Hemoroidi/rak anusa?

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
Filadendron96
Posts: 680
Joined: 23/02/2019 16:53

#1 Hemoroidi/rak anusa?

Post by Filadendron96 »

Pozdrav svima. Izgleda da ni mene nije zaobišla ova tegoba. Uglavnom, prije nekoliko dana mi se pojavila kao bubuljica/kvržica odmah pored analnog otvora. Nemam temperaturu, ne krvari prilikom nužde i ne svrbi me, ali osjetim bol kada je dodirnem ili kada sjedim ili kada se tuširam. Otprilike da li neko zna šta bi moglo biti: hemoroid ili rak analnog otvora ili nešto drugo? Pregled ću svakako planirati, ali ovako okvirno iz vašeg iskustva: Koju polikliniku u Sarajevu/BiH/van BiH možete preporučiti za operaciju, jer već imam osjećaj da ću morati pod nož/laser. Hvala unaprijed.
User avatar
bandit_mo
Posts: 1390
Joined: 13/08/2020 12:03

#2 Re: Hemoroidi/rak anusa?

Post by bandit_mo »

Filadendron96 wrote: 16/02/2021 14:14 Pozdrav svima. Izgleda da ni mene nije zaobišla ova tegoba. Uglavnom, prije nekoliko dana mi se pojavila kao bubuljica/kvržica odmah pored analnog otvora. Nemam temperaturu, ne krvari prilikom nužde i ne svrbi me, ali osjetim bol kada je dodirnem ili kada sjedim ili kada se tuširam. Otprilike da li neko zna šta bi moglo biti: hemoroid ili rak analnog otvora ili nešto drugo? Pregled ću svakako planirati, ali ovako okvirno iz vašeg iskustva: Koju polikliniku u Sarajevu možete preporučiti za operaciju, jer već imam osjećaj da ću morati pod nož/laser. Hvala unaprijed.
Prema iskustvu mog oca i muža koji pate od hemoroida (Elektra, how you doin') , rekla bih da je upravo to. Tati se stanje postepeno i polako pogoršavalo te je morao operirati, mužu se "vratio" unutra nakon cca 20ak dana redovitog mazanja kremom. Od krema koristio ne neku vulgaris iz apoteke za hemoroide i nevenovu mast.
User avatar
dulekrele
Posts: 3838
Joined: 10/04/2014 18:25

#3 Re: Hemoroidi/rak anusa?

Post by dulekrele »

Covjece kakav ti je ovo naslov teme. Sledio sam se. Meni je tako isto iskocilo i samo se povuklo nakon nekog vremena. Normalno otisao sam odmah kod ljekara sto i tebi preporucujem ali odmah misliti na ono najgore je najgora stvar. Za operaciju hemeroida preporuka klinika AnaLife u BG.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#4 Re: Hemoroidi/rak anusa?

Post by moonca »

..tako je kad google - simptome :-)
.. treba hranu prilagoditi.. i bice bolje..
Peryton_
Posts: 1011
Joined: 04/11/2011 21:23
Location: Tuzla

#5 Re: Hemoroidi/rak anusa?

Post by Peryton_ »

Pregled i samo pregled.
fukusima
Posts: 10
Joined: 12/06/2019 17:06

#6 Re: Hemoroidi/rak anusa?

Post by fukusima »

Gospodine da prvo kazemo nije carcinom u pitanju . Najvreovatnije se radi o hemoroidima , zbog Vaseg nacina zivota . Promjenite zivotne navike i nacin ishrane , prestanak pusenja i unos alkohola . Ukolikoje bas boln , prilikom sjedenja mozete da uzmete slauf ti pa onaj za plivanje i kad sjedite da taj dio ne dodiruje neku povrsinu . imate za taj problem cepice i masti . Naglasavam najbitnije je promjene zitvnoh navika !!
User avatar
Filadendron96
Posts: 680
Joined: 23/02/2019 16:53

#7 Re: Hemoroidi/rak anusa?

