Hellas Verona F.C.

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
User avatar
avetinja
Posts: 31423
Joined: 19/07/2014 13:31

#76 Re: Hellas Verona F.C.

Post by avetinja »

Dimarco je ispao iz voza. Vidim da ga priželjkuju Interovci pa im poručujem da su sloboni uzeti ga. Katastrofalan igrač u odbrani. Građenje nula. Ovo je treći gol koji je skrivio, ako se dobro sjećam. Udinese je zaslužio pobjedu, kada se sve sagleda. Silvestri nas je vadio u prvom poluvremenu. Ne sviđa mi se ova postava gdje je Lasagna na krilu, a Kalinić isturen u vrhu. Rotirao bih njih dvojicu i umjesto Kalinića forsirao Colleya. Protiv Parme smo bez Zaccagnia pa će Barak morati biti više prema naprijed.
User avatar
avetinja
Posts: 31423
Joined: 19/07/2014 13:31

#77 Re: Hellas Verona F.C.

Post by avetinja »

@tovarish Odužili smo se, kao što sam i rekao. :D

Večeras oslabljeni bez Zaccagnia, a kasnije i bez Colleya pa smo morali eksperimentisati sa veznjakom na krilu. Jurić je postavio baš onako kako sam i rekao da bi trebao. Definitivno najofanzivnija postava ove sezone. Zaslužena pobjeda. Barak je majstorski iskoristio onaj prazan prostor. Sljedeće kolo protiv Genoe u naletu i neće biti nimalo lahko, ali sve smo bliži tom broju od 40 bodova koji je pretpostavka da smo izborili opstanak.
User avatar
tovarish
Posts: 3501
Joined: 26/05/2008 23:57

#78 Re: Hellas Verona F.C.

Post by tovarish »

avetinja wrote: 15/02/2021 22:56 @tovarish Odužili smo se, kao što sam i rekao. :D

Večeras oslabljeni bez Zaccagnia, a kasnije i bez Colleya pa smo morali eksperimentisati sa veznjakom na krilu. Jurić je postavio baš onako kako sam i rekao da bi trebao. Definitivno najofanzivnija postava ove sezone. Zaslužena pobjeda. Barak je majstorski iskoristio onaj prazan prostor. Sljedeće kolo protiv Genoe u naletu i neće biti nimalo lahko, ali sve smo bliži tom broju od 40 bodova koji je pretpostavka da smo izborili opstanak.
Ma obje ekipe odigrale loše, samo vi manje loši. Al' bez obzira, čestitke na zasluženoj pobjedi.
User avatar
avetinja
Posts: 31423
Joined: 19/07/2014 13:31

#79 Re: Hellas Verona F.C.

Post by avetinja »

tovarish wrote: 15/02/2021 22:59 Ma obje ekipe odigrale loše, samo vi manje loši. Al' bez obzira, čestitke na zasluženoj pobjedi.
Hvala. :thumbup:

Utakmica jeste bila loša, mada je dobro počela i prvih 20 minuta su bili dobri.
User avatar
avetinja
Posts: 31423
Joined: 19/07/2014 13:31

#80 Re: Hellas Verona F.C.

Post by avetinja »

Jedan zanimljiv statistički podatak. Verona je večeras postigla svoj 1000. gol i tako postala 19. ekipa u Seriji A koja je to učinila. 1000. gol je dao Barak.
User avatar
avetinja
Posts: 31423
Joined: 19/07/2014 13:31

#81 Re: Hellas Verona F.C.

Post by avetinja »

Šta reći, a ne opsovati. Taman sam mislio napisati komentar hvale i analizu, ali usraše sve.
User avatar
avetinja
Posts: 31423
Joined: 19/07/2014 13:31

#82 Re: Hellas Verona F.C.

Post by avetinja »

Barak majstor nad majstorima. Odlično je ekipa odigrala večeras, nema se šta prigovoriti. Zaccagni rudarski posao odradio. Gunter odličan u odbrani. Šteta što se možda još neka od grešaka Juventusove zadnje linije nije iskoristila. Ronaldo je komičan sa svojim slobodnjacima, pogotovo onim sebičnim sa 30+ metara. Inače, golman im je odličan. Sada Beneventu na noge nakon tri utakmcie bez poraza.
User avatar
Point.
Posts: 27562
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#83 Re: Hellas Verona F.C.

