help me!!!-depresija

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

User avatar
roki
Posts: 1904
Joined: 08/09/2006 14:14

#51

Post by roki »

ljudi ja necu da se vi zbog mene svadate.hvaka svakome ko je napisao svoje misljenje bilo je od pomoci.
a seroxat sam pio 2 dana i prekinuo jer kada sam nasao na internetu da izaziva suicid(rijetko) odma sam to s*nje ostavio
User avatar
muha_sa
Posts: 128500
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#52

Post by muha_sa »

Momčino--glavu gore i naprijed-
Šandor
Posts: 2383
Joined: 13/04/2005 20:26
Location: Negdje izmedju

#53

Post by Šandor »

Roki, stipu Haqqanija. Hoće da te regrutuje. :D:D

Samo homeopatski preparati mogu dovesti do trajnog osjećaja opuštenosti, skuliranosti i dobrog raspoloženja. Da prostiš, ko da ga ne vadiš od sabaha do sabaha. :D:D

Ima u Sarajevu i u Ljubuškom doktor Sadiković. Njemu se obrati.

broj telefona: 039 831008 Sadiković Dr.Nihad Vitinska 88320 LJUBUŠKI

Valjda je taj. Ako nije dat će ti broj. Svi su oni jedna familija (a imaju i ovdje ordinaciju).
Last edited by Šandor on 09/09/2006 20:15, edited 1 time in total.
hool
Posts: 343
Joined: 31/07/2006 13:40

#54

Post by hool »

roki wrote:ljudi ja necu da se vi zbog mene svadate.hvaka svakome ko je napisao svoje misljenje bilo je od pomoci.
a seroxat sam pio 2 dana i prekinuo jer kada sam nasao na internetu da izaziva suicid(rijetko) odma sam to s*nje ostavio
Bez uvrede , koji ti je *urac
Pogledaj ljude oko sebe, vidi sa kakvim nedostacima zive, zasnivaju porodice, odgajaju djecu itd
Covjece imas govornu manu, nije kraj svijeta
Na kraju krajeva, ako "ljudi" zbog toga tebe izbjegavaju
Ko ih *ebe ne zivis zbog ljudi, zivis zbog sebe
Imas djevojku , kazes da su odnosi mali zahladnili, ali je imas i ako prekines sa njom, mozes opet sebi naci drugu djevojku, kako si nasao prvu :)
User avatar
Latina
Posts: 5492
Joined: 19/08/2006 01:47
Location: I'd ratha' be hated 4 who I am, than loved 4 who I'm not.

#55

Post by Latina »

Haqqani wrote:
Latinice :) Prestanite se prepucavati , roki je bitan ovdje.
Samo sam pokusala stati u njegovu zastitu, koliko sam uspjela to je druga prica. :wink:

roki,

Opet kazem ovdje ( zbog prirode stvari ) mozes dobiti samo nasu podrsku.

S moje tacke gledista Kognitivno-Behavioralna Terapija, +/- promjena antidepresiva bi ti mogla donijeti pozitivne promjene, kao sto ti je vec napisala FortunaBella.

p.s. Beatrice :lol: hocemo li Haqqanija na "Predrasude" prema zenskom rodu ? :lol: Ma...Milostivi Bog nam je dao da mozemo isto sto i oni,a Haqqani ce jos morati uciti. 8-)
Last edited by Latina on 09/09/2006 21:35, edited 2 times in total.
User avatar
roki
Posts: 1904
Joined: 08/09/2006 14:14

#56

Post by roki »

ja moram da idem.vi ako hocete pisite ja vam sutra odgovaram.ne zamjerite.pozdrav
Shoshana
Posts: 3271
Joined: 22/10/2005 21:48
Location: okolina Montreala

#57

Post by Shoshana »

Roki, koliko ja znam, vecina anti-depresiva moze imati ozbiljne side effects, ukljucujuci i suicide risk. Upravo zbog toga treba (ukoliko vec uzimas antidepresive) biti pod redovnim ljekarskim nadzorom. I ako nemas 100% povjerenje u svog ljekara - mjenjaj ljekara dok ne nadjes nekoga kome vjerujes.

Meni jako bliska osoba je prije dvije godine skoro ostala slijepa i, naravno potonula u najcrnju depresiju. Isprobala je bar 3-4 razlicita anti-depresiva dok nisu pronasli jedan koji je bio dobar - Effexor. Da se razumijemo, i Effexor ima svojih mana (jako je tesko prestati ga uzimati), ali nakon izvjesnog vremena, kada se "zelja za zivotom" vrati - to i ne izgleda tako veliki problem.

