Hemoroidi

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

Post Reply
outkast
Posts: 23
Joined: 06/09/2006 14:36
Location: Tuzla

#1 Hemoroidi

Post by outkast »

Iskustva, preporuke ?!?
Masti (faktu, hadensa itd), ostalo tipa pilex koji sada reklamiraju...
Pregled kod doktora, od cega se sastoji, je li bolan, kako sve to zavrsi?
Hirurska intervencija?
downtoearth
Posts: 334
Joined: 12/07/2007 15:51

#2 Re: Hemoroidi

Post by downtoearth »

dr Kandić, poliklinika Alea. Reći će ti šta je najbolje
budalica
Posts: 38
Joined: 10/04/2008 22:59

#3 Re: Hemoroidi

Post by budalica »

Ima li onih dezurnih ljekara da preporuce cime se hraniti da bi se uklonili hemoroidi?
Bicu disciplinovana...
Nemam problema sa stolicom, ali izgleda da imam hemoroide-i s vremena na vrijeme krvare, sto mi naravno smeta..
Perem se redovno-tusiram jos redovnije-barem 2put dnevno a negdje sam procitala da gelovi za intimno pranje ili sapun mogu iziritirati hemoroide pa da onda vise svrbe ili krvare..Ako nemam pravo glede ovoga, recite..
Pa ako znate savjeta, dajte..
Hvala
User avatar
otherside
Posts: 4917
Joined: 30/10/2004 00:32
Location: sarajevo

#4 Re: Hemoroidi

Post by otherside »

budalica wrote:Ima li onih dezurnih ljekara da preporuce cime se hraniti da bi se uklonili hemoroidi?
Bicu disciplinovana...
Nemam problema sa stolicom, ali izgleda da imam hemoroide-i s vremena na vrijeme krvare, sto mi naravno smeta..
Perem se redovno-tusiram jos redovnije-barem 2put dnevno a negdje sam procitala da gelovi za intimno pranje ili sapun mogu iziritirati hemoroide pa da onda vise svrbe ili krvare..Ako nemam pravo glede ovoga, recite..
Pa ako znate savjeta, dajte..
Hvala
hrana bogata vlaknima, jogurti tipa AB kultura, sensia, žitarice, integralna peciva, više voća i povrća,...više tjelesne aktivnosti.. i što je jako bitno ne preskakati poziv na nuždu, treniranost crijeva na pražnjenje u odredjeno doba dana je :thumbup:
Lesli Eldridž
Posts: 3544
Joined: 10/01/2008 15:23
Location: Ko će to znati

#5 Re: Hemoroidi

Post by Lesli Eldridž »

Ne jesti ljuto. :D Biber može jer se svari do anusa, ali ni za živu glavu ljute paprike, luk, ljuti ajvar i ostale delicije koje ostaju ljute kod defekacije, pa anus ostane ranjen k'o poslije bitke... :D
budalica
Posts: 38
Joined: 10/04/2008 22:59

#6 Re: Hemoroidi

Post by budalica »

Hvala oboje :D ..
Je l' postoje neke vrste voca koje trebam vise konzumirati ili neke koje mozda trebam izbjegavati?
Ili su sve vrste voca i povrca (osim feferona i luka) pozeljne :?:
Lesli Eldridž
Posts: 3544
Joined: 10/01/2008 15:23
Location: Ko će to znati

#7 Re: Hemoroidi

Post by Lesli Eldridž »

budalica wrote:Hvala oboje :D ..
Je l' postoje neke vrste voca koje trebam vise konzumirati ili neke koje mozda trebam izbjegavati?
Ili su sve vrste voca i povrca (osim feferona i luka) pozeljne :?:
Pazi na stolicu. Ne smiješ dobiti proljev, jer se onda anus može nadražiti isto kao da imaš tvrdu stolicu. To su ti tenezemi. Onda moraš paziti na sekiraciju. Digne se pritisak krvi, nabujaju te vene u anusu i opet boli. Izbjegavaj kafu i cigarete. Za higijenu znaš, mora biti savršeno čisto. :D
Lesli Eldridž
Posts: 3544
Joined: 10/01/2008 15:23
Location: Ko će to znati

