help me!!!-depresija

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

User avatar
PipiDugaDevetka
Posts: 19071
Joined: 25/12/2003 00:00
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#26

Post by PipiDugaDevetka »

Latinica wrote:
PipiDugaDevetka wrote: Moraš potražiti stručnu pomoć.
Moram reagovati, jer me ovakve poruke jako iritiraju.

Jesi li kvalifikovan/a za ovakve izjave ?

Ako jesi, onda mu nesto konkretno predlozi.

Ako nisi, molim te cuti.
Jesam! Stručan sam.
beatrice-22 wrote:hej, "depresije" kroz koje svi mi prolazimo su drugacije od klinicke depresije, depresije kao oboljenja. u tom slucaju, niko, bas niko ne moze pomoci SAM SEBI u slucaju prave depresije, vec mora potraziti pomoc ljekara. nisu lijekovi cudotvorni niti od covjek anaprave novu osobu, ali pomazu bolje nego da se ne cini nista
User avatar
Qler
Posts: 23605
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#27

Post by Qler »

nije bas da ime veze sa temom ali mi je pala na pamet ona


Samoubistvo je dugorocno rjesenje kratkorocnih problema.
User avatar
roki
Posts: 1904
Joined: 08/09/2006 14:14

#28

Post by roki »

cHupjahalic@ wrote:roki, oko 15 % muskaraca pada jednom ili vise puta u depresiju (25 % zena). Nisi jedini.

Opusti se. Slusaj svoje tijelo, opusti se i kad osjecas potrebu za necim to i radi. Nemoj odmah imati neka velika ocekivanja a fizicke aktivnosti prilagodi onako kako ti osjecas da ti odgovara.
Ne znam gdje boravis ali ako imas ikakvu mogucnost idi na terapije. Razgovori sa doktorom, psihologom i psihijatrom su temelji u lijecenju (to ne mora odmah znaciti da su ti antidepresivne potrebne, to je njihova odgovornost da pronadju).

Sretno. :)
upravu si sve studiras psihologiju?
User avatar
Latina
Posts: 5492
Joined: 19/08/2006 01:47
Location: I'd ratha' be hated 4 who I am, than loved 4 who I'm not.

#29

Post by Latina »

debela wrote: izjaviti 'treba ti strucne pomoc' bi moglo biti isto sto i 'ne mogu ti pomoci jer te ne poznajem, ne znam sta te uistinu muci, nemam uvid u tvoj zivot i ne mogu poredati sve detalje da dobijem kompletnu sliku'.
Ako nekome damo sansu, mozda i dobijemo kompletnu sliku. Ako imamo strpljenja da sacekamo. Ako kazemo: "Hej, idi ti tamo i tamo, to ti je najbolje", tu sansu mu u startu oduzimamo.

Dakle mi o rokijevom problemu jos uvijek ne znamo dovoljno da bi sa sigurnoscu mogli reci ovo ili ono.

To je sve sto zelim reci, nista drugo. :wink:
User avatar
cHupjahalic@
Posts: 4943
Joined: 07/02/2006 18:37
Location: na selu

#30

Post by cHupjahalic@ »

roki wrote:ti studiras psihologiju? u pravu si sve
Ne studiram psihologiju roki, ali na fax-u i poslu se susrecem dosta sa ovakvim problemima.
debela
Posts: 3201
Joined: 02/07/2002 00:00

#31

Post by debela »

gledaj ovog sad copy paste :roll:
kako god, pitam se gdje je ona anais, ovo je njena zona.
User avatar
giga
Posts: 429
Joined: 14/10/2002 00:00

#32

Post by giga »

Možda bi ti pomoglo da nađeš dobrog ljekara sa kojim možeš razgovarati o ovome, ali iz tvoje priče mi se čini da praviš veliku grešku time što skrivaš svoju govornu manu od drugih ljudi.
Last edited by giga on 09/09/2006 19:23, edited 1 time in total.
Haqqani
Posts: 1087
Joined: 06/12/2005 10:49

