Heroj Izet Nanic

Dolina avalona
Posts: 474
Joined: 12/07/2006 21:13
Location: BiH

#1 Heroj Izet Nanic

Post by Dolina avalona »

http://www.youtube.com/watch?v=1hUxD583 ... ed&search=

Ponosan sam sto sam bosanac!!
Ponosan sam sto smo imali takve heroje!!
Ponosan sam sto smo imali Nanica!!
Ponosim se cistocom nase borbe!!
Ponosan sam nasom domovinom i nasim narodom!!

ElFatiha Izetu Nanicu!!
Image
rashid
Posts: 932
Joined: 02/12/2005 01:21
Location: Sarajevo-Anarhija

#2 Re: Heroj Izet Nanic

Post by rashid »

Dolina avalona wrote:http://www.youtube.com/watch?v=1hUxD583 ... ed&search=

Ponosan sam sto sam bosanac!!
Ponosan sam sto smo imali takve heroje!!
Ponosan sam sto smo imali Nanica!!
Ponosim se cistocom nase borbe!!
Ponosan sam nasom domovinom i nasim narodom!!

ElFatiha Izetu Nanicu!!
Image
Sve je dobro receno, a da znate kako je ubijen ... plakali bi! :x
Corer
Posts: 26
Joined: 20/12/2006 14:31
Location: Ispod Trebevica pa preko velikog parka kod II Gimnazije, samo ravno prema Ciglanama...

#3

Post by Corer »

Kako?
Bosnian Gangsta
Posts: 89
Joined: 08/01/2007 13:49

#4 Re: Heroj Izet Nanic

Post by Bosnian Gangsta »

Dolina avalona wrote:http://www.youtube.com/watch?v=1hUxD583 ... ed&search=

Ponosan sam sto sam bosanac!!
Ponosan sam sto smo imali takve heroje!!
Ponosan sam sto smo imali Nanica!!
Ponosim se cistocom nase borbe!!
Ponosan sam nasom domovinom i nasim narodom!!

ElFatiha Izetu Nanicu!!
Image
potpisujem
forUMASH
Posts: 2180
Joined: 24/01/2006 04:12
Location: Razjedinjene Drzave BIH

#5 Re: Heroj Izet Nanic

Post by forUMASH »

rashid wrote: Sve je dobro receno, a da znate kako je ubijen ... plakali bi! :x
....nisam neki poznavaoc desavanja u bihackoj regiji, a volio bih cuti vise detalja....
Dolina avalona
Posts: 474
Joined: 12/07/2006 21:13
Location: BiH

#6

Post by Dolina avalona »

Navodno je ubijen od zaostalog cetnika, ali neki misle da ga je ubio neko od nasih!
Bilo kako bilo, ma ko god da ga je ubio, Izet Nanic je gazija i heroj Bosne i Hercegovine!!
Jos kad bi nasa djeca znala ko je bio Nanic... eh..., bitno je da znaju ko je Bekam...
Bosnian Gangsta
Posts: 89
Joined: 08/01/2007 13:49

#7

Post by Bosnian Gangsta »

Ma ja ubio ga Mirsad Veladzic :roll: pustite te komunisticke price.....
rashid
Posts: 932
Joined: 02/12/2005 01:21
Location: Sarajevo-Anarhija

#8

Post by rashid »

Dolina avalona wrote:Navodno je ubijen od zaostalog cetnika, ali neki misle da ga je ubio neko od nasih!
Bilo kako bilo, ma ko god da ga je ubio, Izet Nanic je gazija i heroj Bosne i Hercegovine!!
Jos kad bi nasa djeca znala ko je bio Nanic... eh..., bitno je da znaju ko je Bekam...
Rodom dolazim iz Buzima, gdje je rodzen. Kao general imao je i svoju strazu, znaci ljude koji su samo njega pazili. Sad su provalili pricu da je zaosto cetnik ga ubio, sto je teorestki nemoguce, jer su tada svi bjezali pred 505 brigadom, jer zivih iza sebe nisu ostavljali. I sad da se je jedan hrabar nasao i ostao ... znate i vi pricu suplju.