#8 Re: Hemoroidi

Post by Lesli Eldridž »

budalica wrote:Ima li onih dezurnih ljekara da preporuce cime se hraniti da bi se uklonili hemoroidi?
Bicu disciplinovana...
Nemam problema sa stolicom, ali izgleda da imam hemoroide-i s vremena na vrijeme krvare, sto mi naravno smeta..
Perem se redovno-tusiram jos redovnije-barem 2put dnevno a negdje sam procitala da gelovi za intimno pranje ili sapun mogu iziritirati hemoroide pa da onda vise svrbe ili krvare..Ako nemam pravo glede ovoga, recite..
Pa ako znate savjeta, dajte..
Hvala
Jah za sapune. Moraš biti oprezna. Kada ti se to upali ne smiješ sapunjati anus. Isušuje sluzokožu i kožu. Mislim da ti to piše i na kremama. I ne sjedi dugo na šolji, moguće je da debelo crijevo bukvalno ispadne...
budalica
Posts: 38
Joined: 10/04/2008 22:59

#9 Re: Hemoroidi

Post by budalica »

Ne pijem. Ne pusim. Samo sjedim malo vise no sto bih trebala. Al' ukljuciti cu i vjezbanje.
A to za sapune..jesam, al' necu vise. Ima onih blagih gelova sa aloeverom...
Lesli Eldridž
Posts: 3544
Joined: 10/01/2008 15:23
Location: Ko će to znati

#10 Re: Hemoroidi

Post by Lesli Eldridž »

budalica wrote:Ne pijem. Ne pusim. Samo sjedim malo vise no sto bih trebala. Al' ukljuciti cu i vjezbanje.
A to za sapune..jesam, al' necu vise. Ima onih blagih gelova sa aloeverom...
Kupi Ruskoven. To ti je uopšte za sve vene, a hemoroidi su ti proširene vene na nezgodnijem mjestu :D Kažu da je dobar Faktu, ali mnogi liječnici su skeptični što se njega tiče jer ne sadrži steroide... :D
Lesli Eldridž
Posts: 3544
Joined: 10/01/2008 15:23
Location: Ko će to znati

#11 Re: Hemoroidi

Post by Lesli Eldridž »

budalica wrote:Ne pijem. Ne pusim. Samo sjedim malo vise no sto bih trebala. Al' ukljuciti cu i vjezbanje.
A to za sapune..jesam, al' necu vise. Ima onih blagih gelova sa aloeverom...
Nema veze vježbanje i sjedenje. Sjedi ti koliko hoćeš kad nema upale, ali ako se upale hemoroidi, onda raja obično leže. :D
User avatar
pici
Posts: 43538
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#12 Re: Hemoroidi

Post by pici »

upotrjebi tehniku "guzeljanja" koje su žene iz mahale upotrjebavale sjedeci povazdan na penđerima.......ako kojim slucajem osjetis da te svrbi obrva i to lijeva a ti namah promjeni penđer. :thumbup:
User avatar
tech10
Posts: 15316
Joined: 14/09/2005 14:04

#13 Re: Hemoroidi

Post by tech10 »

Image
User avatar
valter.ba
Posts: 1767
Joined: 29/04/2008 09:55

#14 Re: Hemoroidi

Post by valter.ba »

Ovdje vidjeh svakojakih savjeta vecinom dobrih i dobronamjernih. To medjutim nije dovoljno da bi napravila znacajan napredak a kamo li dosla do izljecenja. Nazalost hemoroidi mozda izgledaju bezazleno ali imaju brojne komplikacije. Moj savjet je OBAVEZNO OTICI LJEKARU koji ce utvrditi da li se radi o vanjskim ili unutrasnjim ili je kombinacija. Potom ce ti reci o kojem stepenu promjena se radi (Grade: I,II,III ili IV) sto je takodjer jako bitno! Tada na red dolazi preporuka za terapiju koja ce biti u skladu sa klinickim stanjem. Pregled je neugodan i moze biti bolan, prvo se radi vizualni pregled anusa, digitalni pregled rektuma a po preporuci moze se raditi i rekto odnosno kolonoskopija.
NAJBITNIJE je da se sto prije javis ljekaru !!!
Moderna medicina je prosirila paletu mogucih tretmana od masti, krema isl. do ligatura,stepera,lasera,krio tretmana pa sve do klasicnog operativnog zahvata.
Sretno i obavezno se javi nekom abdominalnom hirurgu ili jos bolje specijalisti proktologu :thumbup:
User avatar
kebele
Posts: 142
Joined: 13/05/2009 01:28

