Hemoroidi

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

User avatar
Truba
Posts: 81192
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#76 Re: Hemoroidi

Post by Truba »

Image

otprilike vako samo je niži vodostaj :D
User avatar
sinuhe
Posts: 11456
Joined: 03/06/2011 11:33

#77 Re: Hemoroidi

Post by sinuhe »

Strasno. Nezgodna stvar a mislim da sam imao neke simptome kad sam se malo udebljao.
User avatar
Truba
Posts: 81192
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#78 Re: Hemoroidi

Post by Truba »

pa da... nema što dole da drži stomak... i sav pritisak je na guzi

genetika, način ishrane i težina
sandzokan
Posts: 1137
Joined: 23/10/2014 19:21
Location: ul. Jovana Divjaka

#79 Re: Hemoroidi

Post by sandzokan »

Vraćam temu iz mrtvih ali bolje nego da otvaram duplu....
E ovako-imam neku ˝ogrebotinu˝ ili začetak hemoroida, nastalu prije pola godine kao posljedica zatvora i tvrde stolice, pa mi se sada ponekad dešava da i kada mi je normalna stolica dobijem krvarenje. U 90% slučajeva su to par kapljica krvi koje primjetim na toalet papiru. Molio bih iskusnije i upućenije u problematiku :D da mi kažu da li da odem na pregled, koga preporučuju (privatna praksa) ili da pokušam biti solomaher? Hvala :-D :-D
User avatar
Truba
Posts: 81192
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#80 Re: Hemoroidi

Post by Truba »

ne znam što da ti kažem pola godine poslije :D

sinoć je u mene klaonica bila

dakle isto da su naku malu živinku zaklali u šolji

pogledao sam dnevnik kenjanja...
2015. bukvalno SVAKI treći dan je bio neki upis... tad sam mislio da je gotovo :D i da putujem

2018. do sada samo DVA UNOSA...u aprilu i jučer

jedina promjena koju sam u odnosu na 2015 i prije uradio je
možda će biti balo glupo :D ne koristim toalet nego se kupam poslije tojest tuširam
i naravno više povrća u prehrani
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50323
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#81 Re: Hemoroidi

Post by Bloo »

sandzokan wrote:Vraćam temu iz mrtvih ali bolje nego da otvaram duplu....
E ovako-imam neku ˝ogrebotinu˝ ili začetak hemoroida, nastalu prije pola godine kao posljedica zatvora i tvrde stolice, pa mi se sada ponekad dešava da i kada mi je normalna stolica dobijem krvarenje. U 90% slučajeva su to par kapljica krvi koje primjetim na toalet papiru. Molio bih iskusnije i upućenije u problematiku :D da mi kažu da li da odem na pregled, koga preporučuju (privatna praksa) ili da pokušam biti solomaher? Hvala :-D :-D
Svakako otiđi na pregled. - dr Kandić, poliklinika Alea

A solomaher svakako ćeš morati biti.

- više vlakana u prehrani
- odmah ići u WC kad te "protjera", ne trpiti
- ne se naprezati
- ne se puno brisati grubim papirom...po mogućnosti oprati se blagim šamponom za intimno područje (potrazi u zenskom odjelu) poslije svake, ali bas svake nuzde i pranje zavrsiti mlazom hladne vode
- po mogućnosti uradi elevaciju nogu tj koljena (imaš hrpu funny videos na netu, ali da te ne zajebavam nađi neku šamrlicu ili nešto da staviš stopala na to, sfinkteru bude lakše)
- tuširanje čmarnog kolutića i podstanara ujutru i naveće hladnom vodom (divno je ako imaš opciju mlaz na tušu)
- delta hadensa/faktu gelovi su tvoji prijatelji, a pogotovo supozitorije ako imas unutarnje hemoroide, a izgleda da imaš :D
- Matija Paunovska - supozitorije i kreme
- ne sjediti puno - kad dođeš sa posla, tuširanje, dobro posušiti (blagim tapkanjem! ne krvničkim brisanjem) to područje, namazati nekom kremom (može faktu ili obična nevenova mast, dobra je za fisure aka pukotine) i u šetnju od sat vremena. Šetnja ti mora postati obaveza svaki dan
- zaboravi ljuto, masno, jak alkohol, slano......
Last edited by Bloo on 12/09/2018 12:24, edited 1 time in total.
User avatar
Altsa
Posts: 7314
Joined: 19/03/2004 18:31

