Hemoroidi

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
VladaFBiH
Posts: 4362
Joined: 01/02/2012 12:32
Location: rajvoSa

#101 Re: Hemoroidi

Post by VladaFBiH »

Da li neko ima iskustva sa operacijama hemoroida i koga preporučujete za operaciju od dole navedenih:

1. Kandić
2. Al-Tavil
3. dr.Solaković
4. Prije par dana sam čitao da je opšta bolnica nabavila lasere za operacije hemoroida pa me interesuje da li neko nešto više zna o ovome
5. da li ima još neko u Sa da radi laserske operacije ili thd metodom ili nešto treće?


molim da ne odgovaraju oni koji imaju svoje mišljenje o tome da se hemoroidi mogu riješiti drugačije jer me zaista ne interesuje to što imaju za napisati - pitanje je konkretno i trebaju mi konkretni odgovori vezani za pitanje a nečija mišljenja o tome kako se hemoroidi mogu riješiti prehranom, pranjem, skakanjem preko štrika i sl. jer ne mogu - možeš samo usporiti napredovanje
User avatar
Altsa
Posts: 7314
Joined: 19/03/2004 18:31

#102 Re: Hemoroidi

Post by Altsa »

VladaFBiH wrote:Da li neko ima iskustva sa operacijama hemoroida i koga preporučujete za operaciju od dole navedenih:

1. Kandić
2. Al-Tavil
3. dr.Solaković
4. Prije par dana sam čitao da je opšta bolnica nabavila lasere za operacije hemoroida pa me interesuje da li neko nešto više zna o ovome
5. da li ima još neko u Sa da radi laserske operacije ili thd metodom ili nešto treće?


molim da ne odgovaraju oni koji imaju svoje mišljenje o tome da se hemoroidi mogu riješiti drugačije jer me zaista ne interesuje to što imaju za napisati - pitanje je konkretno i trebaju mi konkretni odgovori vezani za pitanje a nečija mišljenja o tome kako se hemoroidi mogu riješiti prehranom, pranjem, skakanjem preko štrika i sl. jer ne mogu - možeš samo usporiti napredovanje
Preporucujem kliniku AnaLife u Bg.Nisu ni puno skupi a odlicni su. Od Kandica bjezi kako znas.
User avatar
VladaFBiH
Posts: 4362
Joined: 01/02/2012 12:32
Location: rajvoSa

#103 Re: Hemoroidi

Post by VladaFBiH »

Altsa wrote:
VladaFBiH wrote:Da li neko ima iskustva sa operacijama hemoroida i koga preporučujete za operaciju od dole navedenih:

1. Kandić
2. Al-Tavil
3. dr.Solaković
4. Prije par dana sam čitao da je opšta bolnica nabavila lasere za operacije hemoroida pa me interesuje da li neko nešto više zna o ovome
5. da li ima još neko u Sa da radi laserske operacije ili thd metodom ili nešto treće?


molim da ne odgovaraju oni koji imaju svoje mišljenje o tome da se hemoroidi mogu riješiti drugačije jer me zaista ne interesuje to što imaju za napisati - pitanje je konkretno i trebaju mi konkretni odgovori vezani za pitanje a nečija mišljenja o tome kako se hemoroidi mogu riješiti prehranom, pranjem, skakanjem preko štrika i sl. jer ne mogu - možeš samo usporiti napredovanje
Preporucujem kliniku AnaLife u Bg.Nisu ni puno skupi a odlicni su. Od Kandica bjezi kako znas.
hvala na preporuci, samo me interesuje za Kandića zašto mi svi govore da bježim od njega (ti si već 4-5 osoba koja mi je isto rekla :) )
User avatar
Altsa
Posts: 7314
Joined: 19/03/2004 18:31

#104 Re: Hemoroidi

Post by Altsa »

VladaFBiH wrote:
Altsa wrote:
VladaFBiH wrote:Da li neko ima iskustva sa operacijama hemoroida i koga preporučujete za operaciju od dole navedenih:

1. Kandić
2. Al-Tavil
3. dr.Solaković
4. Prije par dana sam čitao da je opšta bolnica nabavila lasere za operacije hemoroida pa me interesuje da li neko nešto više zna o ovome
5. da li ima još neko u Sa da radi laserske operacije ili thd metodom ili nešto treće?


