Hidzab i tako to...

Rasprave o vjerskim temama.

Moderator: Bloo

Post Reply
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20595
Joined: 31/01/2016 16:16

#226 Re: Hidzab i tako to...

Post by Connaisseur Karlin »

Hakiz wrote:
muha_sa wrote:
Hakiz wrote:Na šta ovdje da se čovjek upali? A ćafir sam.

Dobro, ima nas svakakvih.
na jahtu
Ozbiljno. Interesantnija mi je ona sa emricove fotografije nego njih tri.
nema suncane naocale :D
Hakiz
Posts: 40521
Joined: 30/07/2015 20:01

#227 Re: Hidzab i tako to...

Post by Hakiz »

Ma ne.

Liči na Natalie Portman (https://www.thefamouspeople.com/profile ... tman-2.jpg)...
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20595
Joined: 31/01/2016 16:16

#228 Re: Hidzab i tako to...

Post by Connaisseur Karlin »

Hakiz wrote:Ma ne.

Liči na Natalie Portman (https://www.thefamouspeople.com/profile ... tman-2.jpg)...
cak je ljepsa od natalije , samo je problem sto je obucena kao da joj je 60 + , bolje da je obucena kao one gore maneknke, moderno, pokrije, ljpese :)
Hakiz
Posts: 40521
Joined: 30/07/2015 20:01

#229 Re: Hidzab i tako to...

Post by Hakiz »

Connaisseur Karlin wrote:
Hakiz wrote:Ma ne.

Liči na Natalie Portman (https://www.thefamouspeople.com/profile ... tman-2.jpg)...
cak je ljepsa od natalije , samo je problem sto je obucena kao da joj je 60 + , bolje da je obucena kao one gore maneknke, moderno, pokrije, ljpese :)
Meni se sviđa kako je obučena.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#230 Re: Hidzab i tako to...

Post by insomnia78 »

Ne pregonite
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20595
Joined: 31/01/2016 16:16

#231 Re: Hidzab i tako to...

Post by Connaisseur Karlin »

Hakiz wrote:
Connaisseur Karlin wrote:
Hakiz wrote:Ma ne.

Liči na Natalie Portman (https://www.thefamouspeople.com/profile ... tman-2.jpg)...
cak je ljepsa od natalije , samo je problem sto je obucena kao da joj je 60 + , bolje da je obucena kao one gore maneknke, moderno, pokrije, ljpese :)
Meni se sviđa kako je obučena.
nemas pojma o modi :diva:
Hakiz
Posts: 40521
Joined: 30/07/2015 20:01

#232 Re: Hidzab i tako to...

Post by Hakiz »

Connaisseur Karlin wrote: nemas pojma o modi :diva:
Ali znam šta mi se sviđa.

Došao jedan poznati pisac kod svog šeširdžije. Kaže mu ovaj "Gos'n, da Vam ovaj put napravim šešir po posljednjim pravilima mode?"

Pisac odgovara "Nemojte, molim Vas. Napravite mi šešir po vječnim pravilima ljepote."
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20595
Joined: 31/01/2016 16:16

#233 Re: Hidzab i tako to...

Post by Connaisseur Karlin »

Hakiz wrote:
Connaisseur Karlin wrote: nemas pojma o modi :diva:
Ali znam šta mi se sviđa.

Došao jedan poznati pisac kod svog šeširdžije. Kaže mu ovaj "Gos'n, da Vam ovaj put napravim šešir po posljednjim pravilima mode?"

Pisac odgovara "Nemojte, molim Vas. Napravite mi šešir po vječnim pravilima ljepote."
dzaba, njoj 20tak godina, a oblaci se kao da joj je 60plus :) lijepa je on i bez mode za bake :)
Hakiz
Posts: 40521
Joined: 30/07/2015 20:01

#234 Re: Hidzab i tako to...

Post by Hakiz »

Connaisseur Karlin wrote:
Hakiz wrote:
Connaisseur Karlin wrote: nemas pojma o modi :diva:
Ali znam šta mi se sviđa.

Došao jedan poznati pisac kod svog šeširdžije. Kaže mu ovaj "Gos'n, da Vam ovaj put napravim šešir po posljednjim pravilima mode?"

Pisac odgovara "Nemojte, molim Vas. Napravite mi šešir po vječnim pravilima ljepote."
dzaba, njoj 20tak godina, a oblaci se kao da joj je 60plus :) lijepa je on i bez mode za bake :)
Lijepa je ona i bez bilo kakve mode...
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20595
Joined: 31/01/2016 16:16

#235 Re: Hidzab i tako to...

Post by Connaisseur Karlin »

Hakiz wrote:
Connaisseur Karlin wrote:
Hakiz wrote:
Ali znam šta mi se sviđa.

Došao jedan poznati pisac kod svog šeširdžije. Kaže mu ovaj "Gos'n, da Vam ovaj put napravim šešir po posljednjim pravilima mode?"