#82 Re: Hemoroidi

Post by Altsa »

Toalet papir je smrt za cmar i hemeroide. Vlazne maramice su to sto treba nas suphcic. :D

Za Kandica nisam bas cuo pohvalne stvari.
Last edited by Altsa on 12/09/2018 12:29, edited 1 time in total.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50323
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#83 Re: Hemoroidi

Post by Bloo »

Dunno, član porodice radio tamo operaciju i zadovoljan bio.
MAda nek ode običnom liječniku opšte prakse za neku preporuku kod koga i šta, eventualno.
User avatar
Truba
Posts: 81192
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#84 Re: Hemoroidi

Post by Truba »

poooosebno upozorenje za muškarce starije od 42 godine koji imaju genetske predispozicije za krvarenje i za onu gadnu bolest...

ako je proljev redovit... dulje od 14 dana a niste baš pri apetitu... ili gubite kilo dva nedefinirano

ODMAH DOKTORU

hemići su smiješna bolest koja je kao TROJANAC na putu za groblje
User avatar
Altsa
Posts: 7314
Joined: 19/03/2004 18:31

#85 Re: Hemoroidi

Post by Altsa »

Ko dogura do operacionog stola onda je moja preporuka klinika Analife u BG.
Hadzi Lojo
Posts: 1538
Joined: 19/10/2010 19:51

#86 Re: Hemoroidi

Post by Hadzi Lojo »

Jebali vas hemrlidi, vamo se radi o opstanku drzave, avi tepate svome supku!
User avatar
problemnatravunu
Posts: 15463
Joined: 26/10/2014 07:41
Location: Sarajevo

#87 Re: Hemoroidi

Post by problemnatravunu »

Image

:oops:
Hadzi Lojo
Posts: 1538
Joined: 19/10/2010 19:51

#88 Re: Hemoroidi

Post by Hadzi Lojo »

:thumbup: :D :-D :run:
problemnatravunu wrote:Image

:oops:
User avatar
animus
Posts: 5728
Joined: 21/06/2012 13:13

#89 Re: Hemoroidi

Post by animus »

Meni pomaze ispiranje mlakom vodom. Nestanu za par dana. Sjedenje nas ubija. Fast food je otrov za crijeva.
Tacno cu izbaciti toalet papir. Koliko god mekan bio papir, nadrazi ih, a samo voda ih otpusti i vrati u normalu.
Ah da danas je dan kad biramo šupke.
Hadzi Lojo
Posts: 1538
Joined: 19/10/2010 19:51

#90 Re: Hemoroidi

Post by Hadzi Lojo »

animus wrote:Meni pomaze ispiranje mlakom vodom. Nestanu za par dana. Sjedenje nas ubija. Fast food je otrov za crijeva.
Tacno cu izbaciti toalet papir. Koliko god mekan bio papir, nadrazi ih, a samo voda ih otpusti i vrati u normalu.
Ah da danas je dan kad biramo šupke.
Ti jos tepas svome supku.

idi covjece gledaj koji supki pobjedise na izborima.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#91 Re: Hemoroidi

Post by moonca »

Ah da danas je dan kad biramo šupke.
:lol: :lol:
User avatar
commendatore
Posts: 6044
Joined: 26/03/2016 10:24
Location: Niodaklevačka VukojeBIHа

#92 Re: Hemoroidi

Post by commendatore »

dje nes fasovat emroide kad te jebu ovi djuturumi na vlasti godinama
User avatar
Altsa
Posts: 7314
Joined: 19/03/2004 18:31

