Hemoroidi

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
Filter
Posts: 7964
Joined: 31/12/2010 11:42
Location: cirkus

#26 Re: Hemoroidi

Post by Filter »

xyloproct
jedina maza koja je mojoj zeni pomogla nakon poroda...
User avatar
mericak
Posts: 298
Joined: 10/05/2008 19:33

#27 Re: Hemoroidi

Post by mericak »

Ne idite kod tog Zuhdije, ili kako se vec zove! To je najobicniji sarlatan kojem sam ja otisla zbog velikih problema sa hemoroidima, "zavirio" je, sto bi se reklo i napisao nalaz na kom pise da IMAM HEMOROIDE????? Ma rekoh, nek si me obavjestio! Uze mi 40-50 km (vise se ne sjecam), bez da mi je JEDNE rijeci rekao, nekog savjeta, nista.....
Nakon mog insistiranja, jedina stvar koju sam mogla izvuci iz njega je da dodem kod njega privatno na operaciju i da do tad mazem kremom Proctosan....A cula sam da ljude mustra nepotrebnim testovima da im uzme pare....Al to je rekla-kazala, a ovo sto sam ja dozivjela, za to mogu garantovat! Ma ne bih idiotu otisla, taman crjevca skupljala po ulici! Kreten neuki...
User avatar
Tranquilizer
Posts: 1865
Joined: 04/06/2010 10:34
Contact:

#28 Re: Hemoroidi

Post by Tranquilizer »

Ima bosnaljek neku kremu, Lido nešto, 8 kmica cini mi se...i higijena i to je to :D
User avatar
otherside
Posts: 4917
Joined: 30/10/2004 00:32
Location: sarajevo

#29 Re: Hemoroidi

Post by otherside »

Tranquilizer wrote:Ima bosnaljek neku kremu, Lido nešto, 8 kmica cini mi se...i higijena i to je to :D
lidoproct
User avatar
Bihnela
Posts: 123
Joined: 10/07/2009 13:03

#30 Re: Hemoroidi

Post by Bihnela »

cacko wrote: Svoj sam problem riješio ovom metodom - DG HAL - u poliklinici u Zenici. Zahvaljujući vašem postu iz kojeg sam saznao da u Zenici uopšte neko radi ovom metodom. Namjerno ne navodim naziv poliklinike da ne ispadne da im pravim reklamu. A možda bih upravo trebao. A sad pazite cijenu: 300,00 KM!

Tek je treći dan da sam obavio zahvat. Već sam na poslu.
Za sada je iskustvo super. Zahvalan sam ovom forumu i javiću se ponovo sa "medicinskim izvještajem" za koji dan.

mozes li reci gdje tacno u zenci rade ovu metodu, u kojoj poliklinici..ili ako neko drugi zna da i mi probamo rijesiti ovaj problem..moze i na pp :bih:
EMO2
Posts: 7
Joined: 13/02/2012 22:28

#31 Re: Hemoroidi

Post by EMO2 »

MOŽ LI MI NEKO POMOĆI AKO ZNA KOJA JE TO KLINIKA U ZENICI I KONTAKT TELEFON. IMAM I JA PROBLEME SA HEMOROIDIMA A KANDIĆ MI ISTO TRAŽI 20000 ZA OPERACIJU. POKUŠAVAO SAM NAĆI PREKO INTERNETA KOJA JE TO KLINIKA, ALI NISAM USPIO. HVALA UNAPRIJED. MOŽE NA PP :bih:
gilbert
Posts: 627
Joined: 26/01/2012 04:27

#32 Re: Hemoroidi

Post by gilbert »

Svinjska mast , bez zajebancije ko rukom odneseno . :skoljka:
IHAVEDREAM
Posts: 4591
Joined: 08/12/2008 05:03

#33 Re: Hemoroidi

Post by IHAVEDREAM »

MED....Cisti pcelinji med!!!!!! (Obloge na lanenoj tkanini od meda ,blago zagrijanog)
addy_sa
Posts: 759
Joined: 06/09/2002 00:00

