Herpes u vezi

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderators: _BataZiv_0809, Euridika

Post Reply
User avatar
Eborg
Posts: 10629
Joined: 20/09/2006 20:58
Location: Tamo gdje je Sunce,tamo gdje su zvijezde...

#1 Herpes u vezi

Post by Eborg »

Pošto obično pokrenem neke glupe i morbidne teme evo da nastavimo sa trendom. :D

Ovo ide na "Ljubav & Sex" podforum a ne na "Zdravlje" jer ne raspravljamo o simptomima i tretmanima već implikacijama koje ova boljka ima na veze i intimne odnose među ljudima.

Elem, herpes je vjerovatno svima nama poznat u ovom ili onom obliku. U principu je prilično bezopasan mada se u momentima ekstaze može proširiti i na polne organe i onda bude belaj. :-) Druga stvar koja je zeznuta je da je neizlječiv, tj. virus u organizmu ostaje do kraja života i manifestira se s vremena na vrijeme (prilikom pada imuniteta, stresnih perioda itd.).

Ovih dana sam se zapitao nešto, par puta sam izašao sa jednom djevojkom i još uvijek ništa nije bilo na tom fizičkom planu. Međutim, primijetio sam da djevojka ima herpes na usni pa vidim da sam malo ohladio. Pošto sam do sada bio "čist" i nisam pokupio tu baju ne bih volio da se miješam previše u to.

Do sada sam bio uvjeren da se prenosi samo u aktivnoj fazi, tj. kada postoji ona ranica no koliko vidim može se prenijeti poljupcem ili oralnim seksom i kada nema manifestacije na usni i sl.

Da li ste do sada odbili poljubiti nekoga ko ima herpes i da li biste svjesno išli u to? :-)
User avatar
Not My Idea
Posts: 14691
Joined: 15/03/2011 23:12

#2 Re: Herpes u vezi

Post by Not My Idea »

Daleko mu kuca od moje :run:
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50438
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#3 Re: Herpes u vezi

Post by Bloo »

Eborg wrote:Pošto obično pokrenem neke glupe i morbidne teme evo da nastavimo sa trendom. :D

Ovo ide na "Ljubav & Sex" podforum a ne na "Zdravlje" jer ne raspravljamo o simptomima i tretmanima već implikacijama koje ova boljka ima na veze i intimne odnose među ljudima.

Elem, herpes je vjerovatno svima nama poznat u ovom ili onom obliku. U principu je prilično bezopasan mada se u momentima ekstaze može proširiti i na polne organe i onda bude belaj. :-) Druga stvar koja je zeznuta je da je neizlječiv, tj. virus u organizmu ostaje do kraja života i manifestira se s vremena na vrijeme (prilikom pada imuniteta, stresnih perioda itd.).

Ovih dana sam se zapitao nešto, par puta sam izašao sa jednom djevojkom i još uvijek ništa nije bilo na tom fizičkom planu. Međutim, primijetio sam da djevojka ima herpes na usni pa vidim da sam malo ohladio. Pošto sam do sada bio "čist" i nisam pokupio tu baju ne bih volio da se miješam previše u to.

Do sada sam bio uvjeren da se prenosi samo u aktivnoj fazi, tj. kada postoji ona ranica no koliko vidim može se prenijeti poljupcem ili oralnim seksom i kada nema manifestacije na usni i sl.

Da li ste do sada odbili poljubiti nekoga ko ima herpes i da li biste svjesno išli u to? :-)
nemoj je ljubiti, samo poradi na fizickom planu, al pripremi se na to da ti onda mozda naplati :D
User avatar
plain vanilla
Posts: 66782
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#4 Re: Herpes u vezi

Post by plain vanilla »

Gadljivost na stranu(ako je to uopste moguce :D ), ali zar je herpes prijelazan? :zoka:
chuups
Posts: 57
Joined: 07/10/2008 15:11

#5 Re: Herpes u vezi

Post by chuups »

Pa nije herpes smrtonosna bolest... Bas je budalastina da odbijes cuu ako ima herpes, po meni e to van svake pameti, jer ga mozes fasovati i ako slucajno u kafani naletis na nedovoljno opranu casu ili eventualno pribor za jelo.

Herpes se prenosi iskljucivo dok u njemu postoji gnoj, cim to pukne i izadje, ona ranica nakon je totalno bezopasna. Naravno sa djevojkom se ne ljubis u toj fazi (traje oko dan-dva). A kad bi se to tako masovno prenosilo, svi bi hodali sa herpesima. :)

Prema tome, moj stav je da je ni u kom slucaju ne treba odbiti ako je samo to razlog, ti ako ces ga dobiti dobit ces ga, jer svakome u organizmu postoji taj virus, samo se nekome aktivira, nekome ne. ;-)
User avatar
Duhovni Vođa
Posts: 758
Joined: 16/08/2008 08:35
Location: I shall release you all!

