help me!!!-depresija

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

latinalover
Posts: 961
Joined: 29/10/2004 22:01

#76

Post by latinalover »

Stihy wrote:.
samo nediraj brku,brko me 100 puta pustio bez karte :D
mislis onaj visokoi mrki???

zar je on tako fin?
ragib
Posts: 2342
Joined: 03/05/2002 00:00
Contact:

#77

Post by ragib »

Emina1 wrote:
Haqqani wrote:
Stihy wrote:U principu moras i sam sebi pomoci.
Mene iz depre najbolje izvlaci adrenalin npr.
Odes sa 20 km na koshevo i raspalis carting.
Uzmes bic raspalis downhill sa nekog od sarajevskih brda.
Odes u prvi kick box klub i dobrovoljno se javis za sparing :D
Ako ti pare nisu problem probaj padobranstvo ili paraglide-ing.
Na kraju krajeva pobij se sa revizorima ako nemas druge ...samo nediraj brku,brko me 100 puta pustio bez karte :D


P.S.1 Samoubistvo je dugorocno rjesenje kratkorocnih problema
P.S.2 Ko sto je marfi ljepo rekao ako sve ide dobro sigurno si nesto previdio
P.S.3 Mene licno cvrchanje rostilja najbolje popravlja raspolozenje

Uz duzno postovanje , ali ti nemas pojma sta je depresija (govorim o bolesti , a ne o stanju nakon smrti papagaja)
Pa posto se vec govori o bolesti onda ne znam sta ima tu hafiz da "lijeci"?? Postedite covjeka raznoraznih hafiza,jer njemu oni ne mogu pomoci......
Sto pricas stvari koje nisu tacne.
Tako mi Boga poznajem mnogo osoba koji su se izlijecili Kur'anom.
Haqqani
Posts: 1087
Joined: 06/12/2005 10:49

#78

Post by Haqqani »

Emina1 wrote:
Haqqani wrote:
Emina1 wrote: Pa posto se vec govori o bolesti onda ne znam sta ima tu hafiz da "lijeci"?? Postedite covjeka raznoraznih hafiza,jer njemu oni ne mogu pomoci......
Emina draga...

Klinicku depresiju lijece doktori, ali...

U 99 % slucajeva dolazi do odredjenih komplikacija , o kojima ti sad necu pricati , za koje je potreban hafiz.

Toliko za sada.
Kao npr??

Ne bih o tome ovako javno.
latinalover
Posts: 961
Joined: 29/10/2004 22:01

#79

Post by latinalover »

ragib wrote:
Emina1 wrote:
ragib wrote:Da sam na tvom mjestu otisao bih kod hafiza Sulejmana Bugarija(klanja u bijeloj dzamiji na vratniku) i raspitao se. Znam mnoge koji su imali taj problem i sada su kao "novi" barem tako kazu.

http://www.sulejmanbugari.com/
A sta je taj hafiz? Psiholog? Psihijatar?? Kako mu on moze pomoci??
Kur'anom se uspjesno lijeci depresija. Poznajem mnogo ljudi koji su bili u depresiji i hvala dragom Bogu uspjesno se izlijecili.
jeli depresija podrazumijeva kad imas rupu u glavi???

ozbiljno pitam
Pearl
Posts: 3402
Joined: 26/01/2006 15:08
Location: www.dobro.ba

#80

Post by Pearl »

Haqqani wrote:
Emina1 wrote:
Haqqani wrote:
Uz duzno postovanje , ali ti nemas pojma sta je depresija (govorim o bolesti , a ne o stanju nakon smrti papagaja)
Pa posto se vec govori o bolesti onda ne znam sta ima tu hafiz da "lijeci"?? Postedite covjeka raznoraznih hafiza,jer njemu oni ne mogu pomoci......
Emina draga...

Klinicku depresiju lijece doktori, ali...

U 99 % slucajeva dolazi do odredjenih komplikacija , o kojima ti sad necu pricati , za koje je potreban hafiz.