Pisac odgovara "Nemojte, molim Vas. Napravite mi šešir po vječnim pravilima ljepote."
dzaba, njoj 20tak godina, a oblaci se kao da joj je 60plus :) lijepa je on i bez mode za bake :)
Lijepa je ona i bez bilo kakve mode...
mislis gola :oops:


:D
Hakiz
Posts: 40521
Joined: 30/07/2015 20:01

#236 Re: Hidzab i tako to...

Post by Hakiz »

Connaisseur Karlin wrote:
Hakiz wrote: Lijepa je ona i bez bilo kakve mode...
mislis gola :oops:


:D
Eh, ti baš...
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#237 Re: Hidzab i tako to...

Post by insomnia78 »

Dobro ba jebac idi gledaj Miu Kalifu. Usraste temu potpuno
Hakiz
Posts: 40521
Joined: 30/07/2015 20:01

#238 Re: Hidzab i tako to...

Post by Hakiz »

insomnia78 wrote:Dobro ba jebac idi gledaj Miu Kalifu. Usraste temu potpuno
Izvini, da te pitam, da nije Panteliji loše?
Hakiz
Posts: 40521
Joined: 30/07/2015 20:01

#239 Re: Hidzab i tako to...

Post by Hakiz »

sherbett wrote:Ups.. insomnia je nervozan. Hajte vozdra :run:
User avatar
Edin H.
Posts: 47027
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#240 Re: Hidzab i tako to...

Post by Edin H. »

muha_sa wrote:
Hakiz wrote:Na šta ovdje da se čovjek upali? A ćafir sam.

Dobro, ima nas svakakvih.
na jahtu
Gdje ti vidje jahtu? :D
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20595
Joined: 31/01/2016 16:16

#241 Re: Hidzab i tako to...

Post by Connaisseur Karlin »

sherbett wrote:
Connaisseur Karlin wrote:
dzaba, njoj 20tak godina, a oblaci se kao da joj je 60plus :) lijepa je on i bez mode za bake :)
Kak se ti oblacis?
zasto tebi smeta moj komentar ?
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20595
Joined: 31/01/2016 16:16

#242 Re: Hidzab i tako to...

Post by Connaisseur Karlin »

sherbett wrote:
Connaisseur Karlin wrote:
sherbett wrote:
Kak se ti oblacis?
zasto tebi smeta moj komentar ?
:lol: :lol: :lol:
Nista efikasno
:D :kiss:
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#243 Re: Hidzab i tako to...

Post by triconja »

Connaisseur Karlin wrote:
triconja wrote:
Connaisseur Karlin wrote:
Kakve veze necije pokrivalo za glavu ima sa Bogom i religijama :lol:

zene bile pokrivene u pustinji prije i krscanstva i islama :D a bome i msukraci su bili pokriveni :D
I ja se pitam za mnoge stvari kakve imaju veze sa bogom i religijom pa mi niko ne moze odgovorit, isto kao sto ni ja to ne mogu odgovorit, jebiga, ljudima cefnulo hajmo tako i tako i bi. :D
pda, cefunlo vam malteritrati zene u ime Boga , elhamdulilah pametno zboris :D
Ovo ide kao one diskusije crnaca kad napadaju bijelce i jedini argument je da imaju garant nekog pretka koji je imo roba crnca, znaci argument ti je jak ko cileanska smartfon industrija. :-) :lol: :lol: :lol:
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#244 Re: Hidzab i tako to...

Post by triconja »

insomnia78 wrote:
triconja wrote:
insomnia78 wrote:Deder nam koju od ti kolko hos katolkinja
Ja se distanciram od svakog ko je ikakav vjernik, nema od tog fajde ba. Nema po gradovima toliko pokrivenih ni muslimanki ni katolkinja da ih vidis 30 komada za pola sata, ali zato po selima rastura jaro. :lol:
Necemo tako Dino. Reko si kolko hos. Znaci nista, nakitio pricu?
Pa budimo realni nema ni muslimanki pokrivenih onoliko koliko se natuca ovdje, jedino sto vidim da se pokrivaju je pred neki praznik muslimanski i nekad na dzenazu i to je to. Znaci nije da nema ali nije bas ni da ih ima 90 %.
emric
Posts: 1211
Joined: 21/03/2018 18:03

#245 Re: Hidzab i tako to...

Post by emric »

