help me!!!-depresija

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

latinalover
Posts: 961
Joined: 29/10/2004 22:01

#126

Post by latinalover »

ostro i na prvu wrote:
forUMASH wrote:....pocni trcati......kad se navuces na 5 km dnevno, skontaces kako neke stvari rade......nakon toga bice ti lakse unijeti i neke druge promjene u svoj zivot....

tacno


:thumbup:
PROBACU TO .....
User avatar
Jara
Posts: 31408
Joined: 27/03/2006 00:36

#127

Post by Jara »

Budala wrote: Takodjer bi ti predlozio da se upises na neki kurs Joge, Thai Chia i ako je moguce da meditiras. Postoji pozitivna korelacija izmedju meditacije i manjka stresa i aneksioznosti koji su opet bitni faktori u depresivnim stanjima.
Roki, evo budale koja zna šta govori :-D
Sretno!
Image
kajman
Posts: 75
Joined: 11/08/2005 01:50
Location: donja sadasnjica

#128

Post by kajman »

joga opusta i doprinosi psiho-fizickoj stabilnosti ali to nije lijek za probleme niti pilula za srecu, joga ti eventualno moze pomoci da opustenije prilazis problemima i tako smanjis nivo stresa u svom zivotu.

Roki moras shvatiti da si sam sebi najveci prijatelj, da sam sebe moras voljeti i cijeniti, da sam sebi moras pomoci! Niko ti drugi nece i ne moze pomoci ako sam sebi najprije ne pomognes!
La_Forge
Posts: 644
Joined: 14/06/2002 00:00
Location: Sarajevo

#129

Post by La_Forge »

... e raja, znam da je offtopic, ne zamjerite ...

ali jeli neko išao na ove kurseve Yoge koju reklamiraju na plakatima po gradu ?

čuo sam da je profesionalno organizovano i fakat dobro ... da su časovi skupi i da je 90 % žena prisutno ...

hajmo roki ?
X-guy
Posts: 19
Joined: 10/09/2006 01:16

#130 Re: help me!!!-depresija

Post by X-guy »

roki wrote:Vec me dvije godine muci depresija.Ne znam sta cu sa sobom.Kada pogledam u kakvom sam stanju vidim da mi je sve gore i gore.Nista mi se neradi,sve mi je svejedno,dosadno,nicemu se nemogu nasmijati.
Ne sjecam se kada sam se zadnji put nasmijao al ono iskreno od srca.Smijem se da drugi nevide u kakvom sam stanju.
Nemam prijatelje jer me svi smatraju malo cudnim.Razlog tome je sto izbjegavam drustvo jer imam problema sa govorom i nezelim da to iko vidi.Povlacim se u sebe i sve mi je teze.Djevojku imam ali i to pomalo blijedi,a drugu cu tesko naci.Slabo pricam sa sadasnjom djevojkom a ne sa nekom koja nezna moje probleme.Kad izadem nekad(jako rijetko) sa prijateljem u grad ne znam sta da pricam i sve sto hocu da kazem presutim jer znam da cu se namuciti pri izgovoru a to mi je najveci udarac.Kako bi bilo tek da je neka djevojka....hmm.
Sve sto postoji na svijetu sam pokusao sto se tice mog stanja(bas sve) od raznih savjetovalista,antidepresiva,alternativne medicine.
Vjerovatni niko od vas ne bi na meni primjetio moje stanje kada me vidi jer sam sa godinama razvio prilicnu glumu.Ona mi pomaze u pocetku ali se na kraju ipak razotkrijem.
Molio bih neki savjet ili barem podrsku od forumasa,to bi mi znacilo puno.
pozdrav za sviju

roki ne daj se, glavu gore!! BUDI STO JESI - ja cjenim takve ljude koji su ono što jesu i ne stide se samog sebe! Samo opušteno...kontam te da je teško...ni ja neznam kako bih reagirao na sve to da sam na tvom mestu al znam da bih bio ono sto jesam... i tu ces videti prave drugove/drugarice itd. .. svi mi imamo neku grešku na sebi ili u sebi... niko nije savršen ;) ... glavu gore i budi sto jesi! - to ti je moj savjet ;)
King Kikapu
Posts: 1162
Joined: 11/08/2005 09:56
Location: hrasno brdo

#131

Post by King Kikapu »

mislim da je razlog depresije nepostojanje impresije falusa u za to predvidjeno mjesto.
DONY
Posts: 1257
Joined: 20/07/2006 18:23

#132

Post by DONY »

Roki,sto rece@muha-sa,GLAVU GORE,ti si sigurno pametan momak...Ima dosta dobrih prijedloga,samo naprijed i nema predavanja...zivot je lijep... :) :) :)
tigris
Posts: 3670
Joined: 25/01/2005 14:21
Location: sarajevo

