Hidzab i tako to...

Rasprave o vjerskim temama.

Moderator: Bloo

Hakiz
Posts: 40505
Joined: 30/07/2015 20:01

#301 Re: Hidzab i tako to...

Post by Hakiz »

Ne vrijedi...
Last edited by Hakiz on 06/06/2018 13:26, edited 1 time in total.
User avatar
pizarro
Posts: 4193
Joined: 11/01/2018 21:33
Location: Ruhrgebiet

#302 Re: Hidzab i tako to...

Post by pizarro »

tebe nisam pitao.
Hakiz
Posts: 40505
Joined: 30/07/2015 20:01

#303 Re: Hidzab i tako to...

Post by Hakiz »

.
User avatar
pizarro
Posts: 4193
Joined: 11/01/2018 21:33
Location: Ruhrgebiet

#304 Re: Hidzab i tako to...

Post by pizarro »

awww, kakva luda anekdota!
User avatar
beautyfool
Posts: 2104
Joined: 04/09/2006 16:45
Location: Dunjaluk

#305 Re: Hidzab i tako to...

Post by beautyfool »

Hakiz wrote:
beautyfool wrote:Ocito da nisi isao nigdje van BiH pa si tako jednolicnog misljenja. Ljudi svugdje u svijetu imaju svoju kulturu i u skladu s tome oni smatraju nesto lijepo a nesto ruzno. Zasto sve poznate marke prave abaje i "modest fashion" za arapsko trziste, posebno za UEA, iz razloga sto njihove zene ne smatraju nesto posebno zapadnjacku modu vec kad se srede obuku raskosne abaje i uzivaju u takvoj nosnji, za tvoje oko je mozda to sve kicasto i ruzno, ali moras razumiti da svijet ne gleda kroz tvoje oci i postoje obicaji i kulture u kojima zapadnjacki stil nije moderan.
Kako je način oblačenja vjernicima (ne samo muslimanima) ako ne obaveza onda preporuka, mi nikada nećemo mći sa sigurnoeti tvrditi da se neko obukao na određen načiš zato što želi ili zato što mora.

A kada se već tako oblači, bilo da želi bilo da mora, onda je prirodno da će učiniti sve da se u tim okvirima obuče što ljepše.
To se isto odnosi na sve zene svjete, dali se obukla jer joj tako roditelji rekli, muz rekao, drugarica rekla, momak rekao, komsinica predlozila, ona rodica iz Njemacke rekla, ili eventualno nema nista drugo da obuce, uvijek ce se diskutovati kako i zasto se zenska osoba obukla onako kako vi smatrate da treba ili ne treba !
Uostalom vi muskarci otvorite svoju temu pa diskutujte na njoj zasto se neki tip obukao ili nije obukao onako kako vi mislite da je trebao :-)
Hakiz
Posts: 40505
Joined: 30/07/2015 20:01

#306 Re: Hidzab i tako to...

Post by Hakiz »

Joj, kada krene mi vi oni, nema tu razgovora.

Naročito kada se traži razlog za svađu.
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20595
Joined: 31/01/2016 16:16

#307 Re: Hidzab i tako to...

Post by Connaisseur Karlin »

beautyfool wrote: Uostalom vi muskarci otvorite svoju temu pa diskutujte na njoj zasto se neki tip obukao ili nije obukao onako kako vi mislite da je trebao :-)
zene danas nose maramu upravo jer su TO naredili ili predlozili muskraci mulimmani :D
User avatar
mad_max_ba
Posts: 26645
Joined: 21/08/2015 12:42
Location: Tamni Vilajet

#308 Re: Hidzab i tako to...

Post by mad_max_ba »

Connaisseur Karlin wrote:

zene danas nose maramu upravo jer su TO naredili ili predlozili muskraci mulimmani :D
Možeš ti to bolje
:D
User avatar
beautyfool
Posts: 2104
Joined: 04/09/2006 16:45
Location: Dunjaluk

#309 Re: Hidzab i tako to...

Post by beautyfool »

mad_max_ba wrote:
Connaisseur Karlin wrote:

zene danas nose maramu upravo jer su TO naredili ili predlozili muskraci mulimmani :D
Možeš ti to bolje
:D
:dajba:
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#310 Re: Hidzab i tako to...

Post by vješalica »

choxnox wrote:
Ma ne mozes ti argumentovano protiv nekoga ko ima jednodimenzionalno misljenje i prost intelekt pa tako misli da se cijeli svijet vrti onako kako su njemu preslozene daske u glavi. Ili bolje reci razbacane.
Poslije ovog komentara
Moze se tema zatvoriti vise nema mjesta za bilo kakvu diskusiju sve je receno

:thumbup:

Inace najvaznije je naglasiti ako se npr nekome ne svidja kako je obucen odma je to rezultat volje muskarca ili religije hahahhaha kakvi samo idiotluci
User avatar
dustaban
Posts: 6516
Joined: 10/07/2012 10:55

#311 Re: Hidzab i tako to...

