HEPEK, ili "Deus ex machina"

User avatar
Mecena
Posts: 173
Joined: 20/09/2011 17:25

#26 Re: HEPEK, ili "Deus ex machina"

Post by Mecena »

Skijaš wrote:
Ovo je tvoja tema, ako ti je do zajebancije, temu nisi trebao postavljati na podforum 'politika'
Ne. Tema je rješenje. Realno, optimalno. A ti sam vidi koliko si realan.
User avatar
Skijaš
Posts: 12616
Joined: 15/06/2011 09:56
Location: na terenu

#27 Re: HEPEK, ili "Deus ex machina"

Post by Skijaš »

Mecena wrote:
Skijaš wrote: Pa i djeca tvoje djece će imati probleme u životu, ko zna, možda oni budu muku mučili sa nekim novim Hunima. Ono što mi možemo je ograničiti se na ovo što je ispred nas, iskalkulisati kako da to pravedno riješimo i mirna Bosna, mirna Hercegovina.
A Huni su, biva - Srbi?
Nisam to mislio. Cijenim i poštujem srpski narod koji je uradio ogromnu uslugu Hrvatima i Bošnjacima. Da onoliko Srba nije podržalo Hrvata Tita, nego da su se svrstali uz Dražu, saveznici bi nastavljali podržavati četnike, a nakon neizbježnog sloma NDH-a, Srbija bi dobila svoje granice na dvadesetak kilometara od Zagreba, BiH ne bi postojala, Hrvata bi bilo puno manje a Bošnjaka nikako. Znači ja nemam apsolutno ništa protiv Srba, naprotiv. Izvinjavam se ako sam ikad u bilo kojoj svojoj poruci napisao nešto što se može protumačiti kao animozitet prema Srbima.

Velikosrbe, pobornike ideje da se na prostoru BiH, Hrvatske, Crne Gore treba stvarati ekskluzivno srpske teritorije, e njih treba razvaliti, zgaziti da nikad više ne puste svoju klicu. Ali Srbe kao narod treba poštivati, i zbog njihovog pozitivnog nasljeđa i zbog žrtava koje pretrpe svako malo.
I, misliš da si realan?
Čovjek je sletio na Mjesec, ove zajebancije kod nas su nikakav problem, potrebno je malo više međusobnog uvažavanja i rješenje se, kao što sam ti prikazao jednačinom, samo javi.
User avatar
Mecena
Posts: 173
Joined: 20/09/2011 17:25

#28 Re: HEPEK, ili "Deus ex machina"

Post by Mecena »

Skijaš wrote:
Čovjek je sletio na Mjesec, ove zajebancije kod nas su nikakav problem, potrebno je malo više međusobnog uvažavanja i rješenje se, kao što sam ti prikazao jednačinom, samo javi.
Jednačina je dobra, ali ti je red poteza nerealan. A, preimenovanje jednog od dva entiteta je nerealno. Nije "trik" u tome šta bi ti, ja, peti želio, već je trik ono što je realno i moguće.

Danas i ovdje.
User avatar
Skijaš
Posts: 12616
Joined: 15/06/2011 09:56
Location: na terenu

#29 Re: HEPEK, ili "Deus ex machina"

Post by Skijaš »

Mecena wrote:
Skijaš wrote:
Čovjek je sletio na Mjesec, ove zajebancije kod nas su nikakav problem, potrebno je malo više međusobnog uvažavanja i rješenje se, kao što sam ti prikazao jednačinom, samo javi.
Jednačina je dobra, ali ti je red poteza nerealan. A, preimenovanje jednog od dva entiteta je nerealno. Nije "trik" u tome šta bi ti, ja, peti želio, već je trik ono što je realno i moguće.

Danas i ovdje.
Prije 15 godina nije bilo realno da vojnici Oružanih Snaga BiH obilježavaju bajram na Manjači. Prvo što je sama ta ideja jedne vojske bila u domenu naučne fantastike, a drugo, bajram na Manjači ?

Treba gledati kako da budemo fer, prvo u svom ličnom životu pa tako i u svom odnosu prema političkim dešavanjima. Ako gledaš kako da nekog zajebeš, sakrivajući se iza nekih svojih definicija "realnog", nikakve koristi od tebe, a puno štete.
zavrzlama
Posts: 10307
Joined: 15/01/2006 18:35

#30 Re: HEPEK, ili "Deus ex machina"

Post by zavrzlama »

kad zelis da salonca izvedes na cistinu samo spomeni ukidanje diskriminacije imenom,obiljezjem i zapisavanjem teritorije jednonacionalnim prefiksima :wink: ..tu su najosjetljiviji :D ...
User avatar
tbv
Posts: 882
Joined: 19/12/2010 14:46
Location: _______________
Contact:

#31 Re: HEPEK, ili "Deus ex machina"

Post by tbv »

Skijaš wrote:
Mecena wrote:
Skijaš wrote:
Čovjek je sletio na Mjesec, ove zajebancije kod nas su nikakav problem, potrebno je malo više međusobnog uvažavanja i rješenje se, kao što sam ti prikazao jednačinom, samo javi.
Jednačina je dobra, ali ti je red poteza nerealan. A, preimenovanje jednog od dva entiteta je nerealno. Nije "trik" u tome šta bi ti, ja, peti želio, već je trik ono što je realno i moguće.