Toliko za sada.
vjera nije rjesenje za sve probleme...

ili treba da "ukinemo" doktorsku praksu jer ce nam svima hafizi i dragi Bog pomoci ???

nemojte boga vam ovih nadri lijecenja.. regrutovanje ne treba vrsiti na nesigurnim osobama, pogotovo sklonim depresiji.. u vjeri moze biti spas ali i ultimativno razocarenje.. seen it before..

roki, poslusaj sta ti "tete" fino kazu i na razgovor sa nekim strucnim.. hafizi mogu doci na red kasnije..

svako dobro..
Šandor
Posts: 2383
Joined: 13/04/2005 20:26
Location: Negdje izmedju

#81

Post by Šandor »

Latinica wrote:Interesantno je koliko vjerujes u homeopatiju.

Sta ti je konkretno pomoglo i koje poteskoce si imao prethodno ?
Hehh, koje poteškoće sam imao.... :D:D:D

O srži problema ne mogu govoriti jer je to nemoguće opisati. Čak i kad bih pisao 10-tak stranica A4 formata. A to je i privatna stvar.
Uglavnom, bio sam totalno depresivan. Ono kad kažu puko. Bit ću do kraja otvoren i prost jer ne mogu govoriti pristojno kad je riječ o tome.
Nisam mogao funkcionisati. Nakupilo se svega (puno kataklizmičnih problema koje većina nas nikad i ne doživi) i kad sam puko više nisam mogao ništa. Psihički mrtav. Samo još da mi uzmu život. Nisam mogao ni sjedit kući rahat u sobi i ne razmišljat ni o čemu. Stalno su mi navirale užasne misli i nerviranja. Delirijum. Znojio sam se od glave do pete. Dlanovi i stopala su mi uvijek bila vlažna i smrdio sam na znoj. Nisam mogao spavati. Nikako.

Od malih nogu sam protivnik svih vrsta opijata. Nikad nisam pio kafu, nikad nisam probao, cigare ili drogu. Samo sam ponekad cugo ali vrlo rijetko. Veliki protivnik svega lošeg.

Ali u toj situaciji, da mi je neko ponudio heroin uzeo bih sav sretan. Ubrizgao bih sam sebi. Samo da se smirim.
Nisam završio u bolnici. Obratio sam se psihijatru, pio lijekove za smirenje (ne antidepresive, lijekove koje možeš dobit i bez recepta - Bosnil).
Pomoglo je malo. Al slabo. Nakon par mjeseci sam postao imun na tablete (nisu više imale efekta). Psihijatar šupljira ovo - ono...majku mu jebem....a ja bi govno pojeo samo da se smirim. Ništa on nije pominjao, nikakve alternative.
Koji ljudi i kurčevi niko nema razumjevanja.
I na kraju saznam za tu homeopatiju. Uzimao sam neke kapi (kapi piješ).
I te kapi su radile čuda. Nema osjećaja ošamućenosti. Samo se smiriš, poboljša se raspoloženje. Nakon jedno četiri mjeseca uzimanja kapi sve prošlo. Prije toga ništa nije pomoglo. Ama baš ništa. Koji psihijatar i pičke materine da me u ludaru stavio ne bi mi pomoglo (ovo pričam jer sam ljut na psihijatre, ne pominju alternative tog tipa -> homeopatija).
Šandor
Posts: 2383
Joined: 13/04/2005 20:26
Location: Negdje izmedju

#82

Post by Šandor »

važna napomena:

Ovo o čemu sam pisao sada je davna prošlost. Što samo potvrđuje efikasnost alternativne medicine kad je riječ o psihičkim problemima. Naročito kad ni razgovor s psihijatrom ne pomaže. Psihijatar nije loš ali oni nikad ne pominju homeopatiju.

Te kapi su učinile čuda. Mislio sam da je došao kraj. Da sam gotov. A kapi su učinile da opet budem normalan.
Haqqani
Posts: 1087
Joined: 06/12/2005 10:49

#83

Post by Haqqani »

latinalover wrote:
ragib wrote:
Emina1 wrote: A sta je taj hafiz? Psiholog? Psihijatar?? Kako mu on moze pomoci??
Kur'anom se uspjesno lijeci depresija. Poznajem mnogo ljudi koji su bili u depresiji i hvala dragom Bogu uspjesno se izlijecili.
jeli depresija podrazumijeva kad imas rupu u glavi???

ozbiljno pitam
Ma ne.