Post by dustaban »

Drage moje, dragi moji

uz par casnih izuzetaka rasprava je nepobitno pokazala da vecina vas, da uprostim - BRANI PRAVO DA SE SVAK NOSI KAKO HOCE!
I to se opravdava otrcanom frazom - RAZLICITIH KULTURA.

E pa necemo tako, necemo i NEKULTURU ZVATI DRUGACIJOM KULTUROM. Sta to znaci da je vehabija u onim odsjecenim tolama, neobrijan i opcenito neuljudzen (nalik, evo da ne mislite da sam islamofob, dakle nalik Cetniku)... necemo valjda njegov outlook zvati - drugacijom kulturom?!

Ne, ne. I tu ja vidim nespoirazum u ovoj raspravi. Vi meni trpate da sam ja protiv svakog nacina SERIJATSKOG odjevanja. Dobro, da budem iskren, ja nikad necu prihvatiti strasnu podvalu da mi svojim odjevanjem moramo pokazati svoju religiju (i naciju), ali definitivno tvrdim, uostalom to i dokazujem nizom primjera (hvala i vama koji ste takodje prilozili ilustrativne fotke) da je moguce svaku etnicku posebnost oblacenja PRILAGODITI VREMENU I PRILIKAMA.
Ako se u tome omasi, nema te demagogije koja ce odsustvo estetike, logike, osjecaja... opcenito kulture opravdati posebnoscu kulture. Ne dragi moji, zna se jako dobro sta je DRGACIJA KULTURA a sta je NEKULTURA.
I ovime ja zavrsavam svoje ucesce u ovoj prici. Za kraj samo jedna uporedna fotka, dvije gospoje. Jedna od njih je obucena kako treba a druga kako ne treba.
E sad, ocito se necemo sloziti koja je ok.

Image
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20595
Joined: 31/01/2016 16:16

#312 Re: Hidzab i tako to...

Post by Connaisseur Karlin »

dustaban wrote:Drage moje, dragi moji

uz par casnih izuzetaka rasprava je nepobitno pokazala da vecina vas, da uprostim - BRANI PRAVO DA SE SVAK NOSI KAKO HOCE!
I to se opravdava otrcanom frazom - RAZLICITIH KULTURA.

E pa necemo tako, necemo i NEKULTURU ZVATI DRUGACIJOM KULTUROM. Sta to znaci da je vehabija u onim odsjecenim tolama, neobrijan i opcenito neuljudzen (nalik, evo da ne mislite da sam islamofob, dakle nalik Cetniku)... necemo valjda njegov outlook zvati - drugacijom kulturom?!

Ne, ne. I tu ja vidim nespoirazum u ovoj raspravi. Vi meni trpate da sam ja protiv svakog nacina SERIJATSKOG odjevanja. Dobro, da budem iskren, ja nikad necu prihvatiti strasnu podvalu da mi svojim odjevanjem moramo pokazati svoju religiju (i naciju), ali definitivno tvrdim, uostalom to i dokazujem nizom primjera (hvala i vama koji ste takodje prilozili ilustrativne fotke) da je moguce svaku etnicku posebnost oblacenja PRILAGODITI VREMENU I PRILIKAMA.
Ako se u tome omasi, nema te demagogije koja ce odsustvo estetike, logike, osjecaja... opcenito kulture opravdati posebnoscu kulture. Ne dragi moji, zna se jako dobro sta je DRGACIJA KULTURA a sta je NEKULTURA.
I ovime ja zavrsavam svoje ucesce u ovoj prici. Za kraj samo jedna uporedna fotka, dvije gospoje. Jedna od njih je obucena kako treba a druga kako ne treba.
E sad, ocito se necemo sloziti koja je ok.

http://oi64.klix.com/svm8hl.jpg
dustaban, imas moju iskrenu sucut , ali suti i trpi, ionako te niko nista ne pita

znaci, od danas slijedi dan zalosti jer si se odjavio sa vlastite teme

primljeno k' znanju :lol:
User avatar
S4mpion
Posts: 19317
Joined: 24/11/2011 21:16

#313 Re: Hidzab i tako to...

Post by S4mpion »

E sad samo čekamo da neko uleti i da definiše šta treba, a šta ne, šta je OK, a šta nije. :mrgreen:
User avatar
AstorH
Posts: 1895
Joined: 08/03/2014 23:21
Location: Dalmacija

#314 Re: Hidzab i tako to...

