Hemoroidi: Operacija-da ili ne?(vaša iskustva)

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

jale89
Posts: 7
Joined: 26/03/2019 19:31

#26 Re: Hemoroidi: Operacija-da ili ne?(vaša iskustva)

Post by jale89 »

dulekrele wrote: 13/05/2022 11:35
jale89 wrote: 12/05/2022 23:25 Ljudi zeli podjeliti jedno iskustvo sa vama koji imate problema sa hemoroidima, a prije svega u namjeri da nekome pomognem
U sustini nekoliko godina u nazad primjetio sam da imam vanjske hemoroide, medjutim nisam previse davao paznje, sve do trenutka dok mi nije pojavila krv u stolici, malo me brinulo ali nastavio dalje u namjeri da ce prestati samo od sebe :-)
eh brige su nastale kad sam poceo krvariti u tolikoj mjeri da je vc solja bukvalno bila sva krvava nakon skoro svake nuzde.
Od tada po doktorima, kreme, ishrana cuda medjutim sve je to slabo pomagalo.
I onda kad Dragi Bog dadne saznam za jedan "lijek" narodni sto bi se reklo i odlucim pokusati, jer nemam sta izgubiti.
Pocnem koristiti domaci pekmez i laneno ulje.
Kasikicu pekmeza ujutro ( na pocetku sam koristio vise ali sam primjetio da postaje tvrda stolica) dok sam po kasikicu lanenog ulja koristio ujutro i navecer pred spavanje.
To koristim u nazad nekoliko mjeseci, meni se rezultati vide odmah kroz nekih 7 do 10 dana, pa sam isao do te mjere da sam se sam testirao na nacin da koristim terapiju mjesec/dva a zatim prestanem. Kada prestanem kroz nekih 20 dana do mjesec mi se vrati krvarenje, nakon toga pocnem sa terapijom i kao.sto rekoh 7 do 10 dana prestane, bukvalno ko da nikad nisam imao problema.
Na kraju krajeva ne kosta nista probati, ali kad je meni pomoglo mislim da ce svakome na svijetu.
:)
Po mom skromnom misljenju to ti nije izlijecilo hemeroide vec ti je omeksalo stolicu koja vise nije zbog tvrdoce pokretala krvarenje hemeroida.
Nema sanse prijatelju, cao sta vise primjetio sa da kada vise pekmeza koristim da mi je tvrdja stolica, tako da samo jednom ujutro.
Sto se tice ostale prehrane i dan danas jedem brzu hranu kada vise radim i slicno, tako da bude i tvrde stolice, ali hvala Bogu nemam problema.
U sustini ovo sam podijelio u namjeri da nekome pomogne, na kraju krajeva nece skoditi sigurno, tako da nebi bilo lose pokusati i podjeliti sa nekim ko ima slicne probleme.
Post Reply