Herpes u vezi

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderators: _BataZiv_0809, Euridika

Post Reply
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#76 Re: Herpes u vezi

Post by JThomas »

može se i obična prehlada zakomplicirati, a također je prelazna

možeš i sad izaći na ulicu pa da te zgazi auto...možeš krenuti da se istuširaš, okliznuti se, udariti glavom i poginuti...ako tako gledamo, mogućnostima nema kraja.

mislim boj se ovna, boj se govna, kad ću živjet'...?
User avatar
juli84
Posts: 569
Joined: 09/02/2011 15:03
Location: Tamo gdje je isto napadač i žrtva.

#77 Re: Herpes u vezi

Post by juli84 »

Pa znaaam, al prevencije nikad dosta
sandžokan
Posts: 72
Joined: 15/11/2010 19:16

#78 Re: Herpes u vezi

Post by sandžokan »

Eborg wrote:Pošto obično pokrenem neke glupe i morbidne teme evo da nastavimo sa trendom. :D

Ovo ide na "Ljubav & Sex" podforum a ne na "Zdravlje" jer ne raspravljamo o simptomima i tretmanima već implikacijama koje ova boljka ima na veze i intimne odnose među ljudima.

Elem, herpes je vjerovatno svima nama poznat u ovom ili onom obliku. U principu je prilično bezopasan mada se u momentima ekstaze može proširiti i na polne organe i onda bude belaj. :-) Druga stvar koja je zeznuta je da je neizlječiv, tj. virus u organizmu ostaje do kraja života i manifestira se s vremena na vrijeme (prilikom pada imuniteta, stresnih perioda itd.).

Ovih dana sam se zapitao nešto, par puta sam izašao sa jednom djevojkom i još uvijek ništa nije bilo na tom fizičkom planu. Međutim, primijetio sam da djevojka ima herpes na usni pa vidim da sam malo ohladio. Pošto sam do sada bio "čist" i nisam pokupio tu baju ne bih volio da se miješam previše u to.

Do sada sam bio uvjeren da se prenosi samo u aktivnoj fazi, tj. kada postoji ona ranica no koliko vidim može se prenijeti poljupcem ili oralnim seksom i kada nema manifestacije na usni i sl.

Da li ste do sada odbili poljubiti nekoga ko ima herpes i da li biste svjesno išli u to? :-)
to mozes fasovati svaki dan ali nije lose sto se pazis i pazi ako mozes. mislim da bi to bilo katastrofalno kod vas koji niste zarazeni jer niste nimalo imuni.
ja sam kao dijete imao strasnih problema sa herp. koji su nekad trajali i preko mjesec dana, danas sam povecao imunitet i herpes mi traje jedan do dva dana, naravno pod uslovom da se očisti alkoholom i isuši prišt.[/u]


Image
Last edited by sandžokan on 12/04/2011 15:00, edited 1 time in total.
User avatar
Korisnicko ime
Posts: 826
Joined: 20/01/2006 16:38
Location: Sarajevo

#79 Re: Herpes u vezi

Post by Korisnicko ime »

ladyblue18 wrote:
chuups wrote: A sto li se zove bolest poljupca samo mononukleoza kad se prenosi ko i svi ostali virusi, kakvi medicinski smradovi...
Ne znam, nije mi palo na pamet da pitam. :| :D
Zove se jos i bolest sportista jer se cesto prenosi koristenjem istih flasa s napitcima koje zajednicki koriste sportisti u istom timu (cesto i iz razlicitih timova na istoj utakmici)...
User avatar
suncokret_1984
Posts: 536
Joined: 02/04/2010 09:21

#80 Re: Herpes u vezi

Post by suncokret_1984 »

stvarno cu svasta procitat na ovom foruma..a tek razmisljanja da te glava zaboli :-)

herpes sam dobila mozda sa nekih 6 godina, na usni, onako mali, nikad nije bilo nesto strasno..godisnje sigurno barem 3 puta, kao mala popriliocno osjetljiva, pad imuniteta i to je bio razlog...zadjih godina ga nema nikako..
nikom od mojih ukucana nije presao...s momkom sam u duuuugoj vezi, pa ni njemu nije presao...mislim da stvarno pretjerujete..
a herpes ima svako, samo kod nekog se aktivira, a kod nekog ne...i ne mora to uopce biti fizickim kontaktom da se prenese...dovoljan je jaci stres i da se pojavi, iako vas niko nije ni poljubio, niti ste pili iz iste case kao on, niti jeli iz iste kasike i sl...
Richard Peti
Posts: 4102
Joined: 12/02/2007 17:16