Post by AstorH »

Sto se mene osobno tice, ja bi te hidzabe sve natira tamo di se to fura i di je to normala.
A di nije normala, ja bi im reka da idu dije to normala. Ne vidim problem u ovom prijedlogu. Ja vidim problem samo u neslaganju apropo mog prijedloga.
Brate razguli tamo di je to IN i mir u svijetu.
User avatar
cendlerbing
Posts: 15622
Joined: 17/08/2017 03:43

#315 Re: Hidzab i tako to...

Post by cendlerbing »

S4mpion wrote:E sad samo čekamo da neko uleti i da definiše šta treba, a šta ne, šta je OK, a šta nije. :mrgreen:
Haj ti. Sve po redu, šta je normalno a šta prirodno. :D
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#316 Re: Hidzab i tako to...

Post by vješalica »

Kakav likkkk hahhahaa
Nekultura je biti obucen kao Emine,jer mu se ne svidja hidzab/pokrivanje
User avatar
S4mpion
Posts: 19317
Joined: 24/11/2011 21:16

#317 Re: Hidzab i tako to...

Post by S4mpion »

cendlerbing wrote:
S4mpion wrote:E sad samo čekamo da neko uleti i da definiše šta treba, a šta ne, šta je OK, a šta nije. :mrgreen:
Haj ti. Sve po redu, šta je normalno a šta prirodno. :D
To je stara lekcija, težim ka novoj. :mrgreen:
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#318 Re: Hidzab i tako to...

Post by moonca »

dustaban wrote:Drage moje, dragi moji


I ovime ja zavrsavam svoje ucesce u ovoj prici. Za kraj samo jedna uporedna fotka, dvije gospoje. Jedna od njih je obucena kako treba a druga kako ne treba.
E sad, ocito se necemo sloziti koja je ok.

Image
Po mom kriterijumu, obe su obucene prihvatljivo.

Turkinja je grubog izgleda za razliku od Sheikha Mozah Nint Nasser--iz Qatar-a, takodje dosta 'pokrivena'.


Image
User avatar
Edin H.
Posts: 47021
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#319 Re: Hidzab i tako to...

Post by Edin H. »

dustaban wrote: E sad, ocito se necemo sloziti koja je ok.

Image
Je'l se ti lozis na starije trebe? :-)
biscanka2
Posts: 1722
Joined: 07/04/2009 00:46

#320 Re: Hidzab i tako to...

Post by biscanka2 »

[quote="dustaban"]Drage moje, dragi moji

uz par casnih izuzetaka rasprava je nepobitno pokazala da vecina vas, da uprostim - BRANI PRAVO DA SE SVAK NOSI KAKO HOCE!
I to se opravdava otrcanom frazom - RAZLICITIH KULTURA.

E pa necemo tako, necemo i NEKULTURU ZVATI DRUGACIJOM KULTUROM. Sta to znaci da je vehabija u onim odsjecenim tolama, neobrijan i opcenito neuljudzen (nalik, evo da ne mislite da sam islamofob, dakle nalik Cetniku)... necemo valjda njegov outlook zvati - drugacijom kulturom?!

Ne, ne. I tu ja vidim nespoirazum u ovoj raspravi. Vi meni trpate da sam ja protiv svakog nacina SERIJATSKOG odjevanja. Dobro, da budem iskren, ja nikad necu prihvatiti strasnu podvalu da mi svojim odjevanjem moramo pokazati svoju religiju (i naciju), ali definitivno tvrdim, uostalom to i dokazujem nizom primjera (hvala i vama koji ste takodje prilozili ilustrativne fotke) da je moguce svaku etnicku posebnost oblacenja PRILAGODITI VREMENU I PRILIKAMA.
Ako se u tome omasi, nema te demagogije koja ce odsustvo estetike, logike, osjecaja... opcenito kulture opravdati posebnoscu kulture. Ne dragi moji, zna se jako dobro sta je DRGACIJA KULTURA a sta je NEKULTURA.
I ovime ja zavrsavam svoje ucesce u ovoj prici. Za kraj samo jedna uporedna fotka, dvije gospoje. Jedna od njih je obucena kako treba a druga kako ne treba.
E sad, ocito se necemo sloziti koja je ok.