#6 Re: Herpes u vezi

Post by Duhovni Vođa »

plain vanilla wrote:Gadljivost na stranu(ako je to uopste moguce :D ), ali zar je herpes prijelazan? :zoka:
:shock:

ovo me podsjeti na onaj vic kad plavuša kaže momku da stavi kondom, a on je pita zašto, a ona mu kaže: da ne dobijem opet sidu.....

jesi ti plavojka? :D
chuups
Posts: 57
Joined: 07/10/2008 15:11

#7 Re: Herpes u vezi

Post by chuups »

Btw. Herpes se moze siriti po cijelom tijelu, pa i na unutarnje organe. Ali nije to bas tako lahko.... :)
User avatar
plain vanilla
Posts: 66782
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#8 Re: Herpes u vezi

Post by plain vanilla »

Duhovni Vođa wrote:
plain vanilla wrote:Gadljivost na stranu(ako je to uopste moguce :D ), ali zar je herpes prijelazan? :zoka:
:shock:

ovo me podsjeti na onaj vic kad plavuša kaže momku da stavi kondom, a on je pita zašto, a ona mu kaže: da ne dobijem opet sidu.....

jesi ti plavojka? :D
jesam :lol: :lol: :lol:

Pa nisam deverala s tim herpesima, pa ne znam :skoljka: :D
User avatar
mrtva kokoš
Posts: 12219
Joined: 13/01/2009 19:46
Location: komuna

#9 Re: Herpes u vezi

Post by mrtva kokoš »

sta znam, nemam pojma i ne sjecam se da sam se ljubakao sa nekim ko ima herpes...
ali sam ga imao sto aplicira da mi je neka bitcharka prenijela zaraze :mrgreen:
ali nije strasno, iako sam tek neki dan cuo da to ostaje u nama citav zivot :-)
mozda sa 16,17 godina pa tako negdje do 20, jednom godisnje mi je znalo iskociti na gornjoj usni
i tacno sam na prije par dana znao kada ce mi iskociti ...
ali evo ima hej hej nije se pojavio pa mi malo cudno, ali cura me znala poljubiti valjda joj se nije
to gadilo, sreca pa smo bili u ranoj fazi veze pa nismo isli dalje od usta :lol: :lol: :lol:

a sad muzicka za onu od koje sam fasovo ..
chuups
Posts: 57
Joined: 07/10/2008 15:11

#10 Re: Herpes u vezi

Post by chuups »

Bas herpesi samo dolaze od cura, a ne moze od muskarca curi preci....

Joj ljudi dragi proguglajte malo i procitajte o herpesu, pametnije je nego da pricate price koje nemaju veze....
User avatar
mrtva kokoš
Posts: 12219
Joined: 13/01/2009 19:46
Location: komuna

#11 Re: Herpes u vezi

Post by mrtva kokoš »

chuups wrote:Bas herpesi samo dolaze od cura, a ne moze od muskarca curi preci....
a tebe pa nisam se ljubio sa muskarcem od koga ce nego od neke curke :skoljka: :mrgreen: :oops:
User avatar
plain vanilla
Posts: 66782
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#12 Re: Herpes u vezi

Post by plain vanilla »

sanabe wrote:Cu' to? :shock: Herpes tako zajeban? :oops: :skoljka:
Fakat ne znadoh :zoka: nemadoh herpes nikad :roll:


p.s. nisam plava :lol: :D
plava sam ja za dvoje :skoljka: :D

i znam ovo dalje..da se pojavljuje zbog pada imuniteta..ali sam mislila da to 'nako dobijes :roll: :D
chuups
Posts: 57
Joined: 07/10/2008 15:11

#13 Re: Herpes u vezi

Post by chuups »

Ja ga nisam nikad imao, jest da ruzno izgleda, ali ako nekoga volis volis ga, herpes je samo bezvezni izgovor....
chuups
Posts: 57
Joined: 07/10/2008 15:11

#14 Re: Herpes u vezi

Post by chuups »

plain vanilla wrote:
sanabe wrote:Cu' to? :shock: Herpes tako zajeban? :oops: :skoljka:
Fakat ne znadoh :zoka: nemadoh herpes nikad :roll:


p.s. nisam plava :lol: :D
plava sam ja za dvoje :skoljka: :D

i znam ovo dalje..da se pojavljuje zbog pada imuniteta..ali sam mislila da to 'nako dobijes :roll: :D

Pa moze i onako, a moze i preci, sve zavisi kakav ti je organizam....
zelenashica
Posts: 14489
Joined: 19/08/2007 02:54

#15 Re: Herpes u vezi

Post by zelenashica »

btw :roll: ...ja mislila herpes ime cure :lol: :lol: :lol: :lol:
chuups
Posts: 57
Joined: 07/10/2008 15:11

#16 Re: Herpes u vezi

Post by chuups »

Mah ma nije on ni unurtra zajeban, tipa da je smrtonosan, samo boli, boli i vanjski...