#133

Post by tigris »

depresija nije nesto sto traje par dana ili sedmica vec duze vrijeme mislim oko najmanje 2-3 mjeseca..............tako da za ljecenje treba vremena.......po mom misljenju trebas potraziti strucnu pomoc...psihologa ili psihijatra......mozda postoje vjezbe za ispravljanje te govorne mane koju si spomenuo......ako si koristio ljekove ,isto tako treba vremena da djeluju....(ovo govorim iz svog iskustva)

ako se odlucis za terapiju ili lijekove ..........pusti i da vijeme djeluje ...polako se pocni kretati......setnja....komunikacija sa svojima ili ovdje itd...........meni je pomoglo......
tigris
Posts: 3670
Joined: 25/01/2005 14:21
Location: sarajevo

#134

Post by tigris »

ponavljam ovo vrijeme cesto jer je meni uz napore sa moje strane stvarno pomoglo.......znaci polako se hvatati ukostac.........i polako uvidjati da nista nije tako crno kao sto izgleda(ovakav nacin gledanja mi je isto pomogao)
User avatar
horns&drums
Posts: 15667
Joined: 16/03/2004 16:24
Location: Quaff a cup to the dead already and hooray for the next to die

#135

Post by horns&drums »

Ja mislim da bi strik ili pistolj jako pomogli :D
novel
Posts: 1071
Joined: 21/03/2006 10:24
Location: PM
Contact:

#136

Post by novel »

Prije dvadesetak godina i mene ti je spucala ko nekakva depresija--morao sam otić kod ljekara jer sam bolovanje morao pravdat---odem ti ja u "Omer Maslić"kod psihijatra i eto ko nešto mu ispričam--kad me saslušao onda mi on veli-"e moj Muha da se ja tebi malkice sad izjadam" krenu jadnik da mi se žali pa u po priće izvadi iz đepa nekakve tablete te se naguta i nastavi priću--rasplako me sa svojim problemima tako da mi više ni do života nije bilo jadan on-
Roki--glavu gore i naprijed.


:oops: ovo je mene u zivotu najvise shebalo....kome god pocnes pricati o svome zivotu on ti udari kontru i shebe te totalno....onda odustanes....."skontas" boze njemu je 300% teze :( ....skontas da nemas kome da se pozalis, ispricas... :D :oops:




Ima dosta raje koja pise sto sam ja trebao.Vidis taj momak,niko mu se nije smijo aopet se povlacio u sebe.To je nesto jace od covjeka.A drago mi je da je uspio.Koliko sam puta ispao smijesan kada nisam mogao nesto da kazem kada je trebalo.Zamislite recimo,lupam situaciju 100%.Okupi se drustvo na nekom izletu i navece onako neka romantika,zapocnete neku temu,recimo pricate viceve(uh to je i dobro).I kad dode na tebe red uhvati te muka,i onda kazes da ne znas ni jedan vic i naravno ispadnes smijesan.Al dobro poze se potrefiti da neznas viceve.al koliko mi je puta bilo na faxu muka kada svi nesto komentarisu i pametuju a ti samo onako nijemo gledas.
Pokusao sam i ja da sta kazem al onda stao u pola rijeci i onda je lom nastao.I tako jednom dvaput i onda se povuces u sebe i izbjegavas drustvo.
Recimo ja da nemam ovaj problem bio bi komunikativan veseo imao bih dosta prijatelja jer sam takav u dusi i samo ja to znam al eto neda se.
Mozete vi i misliti sad joj ovog rokija ovo ono samo se zali al nemoze se od stida bas lahko pobjeci
druze ovdje grijesis, nemam govornih problema ali sam odustao od "razgovora"....samo poslovno i onda kada moram :oops: :oops: nisam takav u dusi ali stvoris sebi neki svijet, zabijes se u njega i lijepo ti....boli me da li cu dozivjeti cetrdesetu.....muzika, film, vino, zene, trcanje....jednostavno ne zelim niti da "vidim" niti da "razgovaram" sa ljudima.... :oops: vise volim zivotinje :oops: :oops: ....predlazem ti da sebi kupis psa, macku, zeca, ribice mozda :D 8-)
....pocni trcati......kad se navuces na 5 km dnevno, skontaces kako neke stvari rade......nakon toga bice ti lakse unijeti i neke druge promjene u svoj zivot....
.....ovo ti je definitivno najbolji prijedlog....pocni trcati ali zaboravi na ljude, ko ih...
pozzz
tigris
Posts: 3670
Joined: 25/01/2005 14:21
Location: sarajevo

#137

Post by tigris »

La_Forge wrote:... e raja, znam da je offtopic, ne zamjerite ...

ali jeli neko išao na ove kurseve Yoge koju reklamiraju na plakatima po gradu ?