molim da ne odgovaraju oni koji imaju svoje mišljenje o tome da se hemoroidi mogu riješiti drugačije jer me zaista ne interesuje to što imaju za napisati - pitanje je konkretno i trebaju mi konkretni odgovori vezani za pitanje a nečija mišljenja o tome kako se hemoroidi mogu riješiti prehranom, pranjem, skakanjem preko štrika i sl. jer ne mogu - možeš samo usporiti napredovanje
Preporucujem kliniku AnaLife u Bg.Nisu ni puno skupi a odlicni su. Od Kandica bjezi kako znas.
hvala na preporuci, samo me interesuje za Kandića zašto mi svi govore da bježim od njega (ti si već 4-5 osoba koja mi je isto rekla :) )
Ljudi nisu zadovoljni operacijom i onim kako je sve zavrsilo. I ja sam cuo te price.E sad price su price.
no_sikiriki
Posts: 16542
Joined: 11/12/2012 13:21

#105 Re: Hemoroidi

Post by no_sikiriki »

Kandic je prevarant teski, koji ljudima "dijagnosticira" nesto samo da bi naplatio neku operaciju, znaci dno dna, iz licnog iskustva. Cudim se da nema nekih medijskih clanaka o njemu jer je to nesto o cemu se zna/prica.
User avatar
VladaFBiH
Posts: 4362
Joined: 01/02/2012 12:32
Location: rajvoSa

#106 Re: Hemoroidi

Post by VladaFBiH »

no_sikiriki wrote:Kandic je prevarant teski, koji ljudima "dijagnosticira" nesto samo da bi naplatio neku operaciju, znaci dno dna, iz licnog iskustva. Cudim se da nema nekih medijskih clanaka o njemu jer je to nesto o cemu se zna/prica.
Bio sam kod njega na pregledu (prije toga sam imao još jedan pregled) i zaista se s ovim slažem - toliko je dramatično predstavio stvari u odnosu na pregled koji je bio svega par dana ranije... u svakom slučaju sada tražim i treće mišljenje te gdje bi se mogla uraditi laserska operacija u Sa ili da idem u Bg ako baš nema izbora.
MrsJ
Posts: 419
Joined: 28/03/2012 17:48

#107 Re: Hemoroidi

Post by MrsJ »

Kod kojeg specijaliste ici za hemoroide? Proktolog, gastroenterolog, hirurg...? Ne znam zaista od koga da krenem. I molim vas odmah i imena doktora koje preporucujete. Osim tog Kandica o kojem sam cula sve najgore.
vwlover
Posts: 90
Joined: 29/06/2016 21:48

#108 Re: Hemoroidi

Post by vwlover »

Ojjj muko moja dosao i Ja na red da se Vama pridruzim,
Sta je ovo izaslo i boli ovako ljudi moji ja gore sta nisam osjetio,sreca traje par sati poslje WC-a al jbga kad mora covjek svako dan dva u WC.
Nego,Faktu mast malo pomaze al nista konkretno,moje iskustvo.
Jel ko probo sta od ovih navedenih krema i tableta ,Pilex ? ovo ono ?

Kod mene je problem sto kad zavrsim s WCom budu vani ko dva jastucica napuhana i to pecka i boli i smeta i onda prodje,povuce se i sve super,Anus ko nov i onda opet kad idem u wc opet sve isto, nekad kad mi je lakse na wcu manje izadje i onda prodje brze,kroz sat dva al ta 2 sata su ...boze.
Ovo mi je prvi put da ih imam i eto vec skoro 15tak dana iskustva,ako sta ne skontam kao rijesenje ode ja pod noz jer ja ovo ne mogu podnjet, Il nek mi daju opstu anesteziju i nek rade sta hoce il lokalnu pa cu se ja svakako unesvijestit od straha,Meni dodje isto.

BTW,ako neko ima bolove pomaze topal tuš i sjest u legenj/lonac/plasticna kanta dovoljno siroka,ja cak dodam i soli i sjedim tako 10tak minuta,super mi bude,al to je samo prevencija kad vise ne mogu izdrzat pa trazim neko privremeno rijesenje.
User avatar
Altsa
Posts: 7314
Joined: 19/03/2004 18:31

#109 Re: Hemoroidi

Post by Altsa »