#15 Re: Hemoroidi

Post by kebele »

budalica wrote:Ima li onih dezurnih ljekara da preporuce cime se hraniti da bi se uklonili hemoroidi?
Bicu disciplinovana...
Manje sjediti za računarom na stolici (na forumu) ;-)
Više se kretati... stiglo nam ljeto, lijepo vrijeme. Zima je kritično vrijeme za spomenuti problem, proljetnom ishranom se dosta popravi stanje. I opet, više se kretati, manje sjediti za računarom.

:bih:
User avatar
Truba
Posts: 81186
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#16 Re: Hemoroidi

Post by Truba »

i mećat faktu mast
lupuss
Posts: 1
Joined: 24/12/2009 21:30

#17 Re: Hemoroidi

Post by lupuss »

komi wrote:i mećat faktu mast
a imam na jednom dijelu otvora nest nateknuto u obliku klikera da li je to ustvari to
User avatar
starii
Posts: 3298
Joined: 15/04/2007 13:49
Location: Tito partija, omladina akcija

#18 Re: Hemoroidi

Post by starii »

lupuss wrote:
komi wrote:i mećat faktu mast
a imam na jednom dijelu otvora nest nateknuto u obliku klikera da li je to ustvari to

otidi do doktora,mogu biti i hemroidi ali karcinom...ne trazi o svemu informacije na netu,misli malo o svom zdravlju..
User avatar
Truba
Posts: 81186
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#19 Re: Hemoroidi

Post by Truba »

što mene pitaš :mrgreen:

sve zavisi koje je veličine kliker :mrgreen: ako je bambus idi doktoru ako je perzijaner kupi faktu mast i maži

a ako si moj jaran koji se klonirao da me zajebavaš puknut ću te nogom u guzicu da ti se kliker vrati u š**** :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :skoljka:
Pera Trta
Posts: 5420
Joined: 06/02/2009 00:20
Location: Zabela kod Požarevca,rodnog mesta predsednika,njegova je zadužbina i njegova verna slika.

#20 Re: Hemoroidi

Post by Pera Trta »

lupuss wrote:
komi wrote:i mećat faktu mast
a imam na jednom dijelu otvora nest nateknuto u obliku klikera da li je to ustvari to
Vjerovatno jeste, ali i da jeste trebalo bi se javiti ljekaru. Hemoroidi su najčešće bezazleni, uzrokovani slabošću venskih zidova i povećanjem hidrostatskog pritiska u njima (zbog dugog i čestog sjedenja, naprezanja prilikom tvrde stolice, u trudnoći itd), ali mogu biti i jedan od simptoma ozbiljnijih oboljenja.
tea.ri
Posts: 1
Joined: 29/12/2009 22:30

#21 Re: Hemoroidi

Post by tea.ri »

pozdrav, čitala sam vaše prethodne postove i zanimalo bi me da li netko zna cijenu pilex tableta u Bih? unaprijed zahvaljujem na informaciji!
Pingvinka
Posts: 1
Joined: 15/12/2010 13:57

#22 Re: Hemoroidi

Post by Pingvinka »

