Heroj Izet Nanic

back in black
Posts: 57
Joined: 28/11/2006 22:00

#26

Post by back in black »

Za njega jeste bilo vrijedno jer je on šehid, jer je vjerovao u Boga i što on nikako ne može biti na gubitku. Ne kažem ja da ti njega ne poštuješ, ne kažem i da ova bagra na vlasti valja-ali ti si vređao u gornjem postu Boga, i na to te ja upozoravam
Avax_
Posts: 95
Joined: 19/02/2007 15:27
Location: BiH

#27

Post by Avax_ »

http://www.youtube.com/watch?v=M1BSv8TXhug

http://www.youtube.com/watch?v=42wzp08q2RI

Da ti dusa stane

Sellam i rahmet svim Sehidima i poginulim borcima, onima o kojima bi nasa djeca trebala da uce, onima kojima bi trebali biti ponosni, ...i jesmo ponosni!!
hrusticelvedin
Posts: 9
Joined: 26/02/2007 04:00

#28

Post by hrusticelvedin »

Imao bi zelju da rahmetli Izetu Nanicu postavim spomenik, jedan dan ako bogda insallah.
branimir_s
Posts: 484
Joined: 28/04/2006 23:00
Location: Tamo gdje su Semiha i Tajo glavni

#29

Post by branimir_s »

Nek mu je rahmet dusi.
ELANOR
Posts: 2
Joined: 17/04/2007 15:53
Location: Bužim
Contact:

#30

Post by ELANOR »

ines.c
Posts: 281
Joined: 06/03/2007 18:35

#31

Post by ines.c »

Molim dragog Allaha dz.s da mu podari dzenet.Nanic je pravi heroj,pravi covjek Bosna je ponosna na njega.
SE7EN
Posts: 58
Joined: 06/05/2007 23:39

#32

Post by SE7EN »

ines.c wrote:Molim dragog Allaha dz.s da mu podari dzenet.Nanic je pravi heroj,pravi covjek Bosna je ponosna na njega.
Vidis Ines taj covjek se borio protiv podjele .On se borio za cjelovitu i nedjeljivu BiH i zato je svoj zivot dao .I sada ti tu nesto molis Allaha a na drugom postu radis Izetu Nanicu iza ledja i predlazes malu drzavicu za bosanske muslimane gdje bi bosanski muslimani nestali u roku od 24 sata .Saberi dva i dva u svojoj glavi pa ces doci do zakljucka da tvoj "metak" puca ravno Bosni u srce isto kao i onaj metak koji je ubio Nanica . U svom neznanju izabrala si put Radovana Karadjica . Vidis kako je opasno ne razmisljati svojom glavom nego slijepo slusati seoske hodze u koje i sam efendija Ceric .
ines.c
Posts: 281
Joined: 06/03/2007 18:35

#33

Post by ines.c »

SE7EN wrote:
ines.c wrote:Molim dragog Allaha dz.s da mu podari dzenet.Nanic je pravi heroj,pravi covjek Bosna je ponosna na njega.
Vidis Ines taj covjek se borio protiv podjele .On se borio za cjelovitu i nedjeljivu BiH i zato je svoj zivot dao .I sada ti tu nesto molis Allaha a na drugom postu radis Izetu Nanicu iza ledja i predlazes malu drzavicu za bosanske muslimane gdje bi bosanski muslimani nestali u roku od 24 sata .Saberi dva i dva u svojoj glavi pa ces doci do zakljucka da tvoj "metak" puca ravno Bosni u srce isto kao i onaj metak koji je ubio Nanica . U svom neznanju izabrala si put Radovana Karadjica . Vidis kako je opasno ne razmisljati svojom glavom nego slijepo slusati seoske hodze u koje i sam efendija Ceric .
Slusaj dobronamjerni covjece,iz postovanja prema Nanicu kojeg sam licno poznavala necu da ulazim sa tobom u dalje polemike na ovoj temi.Meni moje,tebi tvoje.Neka mu je vjecni rahmet,nasem heroju i pravom covjeku.
User avatar
taxi_driver
Posts: 3118
Joined: 26/09/2005 08:23
Location: taxi stand

#34

Post by taxi_driver »