A kako kaze gore u samom topicu, da se prenosi oralnom sexom ili poljupcem, jedino ako to upraznjavate dok je herpes aktivan, tj. prvi dan ili dva...

Hajde pobogu nije sida, ha ja...
User avatar
Eborg
Posts: 10629
Joined: 20/09/2006 20:58
Location: Tamo gdje je Sunce,tamo gdje su zvijezde...

#17 Re: Herpes u vezi

Post by Eborg »

chuups wrote:Ja ga nisam nikad imao, jest da ruzno izgleda, ali ako nekoga volis volis ga, herpes je samo bezvezni izgovor....
A jedno je kada se pojavi usred veze (nećemo o tome gdje ga je dotični/dotična fasovao/la, recimo da je u restoranu :D ) a drugo kada je ovako na početku ili u nekoj sličnoj fazi kada ti se osoba u najboljem slučaju sviđa. :)

Uostalom, ponavljam, koliko gospodin Google kaže, moguće ga je prenijeti/fasovati i u pasivnoj fazi (nema ranice). A isto tako ranice mogu biti i unutar usta, jedino da se k'o konji pregledavamo svi ubuduće. :lol: "Zini!" će dobiti sasvim novo značenje. :lol:
chuups
Posts: 57
Joined: 07/10/2008 15:11

#18 Re: Herpes u vezi

Post by chuups »

Pa nije valjda da je herpes presudan? A daaaj, nemoguce...

Ako cemo na to gledat, onda bi nam najbolje bilo da odemo na magnetnu, nalazi krvi, urina, brisevi itd, te sa kompletnim nalazima na date :D
chuups
Posts: 57
Joined: 07/10/2008 15:11

#19 Re: Herpes u vezi

Post by chuups »

Hahaha ljekarsko uvjerenje za vezu :D

Nisu djaba stari govorili, provjeri kakva je familija i imal kakvih bolesti :D :D :D
User avatar
plain vanilla
Posts: 66782
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#20 Re: Herpes u vezi

Post by plain vanilla »

aman, nek ima faluktet, nek nema herpes..pa dokle ljudi s predrasudama :lol: :lol: :lol:
chuups
Posts: 57
Joined: 07/10/2008 15:11

#21 Re: Herpes u vezi

Post by chuups »

plain vanilla wrote:aman, nek ima faluktet, nek nema herpes..pa dokle ljudi s predrasudama :lol: :lol: :lol:
Ali ne svakakav fakultet... Po zeljama :-D
User avatar
blue_sky
Posts: 49306
Joined: 01/06/2009 15:51
Location: Mostar nije skutorija

#22 Re: Herpes u vezi

Post by blue_sky »

sanabe wrote:
chuups wrote:Pa nije valjda da je herpes presudan? A daaaj, nemoguce...

Ako cemo na to gledat, onda bi nam najbolje bilo da odemo na magnetnu, nalazi krvi, urina, brisevi itd, te sa kompletnim nalazima na date :D
neka ba, u tom slucaju nikad na date necu otici :lol: :skoljka: :mrgreen:
meni se ova ideja djasvi pa ti pricaj :oops: :lol:
User avatar
plain vanilla
Posts: 66782
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#23 Re: Herpes u vezi

Post by plain vanilla »

sanabe wrote:
plain vanilla wrote:aman, nek ima faluktet, nek nema herpes..pa dokle ljudi s predrasudama :lol: :lol: :lol:
ma samo nek ne trza glavom, puno :razz: :mrgreen:
ako trza u smjeru-jes, jes- onda moze :lol:
chuups
Posts: 57
Joined: 07/10/2008 15:11

#24 Re: Herpes u vezi

Post by chuups »

Hajmo napravit peticiju da se uvede ljekarsko za veze, na prvi date sa uvjerenjem i ZK izvatkom.... :D
User avatar
mrtva kokoš
Posts: 12219
Joined: 13/01/2009 19:46
Location: komuna

#25 Re: Herpes u vezi

Post by mrtva kokoš »

joj meni su ravni tabani :lol: :lol:
Post Reply