VladaFBiH wrote:
no_sikiriki wrote:Kandic je prevarant teski, koji ljudima "dijagnosticira" nesto samo da bi naplatio neku operaciju, znaci dno dna, iz licnog iskustva. Cudim se da nema nekih medijskih clanaka o njemu jer je to nesto o cemu se zna/prica.
Bio sam kod njega na pregledu (prije toga sam imao još jedan pregled) i zaista se s ovim slažem - toliko je dramatično predstavio stvari u odnosu na pregled koji je bio svega par dana ranije... u svakom slučaju sada tražim i treće mišljenje te gdje bi se mogla uraditi laserska operacija u Sa ili da idem u Bg ako baš nema izbora.
Preporuka

https://www.analife.rs/menu/3251/hemoroidi
User avatar
VladaFBiH
Posts: 4362
Joined: 01/02/2012 12:32
Location: rajvoSa

#110 Re: Hemoroidi

Post by VladaFBiH »

vwlover wrote:Ojjj muko moja dosao i Ja na red da se Vama pridruzim,
Sta je ovo izaslo i boli ovako ljudi moji ja gore sta nisam osjetio,sreca traje par sati poslje WC-a al jbga kad mora covjek svako dan dva u WC.
Nego,Faktu mast malo pomaze al nista konkretno,moje iskustvo.
Jel ko probo sta od ovih navedenih krema i tableta ,Pilex ? ovo ono ?

Kod mene je problem sto kad zavrsim s WCom budu vani ko dva jastucica napuhana i to pecka i boli i smeta i onda prodje,povuce se i sve super,Anus ko nov i onda opet kad idem u wc opet sve isto, nekad kad mi je lakse na wcu manje izadje i onda prodje brze,kroz sat dva al ta 2 sata su ...boze.
Ovo mi je prvi put da ih imam i eto vec skoro 15tak dana iskustva,ako sta ne skontam kao rijesenje ode ja pod noz jer ja ovo ne mogu podnjet, Il nek mi daju opstu anesteziju i nek rade sta hoce il lokalnu pa cu se ja svakako unesvijestit od straha,Meni dodje isto.

BTW,ako neko ima bolove pomaze topal tuš i sjest u legenj/lonac/plasticna kanta dovoljno siroka,ja cak dodam i soli i sjedim tako 10tak minuta,super mi bude,al to je samo prevencija kad vise ne mogu izdrzat pa trazim neko privremeno rijesenje.
Rješavaj prije nego što bude još gore - nikakve kreme i melemi ne pomažu odnosno pomognu kratkoročno. Pilex pio i nisam vidio nikakve značajna razlika - možda nekome pomaže ko ima početni stadij ali meni nije nešto posebno pomogao (istina smirilo se krvarenje ali ne znam da li je zbog njega li zato što sam ušao u fazu bez krvarenja)
User avatar
VladaFBiH
Posts: 4362
Joined: 01/02/2012 12:32
Location: rajvoSa

#111 Re: Hemoroidi

Post by VladaFBiH »

Altsa wrote:
VladaFBiH wrote:
no_sikiriki wrote:Kandic je prevarant teski, koji ljudima "dijagnosticira" nesto samo da bi naplatio neku operaciju, znaci dno dna, iz licnog iskustva. Cudim se da nema nekih medijskih clanaka o njemu jer je to nesto o cemu se zna/prica.
Bio sam kod njega na pregledu (prije toga sam imao još jedan pregled) i zaista se s ovim slažem - toliko je dramatično predstavio stvari u odnosu na pregled koji je bio svega par dana ranije... u svakom slučaju sada tražim i treće mišljenje te gdje bi se mogla uraditi laserska operacija u Sa ili da idem u Bg ako baš nema izbora.
Preporuka

https://www.analife.rs/menu/3251/hemoroidi
hvala, već nekoliko sam preporuka dobio za njih i definitivno idem poslije odmora da to završim :)
User avatar
Mahalac
Posts: 2748
Joined: 19/11/2002 00:00
Location: Anarhija all over...

#112 Re: Hemoroidi

Post by Mahalac »

Ja kad sam se patio s hemoroidima I obilazio sve svjetske forume nisam se mogao cudu nacuditi kad bih vidio da na klixu jedva da ima, tada 2-3 stranice o hemorodima. Npr. forum.hr preko 200str.
Kontam sve neki fini svijet ove moje Bosnje niko nema hemoroide niti se pati s njima a vamo sve ruze iz guzova vire a i na kant sjedi :skoljka:

Primitivizam je cudo!

Pa kad je tako neka vas onda, mazite se melemima i kremicama i bice bolje...sigurno...valjda..insala :-)

I sto vise ovih on-line lijekova kucna dostava/ko rukom odneseno ...to ide preko noci...nestaje. :skoljka:

takvi nista bolje i ne zasluzuju .