čuo sam da je profesionalno organizovano i fakat dobro ... da su časovi skupi i da je 90 % žena prisutno ...

hajmo roki ?
ja sam zvala danas i sutra pocinjem sa yogom......nije nista skuplje od teretane 40-50 km mjesecno............isla sam ranije pa prestala i pokajala sa..........prostor je super i fakat pomaze.....opusta.....ko ima problema sa krstima itd.....

br. tel. je 061 188 424 ko zeli moze se raspitati
hool
Posts: 343
Joined: 31/07/2006 13:40

#138

Post by hool »

mala-i wrote:jedan od mojih najboljih prijatelja u osnovnoj školi slabije je čuo i samim tim slabije govorio.bili smo djeca kad smo se upoznali-5.razred.normalno,bio je nesiguran u sebe,zaboga bilo mu je tek 11 godina.nikad ga niko u razredu nije izazivao,a djeca znaju biti okrutna.međutim,jednostavno se povlačio u sebe i izbjegavao kontakte sa ženskim dijelom razreda.ponekad je znao biti i pretjerano agresivan zbog sitnica.trebalo mi je vremena i vremena da se počnem družiti s njim,da prodrem do njega.tjerao me od sebe na sve moguće načine,ali sam vremenom shvatila da je to odbrambeni mehanizam koji je razvio prema svijetu bojeći se neprihvatanja i podsmijeha.
u 7.razredu smo počeli sjediti zajedno u klupi i nismo se razdvajali sve dok se nisam odselila.pružio mi je priliku da ga bolje upoznam,ali opet nismo nikad razgovarali o njegovom nedostatku.ja sam ga vjeruj mi prestala i primjećivati.
viđali smo se i kad sam se odselila i već tad mi je bilo jasno da je naučio živjeti s tim.postao je lijep i samouvjeren momak,društven i otvoren.
i dan danas o njemu čujem sve najbolje.i tvoja priča me podsjetila na njega i zapitala sam se da li možda i on tamo negdje u drugoj državi pred nekim glumi...
želim ti svu sreću,poslušaj ono što su ti cure savjetovale i znaj da kada ti je neko jako drag,njegov nedostatak prestaneš primjećivati a ako ti neko na njega slučajno ukaže posmatraš ga kao da je pao s marsa.
pozz
Ti si stvarno divna osoba
:kiss:
mella52
Posts: 20
Joined: 29/06/2006 11:56
Location: wien

#139

Post by mella52 »

Nećete mi vjerovati,ali ovu sam stranicu pokazala svom desetogodišnjem sinu.Nije sve razumio,ali poentu jeste.
Pokazala sam mu zato što se našao u situaciji da je počeo da odbacuje dijete koje je tek počelo da se uklapa u sredinu u koju je došao.
Dječak koji je došao u stranu državu i ne poznaje njemački jezik.Došao je u njegovu školu i učiteljica ga je stavila da sjedi sa mojim sinom radi zajedničkog maternjeg jezika.U startu ga je počeo odbacivati.I sami znate kako dijeca znaju biti okrutna.
Na njegovo:-mama on ništa ne za,on se ne igra sa djecom,on uvijek nešto pogrešno uradi...pokušavala sam mu da objasnim kako bi njemu bilo da ga tako počnu odbacivati.
Nakon pročitanih par postova rekao mi je:-mama ,a on kad bude veliki onda može biti bolestan ako mu mi sad ne budemo drugovi.
jOFLA
Posts: 2363
Joined: 11/06/2005 03:04

#140

Post by jOFLA »

.
Last edited by jOFLA on 14/07/2010 21:07, edited 1 time in total.
Shanti
Posts: 19
Joined: 26/02/2009 03:49
Location: Sarajevo, Bosnia and Herzegovina
Contact:

#141 Re:

Post by Shanti »

La_Forge wrote:... e raja, znam da je offtopic, ne zamjerite ...

ali jeli neko išao na ove kurseve Yoge koju reklamiraju na plakatima po gradu ?

čuo sam da je profesionalno organizovano i fakat dobro ... da su časovi skupi i da je 90 % žena prisutno ...

hajmo roki ?
vidim da je post od birvaktile, no ti casovi Joge (zuti plakati - Joga u svakodnevnom zivotu program) su sjajni. Ne ocekujte samo previse od prvih par casova. Treba nesto vremena i posvecenosti. Ja, licno, idem evo ima par mjeseci. Nemam namjeru prestati, ali NIKAKO

http://joga.blogger.ba/

i kontakt tel
- Jadranko
GSM-061 188 424
e-mail: [email protected]

Dobro nam dosli! :DDD
golderizer
Posts: 17
Joined: 11/03/2007 23:59
Location: Sarajevo tristrojka (33)

#142 Re: help me!!!-depresija

Post by golderizer »

Pokušavam samo pomoći. Samo ono što dajemo instinski je naše.

viewtopic.php?f=42&t=41523&p=15789810#p15789810
Post Reply