Ubili su ga nasi!

Na boldirano odgovaram: Bekamu nije do rata, i dobar je idol za omladinu (sportsku).
forUMASH wrote:
rashid wrote: Sve je dobro receno, a da znate kako je ubijen ... plakali bi! :x
....nisam neki poznavaoc desavanja u bihackoj regiji, a volio bih cuti vise detalja....
I nija Bihacka regija ... nego BUZIMSKA!
BISCANIN2
Posts: 1144
Joined: 22/09/2004 12:30
Location: Bihać

#9

Post by BISCANIN2 »

¸Najspobniji visoki oficir na balkanu .
erazmo
Posts: 189
Joined: 16/07/2003 00:00

#10

Post by erazmo »

Veliki heroj, takvih je bilo na prste jedne ruke.

Postoje price kako su ga ubili "nasi" po nalogu Mirsada Veladzica. Iako to zvuci kao super ekskluzivna prica, mislim da nije tacna.

Izet Nanic je poginuo na potezu od Corkovace prema Suhoj medji, 4. na 5. avgust, kada je krenula i Oluja. Nanic je krenuo prema drzavnoj granici sa jednom manjom grupom, lijevo od njega su krenule Hamze, desno 3. bataljon pod komandom lika kojem sam zaboravio ime i prezime. Nanic je sa svojom formacijom probio tu formaciju, onda se krenuo vracati na prvobitne polozaje. Medjutim, lijevi i desni bok nije zavrsio svoje vojne aktivnosti tako da je bilo pojedinih cetnika na kojeg su i naletili Nanic i njegov vozac. Tako su i ubijeni.

Svako ko je ikad bio u Buzimu ili jos bolje na Corkovaci ima u vidu nekoliko stvari: na prvoj borbenoj liniji, vrlo neprisupacnom terenu, tesko je ne uociti druge formacije ili vojne grupe koje bi mogle da neprimjetno djeluju i samim tim ubiju Nanica. Koje vojne grupe bi mogle to uraditi? Buzimljani? :?

Garantujem da niko od Buzimljana nije nikada ni pomislio niti bi mogao da to ucini - placenicki - a da ostane zive glave. Dalje, Mirsad Veladzic, ratni povjerenik Vlade RBiH i poslijeratni cappo di tutti capi u USK nikada nije imao jak utjecaj na vojne strukture, pocevsi od Nanica, preko Drekovica i Dudaka. On se i u ratu, kao i poslije, uglavnom bavio parama.

Elem, prenategnuto mi je da je M.Veladzic, kojeg ne mirisem sekunde, mogao naci najspremnije vojne diverzante, platiti ih da ubiju Nanica, da oni odu na samom pocetku vojne akcije, sa Nanicem se probiju do prvih linija, ubiju ga, neopazeno se vrate sa podrucja u kojem je u toku priprema pridruzivanja Oluji...Pa jel' 'vako? Ispravite me ako nesto nije u skladu sa zdravim razumom.

U SB je izisao tekst sa onim Sabljakovicem, jastrebom desnog krila SDA u Todorovu (rodnom selu Abdicevom) koji prica kako mu je Veladzic davao 50.000 KM da ubije Abdica, a on je odbio jer ne bi on nikada, e da bi godinu dana kasnije rodjaka ubio onako Krajiski, u familijarnoj svadji. I on mi je kao relavantan izvor koji tvrdi da je Veladzic i Nanicevo ubistvo naredio?!

Kome je naredio? Nekom uhljupu-seljoberu poput Sabljakovica? I da je takav lik kadar uciniti ovo sto sam maloprije opisao? :roll: :-?

