Herpes u vezi

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderators: _BataZiv_0809, Euridika

Post Reply
User avatar
plain vanilla
Posts: 66782
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#101 Re: Herpes u vezi

Post by plain vanilla »

njoj je herpes izasao zbog stresa..uplasila se sto ce izaci s tobom :mrgreen:
User avatar
Eborg
Posts: 10629
Joined: 20/09/2006 20:58
Location: Tamo gdje je Sunce,tamo gdje su zvijezde...

#102 Re: Herpes u vezi

Post by Eborg »

Uzbudila. :D To je već bolje. :D
User avatar
Eleonora
Posts: 1318
Joined: 06/04/2008 14:05

#103 Re: Herpes u vezi

Post by Eleonora »

plain vanilla wrote:njoj je herpes izasao zbog stresa..uplasila se sto ce izaci s tobom :mrgreen:
Ja dobro si. :lol:
User avatar
Eleonora
Posts: 1318
Joined: 06/04/2008 14:05

#104 Re: Herpes u vezi

Post by Eleonora »

Eborg wrote:Nije mogla da mi odoli, izašla bi i u gipsu. :lol:

Ma što je najčudnije cura je sad-zasad stvarno super, sjajno izgleda i priča je na nivou. I nešto kao neka pričica, ovo-ono, ja se primaknem, nagnem, značajni pogled i onda vidim samo onaj herpes. Gleda me onako malen, maše mi svojim ručicama i priziva me, još mu samo treba i sliku u pasošu dodati. :lol:

Zezam se, nije baš tolika kriza, primijetio sam tek kad sam se dovoljno približio i iskulirao sam to u momentu. :-) Ali imam te viralne fobije i eto. :-)

Vidjet ćemo. :D
:lol: :lol: :lol:
Jedini je zapravo problem sto ti imas fobiju. A fobija je ebena stvar. :D
A ja stvarno mislim da ne mora znaciti da ce ti preci ako ona ima. Doduse, nisam upoznata....
Progooglaj. :D
User avatar
Eborg
Posts: 10629
Joined: 20/09/2006 20:58
Location: Tamo gdje je Sunce,tamo gdje su zvijezde...

#105 Re: Herpes u vezi

Post by Eborg »

Razgugl'o sam mu majku enterom što je najžalosnije. :lol: Da se prenosi u aktivnoj fazi ne bi bila frka, strpiš se par dana i to je to.A ovako vidim da se može prenijeti u nekim slučajevima i kada je u dormativnoj fazi.

Majke mi, ja ću one medicinske kartone podijeliti svaku noć kada izađem ubuduće i samo se sa onima koje prođu taj test upoznavati. :lol:
User avatar
ALexis
Posts: 1226
Joined: 11/08/2009 07:59
Location: Moj dom je dole u predgradju od centra prema zapadu,gdje sunce sja samo kad zalazi.

#106 Re: Herpes u vezi

Post by ALexis »

ja nikad nisam imala herpes niti mi je ikada od negog presao (tj.od momka)
mozda sam imuna na to.. neko mi je to objasnjavao kako je nemam nekakav virus herpesa u sebi pa mi ne prelazi... ko ce ga znati... ne razmisljam o tome...
nego, hocu da ti kazem :mrgreen: da ne mora znaciti da ces se ikad zaraziti kao sto nisam ni ja. izbjegavaj ljubljenje koliko-toliko tih par dana, i naravno oralni sex (pa ne traje herpes dugo, max.7 dana)
User avatar
Bihnela
Posts: 123
Joined: 10/07/2009 13:03

#107 Re: Herpes u vezi

Post by Bihnela »

kad vec citate o virusima procitajte malo i o HPVu
User avatar
Zelena Carapa
Posts: 1358
Joined: 07/02/2007 12:09
Location: behind the enemy lines

#108 Re: Herpes u vezi

Post by Zelena Carapa »

Eborg wrote:
Eleonora wrote:Da ti nisi malo hipohondrican?!
Nisam hipohondričan ali kao što rekoh par postova iznad, pazim na zdravlje, higijenu i te vezane stvari. Ja vala ni najveće svoje ljubavi nisam ljubio kada sam bio prehlađen i obratno, o gripama da ne govorim. Ljubiš li ti svoju prijateljicu/sestru/majku kada si prehlađena ili kažeš: "Nemoj me, prehlađena sam, da ti ne pređe." :)

Kao što rekoh, da fasujem herpes ne znajući za to ili usred neke veze pa hajde, nije smak svijeta. Ali ići svjesno u to - nešto i nisam siguran.
Ja mislim da veci problem ima tvoja potencijalna djevojka nego ti - tesko je biti u vezi sa hipohondrom.