Lp usijanim guzovima :D

Helem, da me ljudi ne zamrze I proklinju hocu da savjetujem svakoga (a mogao bih naucni rad napisati na ovu temu pa I o ljekarima I ustanovama u BiH) Dakle ljudi obavezno ali obavezno zakazite ljekarski pregled da vam se utvrdi situacija, dijagnoza. Ako idete Kandicu otidijite I po drugo misljenje. Trenutno u BiH nema pravi centar za ove stvari ali se moze naci pomoc: Al tawil, Poliklinika Sunce Zenica...
Obavezno na pregled, ne nagadjajte I ne mazite se svim I svacim, potrazite strucnu pomoc.
Nadlezan je Hirurg jer proktologa nazalost skoro da I nemamo.
Last edited by Mahalac on 18/04/2019 16:07, edited 1 time in total.
vwlover
Posts: 90
Joined: 29/06/2016 21:48

#113 Re: Hemoroidi

Post by vwlover »

Ovom gore sto pise za primitivizam,Druze ja te razumijem al mene nije stid o tome pricat niti me zanima misljenje javnosti o hemoroidima,Znaci boli me i smeta mi normalnoj funkciji zivota i ako treba izaci cu na po' ulice i rec da imam hemoroide a za ostale "seljake" il "gospodu " sto ne prica o tome nek sute u pozadini.
Nego,Koje metode rade kod nas u BiH,imal sta da nije ono zivo rezanje sto sam cuo pa to boli i do 2 mjeseca,Kao svi koji su to uradili a da sam ja cuo su se patili do mile volje od bolova mjesec dana al nikad vise probleme nisu imali,Eto sta ja znam nakon ovo "malo " patnji oko ove opake guzice :D .
Ima ta neka laserka operacija pa AD HAL il sta vec operacija i budes gotov odma taj dan i to je to ? Istina ?
Ja evo 2 dana miran al vakat u Wc......
User avatar
Mahalac
Posts: 2748
Joined: 19/11/2002 00:00
Location: Anarhija all over...

#114 Re: Hemoroidi

Post by Mahalac »

Najveca legalna mafija na svijetu je naftna mafija odmah poslije nje je farmaceutska na celu sa hemoroidalnim" OOUR-om" :sad:
A to je zato jer svi imaju hemoroide a cak 65% ljudi ima izrazene probleme s istim.
Manipulacija prevare kreme maze pilulezalilule, kucne dostave, masti I pripiravci donose bogatstvo mnogima...a slabo olaksanje.
Izljecenje sigurno NE.
Ono sto je najbitnije je kako rekoh da vec u prvim ponovljenim problemima u tom predjelu posjetite ljekara. On ce jednostavnim digitorektalnim pregledom koji traje 20 sec u vecini slucajeva utvrditi dijagnozu. Bocno ili koljenolakatno namazan prstic u guzu dok trepnes gotovo!
Vec ste mnogo uradili.
Tu ce se preporuciti neke tabletice protupalne i odgovarajuca krema . Bitno, znate na cemu ste.
Nije cudo ako je nekima potrebna rektoskopija ili anoskopija, opet nista, nakratko odgovarajucim uredjajem se udje u kraj debelog crijeva I dublje snimi situacija. Pri svemu ovome treba znati da je ljekara briga za vas i vase intimne djelove tijela kao za lanjski snijeg.
On je tu da pregleda, desetine takvih dnevno, uzme lovu..."I tako u nedogled" :)
Dakle najbitnije je bez odgadjanja posjetiti ljekara. On ce vam reci sta dalje i kako.
Profesor Kandic je sigurno medju najboljim strucnjacima u regiji po ovom osnovu(I zato mu svaka cast) Sve sto ikad ikome ne daj boze krene po zlu zavrsi na njegovom stolu ali je istina da tamo ekipa nekad kao uostalom u mnogim drugim privatnim ustanovama krene previse u komercijalizaciju pa se procuju ovako neka losa iskustva. Mislim ipak pretjerano jer covjek je emeritus za ovu problematiku!
Hemoroidi nikad ne idu sami, to je paket u kome uvijek ima fissure, fistule, razne upale, polipa tako da shodno tome ljekar ce znati koja operacija treba tj da li uopste treba.
Gore na nasoj veterinarskoj klinici/Kosevo rade samo Miligan Morgan...znaci rezi sjeci- sij majcin sine, krvarenje bolovanje mjesec najmanje I to samo u haman dok nisi umro stadiju. To je u svijetu davno odbacena metoda.
Ti isti ljekari koji ce vas gore gledati vecinom rade ove fine skoro pa bezbolne operacije HAL. HAL-RAR, Ligature, Lasere ali po privatnim klinikama. Ove operacije su zaista skoro pa bezbolne I jako ucinkovite. Postoperativno traje pa recimo 14 dana.
I sto bi nekome na Sebijinoj VETERINI naumpalo da se modernizuje a SVE za djaba, nidje veze jel tako? Nazalost.
Dakle otidjite u neke private klinike naveo sam gore dvije, ne mucite se ne mazite glupostima, ne trpite nego potrazite modernu strucnu pomoc.
Stvar se moze i zakomplicirati, moze biti I posljedica neke stomacne tegobe zato zakazite pregled. Hemoroidi imaju 4 stadija koje odredjuje ljekar!
Bosnjo obicno trpi pa preskoci prva dva koja su izljeciva bez operacije te se javi u zadnja dva kad se mora raditi operativno.
Za kraj treba znati da hemoroidi ne nastaju preko noci nego vremenom i stjecajem raznim okolnosti, sjedenje i stress rekao bih najvise pa onda ishrana.
Zato treba znati da je i izljecenje takodje dugotrajan process zahtjevan, trazi discipline u ishrani i u svemu drugome cak i poslije operacije.
Nece skoditi ni nesto za smirenje jer hemoroidi I bolovi proizvode jaku nervozu te remeti kvalitet zivota, kako vas tako i vasim ukucanima.