Jako je vazna podrska okoline, ali je najvaznije da ti shvatis sta se s tvojim organizmom dogadja i zasto reagujes kako reagujes. Iako mi svi volimo psihologiju i rado se igramo psihologa, veoma cesto su uzroci depresija hemijski poremecaji (Haq je odlicno poceo) i lijekovi su vise-manje nuzni. No, ni lijekovi sami od sebe ne cine cuda, te je i psihoterapeut neophodan.

No, da ponovim - tvoja volja (koju svi vidimo - imas) je najbitnija. Potraziti pomoc je pola puta ka ozdravljenju!

Pozz
User avatar
Latina
Posts: 5492
Joined: 19/08/2006 01:47
Location: I'd ratha' be hated 4 who I am, than loved 4 who I'm not.

#58

Post by Latina »

Samo homeopatski preparati mogu dovesti do trajnog osjećaja opuštenosti, skuliranosti i dobrog raspoloženja.
Interesantno je koliko vjerujes u homeopatiju.

Sta ti je konkretno pomoglo i koje poteskoce si imao prethodno ?
User avatar
Skyfox
Posts: 7489
Joined: 27/09/2003 00:00
Location: Selo Strumfova

#59

Post by Skyfox »

Ako se radi o depresiji koju bi i strucno lice okarakterisalo tako onda ti je najbolje da odes nekom psihijatru. Strucno lice ce znati kako da ti pomogne. Ako si student imas u studentskoj poliklinici u Sarajevu psihijatricu na raspolaganju. Usput to nije nikakva sramota. Svi ljudi na svijetu imaju neke probleme i potrebu da cuju savjet od drugih. Moja sreca je sto imam dobru prijateljicu s kojom mogu popricati i o dobrom i o losem i uglavnom kroz pricu nadodem do onog sto me muci. Uvijek govorim da nisam imao nju trebali mi sati i sati terapije kod psihologa.
foucault
Posts: 242
Joined: 24/06/2005 16:42

#60

Post by foucault »

@roki

da, tako i ja nisam htio seroxat, pa sam uzimao zoloft. side effects jesu nezgodni i bar sto se mene tice postojao je taj suicidni momenat, ali trajao je samo cetiri dana. samo ne treba biti sam u tim trenucima i sve je super. samo pazi, razlikuje se cista depresija od depresije pracene odredjenim psihoticnim epizodama. depresija prodje, a epizode znaju ostat i vracat se makar ti uzimao ne znam kakve lijekove. zato je terapija bitna.

@haqqani

sta drugo antidepresivi i rade nego dizu nivo serotonina. nije da vjera ne pomaze, meni je pomogla. ali nije izlaz da hoda po gradu sa tespihom u ruci.
lampard
Posts: 477
Joined: 13/04/2006 22:20

#61

Post by lampard »

dobra muzika
lampard
Posts: 477
Joined: 13/04/2006 22:20

#62

Post by lampard »

pratiti sport moze biti ludo i samo pucaj ove smilee :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
ragib
Posts: 2246
Joined: 03/05/2002 00:00
Contact:

#63

Post by ragib »

Da sam na tvom mjestu otisao bih kod hafiza Sulejmana Bugarija(klanja u bijeloj dzamiji na vratniku) i raspitao se. Znam mnoge koji su imali taj problem i sada su kao "novi" barem tako kazu.

http://www.sulejmanbugari.com/
Haqqani
Posts: 1087
Joined: 06/12/2005 10:49

#64

Post by Haqqani »

Beatrice_22 wrote:ma Haqqani sad pokazuje kako inace ne cita postove... pa se ponasa ko da je on prvi otkrio i preporucio antidepresive i klinicku depresiju i terapiju. news, news :roll:

iskreno, da sam ja u depresiji i da mi neko googla ove slike, bila bih u jos vecoj depresiji. i nije svako ko je ima depresiju bio na drogama, gluposti. mozda roki jeste, mozda nije. da uopste ikada ulazis u konverzaciju pitala bih te za svrhu slika koje si postao, ali buduci da ignoriras sagovornike (pogotovo zenske, ili se javljas da im "pokazes ko je glavni", necu te pitati)

roki jeste valjda najbitniji u cijeloj prici, zato ako vec znas koju o medicini, lijepo. pomozi covjeku.