Imaju u mozgu odredjeni receptori hormona zvanog serotonin. Serotonin je zasluzan za "Dobro" raspolozenje . Uslijed odredjenih faktora , transoporteri serotonina otkazu , i onda belaj.

Faktori zbog kojeg mogu otkazati transporteri su razni .

NAJCESCE je to koriscenje stimulativnih sredstava, ono , hocu da mi je dobro nazor.
Last edited by Haqqani on 10/09/2006 01:48, edited 1 time in total.
ragib
Posts: 2342
Joined: 03/05/2002 00:00
Contact:

#84

Post by ragib »

Pearl wrote:
Haqqani wrote:
Emina1 wrote: Pa posto se vec govori o bolesti onda ne znam sta ima tu hafiz da "lijeci"?? Postedite covjeka raznoraznih hafiza,jer njemu oni ne mogu pomoci......
Emina draga...

Klinicku depresiju lijece doktori, ali...

U 99 % slucajeva dolazi do odredjenih komplikacija , o kojima ti sad necu pricati , za koje je potreban hafiz.

Toliko za sada.
vjera nije rjesenje za sve probleme...

ili treba da "ukinemo" doktorsku praksu jer ce nam svima hafizi i dragi Bog pomoci ???

nemojte boga vam ovih nadri lijecenja.. regrutovanje ne treba vrsiti na nesigurnim osobama, pogotovo sklonim depresiji.. u vjeri moze biti spas ali i ultimativno razocarenje.. seen it before..

roki, poslusaj sta ti "tete" fino kazu i na razgovor sa nekim strucnim.. hafizi mogu doci na red kasnije..

svako dobro..
Neka pokusa prvo da mu pomognu doktori ali ako ne uspiju mislim da treba traziti i na drugim mjestima lijek.
User avatar
River_isle
Posts: 1122
Joined: 08/08/2006 08:06
Location: @home

#85

Post by River_isle »

Psiha je nase najjace oruzje; uvjerimo li sebe u nesto - tako ce biti (kao primjer: ljudi pozitivnog razmisljanja lakse pobijede ili bivaju izlijeceni od neke bolesti naspram onih koji imaju negativan stav).
Kvalificirana nisam, mogu dati samo savjete na osnovu svoga iskustva;
razmisli o tome sta te cini sretnim, svaki dan uradi nesto sto ce ti vratit osmjeh na lice ili u cemu ces uzivati (ja perem prozore, pravim razmjestaj u sobi ili organizujem foldere na kompu, pogledam neki film koji sam 100x gledala, jedem ono sto najvise volim); zactaj sebi neki cilj recimo da procitas knjigu u nekom roku i naravno potrudi se mnogo da to ispostujes - sve zapisuj tako da nakon 10 dana imat ces spisak pozitivnih stvari koje si uradio i bit ces veoma ponosan na sebe.
Izbjegavaj sve sto ti na bilo koji nacin smeta; pred prijateljima ti nezgodno - isplaniraj aktivnost sa njima koja ce tebi odgovarati, npr. idemo igrat lopte - iznojis se, istrcis sa prijateljima bez da moras mnogo da pricas, a ipak si proveo vrijeme s njima.
Ono sto mi je "zaparalo" usi kad sam citala sto si napisao jeste "imam dvjevojku, ali ne znam hocu li moci naci drugu" - ovdje imas vec dva negativna stava; prvo: razmisljas o eventualnom prekidu sa tom djevojkom, drugo: nameces si neuspjeh do kojeg mozda nikad nece ni doci ( ono; ti i djevojka se volite i mozda ostanete jos godinama zajedno).
Sto se tice lijekova, veliki sam protivnik bilo kakve hemije - ponekad uzmem samo Valerijanu; ona naravno ne lijeci depresiju, ali pomaze u otklanjanju nemira koji depresija izazove. Najbolje bi bilo da nades nekoga za razgovor, ne mora to biti psiholog - prijatelj, rodjak, roditelji - neko pred kime mozes pokazati pravo lice; ili sa nama na forumu, nemoj se suzdrzavat vec jednostavno reci sve sto ti je na srcu. Znam da nije lako; posljednji put kad me "pogodila depra" nasla sam se s prijateljicom u sred grada i vrisnula u plac - zaboravila sam da je bruka ljudi oko mene, na pameti mi je bilo da imam nekoga pored sebe ko me razumije, ko ce me ohrabriti i pomoci mi da dodem sebi (tako je i bilo).
Sad ce rec forumasi da sam slucaj za Jagomira, al ebi ga, svi imamo neke traume koje nas potresaju; ne bojte se - nisam agresivna :lol:
Zelim ti Roki puno srece i razgovaraj s nama.
User avatar
manijak1
Posts: 47640
Joined: 16/01/2003 00:00
Location: https://www.klix.ba/
Contact:

#86

Post by manijak1 »

i razgovaraj s nama.
:D i to što kažeš :D klin se klinom izbija :oops: :D
User avatar
Nosferatu
Posts: 2157
Joined: 04/08/2006 03:34
Location: Give me your tired, your poor, Your huddled masses yearning to breathe free

#87

Post by Nosferatu »

ne bojte se - nisam agresivna
A jesi'l cemu inace?

Ne boj se, drzim ga.

Nego da pasi mom solidnom dadnem jedan savjet.

Pasa - ti imas govornu manu, ili problem u vezi govora. Pazi, iz BiH je pobjegao 1 od 4 stanovnika iste. Znaci - mi smo svi prosli kroz fazu "govorne mane" a imas barem 1/3 tih 1 milion - koji ce vjecno imati "govornu manu" tj nece govoriti bog zna kako - taj strani jezik. Zamisli sad - kako je tim ljudima? Slicno nekako kao i tebi, ja pretpostavljam. Zelis reci nesto inteligentno, ali ne mozes. Zelis pitati nesto, a ne znas kako. Glumis i sam - da znas, kad ti neko nesto govori - a ti nista ne kapiras. Upalis tv, pa ne znas kad je reklama, a kad program. I slicno. Sto znaci - da ti barem 50% problema koji oni imaju - nemas jer si bistar covjek i kapiras oko sebe sta se desava. Shvati da uvijek ima bolje od boljeg a i gore od goreg. Pa valjda - to ostavlja mjesta - nekoj nadi? Da li ima sanse da se ista promjeni u buducnosti sto se tice govora? Il' je tako kako jest - do daljnjeg?

Shvati samo - nisi sam ni u cemu. Nadji ako postoji grupa ljudi koji imaju slicne deficite i hendikepe - pa osnujte grupu jednu - da malo druzite i pricate jedni s drugim i da vidite sta kome pomaze a sta ne, mozda jos nekog ko se profesionalno bavi defektima - nekog magistra defektologije i psihologa da dovedete - nadji u takvom necem motivaciju i inspiraciju.

A sto se tice depresije - svako normalan zapada u depresiju problem je jedino - koliko dugo traje. Ako traje preko 2 sedmice i nista se mjenja onda bi trebao otici do psihijatra. Pola Amerike ti je na nekim anti-depresivima, jedini problem moze biti lova tj. koliko takvo nesto kosta. Sto se tice suicidnosti kao side efekta - nije to side efekt anti-depresiva vec je potrebno od 2 do 4 sedmice anti-depresivima da postanu efektvni. Tako da - ljudi koji pocinju uzimati ih ne osjecaju se odmah bolje - i zbog toga - u tom periodu - mogu uraditi nesto sto nebi zeljeli. Tako da ti je - haman pa isto - uzimao ili ne - anti-deresive ali ako je stvarno klinicka depresija sa suicidnom ideacijom onda ti treba jos i nesto za smirenje kratkorocno dok anti-depresivi ne pocno biti efikasni. Ovo naravno - ti ja ovdje empirijska formula po kojoj se koriste ovi ljekovi predstavljam. Sve zavisi - o kakvom se slucaju radi, ali sam siguran da u danasnjoj BiH - ima toliko slucajeva poput tvog i da bilo koje strucno lice ce ti moci lako pomoci jer ljudi se susrecu s tim - svakodnevno.