Nadam se da sam bar malo nekome pomogao,
Lijepi pozdrav i sretno svima.
Last edited by Mahalac on 18/04/2019 16:15, edited 1 time in total.
Gandra_1
Posts: 622
Joined: 10/05/2013 10:03

#115 Re: Hemoroidi

Post by Gandra_1 »

Ma samo Pilex tablete, pomažu provjereno...

10 komada oko 100 KM, ako ništa bar probajte, prije nego se odlučite za operaciju..

Popiju se u jednoj turi i mirni ste godinu-dvije sigurno..
vwlover
Posts: 90
Joined: 29/06/2016 21:48

#116 Re: Hemoroidi

Post by vwlover »

100 Km pilex? 400 operacija i rahat do kraja života pa ti vidi šta je isplativije, po Vašim islustvima ja sam ovdje s najmanje iskustva al zasigurno puno ispitivam i tražim sigurno riješenje i moderno jer sjeci i moli se Bogu mjesec dana od bolova je 18 stoljeće procedura i radi bih to zaobisao i ako treba otišao iz BiH negdje na lasersku ili moderniju metodu ako postoji. Neću da se patim 20 godina pa da riješim pa žalim godine nervoze i problema ali neću ni da lutam ko idiot.
Drago mi je da su ljudi ovdje susretljivi i svi tražimo isto riješenje, naći ćemo nešto normalno i moderno ja sam ubjeden kad tad. Ja malo sumnjam na sebe i način života jer sam išao u teretanu godinama i nikad problema i zadnjih 6 mjeseci bukvalno nigdje ne idem i sve od kuće radim i onda kad idem to je s autom . Totalna promjena života i na to dosta sumnjam i pokušat ću malo opet teretanu lagano trčanje pa ako prođe super ako ne nastavit tražit riješenje.
cccccc
Posts: 233
Joined: 11/04/2013 20:04

#117 Re: Hemoroidi

Post by cccccc »

Jeo crni dud. Za dva dana nestali hemoroidi. Probajte, nista vas ne kosta.
User avatar
Ductus Holedocus
Posts: 2502
Joined: 18/07/2010 00:33
Location: mejhana,kod morića hana

#118 Re: Hemoroidi

Post by Ductus Holedocus »

Sve mi se cini da se i ja pridruzujem grupi hemoroidaša, pišite me tamo :D :lol:

Kako izgledaju, ja imam jedan " klikercic" manji od 1cm :D nit krvari niti prolazi, evo vec 10tak dana :run:
BJB
Posts: 4520
Joined: 16/10/2010 17:17
Location: California

#119 Re: Hemoroidi

Post by BJB »