#81

Post by Richard Peti »

.
Last edited by Richard Peti on 10/05/2015 07:25, edited 2 times in total.
User avatar
ladyblue18
Posts: 22380
Joined: 24/12/2006 22:57
Location: You don't have to like me, I'm not a facebook status

#82 Re: Herpes u vezi

Post by ladyblue18 »

Korisnicko ime wrote: Zove se jos i bolest sportista jer se cesto prenosi koristenjem istih flasa s napitcima koje zajednicki koriste sportisti u istom timu (cesto i iz razlicitih timova na istoj utakmici)...
Znam da se prenosi i tako jer osnova je pljuvacka naravno, ali nisam znala za ovo prvo. Fala. :D
sandžokan
Posts: 72
Joined: 15/11/2010 19:16

#83 Re: Herpes u vezi

Post by sandžokan »

suncokret_1984 wrote:stvarno cu svasta procitat na ovom foruma..a tek razmisljanja da te glava zaboli :-)

herpes sam dobila mozda sa nekih 6 godina, na usni, onako mali, nikad nije bilo nesto strasno..godisnje sigurno barem 3 puta, kao mala popriliocno osjetljiva, pad imuniteta i to je bio razlog...zadjih godina ga nema nikako..
nikom od mojih ukucana nije presao...s momkom sam u duuuugoj vezi, pa ni njemu nije presao...mislim da stvarno pretjerujete..
a herpes ima svako, samo kod nekog se aktivira, a kod nekog ne...i ne mora to uopce biti fizickim kontaktom da se prenese...dovoljan je jaci stres i da se pojavi, iako vas niko nije ni poljubio, niti ste pili iz iste case kao on, niti jeli iz iste kasike i sl...

e jeste eto rađamo se sa herpesom pa ga ima svako sem tvog momka kojem nije presao. :lol: :lol: :lol:
i naravno da se prenosi fizickim kontaktom kao i ostzale bolesti...
User avatar
suncokret_1984
Posts: 536
Joined: 02/04/2010 09:21

#84 Re: Herpes u vezi

Post by suncokret_1984 »

sandžokan wrote:
suncokret_1984 wrote:stvarno cu svasta procitat na ovom foruma..a tek razmisljanja da te glava zaboli :-)

herpes sam dobila mozda sa nekih 6 godina, na usni, onako mali, nikad nije bilo nesto strasno..godisnje sigurno barem 3 puta, kao mala popriliocno osjetljiva, pad imuniteta i to je bio razlog...zadjih godina ga nema nikako..
nikom od mojih ukucana nije presao...s momkom sam u duuuugoj vezi, pa ni njemu nije presao...mislim da stvarno pretjerujete..
a herpes ima svako, samo kod nekog se aktivira, a kod nekog ne...i ne mora to uopce biti fizickim kontaktom da se prenese...dovoljan je jaci stres i da se pojavi, iako vas niko nije ni poljubio, niti ste pili iz iste case kao on, niti jeli iz iste kasike i sl...

e jeste eto rađamo se sa herpesom pa ga ima svako sem tvog momka kojem nije presao. :lol: :lol: :lol:
i naravno da se prenosi fizickim kontaktom kao i ostzale bolesti...
znas sta ne zelim ban ali bih ti imala stosta rec da se ono bas izrazim...

ali evo da neomalovazavam tvoju inteligenciju, i da se ne spustam na nivo koji mi ne dolikuje, malo se raspitaj o tom herpesu prije nego sto pokrenes temu...
i ko je rekao da ga moj momak nema!!!imas ga i ti i svi ljudi oko tebe, samo je pitanje da li ce se aktivirat ili ne..
a fizickim kontaktom se prenosi, nisi otkrio ameriku, i naravno da neces nikog poljubit u takvom stanju...ali isto tako prenosi i kao sto je @dzemmo rekao, gledas da ne koristite istu casu, peskir...