Post by Filadendron96 »

@fukusima Hvala vam, a i ostalima na mišljenju, s tim da ja niti pijem niti pušim. Navike svakako moram mijenjati jer trenutno radim kao recepcionar (većinom treću smjenu), ne bavim se sportom, ne krećem se koliko bih trebao, a ishrana je većinom suha, ponekad kuhana jela i voće i povrće.. Bol se jedino javlja na dodir, ali eto srećom nema krvi, niti problema sa nuždom, niti nekih ozbiljnijih simptoma, samo ta kao bubuljica, kao zrno graška velika, pa mi nije baš svejedno. Uglavnom ja sumnjam na ovaj rak, pa eto nek me na pregledu uvjere u drugačije, samo ne znam kod koga otići: Opća bolnica ili Koševo ili privatno: Al tawil, Solakovic, Kandić?
08022013
Posts: 52
Joined: 25/07/2018 09:46

#8 Re: Hemoroidi/rak anusa?

Post by 08022013 »

Moje iskustvo od prošle godine, možda pomogne (ali svakako neka i doktor provjeri). Meni se pojavila "kvržica" uz sami analni otvor, svrbilo me i bilo je blago bolno na dodir. Veličine zrna graška, možda čak malo i više, blago modre boje / ljubičaste, mekano na dodir. Uglavnom, rečeno mi je da je to podliv krvi jer sam grubo brisao toalet papirom. Kao to je mjesto jako osjetljivo i lako se jave ti podlivi. Nikakvu terapiju nisam dobio, bukvalno se vratilo samo od sebe nakon mjesec dana. Nisu bili hemoroidi, a otišao sam doktoru jer sam se i ja prepao da nije možda rak.
fukusima
Posts: 10
Joined: 12/06/2019 17:06

#9 Re: Hemoroidi/rak anusa?

Post by fukusima »

Gospodine ,kakav crni rak.... Jel bilo gubitka tezine m promjene boje koze , osjecaja male temperature u vecernjim casovima .. Pregled hirurga je potreban .
User avatar
vjeshalica
Posts: 17166
Joined: 31/03/2019 14:56

#10 Re: Hemoroidi/rak anusa?

Post by vjeshalica »

Filadendron96 wrote: 19/02/2021 01:44 @fukusima Hvala vam, a i ostalima na mišljenju, s tim da ja niti pijem niti pušim. Navike svakako moram mijenjati jer trenutno radim kao recepcionar (većinom treću smjenu), ne bavim se sportom, ne krećem se koliko bih trebao, a ishrana je većinom suha, ponekad kuhana jela i voće i povrće.. Bol se jedino javlja na dodir, ali eto srećom nema krvi, niti problema sa nuždom, niti nekih ozbiljnijih simptoma, samo ta kao bubuljica, kao zrno graška velika, pa mi nije baš svejedno. Uglavnom ja sumnjam na ovaj rak, pa eto nek me na pregledu uvjere u drugačije, samo ne znam kod koga otići: Opća bolnica ili Koševo ili privatno: Al tawil, Solakovic, Kandić?
kakav crni rak bžs....moras promijeniti nacin ishrane, nisi pomenuo kakvu stolicu imas, ako imas probleme sa neredovnim praznjenjem i tvrdom stolicom to ti je uzrok...dakle moras piti vise tekucine i ishranu sa vise vlakana i probavljivih tvari...
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40709
Joined: 29/06/2011 23:39

#11 Re: Hemoroidi/rak anusa?

Post by dječak sa šibicama »

Hemeroidi su toliko cesta pojava, ne bi vjerovao, nema potrebe odmah sumnjati na karcinom.

Moj zet je imao velike probleme, obilna krvarenja, bolovi, dugo je trajalo sad je bolje. Jos par ljudi poznajem sa slicnim problemima.

Koliko se sjecam odlican lijek je germa ili svjezi kvasac sa maslinovim uljem, to se kao maze ili nanosi kao krema, vjerovatno ima dosta tih homemade lijekova. Nije lose probati.
Uradi pregled ako se ne povuce ili se osjecas isprepadano.
User avatar
Truba
Posts: 81645
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#12 Re: Hemoroidi/rak anusa?