@qler - ja te ne bih zeljela imati kraj sebe ako ikad budem u depri

:D :D :D :wink:

Ne ignorisem te , nije istina da te ignorisem , nemam razloga za to .

Zelim covjeku pomoci, jer sam se nagledao slicnih slucajeva, tako da sam upucen u sustinu problema.
Haqqani
Posts: 1087
Joined: 06/12/2005 10:49

#65

Post by Haqqani »

Emina1 wrote:
ragib wrote:Da sam na tvom mjestu otisao bih kod hafiza Sulejmana Bugarija(klanja u bijeloj dzamiji na vratniku) i raspitao se. Znam mnoge koji su imali taj problem i sada su kao "novi" barem tako kazu.

http://www.sulejmanbugari.com/
A sta je taj hafiz? Psiholog? Psihijatar?? Kako mu on moze pomoci??

Hafiz se bavi lijecenjem psihologa i psihijatara :)
Haqqani
Posts: 1087
Joined: 06/12/2005 10:49

#66

Post by Haqqani »

Emina1 wrote:
Haqqani wrote:
Emina1 wrote: A sta je taj hafiz? Psiholog? Psihijatar?? Kako mu on moze pomoci??

Hafiz se bavi lijecenjem psihologa i psihijatara :)
Lijeci psihologe i psihijatre?? :shock: :? Zar i njima treba hafizova pomoc?? :shock: :shock: :? :lol: :lol:

Svakom treba necija pomoc ...
Shoshana
Posts: 3271
Joined: 22/10/2005 21:48
Location: okolina Montreala

#67

Post by Shoshana »

Haqqane, prvo svezi kamilu... :wink:
Haqqani
Posts: 1087
Joined: 06/12/2005 10:49

#68

Post by Haqqani »

Uglavnom roki , da ja ne bih duljio ...


Mislim da znam puno o ovoj boesti , a depresija jeste bolest.
Najveca greska je ne priznati da je to bolest, i tjesiti se u stilu; ma proci ce ...

Za sada ti necu govoriti o vjerskoj dimenziji depresije, da ti ne bih mutio stvari u glavi.

Prema procjenama Svjetske zdravstvene organizacije depresija ce do 2020. godine postati drugi svjetski zdravstveni problem.

To sto si poceo uzimati lijekove i stao , nije ti bas najpametnije.

Djelovanje antidepresiva pocinje tek nakon 10 - ak dana.


Svrljanje po internetu , i po raznim depresiv-forumima ti samo moze odmoci, jer ti je u takvom stanju sugestija veliki neprijatelj ...

Toliko od mene, necu te peglati , zelim ti brzo ozdravljenje.
Haqqani
Posts: 1087
Joined: 06/12/2005 10:49

#69

Post by Haqqani »

Shoshana wrote:Haqqane, prvo svezi kamilu... :wink:
Upravo to mu i savjetujem , znaci, prvo ljekar :)
ragib
Posts: 2246
Joined: 03/05/2002 00:00
Contact:

#70

Post by ragib »

Emina1 wrote:
ragib wrote:Da sam na tvom mjestu otisao bih kod hafiza Sulejmana Bugarija(klanja u bijeloj dzamiji na vratniku) i raspitao se. Znam mnoge koji su imali taj problem i sada su kao "novi" barem tako kazu.

http://www.sulejmanbugari.com/
A sta je taj hafiz? Psiholog? Psihijatar?? Kako mu on moze pomoci??
Kur'anom se uspjesno lijeci depresija. Poznajem mnogo ljudi koji su bili u depresiji i hvala dragom Bogu uspjesno se izlijecili.
Last edited by ragib on 10/09/2006 01:01, edited 1 time in total.
Stihy
Posts: 143
Joined: 26/07/2003 00:00
Contact:

#71

Post by Stihy »

U principu moras i sam sebi pomoci.
Mene iz depre najbolje izvlaci adrenalin npr.
Odes sa 20 km na koshevo i raspalis carting.
Uzmes bic raspalis downhill sa nekog od sarajevskih brda.
Odes u prvi kick box klub i dobrovoljno se javis za sparing :D
Ako ti pare nisu problem probaj padobranstvo ili paraglide-ing.
Na kraju krajeva pobij se sa revizorima ako nemas druge ...samo nediraj brku,brko me 100 puta pustio bez karte :D


P.S.1 Samoubistvo je dugorocno rjesenje kratkorocnih problema
P.S.2 Ko sto je marfi ljepo rekao ako sve ide dobro sigurno si nesto previdio
P.S.3 Mene licno cvrchanje rostilja najbolje popravlja raspolozenje
Haqqani
Posts: 1087
Joined: 06/12/2005 10:49