a tebe je vjerovatno uvrijedilo to sto sam ja rekla sta sve necu procitat na ovom forumu :skoljka:
User avatar
sodom
Posts: 1697
Joined: 08/05/2008 13:21
Location: KRV I MED (BALKAN)

#85 Re: Herpes u vezi

Post by sodom »

:lol: :lol: :lol:
sandžokan
Posts: 72
Joined: 15/11/2010 19:16

#86 Re: Herpes u vezi

Post by sandžokan »

suncokret_1984 wrote:
sandžokan wrote:
suncokret_1984 wrote:stvarno cu svasta procitat na ovom foruma..a tek razmisljanja da te glava zaboli :-)

herpes sam dobila mozda sa nekih 6 godina, na usni, onako mali, nikad nije bilo nesto strasno..godisnje sigurno barem 3 puta, kao mala popriliocno osjetljiva, pad imuniteta i to je bio razlog...zadjih godina ga nema nikako..
nikom od mojih ukucana nije presao...s momkom sam u duuuugoj vezi, pa ni njemu nije presao...mislim da stvarno pretjerujete..
a herpes ima svako, samo kod nekog se aktivira, a kod nekog ne...i ne mora to uopce biti fizickim kontaktom da se prenese...dovoljan je jaci stres i da se pojavi, iako vas niko nije ni poljubio, niti ste pili iz iste case kao on, niti jeli iz iste kasike i sl...

e jeste eto rađamo se sa herpesom pa ga ima svako sem tvog momka kojem nije presao. :lol: :lol: :lol:
i naravno da se prenosi fizickim kontaktom kao i ostzale bolesti...
znas sta ne zelim ban ali bih ti imala stosta rec da se ono bas izrazim...

ali evo da neomalovazavam tvoju inteligenciju, i da se ne spustam na nivo koji mi ne dolikuje, malo se raspitaj o tom herpesu prije nego sto pokrenes temu...
i ko je rekao da ga moj momak nema!!!imas ga i ti i svi ljudi oko tebe, samo je pitanje da li ce se aktivirat ili ne..
a fizickim kontaktom se prenosi, nisi otkrio ameriku, i naravno da neces nikog poljubit u takvom stanju...ali isto tako prenosi i kao sto je @dzemmo rekao, gledas da ne koristite istu casu, peskir...

a tebe je vjerovatno uvrijedilo to sto sam ja rekla sta sve necu procitat na ovom forumu :skoljka:

sta sam ti ruzno rekao?
kazes da ti ga momak nema, da ga svi imaju i da se ne prenosi fizickim kontaktom.
mozda je do mene ali koliko ja vidim ovdje nema nikakve logike curo.
skontaj prvo ima li ikakve logike u tome pa onda napisi post, nemoj lupetati beze :)
elem ako ti je toliko do spustanja imas pp :) rado cu te saslusati i pomoći.
cao
User avatar
ladyblue18
Posts: 22380
Joined: 24/12/2006 22:57
Location: You don't have to like me, I'm not a facebook status

#87 Re: Herpes u vezi

Post by ladyblue18 »

Sta vam je svima zadnjih dana, kolektivno ustajanje na lijevu nogu? :-?
User avatar
suncokret_1984
Posts: 536
Joined: 02/04/2010 09:21

#88 Re: Herpes u vezi

Post by suncokret_1984 »

sta sam ti ruzno rekao?
kazes da ti ga momak nema, da ga svi imaju i da se ne prenosi fizickim kontaktom.
mozda je do mene ali koliko ja vidim ovdje nema nikakve logike curo.
skontaj prvo ima li ikakve logike u tome pa onda napisi post, nemoj lupetati beze :)
elem ako ti je toliko do spustanja imas pp :) rado cu te saslusati i pomoći.
cao

rekla sam da momku nije presao od mene, a ne da ga nema...i da se ne prenosi samo fizickim kontaktom, nego moze i onako kako sam vec navela..
i mislim da je sva logika u ovom "presao" i "samo" :lol: :lol: jesi sad skont`o?
i nema potrebe da ti spustam, zasto bih to radila..ili zasto bi ti trebao meni pomagat...
i cuj cao :skoljka:

@lady do vremena je :D
User avatar
Duhovni Vođa
Posts: 758
Joined: 16/08/2008 08:35
Location: I shall release you all!