#33

Post by Haqqani »

Furajuci 200 na sat , otkazali su ti receptori za regulaciju serotonina:

Image

Imas li osjecaj da ti se u predjelu abdomena nalazi "Crna rupa" koja guta svaku pozitivnu misao ???
Šandor
Posts: 2383
Joined: 13/04/2005 20:26
Location: Negdje izmedju

#34

Post by Šandor »

Beatrice_22 wrote:u pravu si debela, anais :oops: get over here, girl :oops: :D
Izvini ali, koliko sam upratio Anais mu može samo odmoć (ovo ja ozbiljno).
Last edited by Šandor on 09/09/2006 19:24, edited 1 time in total.
Haqqani
Posts: 1087
Joined: 06/12/2005 10:49

#35

Post by Haqqani »

Image


Zbog uzimanja razih droga , gore nacrtani transporteri bivaju onesposobljeni ...
User avatar
cHupjahalic@
Posts: 4943
Joined: 07/02/2006 18:37
Location: na selu

#36

Post by cHupjahalic@ »

@Haqqani
Meni stvarno nije jasno sta ti njemu hoces da pokazes/dokazes sa tim svim svojim "slicicama" ovdje (googlo si sigurno :D ).
Reci momku/covjeku ako imas nekih konkretnih prijedloga ili posmatraj samo temu...
Nismo dosli na predavanje medicine/psihologije, nego momak trazi da mu damo kakav savjet. Moj ti je savjet da gledas i nastojis ohrabriti momka da ipak postoji OGROMNA mogucnost da se on vrati u normalu.
User avatar
Latina
Posts: 5492
Joined: 19/08/2006 01:47
Location: I'd ratha' be hated 4 who I am, than loved 4 who I'm not.

#37

Post by Latina »

Beatrice_22 wrote:pa dobro, ipak znamo ono sto nam je roki rekao, a to je da ga depresivno stanje ometa u svakodnevnim poslovima, zivotu, ljubavi, svemu. i da to traje dugo i da to vise ne moze skrivati. nije bas da ne znamo nista. biti potisten iz nekog konkretnog razloga ili depresivan iz nezadovoljstva poslom ili zivotom ili iz dosade ili hira, nije isto sto i biti u depresiji i ne moci zbog toga funkcionirati.
To je tacno. S druge strane rekao je i ovo :
Sve sto postoji na svijetu sam pokusao sto se tice mog stanja(bas sve) od raznih savjetovalista,antidepresiva,alternativne medicine.
Ja imam osjecaj da je u njegovom slucaju najveci problem u nedostatku samopostovanja. Ovo je samo osjecaj, ne tvrdim nista. :wink:

Bilo bi lijepo da se malo vise ukljuci, a narocito da nam kaze da li je pokusao CBT ?
Haqqani
Posts: 1087
Joined: 06/12/2005 10:49

#38

Post by Haqqani »

cHupjahalic@ wrote:@Haqqani
Meni stvarno nije jasno sta ti njemu hoces da pokazes/dokazes sa tim svim svojim "slicicama" ovdje (googlo si sigurno :D ).
Reci momku/covjeku ako imas nekih konkretnih prijedloga ili posmatraj samo temu...
Nismo dosli na predavanje medicine/psihologije, nego momak trazi da mu damo kakav savjet. Moj ti je savjet da gledas i nastojis ohrabriti momka da ipak postoji OGROMNA mogucnost da se on vrati u normalu.
Tebi nije jasno , ali je rokiju kristalno jasno .


Klinicka depresija je bolest , uzrokovana otkazivanjem transporta serotonina.

Antidepresivi ih bude .