Connaisseur Karlin wrote:pa ne primjetim da musakaci progovaraju drugim muskracima kako se odnose prema zenama , izgleda da muskracima nije zao zena, stara novost
Gdje si vidio da danas neko nekome prigovara za bilo šta, u tom smislu da mu želi dobronamjerno skrenuti pažnju na nešto? Nema toga, ili je rijetkost, nažalost. Danas ti prigovaraju za nebitne stvari samo radi liječenja vlastitih neuspjeha.
Kikibombona wrote:Dakle, ne postoji islamski autoritet koji ce reci da nikab nije dio islama. Ne postoji.
Ako ne kažu da nije, to se ne može podrazumijevati da jeste?
Kikibombona wrote:To nam govori da je nikab itekako dio islama. Postoje hadisi, koji su jedan od izvora islama, koji jasno opisuju nikab. Aisa, majka vjernika, je prema hadisima nosila neku vrstu nikaba i sakrivala lice od muskaraca. Radi se o 'sahih hadisima', koje IZBiH tretira kao vjerodostojne. Stav IZBiH i svih mogucih islamskih zajednica, svih mogucih ucenjaka i islamskih teloga, je da nikab pripada islamu. Nemoj mi samo reci da znas bolje od svih islamskih autoriteta?
Meni to govori da je nikab dio starih običaja nekih muslimanskih naroda, ali ne i obaveza koje se treba čuvati u duhu vjere. Isto važi i za bradu - ona je bila dijelom nekadašnjih običaja, pa i kasnije kroz historiju, pa i naravno kod drugih naroda, pa je i danas dio popularne kulture, ali nije islamska obaveza.
Kikibombona wrote:Ja se sa tobom slazem i 100% podrzavam tvoje pisanje. Nikab svakako treba marginalizovati jer dehumanizira zenu. Lice je dio tijela po kojem se ljudi prepoznaju. Covjek bez lica je covjek bez identiteta.
Upravo to, i osim što je dehumanizira, kao očita pripadnica određene vjere može da stvara pogrešno mišljenje o cijeloj toj zajednici. Jer, treba pogledati stvari s druge strane, neki ljudi opravdano doživljavaju neugodnost pred takvim pojavama, i ne samo nemuslimani. Nepotrebno je. Svi ljudi su naša braća i treba prema svim ljudima pokušati sa svoje strane biti korektan. Muhamed Ali je masu ljudi privukao Islamu, a radio je to najljepšim univerzalnim osobinama, bez ikakve krutosti i banalnosti.
Kikibombona wrote:Hidzab je sasvim prihvatljiv. Cak moze uljepsati zenu, kao modni detalj. Tu se onda malo gubi poenta hidzaba. Zena sa slike je privlacna i upecatljiva. Valjda je poenta hidzaba, islamske nosnje, da se ne istice, da ne privlaci paznju muskaraca. Mada, lijepa i privlacna zena moze staviti vrecu na sebe, opet ce biti primjecena. Tu pomoci nema. Zato tvrdokorni muslimani insistiraju na nikabu.
Hidžab je apsolutno prihvatljiv i tu ne bi trebalo da ima mjesta za bilo kakve zabrane i slično. Postoje žene koje nemaju nikakve veze sa Islamom, a pokrivaju glavu. Da ne idemo dalje, to je dio odjeće starijih žena i kod Srba i Hrvata, zove se ovako ili onako ali je suštinski ista stvar. A što se tiče muške mašte, ona ne bi umrla ni kad bi se kod žene i samo milimetar kože vidio, ili nazirao oblik kroz bilo kakvu odjeću. To ne može nikakva odjeća sakriti, to je priroda i tako treba da bude. Ne daj Bože da je drugačije.
Kikibombona wrote:Pogledaj ove Iranke, imaju pokrivala na glavi, tacno onako kako je ajatolah Hamnei naredio, ali su opet upecatljive i sigurno privlace paznju...

http://www.overlandtoiran.com/wp-conten ... b83e62.jpg
http://goltune.com/wp-content/uploads/2 ... arance.jpg
https://i.pinimg.com/736x/af/67/7c/af67 ... ashion.jpg
Sasvim lijepe i pristojne, a nema ništa, da se tako izrazim - kurvanjskog, niti odbojnog.
Connaisseur Karlin wrote:Kikibombona, ne pratis modu, ovo je gore, na tvojim fotkama super, stil i nema nikave veze sa Islamom :thumbup:
Ima veze sa Islamom, jer teško je ne shvatiti na prvu da se radi o muslimankama. :)
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20595
Joined: 31/01/2016 16:16

#246 Re: Hidzab i tako to...

Post by Connaisseur Karlin »

emric wrote:
Connaisseur Karlin wrote:Kikibombona, ne pratis modu, ovo je gore, na tvojim fotkama super, stil i nema nikave veze sa Islamom :thumbup:
Ima veze sa Islamom, jer teško je ne shvatiti na prvu da se radi o muslimankama. :)
ozbiljno me nasmjivas :D :-) :lol:

ono je moda i za nemuslimanke :thumbup:
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#247 Re: Hidzab i tako to...

Post by vješalica »

Cuj zene koje samovoljno pokriju lice feredzom su dehumanizirane
Od koga?
Pa od drugih,ne same od sebe
Jbt koja utucana uvjerenja :D
Hakiz
Posts: 40521
Joined: 30/07/2015 20:01

#248 Re: Hidzab i tako to...

Post by Hakiz »

Lice je identitet. Lice je drugačije od bilo kojeg drugog dijela tijela.

Pokrivanje lica, uklanjanje identiteta, naprosto, nije prirodno.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#249 Re: Hidzab i tako to...

Post by moonca »

Zasto nije dozvoljena slika sa suncanim naocalama na indentifikacionim dokumentima. :-) ..
User avatar
muha_sa
Posts: 128645
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#250 Re: Hidzab i tako to...

Post by muha_sa »

moonca wrote:Zasto nije dozvoljena slika sa suncanim naocalama na indentifikacionim dokumentima. :-) ..
zavisi, jesul markirane naocale il su pijacarske :?
Post Reply