Post by Truba »

Faktu mast
Promjena ishrane
10000 koraka dnevno minimum
Smanji tezinu

Poslije 42.godine redovno ici na kontrole za opasne bolesti

Nadgledati stolicu
Praviti biljeske

Mnogi se sjebu i umru misleci samo hemici

Ako krenes mrsati a ne trudis se...odmah doktoru
User avatar
S4mpion
Posts: 19317
Joined: 24/11/2011 21:16

#13 Re: Hemoroidi/rak anusa?

Post by S4mpion »

Filadendron96 wrote: 19/02/2021 01:44 @fukusima Hvala vam, a i ostalima na mišljenju, s tim da ja niti pijem niti pušim. Navike svakako moram mijenjati jer trenutno radim kao recepcionar (većinom treću smjenu), ne bavim se sportom, ne krećem se koliko bih trebao, a ishrana je većinom suha, ponekad kuhana jela i voće i povrće.. Bol se jedino javlja na dodir, ali eto srećom nema krvi, niti problema sa nuždom, niti nekih ozbiljnijih simptoma, samo ta kao bubuljica, kao zrno graška velika, pa mi nije baš svejedno. Uglavnom ja sumnjam na ovaj rak, pa eto nek me na pregledu uvjere u drugačije, samo ne znam kod koga otići: Opća bolnica ili Koševo ili privatno: Al tawil, Solakovic, Kandić?
Ma kakav rak, ovo je tako čest problem kod ljudi, obični hemoroid.

Tuširaj taj predio hladnom vodom 5-6 puta dnevno, da poboljšaš cirkulaciju. Idi u apoteku i kupi Hadensa kremu koja će ti dati trenutno olakšanje, jer hladi taj predio i poboljšava cirkulaciju, a ujedno će ti pomoći da se to povuče, koristi je redovno dok se sve ne vrati u normalu, izbjegavaj sjedenje kad osjetiš da te žulja. Da izbjegneš žuljanje i dodatnu iritaciju, naguraj vate, izoliraj taj upaljeni dio. To će ti se povući za 10ak dana, čak i ako bude malo svježe krvi nakon nužde, to je rezultat ogrebotina, nemoj se bacit' u depresiju. :bih:

Još jedna krema za rješavanje tog problema je Antrolin, nisam siguran da li ide na recept, ali odnosi probleme.
User avatar
Filadendron96
Posts: 680
Joined: 23/02/2019 16:53

#14 Re: Hemoroidi/rak anusa?

Post by Filadendron96 »

Obavio pregled kod Kandića, nije rak, već Perianalna tromboza, čak 3 čvora kod anusa. Preporuka je isključivo operacija koja košta 2400 KM + dodatni troškovi. Eh eto, sada mi malo lakše, ali ovaj iznos ne mogu da shvatim, ali šta ćeš, tako je kad hoćeš privatno. Vidjeti ću da obavim pregled i u Općoj bolnici, Solakovic i Al tawil, volio bih da imam više mišljenja.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#15 Re: Hemoroidi/rak anusa?

Post by moonca »

hm. ti cvorici se povuku.. mozda operacija -nije neophodna.... :-)

..
User avatar
Truba
Posts: 81645
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#16 Re: Hemoroidi/rak anusa?

Post by Truba »

Fakat ej...na sta oni uzimaju
Nikad drzavnom objasniti da si bolestan
A privatnom da si zdrav

Idi bolan drzavnom da to obave
User avatar
BaDa
Posts: 2339
Joined: 20/04/2009 23:42
Location: Sarajevo

#17 Re: Hemoroidi/rak anusa?

Post by BaDa »

prije 2 dana mi se isto pojavilo samo sto nije modre boje ili sl.. boje je koze na dodir boli pomalo i tvrdo je... ne znam sta bi moglo biti :? negdje sam davno procitao stavis komad toalet papira izmedju i stvarno ne boli dok sjedim dok imam toalet papir na tom mjestu... eh sad jel kod mene hemoroidi ili mozda nesta drugo :roll: kasnije cu kupiti hadensu ili faktu mast pa da vidim hoce li pomoci sta koji dan.
Post Reply