#34 Re: Hemoroidi

Post by addy_sa »

mast "Hadensa" provjereno pomaže !
User avatar
Bihnela
Posts: 123
Joined: 10/07/2009 13:03

#35 Re: Hemoroidi

Post by Bihnela »

◦HAL -operacije hemoroida (novo!)

http://sites.google.com/site/pkarabegze ... am-pruzamo
EMO2
Posts: 7
Joined: 13/02/2012 22:28

#36 Re: Hemoroidi

Post by EMO2 »

NAKON DUŽEG VREMENA MOJE BORBE SA HEMOROIDIMA, JA IMA JEDNU PREPORUKU ZA SVE KOJI IMAJU PROBLEMA SA HEMOROIDIMA. :-D

DA SEBI OLAKŠAJU BOLOVE I SJEDENJE. PA ČAK I ZA ONE NAKON OPERACIJE, KAO I ZA PREVENTIVU. NAIME, RADI SE O JASTUKU ZA HEMOROIDE, ANTIHEMOROID JASTUK, NA NJEGA SAM SASVIM SLUČAJNO NALETIO. KOŠTA 25,00 KM, A MENI IZUZETNO POMAŽE. MOŽE SE NABAVITI NA TELEFON 062 193 - 928 (ZNAM MISLITE REKLAMA, ALI NIJE, VJERUJTE DA POMAŽE, JER ŽELIM SVAKOM OLAKŠATI JER I SAM IMAM HEMIĆE). OKRUGLOG JE OBLIKA SA RUPOM U SREDINI, POSEBNO PUNJENJE. NISAM SE JOŠ USUDIO DA RADIM OPERACIJU BILO KAKVU, NEGO SE BORIM SA RAZNIM KREMAMA I KREMICAMA ALI OVAJ JASTUK MI MNOGO POMAŽE, HOĆU REĆI PUNI POGODAK. KORISTIM GA BUKVALNO 24 SATA I STALNO NOSIM SA SOBOM, KAD SAM U AUTU (AKO DUŽE PUTUJEM), U KANCELARIJI OBAVEZNO A I KOD KUĆE. OSLOBAĐA ME PRITISKA PRILIKOM SJEDENJA, TAKO DA MOGU DUGO I BEZ BILO KAKVOG BOLA DA SJEDIM.
:bih:
elvirelvir
Posts: 23
Joined: 08/09/2010 02:13

#37 Re: Hemoroidi

Post by elvirelvir »

Pozdrav svima.
Ovako želio bih sa vam podjeliti moje iskustvo.
Naime ljudi moje ja sam uspjeo da se riješim hemoroida bez ikakvih krema bez IČEGA.Kako došli tako i otišli.
E sad se većina pita kako.Naima ja sam mazao kremam nekim,po internetu tražio nema šta nisam i probao načina.
I mislim Bog nam je naredio da budemo čisti zar ne.Ja sam mazao nekim kremama i mehlem i to i ništa ono baš.I ja odlučim na metodu koja košta 0.000 KM ,ni doktor ni nana,ni dedo ni kakve karifeke.Odem do WC sjednem na šolju i uzmem lijepo saperem ispupčenje koje mi je smetalo samo tako,čak i bolovi,uh navečer spavanje grrr kada se samo sjetim.Uzeo sapuna ili šampona šta god lijepo sapro i posušio,nakon toga MOJ LIJEK :) hehe bez zezancije meni je pomoglo.Uzeo dva dijela toalet papira i previo ih jedan na drugi i postavio tako da prekrije hemoroid da ne dodiruje bilo koji dio kože.I vjerujte kada sam ustao sa šolje lakše mi bilo,nakon toga me svrbilo par dana ali ja ponovo istu proceduru,operem i novi dio toalet papira stavim i sve tako i VJERUJTE nestajali dok nisu nestali :) Kratko i jednostavno.E sada kako sam čitao ima stadija gdje je to prešlo granice " normalnog" i vjerovatno mora doktor intervenisati ali vjerujte i kod mene je bilo poprilično loše,ali se smanjivalo,uglavnom kako sam ja shvatio da se uklanja.Ne dozvoliti bilo kakav kontakt hemoroida sa kožom ili čim drugim,jednostavno čist toalet papir ugurati između dva gu... i vidjet će te.Probajte ne košta ništa a siguran sam,ama ubjeđen da će dosta ljudi pomoći.Pozdrav veliki
LittleDragon
Posts: 5
Joined: 13/11/2013 19:56