Uostalom, Nanic je bio pravi ratni vodja, prvi je isao. Kao i Bajkaktarevic Hamza, i slicni junaci. Takvi ne prezive rat, a nekad mi se cini da je i bolje, ili bi ih lopovi uprljali ili bi skontali: jesmo li se za ovo borili?
Dolina avalona
Posts: 474
Joined: 12/07/2006 21:13
Location: BiH

#11

Post by Dolina avalona »

Ono sto je zalosno je da FTV nikada nece odvojiti niti jednu minutu za spomen na ovog gaziju na godisnjicu njegovog stradanja. :oops:
Isto je i sa ostalim gazijama...
Tuzno...
rashid
Posts: 932
Joined: 02/12/2005 01:21
Location: Sarajevo-Anarhija

#12

Post by rashid »

Dolina avalona wrote:Ono sto je zalosno je da FTV nikada nece odvojiti niti jednu minutu za spomen na ovog gaziju na godisnjicu njegovog stradanja. :oops:
Isto je i sa ostalim gazijama...
Tuzno...
Sumsumarum, bosna je davno digla ruke od krajine (buzimske krajine). Daleko od ociju, daleko od srca ... a jos dalje od novcanih srestava. A to nikako ne zasluzuju, jer Buzimljani su za mene ... PRAVI HEROJI!
Dolina avalona
Posts: 474
Joined: 12/07/2006 21:13
Location: BiH

#13

Post by Dolina avalona »

rashid wrote:
Dolina avalona wrote:Ono sto je zalosno je da FTV nikada nece odvojiti niti jednu minutu za spomen na ovog gaziju na godisnjicu njegovog stradanja. :oops:
Isto je i sa ostalim gazijama...
Tuzno...
Sumsumarum, bosna je davno digla ruke od krajine (buzimske krajine). Daleko od ociju, daleko od srca ... a jos dalje od novcanih srestava. A to nikako ne zasluzuju, jer Buzimljani su za mene ... PRAVI HEROJI!
FTV je digla ruke od svih heroja. :sad:
Santos
Posts: 1552
Joined: 24/10/2004 22:29

#14

Post by Santos »

Nije potrebna televizija.Kolko se samo ovdje tema otvorilo o Dodiku a koliko o herojima.
Dolina avalona
Posts: 474
Joined: 12/07/2006 21:13
Location: BiH

#15

Post by Dolina avalona »

Imas pravo, FTV bagra nije tema!

Ima li neko sliku Nanicevog spomenika?
BISCANIN2
Posts: 1144
Joined: 22/09/2004 12:30
Location: Bihać

#16

Post by BISCANIN2 »

Dečko dragi :I
zet Nanic je poginuo na potezu od Corkovace prema Suhoj medji, 4. na 5. avgust, kada je krenula i Oluja. Nanic je krenuo prema drzavnoj granici sa jednom manjom grupom, lijevo od njega su krenule Hamze, desno 3. bataljon pod komandom lika kojem sam zaboravio ime i prezime. Nanic je sa svojom formacijom probio tu formaciju, onda se krenuo vracati na prvobitne polozaje. Medjutim, lijevi i desni bok nije zavrsio svoje vojne aktivnosti tako da je bilo pojedinih cetnika na kojeg su i naletili Nanic i njegov vozac. Tako su i ubijeni.
Da si upućen -nisi -znašli šta je bilo ljeta 93 sa Rahmetli Nanićem koga opkoli i po čijem naređenju usred Bužima.
Kako objasniti činjenicu da je preletjelo milion helikoptera osim helikoptera Irfana LJubijankića?
Politka je KURVA JARANE .
Dolina avalona
Posts: 474
Joined: 12/07/2006 21:13
Location: BiH

#17

Post by Dolina avalona »

Bilo kako bilo, rahmetli Izet Nanic je zapisan zlatnim slovima u nasoj casnoj historiji! Jos samo kad bi i djeca u skolama znala ko je on bio...

Ali polahko, znace, znace..
erazmo
Posts: 189
Joined: 16/07/2003 00:00

#18

Post by erazmo »

BISCANIN2 wrote:Dečko dragi :I
zet Nanic je poginuo na potezu od Corkovace prema Suhoj medji, 4. na 5. avgust, kada je krenula i Oluja. Nanic je krenuo prema drzavnoj granici sa jednom manjom grupom, lijevo od njega su krenule Hamze, desno 3. bataljon pod komandom lika kojem sam zaboravio ime i prezime. Nanic je sa svojom formacijom probio tu formaciju, onda se krenuo vracati na prvobitne polozaje. Medjutim, lijevi i desni bok nije zavrsio svoje vojne aktivnosti tako da je bilo pojedinih cetnika na kojeg su i naletili Nanic i njegov vozac. Tako su i ubijeni.
Da si upućen -nisi -znašli šta je bilo ljeta 93 sa Rahmetli Nanićem koga opkoli i po čijem naređenju usred Bužima.
Kako objasniti činjenicu da je preletjelo milion helikoptera osim helikoptera Irfana LJubijankića?
Politka je KURVA JARANE .
Decko dragi i zemljace isti takav.