#89 Re: Herpes u vezi

Post by Duhovni Vođa »

ladyblue18 wrote:Sta vam je svima zadnjih dana, kolektivno ustajanje na lijevu nogu? :-?
nema rađe ni kod muškinja ni kod ženskinja, pa su svi neurozni :D
User avatar
mrtva kokoš
Posts: 12219
Joined: 13/01/2009 19:46
Location: komuna

#90 Re: Herpes u vezi

Post by mrtva kokoš »

daj ba recite sosonu kako se prenosi herpes :lol: :lol: :lol:
mor`o sam, oprostite mi :mrgreen:
Miki_hz
Posts: 19
Joined: 08/10/2010 00:03

#91 Re: Herpes u vezi

Post by Miki_hz »

PA nije rak, tobbe jarabbi !
User avatar
Sunrise00
Posts: 4484
Joined: 20/06/2008 22:48
Location: Tamo gdje i kisa kad pada, nije prosto kisa :)

#92 Re: Herpes u vezi

Post by Sunrise00 »

Ma.Le.Na wrote:...svejedno herpes ili ne...ja bi ga ljubila :oops: :lol: po vratu :D
http://www.fmylife.com/miscellaneous/361047
:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :evil:
User avatar
Eleonora
Posts: 1318
Joined: 06/04/2008 14:05

#93 Re: Herpes u vezi

Post by Eleonora »

Eborg wrote:Pošto obično pokrenem neke glupe i morbidne teme evo da nastavimo sa trendom. :D

Ovo ide na "Ljubav & Sex" podforum a ne na "Zdravlje" jer ne raspravljamo o simptomima i tretmanima već implikacijama koje ova boljka ima na veze i intimne odnose među ljudima.

Elem, herpes je vjerovatno svima nama poznat u ovom ili onom obliku. U principu je prilično bezopasan mada se u momentima ekstaze može proširiti i na polne organe i onda bude belaj. :-) Druga stvar koja je zeznuta je da je neizlječiv, tj. virus u organizmu ostaje do kraja života i manifestira se s vremena na vrijeme (prilikom pada imuniteta, stresnih perioda itd.).

Ovih dana sam se zapitao nešto, par puta sam izašao sa jednom djevojkom i još uvijek ništa nije bilo na tom fizičkom planu. Međutim, primijetio sam da djevojka ima herpes na usni pa vidim da sam malo ohladio. Pošto sam do sada bio "čist" i nisam pokupio tu baju ne bih volio da se miješam previše u to.

Do sada sam bio uvjeren da se prenosi samo u aktivnoj fazi, tj. kada postoji ona ranica no koliko vidim može se prenijeti poljupcem ili oralnim seksom i kada nema manifestacije na usni i sl.

Da li ste do sada odbili poljubiti nekoga ko ima herpes i da li biste svjesno išli u to? :-)
Da ti nisi malo hipohondrican?!
User avatar
Cholina_Lokica
Posts: 11119
Joined: 20/10/2008 23:16
Location: ...

#94 Re: Herpes u vezi

Post by Cholina_Lokica »

Splinter wrote:daj ba recite sosonu kako se prenosi herpes :lol: :lol: :lol:
mor`o sam, oprostite mi :mrgreen:
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
Eborg
Posts: 10629
Joined: 20/09/2006 20:58
Location: Tamo gdje je Sunce,tamo gdje su zvijezde...