#72

Post by Haqqani »

Stihy wrote:U principu moras i sam sebi pomoci.
Mene iz depre najbolje izvlaci adrenalin npr.
Odes sa 20 km na koshevo i raspalis carting.
Uzmes bic raspalis downhill sa nekog od sarajevskih brda.
Odes u prvi kick box klub i dobrovoljno se javis za sparing :D
Ako ti pare nisu problem probaj padobranstvo ili paraglide-ing.
Na kraju krajeva pobij se sa revizorima ako nemas druge ...samo nediraj brku,brko me 100 puta pustio bez karte :D


P.S.1 Samoubistvo je dugorocno rjesenje kratkorocnih problema
P.S.2 Ko sto je marfi ljepo rekao ako sve ide dobro sigurno si nesto previdio
P.S.3 Mene licno cvrchanje rostilja najbolje popravlja raspolozenje

Uz duzno postovanje , ali ti nemas pojma sta je depresija (govorim o bolesti , a ne o stanju nakon smrti papagaja)
forUMASH
Posts: 2180
Joined: 24/01/2006 04:12
Location: Razjedinjene Drzave BIH

#73

Post by forUMASH »

Haqqani wrote:
Hafiz se bavi lijecenjem psihologa i psihijatara :)
....najbolje su ove generalizacije... :D ...nakon posjete zasnovane na licnim uvjerenjima i zeljama od strane osobe ili osoba koje su usput i medicinski radnici po profesiji, Hafiz je automatski proglasen doktorom doktora.... :D ....babi se snilo sto joj je milo.... :D

.....ovako nastaju balkanski mitovi.... :roll:
Haqqani
Posts: 1087
Joined: 06/12/2005 10:49

#74

Post by Haqqani »

Emina1 wrote:
Haqqani wrote:
Emina1 wrote: Lijeci psihologe i psihijatre?? :shock: :? Zar i njima treba hafizova pomoc?? :shock: :shock: :? :lol: :lol:

Svakom treba necija pomoc ...
A hafizu nicija?? Hajde Haqqani bolan pusti te price,a ne znam ni zasto odgovaras umjesto Ragiba?? Da niste mozda ista osoba? Ali,nebitno.....

@roki, ovo sto ti je fortuna napisala to ti i ja preporucujem i vjeruj da ce ti sigurno pomoci protiv depresije...Ti imas volju da promijenis zivot na bolje,a volja je jako bitna ... Zato potrazi strucnu pomoc i vidjeces da ce nakon nekog vremena sve biti bolje ...Ne smijes se niposto zatvarati u sebe i izolovati od svijeta ...Sto vise druzenja i sto vise sporta... I naravno uz pomoc psihologa ili psihijatra uspjeces sto posto!!
E vidis , hafizu je najpotrebnija pomoc :)
Haqqani
Posts: 1087
Joined: 06/12/2005 10:49

#75

Post by Haqqani »

Emina1 wrote:
Haqqani wrote:
Stihy wrote:U principu moras i sam sebi pomoci.
Mene iz depre najbolje izvlaci adrenalin npr.
Odes sa 20 km na koshevo i raspalis carting.
Uzmes bic raspalis downhill sa nekog od sarajevskih brda.
Odes u prvi kick box klub i dobrovoljno se javis za sparing :D
Ako ti pare nisu problem probaj padobranstvo ili paraglide-ing.
Na kraju krajeva pobij se sa revizorima ako nemas druge ...samo nediraj brku,brko me 100 puta pustio bez karte :D


P.S.1 Samoubistvo je dugorocno rjesenje kratkorocnih problema
P.S.2 Ko sto je marfi ljepo rekao ako sve ide dobro sigurno si nesto previdio
P.S.3 Mene licno cvrchanje rostilja najbolje popravlja raspolozenje

Uz duzno postovanje , ali ti nemas pojma sta je depresija (govorim o bolesti , a ne o stanju nakon smrti papagaja)
Pa posto se vec govori o bolesti onda ne znam sta ima tu hafiz da "lijeci"?? Postedite covjeka raznoraznih hafiza,jer njemu oni ne mogu pomoci......
Emina draga...

Klinicku depresiju lijece doktori, ali...

U 99 % slucajeva dolazi do odredjenih komplikacija , o kojima ti sad necu pricati , za koje je potreban hafiz.

Toliko za sada.
Post Reply