Cuj ne ljubi se kad je prehladjen, ja kazem svom dragom "nemoj me ljubiti prehladjena sam" - a on meni - "meni to ne smeta ljubavi". :wink:

Takvim stavom nazalost mozes navuci nesto mnogo gore od herpesa. Opusti se i uzivaj u zivotu - kratko traje.

I da dodam, imam herpes - znam jer sam ga imala 2 puta u zadnjih 15 godina - i to uglavnom prije nego sto dobijem temperaturu - u momentu kad se organizam bori sa gripom ili necim - i gotovo sam sigurna da nisam srela osobu koja ga nece imati kad tad u zivotu. Veca je sansa da ces ga dobiti preko neciste case nego ljubljenjem sa voljenom ;)
User avatar
Eborg
Posts: 10629
Joined: 20/09/2006 20:58
Location: Tamo gdje je Sunce,tamo gdje su zvijezde...

#109 Re: Herpes u vezi

Post by Eborg »

Kako ću navući nešto gore ako se pazim? A za sve ostalo tu je Durex. :evil:

Kad smo već kod HPV-a, jako jako malo muškaraca zna o tome tako da je izvjesno da ćemo pokrepavati. :-)
User avatar
Eborg
Posts: 10629
Joined: 20/09/2006 20:58
Location: Tamo gdje je Sunce,tamo gdje su zvijezde...

#110 Re: Herpes u vezi

Post by Eborg »

Onda bi se ovaj forum samo zvao "Ljubav" i @karanana ne bi imao o čemu pisati. A @picija već odavno nema. :lol:
User avatar
Guido NRW
Posts: 90
Joined: 11/04/2011 20:31
Location: Köln u srcu, inace svugdje...

#111 Re: Herpes u vezi

Post by Guido NRW »

@Eborg

ako ti se ne radi o velikoj ljubavi trebao bi tu djevojku zaobici. Ljekari zapravo jos nisu sigurni da li se virus prenosi
samo za vrijeme upale ili cijelo vrijeme. Danas je bio o tome clanak u online izdanju njemackog derspiegel magazina.
Ako se ipak radi o velikoj ljubavi onda kada dodje do coitusa koristi full-body condom sa maskom ko sto imas na avataru. :D

Sto se tice samog izlaska sa herpesoidnom curom iskusto govori.
a) ruzno izgleda i tesko se moze prepuderisati
b) doticna mora svakih 5 min da se dotakne na herpes :D :run:
User avatar
Eleonora
Posts: 1318
Joined: 06/04/2008 14:05

#112 Re: Herpes u vezi

Post by Eleonora »

Guido NRW wrote:@Eborg

ako ti se ne radi o velikoj ljubavi trebao bi tu djevojku zaobici. Ljekari zapravo jos nisu sigurni da li se virus prenosi
samo za vrijeme upale ili cijelo vrijeme. Danas je bio o tome clanak u online izdanju njemackog derspiegel magazina.
Ako se ipak radi o velikoj ljubavi onda kada dodje do coitusa koristi full-body condom sa maskom ko sto imas na avataru. :D

Sto se tice samog izlaska sa herpesoidnom curom iskusto govori.
a) ruzno izgleda i tesko se moze prepuderisati
b) doticna mora svakih 5 min da se dotakne na herpes :D :run:
Majke mi ko da ima sifilis na usni. :cry:
User avatar
Eborg
Posts: 10629
Joined: 20/09/2006 20:58
Location: Tamo gdje je Sunce,tamo gdje su zvijezde...