#95 Re: Herpes u vezi

Post by Eborg »

Eleonora wrote:Da ti nisi malo hipohondrican?!
Nisam hipohondričan ali kao što rekoh par postova iznad, pazim na zdravlje, higijenu i te vezane stvari. Ja vala ni najveće svoje ljubavi nisam ljubio kada sam bio prehlađen i obratno, o gripama da ne govorim. Ljubiš li ti svoju prijateljicu/sestru/majku kada si prehlađena ili kažeš: "Nemoj me, prehlađena sam, da ti ne pređe." :)

Kao što rekoh, da fasujem herpes ne znajući za to ili usred neke veze pa hajde, nije smak svijeta. Ali ići svjesno u to - nešto i nisam siguran.
User avatar
azurna_obala
Posts: 5611
Joined: 06/11/2010 03:22
Location: Tamo gdje nebo ljubi more

#96 Re: Herpes u vezi

Post by azurna_obala »

Mi prenosimo herpes jedno drugom :D

Ozbiljno, ne smeta mi herpes, ni njemu moj, nit nas sprečava...volimo se ljubit uh... :kiss:
User avatar
Cholina_Lokica
Posts: 11119
Joined: 20/10/2008 23:16
Location: ...

#97 Re: Herpes u vezi

Post by Cholina_Lokica »

azurna_obala wrote:Mi prenosimo herpes jedno drugom :D

Ozbiljno, ne smeta mi herpes, ni njemu moj, nit nas sprečava...volimo se ljubit uh... :kiss:
Taman se nasli, da ne zarazavate nas bezherpesne :oops: :mrgreen:
User avatar
azurna_obala
Posts: 5611
Joined: 06/11/2010 03:22
Location: Tamo gdje nebo ljubi more

#98 Re: Herpes u vezi

Post by azurna_obala »

Cholina_Lokica wrote:
azurna_obala wrote:Mi prenosimo herpes jedno drugom :D

Ozbiljno, ne smeta mi herpes, ni njemu moj, nit nas sprečava...volimo se ljubit uh... :kiss:
Taman se nasli, da ne zarazavate nas bezherpesne :oops: :mrgreen:

:D :thumbup:
User avatar
Eleonora
Posts: 1318
Joined: 06/04/2008 14:05

#99 Re: Herpes u vezi

Post by Eleonora »

Eborg wrote:
Eleonora wrote:Da ti nisi malo hipohondrican?!
Nisam hipohondričan ali kao što rekoh par postova iznad, pazim na zdravlje, higijenu i te vezane stvari. Ja vala ni najveće svoje ljubavi nisam ljubio kada sam bio prehlađen i obratno, o gripama da ne govorim. Ljubiš li ti svoju prijateljicu/sestru/majku kada si prehlađena ili kažeš: "Nemoj me, prehlađena sam, da ti ne pređe." :)

Kao što rekoh, da fasujem herpes ne znajući za to ili usred neke veze pa hajde, nije smak svijeta. Ali ići svjesno u to - nešto i nisam siguran.
Prijateljicu/sestru/majku ne ljubim kad sam prehladjena i kazem im ovu recenicu. :D
Al momku ne mogu odoliti i njega poljubim. A on se ne buni. :D

Nego, ti velis da si izasao sa djevojkom na date, imala je herpes ( na usni? ), i tebe je to odbilo i ohladilo.
E sad : ona je budala sto je izasla s tobom sa herpesom ( :lol: ), trebala je cekati da to prodje.
I, ocito ti nije bila bas toliko fascinantna i zanimljiva po drugim stvarima ( izgledu, prici.... ), cim si ti toliko u fokus stavio herpes i strah od njega.
User avatar
Eborg
Posts: 10629
Joined: 20/09/2006 20:58
Location: Tamo gdje je Sunce,tamo gdje su zvijezde...

#100 Re: Herpes u vezi

Post by Eborg »

Nije mogla da mi odoli, izašla bi i u gipsu. :lol:

Ma što je najčudnije cura je sad-zasad stvarno super, sjajno izgleda i priča je na nivou. I nešto kao neka pričica, ovo-ono, ja se primaknem, nagnem, značajni pogled i onda vidim samo onaj herpes. Gleda me onako malen, maše mi svojim ručicama i priziva me, još mu samo treba i sliku u pasošu dodati. :lol:

Zezam se, nije baš tolika kriza, primijetio sam tek kad sam se dovoljno približio i iskulirao sam to u momentu. :-) Ali imam te viralne fobije i eto. :-)

Vidjet ćemo. :D
Post Reply