Ima jos mnogo boljih nacina za budjenje ...
User avatar
roki
Posts: 1904
Joined: 08/09/2006 14:14

#39

Post by roki »

Haqqani wrote:
cHupjahalic@ wrote:@Haqqani
Meni stvarno nije jasno sta ti njemu hoces da pokazes/dokazes sa tim svim svojim "slicicama" ovdje (googlo si sigurno :D ).
Reci momku/covjeku ako imas nekih konkretnih prijedloga ili posmatraj samo temu...
Nismo dosli na predavanje medicine/psihologije, nego momak trazi da mu damo kakav savjet. Moj ti je savjet da gledas i nastojis ohrabriti momka da ipak postoji OGROMNA mogucnost da se on vrati u normalu.
Tebi nije jasno , ali je rokiju kristalno jasno .


Klinicka depresija je bolest , uzrokovana otkazivanjem transporta serotonina.

Antidepresivi ih bude .

Ima jos mnogo boljih nacina za budjenje ...
kao da ja nisam pokusao da mislim pozitivno i da gledam sve sa vedrije strane.to upali nekad na kratko dan-dva i onda opet isto.
Shoshana
Posts: 3271
Joined: 22/10/2005 21:48
Location: okolina Montreala

#40

Post by Shoshana »

Latinica wrote:
PipiDugaDevetka wrote: Moraš potražiti stručnu pomoć.
Moram reagovati, jer me ovakve poruke jako iritiraju.
Jesi li kvalifikovan/a za ovakve izjave ?
Ako jesi, onda mu nesto konkretno predlozi.
Ako nisi, molim te cuti.
@Latinica, uz svo duzno postovanje - nidje logike... Od Pipija trazis kvalifikacije, a ljuti te sti Pipi upucuje Rokija nekome ko ima kvalifikacije?!

@Roki, ja ti (iz licnog a i iz iskustva meni jako bliskih osoba) mogu reci slijedece: samo cinjenica da si napisao ovo sto si napisao i da uvidjas da ti je pomoc potrebna govori da si u sustini psihicki zdrava osoba. Ponekad je samo nekoliko sati razgovora sa kvalifikovanom osobom dovoljno da se krene naprijed. Vazno je da zelis da ti se pomogne!

Podrsku ces dobiti, ako nigdje drugo - ovdje zasigurno!

:thumbup:

I hrabro naprijed!
Haqqani
Posts: 1087
Joined: 06/12/2005 10:49

#41

Post by Haqqani »

roki wrote:
Haqqani wrote:
cHupjahalic@ wrote:@Haqqani
Meni stvarno nije jasno sta ti njemu hoces da pokazes/dokazes sa tim svim svojim "slicicama" ovdje (googlo si sigurno :D ).
Reci momku/covjeku ako imas nekih konkretnih prijedloga ili posmatraj samo temu...
Nismo dosli na predavanje medicine/psihologije, nego momak trazi da mu damo kakav savjet. Moj ti je savjet da gledas i nastojis ohrabriti momka da ipak postoji OGROMNA mogucnost da se on vrati u normalu.
Tebi nije jasno , ali je rokiju kristalno jasno .


Klinicka depresija je bolest , uzrokovana otkazivanjem transporta serotonina.

Antidepresivi ih bude .

Ima jos mnogo boljih nacina za budjenje ...
kao da ja nisam pokusao da mislim pozitivno i da gledam sve sa vedrije strane.to upali nekad na kratko dan-dva i onda opet isto.

Da li ti je ustanovljena klinicka depresija , i sta si uzimao od lijekova???
User avatar
Latina
Posts: 5492
Joined: 19/08/2006 01:47
Location: I'd ratha' be hated 4 who I am, than loved 4 who I'm not.

