HEPATITIS C

Rasprave o filozofskim temama.

Moderator: Bloo

Post Reply
Bagiba@
Posts: 21
Joined: 16/05/2012 14:26

#1 HEPATITIS C

Post by Bagiba@ »

Pozdrav svima :sad:

Zanima me dali ima neko da zna nešto o ovoj bolesti, pošto me je i samog iznendilo tako da ne znam otkud početi...
Sasvim slučajno sam otišao da dam krv, svome prijatelju kad mi javiše nakon par dana da imam ovu bolest :sad: :roll:
Nikakve simptome nisam imao, dobro se osjećao... Molim sve one koji imaju neke infor. ili iskustvo sa ovom bolešću da se jave :zoka:

Hvala svima unaprijed...
User avatar
Ductus Holedocus
Posts: 2502
Joined: 18/07/2010 00:33
Location: mejhana,kod morića hana

#2 Re: HEPATITIS C

Post by Ductus Holedocus »

http://hr.wikipedia.org/wiki/Hepatitis_C

zao mi je :sad:
btw nije temi mjesto na filozofiji ;-)
User avatar
Cholina_Lokica
Posts: 11119
Joined: 20/10/2008 23:16
Location: ...

#3 Re: HEPATITIS C

Post by Cholina_Lokica »

Ako si primao krv u ratu, vrlo je moguce da si tada zaradio, masa ljudi je tako fasovala
User avatar
wewa
Posts: 14765
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#4 Re: HEPATITIS C

Post by wewa »

de odi provjeri jos koji put - nalazi znaju biti lazno pozitivni. mada, trebalo bi da transfuzija provjeri prije nego javi nalaz davaocu...
u svakom slucaju, pravac hematologu po savjet.
Bagiba@
Posts: 21
Joined: 16/05/2012 14:26

#5 Re: HEPATITIS C

Post by Bagiba@ »

Cholina_Lokica wrote:Ako si primao krv u ratu, vrlo je moguce da si tada zaradio, masa ljudi je tako fasovala
U ratu nisam sigurno, jer sam rođen 1985 godine
User avatar
Cholina_Lokica
Posts: 11119
Joined: 20/10/2008 23:16
Location: ...

#6 Re: HEPATITIS C

Post by Cholina_Lokica »

Bagiba@ wrote:
Cholina_Lokica wrote:Ako si primao krv u ratu, vrlo je moguce da si tada zaradio, masa ljudi je tako fasovala
U ratu nisam sigurno, jer sam rođen 1985 godine
Pa nema veze, to godiste je isto bilo ranjavanjo i dobijalo transfuziju. Uglavnom hepatitis c se tako prenosi
Bagiba@
Posts: 21
Joined: 16/05/2012 14:26

#7 Re: HEPATITIS C

Post by Bagiba@ »

sorry prijatelju, vidim da sam pogriješio..nadam se da će moderator ispraviti ovu grešku :?
Bagiba@
Posts: 21
Joined: 16/05/2012 14:26

#8 Re: HEPATITIS C

Post by Bagiba@ »

Jel ima neko još kakvu inf. koja bi bila od koristi...kakvu ishranu uzimati, jeli izliječivo itd.
Mada ovim našim ljekarima i ne vjerujem toliko, al eto svaka inf. je od koristi, i zato hvala svima koji žele pomoći na ovakav bar način :?:
User avatar
beco
Posts: 3397
Joined: 25/08/2004 14:22

#9 Re: HEPATITIS C

Post by beco »

Trebas se javiti na infektvinu klinuku. Mislim da kabinet radi utorkom i cetvrtkom (nisam siguran provjeri ove termine) tamo se mozes testirati besplatno i anonimno ne treba ti ni knjizica (mada je ponesi) tamo ce ti dati sve upute sta dalje.
Post Reply