Hemoroidi

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
VladaFBiH
Posts: 4444
Joined: 01/02/2012 12:32
Location: rajvoSa

#151 Re: Hemoroidi

Post by VladaFBiH »

-Chesterfield- wrote: 23/11/2022 20:32
VladaFBiH wrote: 07/02/2019 10:54 Da li neko ima iskustva sa operacijama hemoroida i koga preporučujete za operaciju od dole navedenih:

1. Kandić
2. Al-Tavil
3. dr.Solaković
4. Prije par dana sam čitao da je opšta bolnica nabavila lasere za operacije hemoroida pa me interesuje da li neko nešto više zna o ovome
5. da li ima još neko u Sa da radi laserske operacije ili thd metodom ili nešto treće?


molim da ne odgovaraju oni koji imaju svoje mišljenje o tome da se hemoroidi mogu riješiti drugačije jer me zaista ne interesuje to što imaju za napisati - pitanje je konkretno i trebaju mi konkretni odgovori vezani za pitanje a nečija mišljenja o tome kako se hemoroidi mogu riješiti prehranom, pranjem, skakanjem preko štrika i sl. jer ne mogu - možeš samo usporiti napredovanje
Jesi li riješio? Izbaci mi na fb. da su počeli raditi THD metodom.
Postavlja se pitanje koliko hirurg ima iskustva sa ovim guznim aparatom? :D

Image
Nisam, taman je uletila korona kada sam trebao da odem na operaciju tako da ni dan danas nije riješen problem. U međuvremenu sam otkrio da mi Detralex smanjuje tegobe i smiruje hemoroide tako da sam uspio "pregurati" ovaj period - sad se moram ponovno nakaniti da dogovorim operaciju. U svakom slučaju hvala na infu - koristan je :) .
User avatar
VladaFBiH
Posts: 4444
Joined: 01/02/2012 12:32
Location: rajvoSa

#152 Re: Hemoroidi

Post by VladaFBiH »

seman wrote: 05/11/2022 12:38 Imam problem sa Hemoroidima (valjda). Kad sjedim nemam nikakvih problema, kad hodam nakon 500m krene da mi bude neugodno, a kasnije i da boli u čmaru. Ako je tvrda stolica, također pola sata nakon malkice ko neugodnost, al' dalje normala. Nekad ranije sam imao par puta situacije slične, ali sam koristio neku mast i prođe za par dana i to je to. Sad mi već traje 20ak dana i poprilično smara. :D

Naručio se kod dr. Kandić i bio jutros (nisam prije pregleda čitao komentare :D) i nisam zadovoljan. Ne ulazim u stručnost doktora, ali cijene i pristup mi nisu "sjeli".

Preporuke u Sarajevu za dodatno mišljenje? Al Tawil? Dr. Solaković?
obišao ih sve i dobio 3 različite dijagnoze :D ne znam šta da ti kažem (prema Kandiću ostalo mi je još par minuta života ako se kod njega ne operišem :) )... mislim da je najpametnije da ganjaš neku kliniku koja se specijalizovala za hemoroide
seman
Posts: 189
Joined: 12/06/2010 00:35

#153 Re: Hemoroidi

Post by seman »

Učini mi se da je Česterfild gore meni replicirao, a ono tebi ... :run: (doduše, svakako smo u istim govnima) :D
VladaFBiH wrote: 24/11/2022 08:10 obišao ih sve i dobio 3 različite dijagnoze :D ne znam šta da ti kažem (prema Kandiću ostalo mi je još par minuta života ako se kod njega ne operišem :) )... mislim da je najpametnije da ganjaš neku kliniku koja se specijalizovala za hemoroide
Isto je bilo i meni ... a što se tiče te klinike, pa ne znam, ima li neka ovdje? Ovo Sunce se čini ok, a Beograd mi je malo daleko i mrsko trenutno ...
User avatar
Truba
Posts: 81671
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#154 Re: Hemoroidi

Post by Truba »

to je problem inače državnom ne možeš objasniti da si bolestan a privatnom zdrav

probajte hodati svaki dan 10 000 koraka i promijeniti ishranu i ležat kući a ne sjedit

to je meni nakon pola godine zaustavilo krvarenja i bolove
mislim da ih 2 i pol godine poslije više i nemam
bogata_sirotinja
Posts: 623
Joined: 10/09/2021 19:33

#155 Re: Hemoroidi

Post by bogata_sirotinja »

Pozdrav,
da li je neko radio podvezivanje hemoroida?
Iskustva?
User avatar
forumskivojnik
Posts: 592
Joined: 03/10/2014 14:13

#156 Re: Hemoroidi

Post by forumskivojnik »

bogata_sirotinja wrote: 05/10/2023 11:19 Pozdrav,
da li je neko radio podvezivanje hemoroida?
Iskustva?
Postotak recidiva je prilicno visok. Valjda ti je doTur to rekao?
bogata_sirotinja
Posts: 623
Joined: 10/09/2021 19:33

#157 Re: Hemoroidi

Post by bogata_sirotinja »

@forumskivojnik
A pomenuo je da nije trajno rješenje ali je dao savjete...
Na svakih sat vremena sjedenja, ustati i malo prohodati, ne jesti bilo kakve košpice i hranu koja ima ljusku/koru obavezno oguliti itd.
Uh... Ovo je tema o kojoj ljudi ne rado pričaju, pa i sam sam bio takav. Pokušavao sam promjenom stila života riješiti problem ali bez uspijeha...
Nisam imao bolova ali svrab i obimno krvarenje u poslednje vrijeme su bili...
Da sam znao da ću si ovako olakšati, odmah bih otišao na pregled.
Post Reply