#42

Post by Latina »

kao da ja nisam pokusao da mislim pozitivno i da gledam sve sa vedrije strane.to upali nekad na kratko dan-dva i onda opet isto.
U tom slucaju obrati paznju na post FortunaBell-e.

pozdrav i sve najbolje
User avatar
iceman ze
Posts: 6511
Joined: 18/11/2004 00:25
Location: Sarajevo

#43

Post by iceman ze »

ako se stvarno radi o depresiji, svako zapostavljanje tog problema moze dovesti do pogorsanja stanja, cuo sam ovdje nekih dobrih prijedloga, koje bi trebao poslusati. Mislim da mozes rijesiti svoj problema ako se obaratis pravim doktorima, najteze je utvrditi o cemu se zapravo radi, i za to treba vremena, ali ako si iz Sarajeva, imas ovdje vrsnih strucnjaka s kojima bi se trebao posavjetovati.........sretno i javi nam se......
User avatar
roki
Posts: 1904
Joined: 08/09/2006 14:14

#44

Post by roki »

Haqqani wrote:
roki wrote:
Haqqani wrote: Tebi nije jasno , ali je rokiju kristalno jasno .


Klinicka depresija je bolest , uzrokovana otkazivanjem transporta serotonina.

Antidepresivi ih bude .

Ima jos mnogo boljih nacina za budjenje ...
kao da ja nisam pokusao da mislim pozitivno i da gledam sve sa vedrije strane.to upali nekad na kratko dan-dva i onda opet isto.

Da li ti je ustanovljena klinicka depresija , i sta si uzimao od lijekova???
onaj koko se zove misa mu nije prozac a da SEROXAT
Haqqani
Posts: 1087
Joined: 06/12/2005 10:49

#45

Post by Haqqani »

roki wrote:
Haqqani wrote:
roki wrote:kao da ja nisam pokusao da mislim pozitivno i da gledam sve sa vedrije strane.to upali nekad na kratko dan-dva i onda opet isto.

Da li ti je ustanovljena klinicka depresija , i sta si uzimao od lijekova???
onaj koko se zove misa mu nije prozac a da SEROXAT
Jesi ga uzimao sa lijecnickim nadzorom?
User avatar
Latina
Posts: 5492
Joined: 19/08/2006 01:47
Location: I'd ratha' be hated 4 who I am, than loved 4 who I'm not.

#46

Post by Latina »

@Latinica, uz svo duzno postovanje - nidje logike... Od Pipija trazis kvalifikacije, a ljuti te sti Pipi upucuje Rokija nekome ko ima kvalifikacije?!
Ono sto me ljuti je "jumping to conclusions" narocito kod delikatnih tema kao sto je ova.


pozz
latinalover
Posts: 961
Joined: 29/10/2004 22:01

#47

Post by latinalover »

Haqqani wrote:Furajuci 200 na sat , otkazali su ti receptori za regulaciju serotonina:

Image

Imas li osjecaj da ti se u predjelu abdomena nalazi "Crna rupa" koja guta svaku pozitivnu misao ???


imam ja......bez zezancije..............sta treba da uradim da se usmjerim prema naprijed?????
Haqqani
Posts: 1087
Joined: 06/12/2005 10:49

#48

Post by Haqqani »

Latinica wrote:
@Latinica, uz svo duzno postovanje - nidje logike... Od Pipija trazis kvalifikacije, a ljuti te sti Pipi upucuje Rokija nekome ko ima kvalifikacije?!
Ono sto me ljuti je "jumping to conclusions" narocito kod delikatnih tema kao sto je ova.


pozz
Latinice :) Prestanite se prepucavati , roki je bitan ovdje.
Haqqani
Posts: 1087
Joined: 06/12/2005 10:49

#49

Post by Haqqani »

latinalover wrote:
Haqqani wrote:Furajuci 200 na sat , otkazali su ti receptori za regulaciju serotonina:

Image

Imas li osjecaj da ti se u predjelu abdomena nalazi "Crna rupa" koja guta svaku pozitivnu misao ???


imam ja......bez zezancije..............sta treba da uradim da se usmjerim prema naprijed?????
Moram sad ici , pa kasnije ako Bog da :)
hool
Posts: 343
Joined: 31/07/2006 13:40

#50

Post by hool »

Kao prvo moras da se pomiris sa tim da imas "nedostatak"
I da budes spreman da zivis sa tim!
Post Reply