#38 Re: Hemoroidi

Post by LittleDragon »

Preporuka za Pilex i obicnu Neven kremu a moze i caj od Kunice . Dobar mix mada ne moze preko noci nista , treba biti uporan
Last edited by LittleDragon on 13/04/2014 04:21, edited 1 time in total.
Selma22
Posts: 1
Joined: 24/02/2014 21:17

#39 Re: Hemoroidi

Post by Selma22 »

Čaj od kunice uveliko pomaže, već je ispitano ;) a mogu i obloge
LittleDragon
Posts: 5
Joined: 13/11/2013 19:56

#40 Re: Hemoroidi

Post by LittleDragon »

Hvala na savjetu jedna od bitnijih stavki u oporavku
User avatar
Female_Sa
Posts: 343
Joined: 10/06/2008 08:10

#41 Re: Hemoroidi

Post by Female_Sa »

Ja sam imala problema sa hemoroidima nakon poroda. Bilo je uzasno. Boljelo, koristila neke kreme na biljnoj bazi itd. Sve je relativno brzo proslo.. Medjutim, na mjestu gdje su prije bili hemoroidi (vanjski), sada kao da je ostala neka kožica, mlohava, kao da je hemoroid "ispuhao". Ne znam da li je to hemoroid koji nije aktivan :? :? Ima li neko slican problem?

Inace, nemam problema sa stolicom, ponekad, ali samo ponekad na toaletnom papiru mogu uociti trag krvi. Ponekad pecka i svrbi ali to je sve. Zanima me da li je to i dalje hemoroid koji treba tretirati nekom kremom ili je nesto drugo u pitanju..
User avatar
Truba
Posts: 81192
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#42 Re: Hemoroidi

Post by Truba »

hm nije dobro što se krvi tiče to može biti opasno zbog drugih stvari
možda da odeš doktoru baš zbog toga i ne daj da ti kažu da je to od hemića...
vjerovatno je ništa... ali može biti ona najgora bolest
http://www.klix.ba/forum/karcinom-i-bor ... 26209.html

vjerovatno nije ništa... moraš paziti šta jedeš... kupi faktu mast i sa aplikatorom ili prstom maži se unutra i vani
redovito po potrebi

hemići su ti ništa drugo nego ispucale vene oko završetka debelog crijeva jer sva težina u trudnoći i ljudima koji imaju stomačine vrši pritisak na guzu jer niže grudnog koša nema kostiju da drže pritisak nego sve završi oko čmarčića :D

dakle mnogo šetanja i pravilna ishrana bez oštrih neprobavljivih stvari koje grebu okolo i puštaju krv
User avatar
Female_Sa
Posts: 343
Joined: 10/06/2008 08:10

#43 Re: Hemoroidi

Post by Female_Sa »

Black swan wrote:hm nije dobro što se krvi tiče to može biti opasno zbog drugih stvari
možda da odeš doktoru baš zbog toga i ne daj da ti kažu da je to od hemića...
vjerovatno je ništa... ali može biti ona najgora bolest
http://www.klix.ba/forum/karcinom-i-bor ... 26209.html

vjerovatno nije ništa... moraš paziti šta jedeš... kupi faktu mast i sa aplikatorom ili prstom maži se unutra i vani
redovito po potrebi

hemići su ti ništa drugo nego ispucale vene oko završetka debelog crijeva jer sva težina u trudnoći i ljudima koji imaju stomačine vrši pritisak na guzu jer niže grudnog koša nema kostiju da drže pritisak nego sve završi oko čmarčića :D

dakle mnogo šetanja i pravilna ishrana bez oštrih neprobavljivih stvari koje grebu okolo i puštaju krv