Eto nadam se da sam ti stogod valjao..
User avatar
vatana
Posts: 547
Joined: 25/04/2006 15:32
Location: Pejton
Contact:

#88

Post by vatana »

Cuj Kuranom se lijeci depresija, ccc. Jebem ti srednji vijek i vjestice. Iššššš :)
User avatar
Latina
Posts: 5492
Joined: 19/08/2006 01:47
Location: I'd ratha' be hated 4 who I am, than loved 4 who I'm not.

#89

Post by Latina »

Hvala na odgovoru Sandor.
Uzimao sam neke kapi (kapi piješ).
Sjecas li se kako se zovu te kapi ? U svakom slucaju je super da su ti pomogle.

@vatana : Budi ljubazan i nemoj psovati. Ne vjerujem da bi imao takve predrasude da je rokiju neko predlozio jogu i meditaciju kao rjesenje.

Citajuci sve postove, ocigledno je da razlicitim ljudima pomazu razlicite stvari. Ili kombinacija istih. Sve ovisi o ozbiljnosti depresije.

Ukoliko postoje samoubilacke ideje, u tom slucaju je zaista neophodno obratiti se psihijatru - bez oklijevanja.

pozz svima

p.s. Haqqani & ostali : Mozete li biti ljubazni da kada udjete s nekim u diskusiju citirate samo posljednji post ? ( ili ukoliko postujete jedno iza drugog, mozete se obratiti samo nickom ). :) Ovako je stvarno nepregledno scroll-ati kroz 10 postova koje smo vec procitali, da bi dosli do jedne recenice na dnu. Hvala vam.
kraj
Posts: 4
Joined: 09/09/2006 17:19

#90

Post by kraj »

Pozdrav svima!
Ja sam u slicnom stanju kao sto je roki opisao.Glava mi je toliko prazna da ne mogu ni da opisem kako se osjecam.Ne planiram nista unaprijed,nemam nikakve planove za buducnost.A trudim se da izlazim,druzim se sa ljudima..ne pomaze.Suicidne misli su stalne,ali nemam hrabrosti za to.Jednostavno ne znam kako da se izvucem iz ovog sranja.Ne znam sto uopste pisem na ovu temu,nisam cak ni objasnio sta mi je pa da bi mi neko mogao pomoci.Mozda samo hocu da roki zna da nije jedini koji se tako osjeca..
Haqqani
Posts: 1087
Joined: 06/12/2005 10:49

#91

Post by Haqqani »

Šandor wrote:
Latinica wrote:Interesantno je koliko vjerujes u homeopatiju.

Sta ti je konkretno pomoglo i koje poteskoce si imao prethodno ?
Hehh, koje poteškoće sam imao.... :D:D:D

O srži problema ne mogu govoriti jer je to nemoguće opisati. Čak i kad bih pisao 10-tak stranica A4 formata. A to je i privatna stvar.
Uglavnom, bio sam totalno depresivan. Ono kad kažu puko. Bit ću do kraja otvoren i prost jer ne mogu govoriti pristojno kad je riječ o tome.
Nisam mogao funkcionisati. Nakupilo se svega (puno kataklizmičnih problema koje većina nas nikad i ne doživi) i kad sam puko više nisam mogao ništa. Psihički mrtav. Samo još da mi uzmu život. Nisam mogao ni sjedit kući rahat u sobi i ne razmišljat ni o čemu. Stalno su mi navirale užasne misli i nerviranja. Delirijum. Znojio sam se od glave do pete. Dlanovi i stopala su mi uvijek bila vlažna i smrdio sam na znoj. Nisam mogao spavati. Nikako.