#93 Re: Hemoroidi

Post by Altsa »

asocijalac wrote:Hemoroidi u mom slučaju i nastanu i nestanu za dan. Nastanu kad se nažderem i jedem nezdravo npr ljuto, kolači, puno, mješavine...
Nestanu kad preskočim koji obrok, kako je rekao Herbert Shelton upije ih organizam. Operacije nisu trajno rješenje.
Ako žderete imat ćete i drugdje povečane pritiske kao krajnici, oči, grlo, pa ti onda leti krv, gnoj, sline...sve od viška i loše hrane.
Post je u tim slučajevima jedino brzo rješenje. Ali dugotrajno rješenje je zdrava hrane.
Zdrava hrana je savršeno opisana u knjigi ORTHOTROPHY.
Post je opisan u knjigi FASTING AND SUN BATHING.
Sve ove knjige tretiraju sve bolesti na fazon "ne jedi" i "kasnije popravi hranu". Hrana je naš glavni neprijatelj, uzrok bolesti.
Evo jedne knjige koja posebno tretira bolest po bolest: HANDBOOK OF NATURE CURES
ili ova: "drbass orthopathy"
ti nemas onda predstavu sta su hemoroidi. hemoroidi koji se povuku za dan su pi*kin dim.
User avatar
Altsa
Posts: 7314
Joined: 19/03/2004 18:31

#94 Re: Hemoroidi

Post by Altsa »

animus wrote:Meni pomaze ispiranje mlakom vodom. Nestanu za par dana. Sjedenje nas ubija. Fast food je otrov za crijeva.
Tacno cu izbaciti toalet papir. Koliko god mekan bio papir, nadrazi ih, a samo voda ih otpusti i vrati u normalu.
Ah da danas je dan kad biramo šupke.
Koristi vlazne maramice u kombinaciji sa toalet papirom i nece biti problema.
Zizi505
Posts: 9251
Joined: 25/04/2011 14:06

#95 Re: Hemoroidi

Post by Zizi505 »

Ja sam ih se riješila hidžamom. Radila sam je na leđima i nogama nekoliko puta godišnje i evo već tri godine nemam s njima problema.
User avatar
Hame_
Posts: 5421
Joined: 31/08/2007 21:42
Location: Soba, Srebrnik, Županija tuzlanska, HiB, Evropa, Svjeverna strana Zemlje, Mjesec, Sunce, odosmo u PM
Contact:

#96 Re: Hemoroidi

Post by Hame_ »

Altsa wrote:Toalet papir je smrt za cmar i hemeroide. Vlazne maramice su to sto treba nas suphcic.
:thumbup:
User avatar
Streptokok
Posts: 3459
Joined: 27/10/2014 08:18

#97 Re: Hemoroidi

Post by Streptokok »

zizi505 wrote:Ja sam ih se riješila hidžamom. Radila sam je na leđima i nogama nekoliko puta godišnje i evo već tri godine nemam s njima problema.
siguran sam da ti je to pomoglo.
User avatar
Altsa
Posts: 7314
Joined: 19/03/2004 18:31

#98 Re: Hemoroidi

Post by Altsa »

zizi505 wrote:Ja sam ih se riješila hidžamom. Radila sam je na leđima i nogama nekoliko puta godišnje i evo već tri godine nemam s njima problema.
:lol:
vjecnikomentator
Posts: 74
Joined: 08/10/2018 01:39

#99 Re: Hemoroidi

Post by vjecnikomentator »

Oni koji prakticiraju analni seks mogu dobiti hemoroide, tako mi je barem rekao komšija.
Kaže imao analni seks sa djevojkom.
Interesantna činjenica je da je u Islamu zabranjen analni seks... Možda i zbog ovoga, ko zna?
User avatar
VladaFBiH
Posts: 4362
Joined: 01/02/2012 12:32
Location: rajvoSa

#100 Re: Hemoroidi

Post by VladaFBiH »

vjecnikomentator wrote:Oni koji prakticiraju analni seks mogu dobiti hemoroide, tako mi je barem rekao komšija.
Kaže imao analni seks sa djevojkom.
Interesantna činjenica je da je u Islamu zabranjen analni seks... Možda i zbog ovoga, ko zna?
imao analni sex sa djevojkom i dobio hemoroide hahahhahah šta mu je ona radila :)
Post Reply