Dolina avalona wrote:Navodno je ubijen od zaostalog cetnika, ali neki misle da ga je ubio neko od nasih!
Bilo kako bilo, ma ko god da ga je ubio, Izet Nanic je gazija i heroj Bosne i Hercegovine!!
Jos kad bi nasa djeca znala ko je bio Nanic... eh..., bitno je da znaju ko je Bekam...


i cedu domuza ubi zaostali cetnik.nesto je puno zaostalih cetnika bilo,i to bas da ubiju prave borce.

nesto me ovo podsjeca na savu kovacevica. :sad:
ELANOR
Posts: 2
Joined: 17/04/2007 15:53
Location: Bužim
Contact:

#35

Post by ELANOR »

Pogledajte video na YouTube-u ratni put 505. Viteske brigade i brigadira Izeta Nanica

Put buzimskog viteza 1-8

1. dio - http://www.youtube.com/watch?v=CGsdxXnqViM
User avatar
promil
Posts: 37
Joined: 06/08/2012 00:32

#36 Re: Heroj Izet Nanic

Post by promil »

Na danasnji dan - 5. augusta 1995. godine poginuo je najveci sin Bosne i Hercegovine - Izet Nanic.

Neka mu je vjecni rahmet i lahka zemlja Bosanska!
User avatar
Chloe
Photo mod
Posts: 70823
Joined: 03/10/2011 20:11

#37 Re: Heroj Izet Nanic

Post by Chloe »

promil wrote:Na danasnji dan - 5. augusta 1995. godine poginuo je najveci sin Bosne i Hercegovine - Izet Nanic.

Neka mu je vjecni rahmet i lahka zemlja Bosanska!
Amin
User avatar
_mufljuz_
Posts: 4976
Joined: 12/04/2013 19:42

#38 Re: Heroj Izet Nanic

Post by _mufljuz_ »

promil wrote:Na danasnji dan - 5. augusta 1995. godine poginuo je najveci sin Bosne i Hercegovine - Izet Nanic.

Neka mu je vjecni rahmet i lahka zemlja Bosanska!
:thumbup: :wink:

rahmet mu vjecni smiraj i slava :thumbup:

moj licni uzor po svakom sablonu, ljudskom, vojnom, obrazovnom, vjerskom, karizmom... nece ni onaj gore svasta....
User avatar
agnostic_front
Posts: 6311
Joined: 14/04/2010 21:45
Location: Grbavica

#39 Re: Heroj Izet Nanic

Post by agnostic_front »

kladusanka wrote:
promil wrote:Na danasnji dan - 5. augusta 1995. godine poginuo je najveci sin Bosne i Hercegovine - Izet Nanic.

Neka mu je vjecni rahmet i lahka zemlja Bosanska!
Amin
:thumbup:
User avatar
zambaklija
Posts: 2734
Joined: 27/03/2008 14:56
Location: budžak

#40 Re: Heroj Izet Nanic

Post by zambaklija »

pokoj mu duši i laka mu zemlja Bosanska bila :|
User avatar
PipiDugaDevetka
Posts: 19071
Joined: 25/12/2003 00:00
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#41 Re: Heroj Izet Nanic

Post by PipiDugaDevetka »

Šta je ovo? Ti Nanići su i tokom WWII imali gazija među vojskom herojskom bošnjačkom:

Od 26'!

Vjerovatno su neki rođaci ovaj Dženan Nanić i Izet Nanić, Krajišnici ljuti, preljuti, pametni...

17.septembra 2013. i ovom Dženanu Naniću, gaziji Handžar divizije klanjaće se dženaza, pa ko ima rePa, neka dođe u Villefranche-de-Rouergue na jugu Francuske.
Last edited by PipiDugaDevetka on 09/08/2013 10:22, edited 1 time in total.
User avatar
PipiDugaDevetka
Posts: 19071
Joined: 25/12/2003 00:00
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#42 Re: Heroj Izet Nanic

Post by PipiDugaDevetka »

Sarajmen wrote:Uzor bosanskog ratnika.
:bih: :bih: :thumbup:
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#43 Re: Heroj Izet Nanic

Post by It_is_a_Leclerc »

Izet Nanić je Bošnjak, a ne Bosanac.