Hvala za odgovor. Krv i ako se pojavi, nije rijec o krvarenju, nema krvi ni u stolici. Pojavi se trag krvi kao kad se ogrebes, tek toliko.
User avatar
divlji vjetar
Posts: 10087
Joined: 22/11/2013 11:32
Location: tu negdje oko tebe,

#44 Re: Hemoroidi

Post by divlji vjetar »

redovna higijena i mast FACTUM
User avatar
Truba
Posts: 81192
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#45 Re: Hemoroidi

Post by Truba »

joj kakvu sam exploziju hemica imao maloprije...kao da je neko zaklao zivotinju u solji
uzas

gledam teku...posljednja eksplozija je bila prije tocno godinu... ali sam imao dva excesa u januaru kad je mogao biti i od caja crvene boje jer sam ih popio 10 i u augustu kad je bilo normala krvarenje

namazao sam faktu istusirao se hladnom vodom...i sad čekam strah me u wc
strah me i prnut :lol: :lol: :lol:

nadam se da nisam mecu dobio :skoljka: :sax:
User avatar
Matijevic_Vlado
Posts: 3467
Joined: 03/10/2012 14:27
Location: Da sam prazna glava, potpuno zdrava, ne bih više ništa učio za badava..

#46 Re: Hemoroidi

Post by Matijevic_Vlado »

Ti si lud :mrgreen: .
Citam jadni ljudi kukaju, kad ti o eksploziji :mrgreen:
User avatar
Truba
Posts: 81192
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#47 Re: Hemoroidi

Post by Truba »

pa dobro puknuce isti djavo

puko hemeroid i krvava solja...zivim s time citav zivot
genetika plus suha hrana plus sjedenje na poslu
imam malo vise sala na stomaku = pogodno tle za hemoroide

ali sam ih u posljednjoj godini sveo na minimum pa mi je ovo sada šok
User avatar
valter.ba
Posts: 1767
Joined: 29/04/2008 09:55

#48 Re: Hemoroidi

Post by valter.ba »

Imao isti problem prije desetak godina ali je kod mene to bila svakodnevnica, cujem krv kako prska po wc solji! Probao sa svim mogucim kremama ali nista. Krema je vjerovatno dobra za one koji imaju bolove ali mene nikad nista nije bolilo. Razmatrao sam razne vrste zahvata kako bih rijesio problem i u tom istrazivanju jedan hirurg mi je preporucio ligaturu tj. podvezivanje sa zaledjivanjem u Mostaru kod dr. Brace Hajdarevica. Hvala mu do neba! Drugi zivot totalno.Otisao 3-4 puta do Mostara i rjesio se svih problema. Da se razumijemo tretman nije bezbolan ali je mnogo lakse od klasicne operacije. Ako budes zelio znati vise detalja javi se u pp.
User avatar
Truba
Posts: 81192
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#49 Re: Hemoroidi

Post by Truba »

ja sam protiv bilokakih operacija i zahvata sve dok postoji mirna koegzistencija

jednom dva puta godisnje mogu podnijeti

nekad me strah gubitka krvi ali kad skontam da imam 100 kila mislim da mogu podnijeti taj gubitak

jutros je sve bilo OK

kažem poboljšalo mi se stanje kako sam počeo jesti malo kvalitetnije... dakle ne samo suho nego i ostalo...kuhano, zdravo...kad bih rekao da sam paradajz tek u trijes i nekoj pojeo kako valja smijali biste se :D
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50323
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#50 Re: Hemoroidi

Post by Bloo »

Black swan wrote:ja sam protiv bilokakih operacija i zahvata sve dok postoji mirna koegzistencija

jednom dva puta godisnje mogu podnijeti

nekad me strah gubitka krvi ali kad skontam da imam 100 kila mislim da mogu podnijeti taj gubitak

jutros je sve bilo OK

kažem poboljšalo mi se stanje kako sam počeo jesti malo kvalitetnije... dakle ne samo suho nego i ostalo...kuhano, zdravo...kad bih rekao da sam paradajz tek u trijes i nekoj pojeo kako valja smijali biste se :D
Ista stvar sa mnom i paradajzom :D
Osjecam se staro sa hemoroidima
Post Reply