Hemija u vezi?

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderators: _BataZiv_0809, Euridika

User avatar
Ridjobrki
Posts: 11369
Joined: 21/05/2004 20:27
Location: https://twitter.com/Ridjobrki
Contact:

#51 Re: Hemija u vezi?

Post by Ridjobrki »

agent_001 wrote:Probo, pomijeso kiseline, najebo, neka malo da fiziku izucim, skonto sam da mi je vazda bila draza :)
Nikada VUK, agente, nikada VUK!!! :D :D :D



Za neupućene: nikada VODU u KISELINU
Za mog daidžu: nikada VINO u KISELU :D :D :D
User avatar
pustopoljina
Posts: 14049
Joined: 19/05/2008 16:33

#52 Re: Hemija u vezi?

Post by pustopoljina »

agent_001 wrote:kako to, mozel se najebat, isplatil se probat....!? :D
...eee... :) :P
agent_001
Posts: 1117
Joined: 09/08/2010 00:32

#53 Re: Hemija u vezi?

Post by agent_001 »

Mosa KUV !!! Ko da sam to negdje i cuo, al dok ih razvrstas, pomijesa ti se od isparavanja i jbg... reakcija na akciju :D
User avatar
cava
Posts: 9736
Joined: 07/03/2010 08:59
Location: Ja nisam loša, samo sam tako nacrtana :)

#54 Re: Hemija u vezi?

Post by cava »

Hemija,hm, leptirici u stomaku, trnci i uz i niz kicmu, klecanje koljena pri svakom poljupcu.
I kada kuhamo zajedno, i to je hemija, i kada mi ne smeta njegovo hrkanje, i to je hemija, ni njegove cipele na sred hodnika, i moja masna kosa, i kada nema rucka, i 20 sati ispod plahte, sve je to hemija i ljubav.

Jedno bez drugog ne ide, bar ne kod mene.

I vse moze da traje jako dugo, samo je pitanje koliko smo spremni sebe dati za takvo sto.

Ja imam obicaj reci, i ljubav i prijateljstvo i bilo kakav medjuljudski odnos, to je kao cvijet.
Ako ga ne zaljevas, uvene vrlo brzo, a ako ga zaljevas i njegujes, cvjeta jako dugo.
User avatar
Ridjobrki
Posts: 11369
Joined: 21/05/2004 20:27
Location: https://twitter.com/Ridjobrki
Contact:

#55 Re: Hemija u vezi?

Post by Ridjobrki »

Ja samo ne kontam to zavlačenje ispod plahte, što to ljudi rade? :-) :-) :-)
Ja volim da između mene i dušeka ima plahta, što je sterem džaba...
User avatar
Kinaski
Posts: 7579
Joined: 08/05/2011 22:52

#56 Re: Hemija u vezi?

Post by Kinaski »

Mozda si gay , ne daj Boze
User avatar
citroen
Posts: 5863
Joined: 19/05/2009 18:08
Location: Sarajevo,memli strana

#57 Re: Hemija u vezi?

Post by citroen »

Hemija je jako vazna u vezi,ali sta je sa ostalim predmetima ???? :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
User avatar
Ma.Le.Na
Posts: 11993
Joined: 12/10/2009 11:12
Location: ..na magarecoj klupi

#58 Re: Hemija u vezi?

Post by Ma.Le.Na »

citroen wrote:Hemija je jako vazna u vezi,ali sta je sa ostalim predmetima ???? :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
biologija je odmah iza :D
User avatar
Ridjobrki
Posts: 11369
Joined: 21/05/2004 20:27
Location: https://twitter.com/Ridjobrki
Contact:

#59 Re: Hemija u vezi?

Post by Ridjobrki »

Nije, ima vjeronauka između njih. :mrgreen:
User avatar
Ma.Le.Na
Posts: 11993
Joined: 12/10/2009 11:12
Location: ..na magarecoj klupi

#60 Re: Hemija u vezi?

Post by Ma.Le.Na »

Ridjobrki wrote:Nije, ima vjeronauka između njih. :mrgreen:
:D
you kill all the fun
User avatar
dr.Gonzo
Posts: 1543
Joined: 11/03/2009 17:08

#61 Re: Hemija u vezi?

Post by dr.Gonzo »

Meni hemija ugrubo znaci fizicka privlacnost. Iz mog iskustva, to je neophodan, ali nedovoljan uslov za dobru vezu.

Istina je da se "hemija" uglavnom trosi kako veza sazrijeva(al je nadopunjavaju neke druge stvari), ali ja licno ne bih pocinjao vezu ako to ne osjecam barem na pocetku.
User avatar
Djevrek
Posts: 84
Joined: 10/08/2011 17:01
Location: U filu za djevrek

#62 Re: Hemija u vezi?

Post by Djevrek »

Najbitnija je duša čovjeka! :D :lol:
User avatar
MedenoSrce
Posts: 9975
Joined: 05/07/2010 17:39
Location: Tree house

#63 Re: Hemija u vezi?