@s4ampion
E sad samo čekamo da neko uleti i da definiše šta treba, a šta ne, šta je OK, a šta nije. :magreren:

Post @dustaban :thumbup: :thumbup: :thumbup:

Dobili mi u komsiluk novopeceni turski bracni par.
On u Njemackoj druga generacija ali mladu je iz Turske doveo (po ponasanju
i razmisljanju dobro primitivna da ne kazem zatucana) . :cry:
Osam godina u Njemackoj a jezik haman pa nula.
Ja joj par puta pokusavala ( i rukama i nogama) dokazati koliko je vazno da se
posveti ucenju jezika, al dzaba sve, ona i dalje po svom. :sad:
Oblaci se "normalno" caak i kosu blajha. :mrgreen:
Sretnem ja njih jednom prilikom, kad mladozenja se pohvali kako je mladu
i tad dva sina (sad su dobili i trece-curicu) na jedno izletiste vodio (sto je velika rijetkost).
Na to ce nevista meni kako je vidjela zenu, pravo fino obucenu,pa poce opisivati
crna duga suknja, bluza dugih rukava pa kad podje maramu opisivati velim ja mladozenji da je zaustavi i da joj prevede da se meni takva moda u crnom a posebno marama na glavi nesvidja.
Smijuljici se prevede on njoj a ona nakon toga obori nos.
Sto je najgore da jos budala ima koje curice zavijene u skolu salju
(a o tome da im brane fizicko ili da na ucenje plivanja idu ... da i nepricam). :twisted:

Et, ovo samo onako da nam @s4ampion dzaba ne ceka. :oops: :kiss:
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20595
Joined: 31/01/2016 16:16

#321 Re: Hidzab i tako to...

Post by Connaisseur Karlin »

Hakizeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee :D

Image

dustubn ne voli ovakve turkinje :oops:
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20595
Joined: 31/01/2016 16:16

#322 Re: Hidzab i tako to...

Post by Connaisseur Karlin »

biscanka2 wrote:
Dobili mi u komsiluk novopeceni turski bracni par.
On u Njemackoj druga generacija ali mladu je iz Turske doveo (po ponasanju
i razmisljanju dobro primitivna da ne kazem zatucana) . :cry:
Osam godina u Njemackoj a jezik haman pa nula.
Ja joj par puta pokusavala ( i rukama i nogama) dokazati koliko je vazno da se
posveti ucenju jezika, al dzaba sve, ona i dalje po svom. :sad:
Oblaci se "normalno" caak i kosu blajha. :mrgreen:
Sretnem ja njih jednom prilikom, kad mladozenja se pohvali kako je mladu
i tad dva sina (sad su dobili i trece-curicu) na jedno izletiste vodio (sto je velika rijetkost).
Na to ce nevista meni kako je vidjela zenu, pravo fino obucenu,pa poce opisivati
crna duga suknja, bluza dugih rukava pa kad podje maramu opisivati velim ja mladozenji da je zaustavi i da joj prevede da se meni takva moda u crnom a posebno marama na glavi nesvidja.
Smijuljici se prevede on njoj a ona nakon toga obori nos.
Sto je najgore da jos budala ima koje curice zavijene u skolu salju
(a o tome da im brane fizicko ili da na ucenje plivanja idu ... da i nepricam). :twisted:

Et, ovo samo onako da nam @s4ampion dzaba ne ceka. :oops: :kiss:
imam prijateljicu iz Ankare , nikad u zivotu nije bila pokrivena , imigrantkinja , dola polovinom svojih 20tih godina :-D

nisu sve turkinje pokrivene ni zatucane ni primitivne :evil:
Last edited by Connaisseur Karlin on 07/06/2018 02:11, edited 1 time in total.
klosar pravi
Posts: 2720
Joined: 26/05/2018 12:00

#323 Re: Hidzab i tako to...

Post by klosar pravi »

Naravno da nisu vjerujem isto da se ubijaju od alkohola isto kao i mi :D
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20595
Joined: 31/01/2016 16:16

#324 Re: Hidzab i tako to...

Post by Connaisseur Karlin »

klosar pravi wrote:Naravno da nisu vjerujem isto da se ubijaju od alkohola isto kao i mi :D
Turska je velika drzava i visok broj stanovnika , sve opcije su moguce , razumljivo :)

kao da iz BiH nema zatucanih i primitivnih osoba u svijetu , nema veze ako nema maramu :D
klosar pravi
Posts: 2720
Joined: 26/05/2018 12:00

#325 Re: Hidzab i tako to...

Post by klosar pravi »

Dobro primitivnih i to, al' ovih religijskih je omjer rekao bih 20 posto vjernika mozda i manje naspram vamo ovih drugih..
Znam kad su oni popisi bili da sam se jedini izjasnio kao ateista od svih poznanika i drugova svi ostali su " muslimani " nema veze što palimo jointe i na eks udaramo po rakiji..

Poenta price je uglavnom kako nas drugi gledaju, a nemaju pojma..
Pa zovu Sarajevo - Teheranom..
Post Reply