Ductus Holedocus, znas onu biljku koja se kod nas zove ranjenik, nadjes neko dvoriste gdje ga ima, otkines listic, operes, ogulis onu tanku koru koja je okrenuta prema zemlji i napravis cepic od lista i gurnes tamo gdje imas hemoroid..Ponovis to 7 noci pred spavanje i nece se vise vratiti osim ako ne budes jela papreno..Nije lose koji listic i pojesti.Image Ako pojedes, dobices trckalicu..https://www.plantea.com.hr/debela-koka/
User avatar
Hame_
Posts: 5419
Joined: 31/08/2007 21:42
Location: Soba, Srebrnik, Županija tuzlanska, HiB, Evropa, Svjeverna strana Zemlje, Mjesec, Sunce, odosmo u PM
Contact:

#120 Re: Hemoroidi

Post by Hame_ »

Ductus Holedocus wrote:Kako izgledaju, ja imam jedan " klikercic" manji od 1cm :D nit krvari niti prolazi, evo vec 10tak dana :run:
Image
allem_77
Posts: 3422
Joined: 17/09/2015 15:46

#121 Re: Hemoroidi

Post by allem_77 »

vwlover wrote:100 Km pilex? 400 operacija i rahat do kraja života pa ti vidi šta je isplativije, po Vašim islustvima ja sam ovdje s najmanje iskustva al zasigurno puno ispitivam i tražim sigurno riješenje i moderno jer sjeci i moli se Bogu mjesec dana od bolova je 18 stoljeće procedura i radi bih to zaobisao i ako treba otišao iz BiH negdje na lasersku ili moderniju metodu ako postoji. Neću da se patim 20 godina pa da riješim pa žalim godine nervoze i problema ali neću ni da lutam ko idiot.
Drago mi je da su ljudi ovdje susretljivi i svi tražimo isto riješenje, naći ćemo nešto normalno i moderno ja sam ubjeden kad tad. Ja malo sumnjam na sebe i način života jer sam išao u teretanu godinama i nikad problema i zadnjih 6 mjeseci bukvalno nigdje ne idem i sve od kuće radim i onda kad idem to je s autom . Totalna promjena života i na to dosta sumnjam i pokušat ću malo opet teretanu lagano trčanje pa ako prođe super ako ne nastavit tražit riješenje.
Moguće da osim hemoroida imaš i analnu fisuru. Kolega je dva puta operisao u Zenici, a treći put u Hrvatskoj. Pilex sam ja isprobao, nije mi pomoglo.
Pokušaj uraditi hidžamu, i nek ti jednu čašu stavi na kraj kičme, gdje se guzovi spajaju. :D
tap3ah75
Posts: 5941
Joined: 07/09/2009 14:14

#122 Re: Hemoroidi

Post by tap3ah75 »

Evo i ja došao u ime jarana iščitati temu.
:lol: :lol: :lol:
kogaba
Posts: 57
Joined: 31/10/2010 20:16

#123 Re: Hemoroidi

Post by kogaba »

Mnogi su se riješili hemoroida sirupom od čuvarkuće i meda,ovako se pravi i koristi:https://youtu.be/ouPvuyYazcI
User avatar
BaDa
Posts: 2334
Joined: 20/04/2009 23:42
Location: Sarajevo

#124 Re: Hemoroidi

Post by BaDa »

koju privatnu kliniku mozete preporuciti u sarajevu za hemoroide? jel neko od vas radio operacije i sl..?
Friska
Posts: 1
Joined: 08/08/2020 09:52

#125 Re: Hemoroidi

Post by Friska »

Evo ja cu pokusati ukratko. IDITE DOKTORU!!! Na forumu mozete potraziti savjet ili pročitati iskustva,ali samo doktor vam moze utvrditi pravi stepen hemoroida i preporučiti liječenje. Ja sam operisana kod dr Kandića i zadovoljna sam. Mislim da je i dr Solaković dobar. Za Kosevo ne znam. U Opću bolnicu nemojte,ja sam bila kod nekog dr Emira i čovjek je samo vidio fisuru i 2 kožurasta hemoroida,dao mi faktu čepiće i rekao da pijem 2 l vode. E pa na taj njegov nalaz ne znam da li da se smijem ili plačem,jer sam ja imala hemoroide IVb stepena koji su suzili analni kanal,pruzrokovali grč sfinktera i fisuru i totalno suzili anus. Uglavnom ja sam operisana modernom metodom u kombinaciji sa klasnicnim rezanjem. Oporavak 6 sedmica. Ali ako sebi ne dopustite da se hemoroidi razgoropade,pa ih operisete dok su I i II stepen,onda je oporavak lakši i brži. Vjerujte mi ovakve bolove koje sam ja imala ne želite. Znači na vrijeme na pregled. Nadam se da sam nekome pomogla. Pozdrav
Post Reply