Ostalo je ok.
User avatar
PipiDugaDevetka
Posts: 19071
Joined: 25/12/2003 00:00
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#44 Re: Heroj Izet Nanic

Post by PipiDugaDevetka »

Dženan Nanić, gazija iz WWII, Izet Nanić bužimski gazija ovog posljednjeg rata,.....
Rodiće majka još gazija Nanića da sanjaju Prkosni san o Bosni!
Image
User avatar
alibegoa
Posts: 1032
Joined: 12/10/2009 21:41
Location: Illyricum

#45 Re: Heroj Izet Nanic

Post by alibegoa »

Hajde da ne gledam video moze sazetak ko je dzenan nanic, jedan od ss pobunjenika koji je streljan?
User avatar
PipiDugaDevetka
Posts: 19071
Joined: 25/12/2003 00:00
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#46 Re: Heroj Izet Nanic

Post by PipiDugaDevetka »

alibegoa wrote:Hajde da ne gledam video moze sazetak ko je dzenan nanic, jedan od ss pobunjenika koji je streljan?
Dženan Nanić je vodio pobunu SS-Handžarovaca i ubijen nakon gušenja pobune. Jenom riječju gazija WWII, Bošnjak,....nepoznat. Nigdje nema ništa zapisano, proučavano, neka naučna studija, knjiga,...zapis.
Idemo, ko ima rePa, na dženazu 17. septembra 2013.g. u Villefranche-de-Rouergue, na obalu Sredozemnog mora.
Niko ne zna ništa o vođi pobune koja je dovela do ''prve slobodne teritorije u Francuskoj, a čini se i u Zapadnoj Evropi pod Nazzi čizmom'' i to su uradili Bošnjaci, njih oko 200.
Image
User avatar
alibegoa
Posts: 1032
Joined: 12/10/2009 21:41
Location: Illyricum

#47 Re: Heroj Izet Nanic

Post by alibegoa »

Nesto sumnjam da ja Dzenanu svenarodna sloboda bila na umu kad je ucestvovao u pobuni u Francuskoj. Sad da je bas to neko gazijsko djelo?
User avatar
PipiDugaDevetka
Posts: 19071
Joined: 25/12/2003 00:00
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#48 Re: Heroj Izet Nanic

Post by PipiDugaDevetka »

alibegoa wrote:Nesto sumnjam da ja Dzenanu svenarodna sloboda bila na umu kad je ucestvovao u pobuni u Francuskoj. Sad da je bas to neko gazijsko djelo?
Dženan je ubijen jer je pucao u Nijemce, a šta mu je na umu bilo, samo dragi Allah dž. š. zna. Red bi bio da mu se na mezaru prouči štagod, da se ljudski klanja dženaza za svih oko 200 poubijanih Bošnjaka i da se kaže da su tu zakopani Bošnjaci, a ne Hrvati. Tražiti od predsjednika Hollanda da se očituje o ovim gazijama Bošnjačkim što su donosili slobodu velikom francuskom narodu tako što će naružiti generale Žan-Vijea i Morijona šta su sve uzvračali Bošnjacima, francuskim oslobodiocima.
Dana 17. septembra 2013.g. klanjamo dženazu u Francuskoj, u Villefranche-de-Rouergue na jugu.
Ko ima rePa da se nacrta u Francuskoj u utorak 17. 09. 2013.g.
Image
User avatar
PipiDugaDevetka
Posts: 19071
Joined: 25/12/2003 00:00
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#49 Re: Heroj Izet Nanic

Post by PipiDugaDevetka »

Religious Fantastic wrote:Presmijesno... :run:
A, nisi pogledao video od 26',....Fuj! :run:
TheMule
Posts: 3764
Joined: 04/05/2009 03:34

#50 Re: Heroj Izet Nanic

Post by TheMule »

Ne zelim ulaziti u duboku raspravu, ali svijet nije tako crn i bijel. Iako je ta divizija bila dio zlocinacke armije, koji su izbor imali ti momci kad su im jedinu sigurnost davali Italijani, Ustase, i Njemci? Ako su pojedinci pocinili zlocine, to se ne moze opravdati, ali da se svi osudjuju samo zato sto su se uhvatili oruzja pred najezdom varvara...
Moja nana je spasena od strane Italijana, sta sad treba da mislim o tome? Da je ona fasista?
Post Reply