#113 Re: Herpes u vezi

Post by Eborg »

Guido NRW wrote:@Eborg

ako ti se ne radi o velikoj ljubavi trebao bi tu djevojku zaobici. Ljekari zapravo jos nisu sigurni da li se virus prenosi
samo za vrijeme upale ili cijelo vrijeme. Danas je bio o tome clanak u online izdanju njemackog derspiegel magazina.
Ako se ipak radi o velikoj ljubavi onda kada dodje do coitusa koristi full-body condom sa maskom ko sto imas na avataru. :D

Sto se tice samog izlaska sa herpesoidnom curom iskusto govori.
a) ruzno izgleda i tesko se moze prepuderisati
b) doticna mora svakih 5 min da se dotakne na herpes :D :run:
Image

Hajde mala, skidaj gaće, vidi livade, vidi ljepote, ja sam spreman! :lol:

Što se tiče ovog ostalog, koliko smo uspjeli zaključiti, virus se prenosi cijelo vrijeme. :)
Last edited by Eborg on 13/04/2011 21:08, edited 1 time in total.
User avatar
Eleonora
Posts: 1318
Joined: 06/04/2008 14:05

#114 Re: Herpes u vezi

Post by Eleonora »

:lol:
User avatar
Bihnela
Posts: 123
Joined: 10/07/2009 13:03

#115 Re: Herpes u vezi

Post by Bihnela »

Eborg wrote:Kako ću navući nešto gore ako se pazim? A za sve ostalo tu je Durex. :evil:

Kad smo već kod HPV-a, jako jako malo muškaraca zna o tome tako da je izvjesno da ćemo pokrepavati. :-)

nadam se da znas da durex nije nikakva zastita od HPVa...eto dodatne brige

...zabrinjavajuce je sto inace jako malo ljudi, a ne samo muskaraca zna tako malo o HPVu..koji se tako lako siri...
User avatar
Eborg
Posts: 10629
Joined: 20/09/2006 20:58
Location: Tamo gdje je Sunce,tamo gdje su zvijezde...

#116 Re: Herpes u vezi

Post by Eborg »

Znam, to je jedan od velikih problema. Roditelji kod nas da su pametni trebali bi žensku djecu vakcinisati pa koliko košta da košta, bolje to nego je poslati na more. :-?

Da su skužili kakvu vakcinu za muškarce ja bih se prvi išao vakcinisati, ovako samo trebaš paziti s kim se vrtiš mada i to ništa ne znači s obzirom na procente nosilaca, i "fina" cura može jednom biti s nekim i pokupiti HPV.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50432
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#117 Re: Herpes u vezi

Post by Bloo »

ALexis wrote:ja nikad nisam imala herpes niti mi je ikada od negog presao (tj.od momka)
mozda sam imuna na to.. neko mi je to objasnjavao kako je nemam nekakav virus herpesa u sebi pa mi ne prelazi... ko ce ga znati... ne razmisljam o tome...
nego, hocu da ti kazem :mrgreen: da ne mora znaciti da ces se ikad zaraziti kao sto nisam ni ja. izbjegavaj ljubljenje koliko-toliko tih par dana, i naravno oralni sex (pa ne traje herpes dugo, max.7 dana)

7 dana bez oralnog :shock: jesi ti normalna bona :shock: :shock:
User avatar
Bihnela
Posts: 123
Joined: 10/07/2009 13:03

#118 Re: Herpes u vezi

Post by Bihnela »

nije stvar u kostanju vakcine,,nego u njenoj sigurnosti i pouzdanosti,,na netu se citaju vijesti o smrti djevojaka nakon primljene vakcije...

a evo nesto o vakcinaciji muskaraca protiv HPVa

http://www.mojezdravlje.ba/novost/71945 ... a-muskarce
http://www.poliklinika-harni.hr/teme.as ... odina=2008
http://polnebolesti.com/cdc-potvrduje-e ... muskaraca/

znaci i muskarci se mogu vakcinisati!
User avatar
wewa
Posts: 14765
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#119 Re: Herpes u vezi

Post by wewa »

Eborg wrote:Znam, to je jedan od velikih problema. Roditelji kod nas da su pametni trebali bi žensku djecu vakcinisati pa koliko košta da košta, bolje to nego je poslati na more. :-?

Da su skužili kakvu vakcinu za muškarce ja bih se prvi išao vakcinisati, ovako samo trebaš paziti s kim se vrtiš mada i to ništa ne znači s obzirom na procente nosilaca, i "fina" cura može jednom biti s nekim i pokupiti HPV.
a vakcina je, kao, bezbjedna? lijepo se informisati o mogucim zarazama i spolno prenosivim bolestima, ali ima nesto sto se zove agresivni marketing farmaceutskih kompanija.

a ontopic - fino je, otreznjujuce iskustvo uraditi TORCH analizu, barem jednom u zivotu, pa vidjeti sta smo sve uspjeli pokupiti onako usput. nakon toga il' krepas od fobija il' ti postane svejedno.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50432
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#120 Re: Herpes u vezi