Post by MedenoSrce »

dr.Gonzo wrote:Meni hemija ugrubo znaci fizicka privlacnost. Iz mog iskustva, to je neophodan, ali nedovoljan uslov za dobru vezu.

Istina je da se "hemija" uglavnom trosi kako veza sazrijeva(al je nadopunjavaju neke druge stvari), ali ja licno ne bih pocinjao vezu ako to ne osjecam barem na pocetku.
Kratko i jasno.
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#64 Re: Hemija u vezi?

Post by JThomas »

to je fizika, a "hemija" je ono malo više od toga, kad se jednostavno s nekim nađeš k'o čovjek.
User avatar
Ljuska_u_BaklaFi
Posts: 2689
Joined: 27/06/2008 00:48
Location: Tu i tamo...vise tu, nego tamo..
Contact:

#65 Re: Hemija u vezi?

Post by Ljuska_u_BaklaFi »

Lucazode wrote:
Ljuska_u_BaklaFi wrote:
Lucazode wrote:Znate kako ide, priča ide slažete se u svakom smislu dijelite zajedničke ideje, razmišljate isto, smijete se, nježnosti...

Dok jedna bitna stvar izostaje HEMIJA ..

Poljubce ne osjećate, dodir kao svaki drugi, pogleda na koji ostajete ravnodušni..

Koliko je ona uopšte bitna, ja sam imao 2 iz hemije :lol:
Ja ako dijelim sve ovo onda tu definitivno ima hemije, ustvari onda tu osobu volim ....ako nema toga onda.....


"volio" sam tako par puta, i nisam više sa njima... :wink:
Kad osjetiš poljubac da ti tilta od peta do mozga, kad ti dodir ubrza rad srca... :evil:
Jah ako gledas glumce iz "Prohujalo s Vihorom"
User avatar
Pitarrr82
Posts: 11865
Joined: 01/03/2011 14:17
Location: Lovely jubbly land...

#66 Re: Hemija u vezi?

Post by Pitarrr82 »

Gdje nadje "Prohujalo s vihorom" :D?
User avatar
oh teddy...
Posts: 106
Joined: 11/06/2011 10:58

#67 Re: Hemija u vezi?

Post by oh teddy... »

Kad je pogledas u oci i vidis da se topi, u drustvu pet, deset ili dvadeset ljudi, ona slusa druge ali gleda samo tebe, "ono nesto" pogled... i zelis da traje i traje, iako ce biti jos i bolje, kada ostanete sami.

Kada osjecas da je znas sto godina, a ne samo koji mjesec ili malo duze.

Zaklecaju ti koljena dok je gledas kako ti se priblizava. Volis miris njene kose. Volis boju njenih ociju. Naslonis se na ruku dok lezis i gledas je kako dise, i slusas. Volis cuti i gledati kad glasno udahne i izdahne. Njene grudi, divota.

Uzivas u svakom bezrazloznom zagrljaju koji ti pruzi, ljubis je u tjeme jer je niza od tebe, sretan si sto je imas, volis da je zadovoljna i ispunjena, posebna, jer samo takva zena ce ti pruzati te male krupne znakove privrzenosti i ljubavi.
agent_001
Posts: 1117
Joined: 09/08/2010 00:32

#68 Re: Hemija u vezi?

Post by agent_001 »

Šta se dešava u sljedećoj epizodi? :P :D
User avatar
MaNeTo
Posts: 1404
Joined: 21/06/2011 23:59
Location: ..

#69 Re: Hemija u vezi?

Post by MaNeTo »

Jah ta hemija :roll:
User avatar
Aurora Borealis
Posts: 3063
Joined: 04/08/2008 20:38
Location: Sarajevo

#70 Re: Hemija u vezi?

Post by Aurora Borealis »

Dobre vam ove romanticne definicije hemije, a samim tim i ljubavi, jer vidim neki kao pretpostavku ljubavi navode upravo postojanje hemije.

Ne znam, bojim se da ovakve teorije mogu dovesti do razocaranja velikog broja ljudi, jer ovo o cemu vi pisete ima na filmovima. I u fragmentima u stvarnom zivotu. Vremenom, leptirici prerastu u to da se pogledom razumijete, da znate ćutati skupa, iako ne umirete od pozude svaki put kad vas poljubi/zagrli. U dugim vezama hemija zaiskri na momente, pa utihne, i sve nanovo. Ili bi mozda trebalo preci na novog partnera u fazi kad utihne?
User avatar
oh teddy...
Posts: 106
Joined: 11/06/2011 10:58

#71 Re: Hemija u vezi?

Post by oh teddy... »

Ljubav je romanticna, ili je nema.

Leptirici su samo trenutna zaljubljenost, zanos, mastarija, i ko zna sta. Vremenom nestanu, i onda partner postane dosadan i teret. To nije ljubav, logicno.

Stvar percepcije svakog covjeka, sta zeli u zivotu, i stvar mudrosti i inteligencije.

Nije tesko voljeti, koliko god se to predstavljalo nemogucom misijom i filmskom fikcijom.
Kemija je dio ljubavi, kemija je softver a fizika hardver, recimo tako. Jedno bez drugog nije funkcionalno.
PeppermintSA
Posts: 1909
Joined: 05/08/2010 20:00

#72 Re: Hemija u vezi?