Jesi li bio '93. u Buzimu kad su ga opkolili? Ja nisam. Za to sam cuo iz novina. Ako imas nekih informacija, volio bih da ih podijelis sa nama. I po cijem naredjenju, e to me najvise zanima da li raspolazes sa dokazima, mislim da je za forumanje dovoljno i da kazes da je neki tvoj jaran znao jarana ciji je brat od tekte bio u Hamzama pa su oni po naredjenju Mirsada VEladzica opkolili Izeta Nanica jer je komunjara!?!?

Previse nategnuto, premalo dokaza, a sve fino godi nasem uhu - svemocni papak Veladzic je kriv i za ovo.

Uostalom, Nanic je poginuo 1995.

Kakve to veze ima sa "pobunom" iz '93? Znaci li to da su se pojedini ljudi dvije godine pretvarali da su slijepo odani Nanicu, isli za njim u svaku akciju, borili se sa njim, ginuli i cekali pravi naredjenje odozgora za egzekuciju? :roll:

Tema nije smrt Irfana Ljubijankica, o tome na drugom mjestu mozemo.

Mada sam ubijedjen da ti znas sve i o tome. Decko dragi :D
User avatar
iceman ze
Posts: 6511
Joined: 18/11/2004 00:25
Location: Sarajevo

#19

Post by iceman ze »

ja sve najljepse mislim o nasem gaziji, i mislim da mu treba dati mjesto pocasno u nasoj historiji, i borbi za BiH...nazalost , nasi heroji se zaboravljaju, nisa u zivotu nemaju, niti oni niti porodice, svi su zaboravljeni, kad vidim kako u HR svoje heroje, velicaju, i daju im zasluzena mjesta u drzavi, dode mi da placem, za sta smo prezivjeli ovaj rat.

Naime, imao sam prilike sa Izetovim bratom, pricati i sjediti, i izuzetan je covjek i veliki patriota, sigurno kao i njegov brat.....ja im skidam kapu, imam duboko postovanje....
BISCANIN2
Posts: 1144
Joined: 22/09/2004 12:30
Location: Bihać

#20

Post by BISCANIN2 »

J
esi li bio '93. u Buzimu kad su ga opkolili?
Dečko dragi kad su ga opkolili ja sam bio od njega manje od 11 km bio sam na jednom položaju između bužima i otoke .
Za to sam cuo iz novina
Zar je ovo bilo u novinama ??????

mislim da je za forumanje dovoljno i da kazes da je neki tvoj jaran znao jarana ciji je brat od tekte bio
Samo da kažem da sam sa nekim članovima Izetove familije kućni prijatelj , recimo da sam nedavno bio u stanu kod njegevo žene i djece .
Previse nategnuto, premalo dokaza, a sve fino godi nasem uhu - svemocni papak Veladzic je kriv i za ovo.
Priča nije za ovo mjesto i ovo vrijeme .
U helikopteru u kojem su poginuli rahmetli Ljubijankić i Šabulić samo srećom i pukim slučajem nisam bio i ja .
Opet ti kažem politika je kurva JARANE MOJ .



Jos da kažem :Radi se o vanserijskom čovjeku , takav spoj pameti ,sposobnosti ljudskosti u ljudskoj vrsti rijetko se rađa.
Nije samo Bosna izgubila smrću ovog velikana.
biscanka84
Posts: 343
Joined: 20/12/2006 10:03

#21

Post by biscanka84 »

Dolina avalona wrote:Bilo kako bilo, rahmetli Izet Nanic je zapisan zlatnim slovima u nasoj casnoj historiji! Jos samo kad bi i djeca u skolama znala ko je on bio...