Od malih nogu sam protivnik svih vrsta opijata. Nikad nisam pio kafu, nikad nisam probao, cigare ili drogu. Samo sam ponekad cugo ali vrlo rijetko. Veliki protivnik svega lošeg.

Ali u toj situaciji, da mi je neko ponudio heroin uzeo bih sav sretan. Ubrizgao bih sam sebi. Samo da se smirim.
Nisam završio u bolnici. Obratio sam se psihijatru, pio lijekove za smirenje (ne antidepresive, lijekove koje možeš dobit i bez recepta - Bosnil).
Pomoglo je malo. Al slabo. Nakon par mjeseci sam postao imun na tablete (nisu više imale efekta). Psihijatar šupljira ovo - ono...majku mu jebem....a ja bi govno pojeo samo da se smirim. Ništa on nije pominjao, nikakve alternative.
Koji ljudi i kurčevi niko nema razumjevanja.
I na kraju saznam za tu homeopatiju. Uzimao sam neke kapi (kapi piješ).
I te kapi su radile čuda. Nema osjećaja ošamućenosti. Samo se smiriš, poboljša se raspoloženje. Nakon jedno četiri mjeseca uzimanja kapi sve prošlo. Prije toga ništa nije pomoglo. Ama baš ništa. Koji psihijatar i pičke materine da me u ludaru stavio ne bi mi pomoglo (ovo pričam jer sam ljut na psihijatre, ne pominju alternative tog tipa -> homeopatija).

Lijecenje biljem je pohvalno i preporucljivo :):):)

Na bazi koje biljke su pravljene te kapi?
medulla
Posts: 119
Joined: 13/07/2006 19:19

#92

Post by medulla »

najbolji nacin za lijecenje depresije je sex il kombinacija kognitivno bihejvioralne terapije, koja u sebi, takodjer, moze sadrzavati sex :D tako si pobudjujes i neurotransmitere i svasta nesto, prirodnim putem!
User avatar
Latina
Posts: 5492
Joined: 19/08/2006 01:47
Location: I'd ratha' be hated 4 who I am, than loved 4 who I'm not.

#93

Post by Latina »

kraj wrote:Pozdrav svima!
Ja sam u slicnom stanju kao sto je roki opisao.Glava mi je toliko prazna da ne mogu ni da opisem kako se osjecam.Ne planiram nista unaprijed,nemam nikakve planove za buducnost.A trudim se da izlazim,druzim se sa ljudima..ne pomaze.Suicidne misli su stalne,ali nemam hrabrosti za to.Jednostavno ne znam kako da se izvucem iz ovog sranja.Ne znam sto uopste pisem na ovu temu,nisam cak ni objasnio sta mi je pa da bi mi neko mogao pomoci.Mozda samo hocu da roki zna da nije jedini koji se tako osjeca..
Molim te obrati se najblizem ljekaru koji ce te uputiti kod psihijatra. Kao sto si mogao procitati, suicidalne misli su rezultat depresije i pomoc postoji.

pozdrav i sve najbolje
Haqqani
Posts: 1087
Joined: 06/12/2005 10:49

#94

Post by Haqqani »

Latinica wrote:
kraj wrote:Pozdrav svima!
Ja sam u slicnom stanju kao sto je roki opisao.Glava mi je toliko prazna da ne mogu ni da opisem kako se osjecam.Ne planiram nista unaprijed,nemam nikakve planove za buducnost.A trudim se da izlazim,druzim se sa ljudima..ne pomaze.Suicidne misli su stalne,ali nemam hrabrosti za to.Jednostavno ne znam kako da se izvucem iz ovog sranja.Ne znam sto uopste pisem na ovu temu,nisam cak ni objasnio sta mi je pa da bi mi neko mogao pomoci.Mozda samo hocu da roki zna da nije jedini koji se tako osjeca..
Molim te obrati se najblizem ljekaru koji ce te uputiti kod psihijatra. Kao sto si mogao procitati, suicidalne misli su rezultat depresije i pomoc postoji.

pozdrav i sve najbolje
Pored posjete ljekaru ,preporucem da posjetis hafiza Sulejmana Bugarija.
User avatar
manijak1
Posts: 47640
Joined: 16/01/2003 00:00
Location: https://www.klix.ba/
Contact:

#95

Post by manijak1 »

:oops: Šta ako nije :oops: islamske vjeroispovjesti ?
Haqqani
Posts: 1087
Joined: 06/12/2005 10:49

#96

Post by Haqqani »

manijak1 wrote::oops: Šta ako nije :oops: islamske vjeroispovjesti ?
PA nikakav problem.

