu i nakupljaju u mišićima? :? Pitam te ovo jer si možda prekucao materiju pa da skratim muke guglanja, i probijanja kroz razne 'teorije zavjere' :| Što se pidžame<-- :P tiče, probala sam jedan tretmančić, nakon što sam duže vrijeme slušala pretjerano optimistične priče nekih poznanika. I rezultat je iznenađujući. Glavobolje su spale na 30% prvobitnog kapaciteta, onih strašno jakih više nema, a ako se koja i pojavi sredim je jednim deksomenom. Mislim da ću ići još par puta.
Doniranje krvi radim posebno :P .
Stajaznam ... bit ce od naglog ili pretjeranog naprezanja. Meni je fizioterapeut rekao da vjerovatno treniram pa ne treniram, sto je istina.
Post Reply