Ali polahko, znace, znace..
Nazalost nije jedini ljiljan bosanski koji je zaboravljen,ali ako zaboravljaju ljudi ne zaboravlja Allah
rashid
Posts: 932
Joined: 02/12/2005 01:21
Location: Sarajevo-Anarhija

#22

Post by rashid »

biscanka84 wrote:
Dolina avalona wrote:Bilo kako bilo, rahmetli Izet Nanic je zapisan zlatnim slovima u nasoj casnoj historiji! Jos samo kad bi i djeca u skolama znala ko je on bio...

Ali polahko, znace, znace..
Nazalost nije jedini ljiljan bosanski koji je zaboravljen,ali ako zaboravljaju ljudi ne zaboravlja Allah
Allah? Ko je to?

Vazno je da ljudi ne zaborave ... ali trenutno stanje u Buzimu :) da napricam ... 95% nezaposlenost, ceste haoticne, politika (totalno nacionalisticna), ... necu da vam kvarim veceri.

Sta se tice allaha .... dok dodze do boga ... dodze i do groba!
back in black
Posts: 57
Joined: 28/11/2006 22:00

#23

Post by back in black »

Rashide ovakva priča i tvoje neko "branjenje" Iteta Nanića na takav način je smješna i pokazuje tvoje nepoštovanje prema njemu. kao prvo on je u tog Noga kojeg ti ismijavaš vjerovao, u Njegovo ime se borio i u Njegovo ime poginuo-i sada ti dolaziš i ismijavaš se Bogu na temi o šehidu. Mislim to dovoljno govori o tebi.
Svima nama ostalima baš ne služi na čast ovakvo prepucavanje i navođenje poluistina i nekih neprovjerenih informacija. Ono što je sigurno jeste-da je iko od naših ubio rahmetli Komandanta, da je postojala i najanja sumjna u to-ne bi izašao iz rata živ. I ja sam iz Krajine, a ova priča oko ubistva Izeta i Irfana je aktuelna u jednom krugu ljudi i baš je ono bezveze.
rashid
Posts: 932
Joined: 02/12/2005 01:21
Location: Sarajevo-Anarhija

#24

Post by rashid »

back in black wrote:Rashide ovakva priča i tvoje neko "branjenje" Iteta Nanića na takav način je smješna i pokazuje tvoje nepoštovanje prema njemu. kao prvo on je u tog Noga kojeg ti ismijavaš vjerovao, u Njegovo ime se borio i u Njegovo ime poginuo-i sada ti dolaziš i ismijavaš se Bogu na temi o šehidu. Mislim to dovoljno govori o tebi.
Svima nama ostalima baš ne služi na čast ovakvo prepucavanje i navođenje poluistina i nekih neprovjerenih informacija. Ono što je sigurno jeste-da je iko od naših ubio rahmetli Komandanta, da je postojala i najanja sumjna u to-ne bi izašao iz rata živ. I ja sam iz Krajine, a ova priča oko ubistva Izeta i Irfana je aktuelna u jednom krugu ljudi i baš je ono bezveze.
Bogati, nemoj ti meni izsmijavanje i tako te folove. Njemu svaka cast i slobodno mogu tvrditi, da je jedini covjek u BiH, kojem bi ja kapu skinuo. A pogledaj malo sad trenutnu situaciju, za koga se on borio, zasto, jel bilo to vrijedno??? Kad vidim ovu gamad sto danas seta ovom zemljom, a posebno Krajina. Nije to izsmijavanje, nego pricam o stvari kakva jeste danas a mislim da je to ISTINA!
biscanka84
Posts: 343
Joined: 20/12/2006 10:03

#25

Post by biscanka84 »

Rashide,jeli tebi samo Allah bode oci? taj isti Izet Nanic je govorio kako ga jedino vjera u Allaha drzi.Neka mu je vjeciti rahmet dusi.amin

ps:zna li ko sta je bilo s udovicom i djecom ovog sehida?
Post Reply