Post by Bloo »

wewa wrote:
a ontopic - fino je, otreznjujuce iskustvo uraditi TORCH analizu, barem jednom u zivotu, pa vidjeti sta smo sve uspjeli pokupiti onako usput. nakon toga il' krepas od fobija il' ti postane svejedno.
:cry: :cry: :cry:

moj STD dobio STD
User avatar
wewa
Posts: 14765
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#121 Re: Herpes u vezi

Post by wewa »

Bloo wrote:
wewa wrote:
a ontopic - fino je, otreznjujuce iskustvo uraditi TORCH analizu, barem jednom u zivotu, pa vidjeti sta smo sve uspjeli pokupiti onako usput. nakon toga il' krepas od fobija il' ti postane svejedno.
:cry: :cry: :cry:

moj STD dobio STD
samo sto tu nema nista seksualno... toksoplazmoza, rubeola, herpes simpleks i citomegalo virus. pik ja postigla 3/4.
Strpljiva
Posts: 3123
Joined: 30/01/2010 23:49

#122 Re: Herpes u vezi

Post by Strpljiva »

Eborg wrote:Znam, to je jedan od velikih problema. Roditelji kod nas da su pametni trebali bi žensku djecu vakcinisati pa koliko košta da košta, bolje to nego je poslati na more. :-?

Da su skužili kakvu vakcinu za muškarce ja bih se prvi išao vakcinisati, ovako samo trebaš paziti s kim se vrtiš mada i to ništa ne znači s obzirom na procente nosilaca, i "fina" cura može jednom biti s nekim i pokupiti HPV.
Da su me mogli vakcinisati protiv gluposti, bila bih najsretnija.

A tebe Eborg, bez i malo zezanja, bih prvom prilikom kada mi bude herpes na usni, poljubila filmski :)
User avatar
Eborg
Posts: 10629
Joined: 20/09/2006 20:58
Location: Tamo gdje je Sunce,tamo gdje su zvijezde...

#123 Re: Herpes u vezi

Post by Eborg »

Bihnela wrote:nije stvar u kostanju vakcine,,nego u njenoj sigurnosti i pouzdanosti,,na netu se citaju vijesti o smrti djevojaka nakon primljene vakcije...

a evo nesto o vakcinaciji muskaraca protiv HPVa

http://www.mojezdravlje.ba/novost/71945 ... a-muskarce
http://www.poliklinika-harni.hr/teme.as ... odina=2008
http://polnebolesti.com/cdc-potvrduje-e ... muskaraca/

znaci i muskarci se mogu vakcinisati!
Interesantno, trebalo bi ovo podrobnije istražiti. :thumbup:

Što se tiče smrti djevojaka, čitao sam o tome. Koliko se sjećam najsigurnije je davati te vakcine u predpubertetskom periodu, valjda je tada sigurnije. Mada se slažem sa forumašicom koja kaže da tu ima dosta marketinga, farmaceutska industrija više odmaže nego pomaže. :-)
User avatar
Eborg
Posts: 10629
Joined: 20/09/2006 20:58
Location: Tamo gdje je Sunce,tamo gdje su zvijezde...

#124 Re: Herpes u vezi

Post by Eborg »

Strpljiva wrote:
Eborg wrote:Znam, to je jedan od velikih problema. Roditelji kod nas da su pametni trebali bi žensku djecu vakcinisati pa koliko košta da košta, bolje to nego je poslati na more. :-?

Da su skužili kakvu vakcinu za muškarce ja bih se prvi išao vakcinisati, ovako samo trebaš paziti s kim se vrtiš mada i to ništa ne znači s obzirom na procente nosilaca, i "fina" cura može jednom biti s nekim i pokupiti HPV.
Da su me mogli vakcinisati protiv gluposti, bila bih najsretnija.

A tebe Eborg, bez i malo zezanja, bih prvom prilikom kada mi bude herpes na usni, poljubila filmski :)
To što sam tako fin ili jednostavno da me zaraziš? Ajde, zavaravat ću se da je ovo prvo. :lol:
User avatar
plain vanilla
Posts: 66782
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#125 Re: Herpes u vezi

Post by plain vanilla »

Treba promijeniti naziv teme

kad god vidim Herpes u vezi, pomislim i Herpes u vezi, a ja nisam :roll:

treba napisati Herpes bez veze :D
Post Reply