Moju mamu muče hemoroidi već 20-tak godina i nedavno joj je proktolog savjetovao da ih operira. Rakao joj je da bi najbolje bilo da to uradi u Sarajevu ili Zagrebu na nekoj privatnoj poliklinici gdje primjenjuju najnoviju metodu operacije- DG HAL metoda.
Otišla je kod dr. Kandića u Sarajevo i on joj je rekao da u njenom slučaju ne može primijeniti ovu metodu i da ona mora na klasičnu operaciju.
Poslije toga su joj u jednoj privatnoj poliklinici u Zagrebu rekli da joj mogu uraditi operaciju DG HAL metodom. Potrebno je da mama ponese određene nalaze sa sobom (kao i prije svake druge operacije), nakon zahvata bi ostala kod njih jednu noć, nekoliko dana bi pila analgetike i antibiotike, a preporučuju i 15-tak dana bolovanja (u njenom slučaju mirovanja jer je penzioner). Operacija košta oko 2000 KM.
Prije par dana sam saznala da DG HAL metodu rade i na jednoj poliklinici u Zenici pa sam ih zvala da se informiram. Dakle, oni to rade ambulantno, nisu potrebni nakvi prethodni nalazi, odmah poslije operacije se ide kući i ne spominju nikakve antibiotike. Cijena je 400 KM.
E sad, razlika u cijeni je poprilična i naravno mama bi rađe išla u Zenicu, ali meni baš nije bio jasan tako različit pristup istoj operaciji pa sam je nagovorila da se ode posavjetovati sa svojim proktologom. On joj je rekao da ne poznaje lično nikog ko je operiran u Zenici, ali da je čuo da je kod njih sam zahvat vrlo bolan(?!) i da ipak sama odluči gdje će otići.
Nije se baš lako odlučiti pa molim sve koji imaju iskustva sa ovom metodom operacije hemoroida da nam pomognu savjetom.
cacko
Posts: 7
Joined: 23/12/2009 21:04

#23 Re: Hemoroidi

Post by cacko »

Sve probao na svojoj koži!
Kod Dr. Zuvdije Kandića bio na pregledu zbog hemoroida u privatnoj klinici "Alea Dr. Kandić" i predložio mi metodu DG HAL. Tačno, cifra je 2.000,00 KM. Ako vam je predložio klasičnu metodu, za razliku od doktora u Zagrebu, pretpostavljam da ste mu na pregled išli na Abdominalnu hirurgiju Kliničke bolnice Koševo, gdje je on šef.Tu ne rade ovom metodom. Za takve zahvate šalje pacijente u svoju privatnu kliniku. Pogađate zašto Abdominalna hirurgija ne uvodi ovaj metod. Niti će ga uvesti dok je spomenuti Dr. Zuvdija Kandić šef.
Svoj sam problem riješio ovom metodom - DG HAL - u poliklinici u Zenici. Zahvaljujući vašem postu iz kojeg sam saznao da u Zenici uopšte neko radi ovom metodom. Namjerno ne navodim naziv poliklinike da ne ispadne da im pravim reklamu. A možda bih upravo trebao. A sad pazite cijenu: 300,00 KM!
Sad vi to uporedite.
Ne bih ni znao za ovoliku razliku da me arogantan i napuhan odnos Dr. Zuvdije Kandića, u njegovoj privatnoj ordinaciji, nije natjerao da istražujem. Naljutilo me što ima tako omalovažavajući stav pri svakom postavljenom pitanju mene pacijenta.
Tek je treći dan da sam obavio zahvat. Već sam na poslu.
Za sada je iskustvo super. Zahvalan sam ovom forumu i javiću se ponovo sa "medicinskim izvještajem" za koji dan.
User avatar
valter.ba
Posts: 1767
Joined: 29/04/2008 09:55

#24 Re: Hemoroidi

Post by valter.ba »

Bravo majstore neka si iskulirao seljaka :thumbup: Trebao si namjerno napisati naziv poliklinike i broj telefona jer ces tako sigurno pomoci mnogim forumasima. Osim toga ovom prepotentnom neznalici treba pokazati da ima konkurenciju i da nismo ovce da nas uzima kako hoce.
Brz oporavak :thumbup:
cacko
Posts: 7
Joined: 23/12/2009 21:04

#25 Re: Hemoroidi

Post by cacko »

Bravo je za - Internet!
Danas mi je šesti dan nakon zahvata. Sve OK!
Post Reply