Danas i ovdje.
Prije 15 godina nije bilo realno da vojnici Oružanih Snaga BiH obilježavaju bajram na Manjači. Prvo što je sama ta ideja jedne vojske bila u domenu naučne fantastike, a drugo, bajram na Manjači ?

Treba gledati kako da budemo fer, prvo u svom ličnom životu pa tako i u svom odnosu prema političkim dešavanjima. Ako gledaš kako da nekog zajebeš, sakrivajući se iza nekih svojih definicija "realnog", nikakve koristi od tebe, a puno štete.
upravo o tome se radi, to sto je podebljano, dok svi ne priznaju da je realnost razlicita, odnosno sto je realno za mene nije za tebe, i obrnuto, i dok ne shvate da sto je realnost danas sutra je iluzija, nece biti dogovora ni napredka...

raja vama pozdrav, idem ja sad... pisemo se... :sax: :bih: :run:
User avatar
Mecena
Posts: 173
Joined: 20/09/2011 17:25

#32 Re: HEPEK, ili "Deus ex machina"

Post by Mecena »

zavrzlama wrote:kad zelis da salonca izvedes na cistinu samo spomeni ukidanje diskriminacije imenom,obiljezjem i zapisavanjem teritorije jednonacionalnim prefiksima :wink: ..tu su najosjetljiviji :D ...
Sa tebom sam se složio da je za svaki belaj kriva ota Srbija i nemoj da mi anamo kucaš oftopik.

(BTW, glede "salonskih nacionalista". Sjeti se ko su tvorci Dejtonskog mirovnog sporazuma, pa njima prišivaj te etikete, sve redom, od Klintona do Holbruka, Miloševića, Izetbegovića, Silajdžića... Njima ljepi te etikete, a ne meni.

Njima.)

Laku noć.
zavrzlama
Posts: 10307
Joined: 15/01/2006 18:35

#33 Re: HEPEK, ili "Deus ex machina"

Post by zavrzlama »

Mecena wrote:
zavrzlama wrote:kad zelis da salonca izvedes na cistinu samo spomeni ukidanje diskriminacije imenom,obiljezjem i zapisavanjem teritorije jednonacionalnim prefiksima :wink: ..tu su najosjetljiviji :D ...
Sa tebom sam se složio da je za svaki belaj kriva ota Srbija i nemoj da mi anamo kucaš oftopik.

(BTW, glede "salonskih nacionalista". Sjeti se ko su tvorci Dejtonskog mirovnog sporazuma, pa njima prišivaj te etikete, sve redom, od Klintona do Holbruka, Miloševića, Izetbegovića, Silajdžića... Njima ljepi te etikete, a ne meni.

Njima.)

Laku noć.

upssss....ti se sam prepozna :mrgreen: ;-) ....reko ja dirni samo u ime ausvica,obiljezje i sami se otkrivaju :D ... :D
User avatar
Mecena
Posts: 173
Joined: 20/09/2011 17:25

#34 Re: HEPEK, ili "Deus ex machina"

Post by Mecena »

Skijaš wrote:
Prije 15 godina nije bilo realno da vojnici Oružanih Snaga BiH obilježavaju bajram na Manjači. Prvo što je sama ta ideja jedne vojske bila u domenu naučne fantastike, a drugo, bajram na Manjači ?
Jedno su temeljna ustavna prava građana, a nešto sasvim drugo temeljna obilježja Ustava.
Treba gledati kako da budemo fer, prvo u svom ličnom životu pa tako i u svom odnosu prema političkim dešavanjima. Ako gledaš kako da nekog zajebeš, sakrivajući se iza nekih svojih definicija "realnog", nikakve koristi od tebe, a puno štete.
Kome koristi? Živku Budimiru? HSP-u? Hrvatskoj? Ne pada mi na pamet.
Bošnjacima? Njima?

Budimo realni, sasvim si nerealan.

Moj pristup je - ili svima (B,H,S) ili nikome.
Last edited by Mecena on 07/10/2011 07:15, edited 2 times in total.
User avatar
Mecena
Posts: 173
Joined: 20/09/2011 17:25

#35 Re: HEPEK, ili "Deus ex machina"

Post by Mecena »

zavrzlama wrote:
upssss....ti se sam prepozna :mrgreen: ;-) ....reko ja dirni samo u ime ausvica,obiljezje i sami se otkrivaju :D ... :D
PrepoznA? prepozna? Imaš li ti uopšte državljanstvo BiH?
Aj laku noć.
User avatar
Mecena
Posts: 173
Joined: 20/09/2011 17:25

#36 Re: HEPEK, ili "Deus ex machina"

Post by Mecena »

p.s.

Skijaš... Za ovog da radim, jeli?
Ovog i ovakvog?

Nema TEORIJE.
Post Reply