Post by PeppermintSA »

Zovem se Zelena wrote:Da i ja promuhabetim koju, na temu hemije. Nije uzalud petica bila, a i sada se vrzmam oko iste :mrgreen:

Hemija između dvoje ljudi koji se fizički dopadnu jedno drugome može postojati... ali i ne mora! Šta je ta hemija? Leptirići koji se osjete u stomaku pri poljupcu, dodiru, pogledu? Ok, to svi manje-više osjete. Ali, ta hemija ne drži cijelo vrijeme trajanja veze. Bar ne kod mene... Naravno da će mi klecnuti koljena pri prvom poljupcu ako mi se frajer iole sviđa, naravno da će se to desiti nekoliko puta poslije toga, ali da će mi klecnuti svaki put kada me poljubi? E Boga mi neće. Jer nije ni moguće da me svaki put poljubi na isti način, istim intezitetom i da u meni proizvede svaki put istu hemijsku reakciju...
Da se hemijski aktiviram na svaki pogled, dodir i poljubac :mrgreen: rekla bih sama sebi da nešto nije uredu.

Dakle, hemije treba biti ali ona ne traje vječno. Ono što ljude drži u vezi je upravo ono što je Luca naveo na početku, a pomenuo i kolega Pitarr kasnije, sadržaj koji druga osoba nudi... Sposobnost da razgovaramo, komuniciramo, šutimo, smijemo se, plačemo, uživamo u malim i velikim stvarima, družimo se sami i sa drugima, nadopunjujemo se... bla bla bla :-D

postoje razlicite vrste hemije!

Postoji fizicka, ili ti, seksualna hemija - Mozes djeliti hemiju s nekom osobom koja te, bog zna koliko, ni ne privlaci u fizickom smislu, ali zato ta navedena hemija stvara jaku seksualnu atmosferu kad ste zajedno. S druge strane, mozes imati jaku hemiju u svakom smislu osim tog isto, fizickog, ili ti, seksualnog.

Ima ekstremnih slucajeva gdje, recimo, ne mozes s nekom osobom suprotnog pola ni popiti kafu, jer naprosto nema to klika, nemate o cemu da razgovarate, i jedno drugo davite. S druge strane, iza 4 zida dozivljavate eksplozije ekstaze, iako, mozda, ta osoba ne predstavlja prototip fizickog savrsenstva za tebe. Opet, mozes biti u savrsenoj vezi, u kojoj sve stima, nadopunjujete se, isto razmisljate, volite se, u kojoj se i fizicki jako privlacite na jedan nacin, ali nema te seksualne hemije koja je u domeni metafizike.

Moje misljenje je da je hemija najbitnija, koliko u ljubavi/vezi, toliko i u pukom seksualnom odnosu - vidjeli tu osobu opet u zivotu, ili ne.
User avatar
citroen
Posts: 5863
Joined: 19/05/2009 18:08
Location: Sarajevo,memli strana

#73 Re: Hemija u vezi?

Post by citroen »

sanabe wrote:
Aurora Borealis wrote:Dobre vam ove romanticne definicije hemije, a samim tim i ljubavi, jer vidim neki kao pretpostavku ljubavi navode upravo postojanje hemije.

Ne znam, bojim se da ovakve teorije mogu dovesti do razocaranja velikog broja ljudi, jer ovo o cemu vi pisete ima na filmovima. I u fragmentima u stvarnom zivotu. Vremenom, leptirici prerastu u to da se pogledom razumijete, da znate ćutati skupa, iako ne umirete od pozude svaki put kad vas poljubi/zagrli. U dugim vezama hemija zaiskri na momente, pa utihne, i sve nanovo. Ili bi mozda trebalo preci na novog partnera u fazi kad utihne?
u mene nikad ne utihne :roll: svako malo se iznova zaljubim u istog frajera :roll:
nije vala ni to normalno :lol: :-)
Nije vala normalno., :D
User avatar
Ridjobrki
Posts: 11369
Joined: 21/05/2004 20:27
Location: https://twitter.com/Ridjobrki
Contact:

#74 Re: Hemija u vezi?

Post by Ridjobrki »

citroen wrote:
sanabe wrote: u mene nikad ne utihne :roll: svako malo se iznova zaljubim u istog frajera :roll:
nije vala ni to normalno :lol: :-)
Nije vala normalno., :D
Jes' normalno al' nije pametno. :D
User avatar
Aurora Borealis
Posts: 3063
Joined: 04/08/2008 20:38
Location: Sarajevo

#75 Re: Hemija u vezi?

Post by Aurora Borealis »

Ridjobrki wrote:
citroen wrote:
sanabe wrote: u mene nikad ne utihne :roll: svako malo se iznova zaljubim u istog frajera :roll:
nije vala ni to normalno :lol: :-)
Nije vala normalno., :D
Jes' normalno al' nije pametno. :D
A koliko dugo ste u vezi? Cisto da imamo neku predstavu o vijeku trajanje hemije u vezi.
Post Reply