U zadnje vrijeme hafiza posjecuju uglavnom nemuslimani.
kraj
Posts: 4
Joined: 09/09/2006 17:19

#97

Post by kraj »

Blizak prijatelj,kada je imao probleme,Vehabije su ga primile sebi.Danas se totalno promijenio.Ne pozdravljamo se vise.Ne zelim traziti utjehu kod bivsih narkomana koji su umislili da su blizi Bogu nego ostali.

Ljudi,koji je najbolji psihijatar u Sarajevu?Mislim da mi stvarno treba strucna pomoc.
User avatar
Latina
Posts: 5492
Joined: 19/08/2006 01:47
Location: I'd ratha' be hated 4 who I am, than loved 4 who I'm not.

#98

Post by Latina »

kraj wrote:
Ljudi,koji je najbolji psihijatar u Sarajevu?Mislim da mi stvarno treba strucna pomoc.
I ja mislim kao vatana da je Dr ( u stvari mislim da je Profesor ) Slobodan Loga neko kod koga sigurno mozes naci pomoc. Covjek je poznat po znanju i iskustvu.

sve najbolje
Last edited by Latina on 10/09/2006 12:43, edited 1 time in total.
latinalover
Posts: 961
Joined: 29/10/2004 22:01

#99

Post by latinalover »

kraj wrote:Pozdrav svima!
Ja sam u slicnom stanju kao sto je roki opisao.Glava mi je toliko prazna da ne mogu ni da opisem kako se osjecam.Ne planiram nista unaprijed,nemam nikakve planove za buducnost.A trudim se da izlazim,druzim se sa ljudima..ne pomaze.Suicidne misli su stalne,ali nemam hrabrosti za to.Jednostavno ne znam kako da se izvucem iz ovog sranja.Ne znam sto uopste pisem na ovu temu,nisam cak ni objasnio sta mi je pa da bi mi neko mogao pomoci.Mozda samo hocu da roki zna da nije jedini koji se tako osjeca..
nisi jedini vjeruj mi........ja sam se upravo vidio u tvojim recenicama, osim u ovoj o suicidnim mislima(MADA I TO PONEKAD NADODJE,ALI RIJETKO)..............i meni ja glava totalno prazna.......sta god da uradim uvijek se isto osjecam, odnosno ,ne osjecam nista.........bez obzira jesam li u najvecoj masi ili sam ,uvijek sam prazan............neko ovdje kaze sex je najbolji lijek...e pa dargi mioj meni ni to nije pomoglo...i ne pomaze......
dok misli ne usmjerimo prema naprijed ,nema nam pomoci....evo jedna filozofska izreka: "NE SASTOJI SE SRECA IZ STVARI KOJE NAM SE DESAVAJU ,VEC IZ NACINA NA KOJI IH PRIHVATIMO"
kraj
Posts: 4
Joined: 09/09/2006 17:19

#100

Post by kraj »

Latinica wrote: I ja mislim kao vatana da je Dr ( u stvari mislim da je Profesor ) Slobodan Loga neko kod koga sigurno mozes naci pomoc. Covjek je poznat po znanju i iskustvu.

sve najbolje
Kako doci do gospodina? Gdje mu je tacno ordinacija? Bojim se otici kod psihijatra jer je tesko sve ispricati,a jos teze ako te nece shvatiti.Zato mi treba najbolji.Mozes mi poslati i privatnu poruku da objasnis kako da ga kontaktiram.
Post Reply