Post by Point. »

Gazi mali Juve.
User avatar
avetinja
Posts: 31423
Joined: 19/07/2014 13:31

#84 Re: Hellas Verona F.C.

Post by avetinja »

Nego šta. :thumbup:
User avatar
avetinja
Posts: 31423
Joined: 19/07/2014 13:31

#85 Re: Hellas Verona F.C.

Post by avetinja »

Definitivno naša najbolja utakmica ove sezone. Od početka do kraja smo kontrolisali igru. Lasagna je konačno dao gol pa se nadam da će mu to prijeći u naviku. Iako se do sada pokazao kao pomalo sebičan i kikser, donio je dinamiku u napadu. Kondicioni i ljekari bi se trebali pozabaviti sa Tamezeom. Momak u zadnje vrijeme ne može dalje od 65. minute. Nadam se da je Jurić shvatio u ove 2-3 utakmice da su Barak, Zaccagni i Lasagna u vrhu dobitna kombinacija. Nikakav eksperiment sa Kalinićem. Sada dolazi Milan. Očekujem pobjedu.
User avatar
avetinja
Posts: 31423
Joined: 19/07/2014 13:31

#86 Re: Hellas Verona F.C.

Post by avetinja »

Maknuti Ćekerinija padavičara i staviti Dimarka. Šteta što nismo iskoristili ono malo što smo imali. Prvi šut na gol u 75. minuti i onda do kraja 8 šuteva. Kriminalno.
User avatar
avetinja
Posts: 31423
Joined: 19/07/2014 13:31

#87 Re: Hellas Verona F.C.

Post by avetinja »

Ne ide ovo sa ofanzivnom taktikom. Verona je tim koji nije navikao igrati takav tempo i onda odbrana počne raditi greške. Istina je da se više šansi pravi u napadu, ali većinom je sve to jalovo. Ovaj Lasagna smrdi na prevaru. Nevjerovatan kikser. Do sada je bio u više šansi nego svih pet igrača što su igrali na mjestu napadača i samo je jedan gol dao. Lazović se odlično pokazao u zadnjih nekoliko utakmica. Toliko dobro da ga je Jurić zamijenio sa Dimarcom. U defanzivi je sigurno bolji, jer ovom debilu kroz noge prolazi sve. Ne znam ko je zajebao prije kornera za 3-2, vjerovatno Ćekerini, ali najebem mu se svega.
User avatar
Rockefeller
Posts: 7219
Joined: 02/02/2015 13:05
Location: Rijeka Sćona

#88 Re: Hellas Verona F.C.

Post by Rockefeller »

Nek ste vi nama bod uzeli :zjev:
User avatar
avetinja
Posts: 31423
Joined: 19/07/2014 13:31

#89 Re: Hellas Verona F.C.

Post by avetinja »

Vazda smo bili nagazna mina, čak i one lude 2000-te. :D

Da je Lovato čuvao Ronalda, bio bi to puni plijen. :oops:
User avatar
avetinja
Posts: 31423
Joined: 19/07/2014 13:31

#90 Re: Hellas Verona F.C.

Post by avetinja »

Šta reći za ovo danas. Vraćanje na staro sa tri vezana poraza i gubitak svake nade da možemo srušiti rekord po broju osvojenih bodova iz sezone 2013/14. Prvo poluvrijeme dosta dobro, izuzev rahljavog Dimarca. Taj levat nas je koštao brat bratu 6 golova ove sezone. I protiv Sassuola mu je prošla lopta kroz noge. Znači, dvije greške vezao. Lazović definitivno kompletniji igrač od njega. Mediji ga ponovo povezuju sa Interom (Dimarca), ali nema šanse da ga uzmu kod sebe. Silvestri je levatski izletio i ostavio prostor za gol. Nešto neočekivano za njega, ali zna mu se povremeno desiti. Poslije nas je sadaka sačuvala. Definitivno najveći Veronin problem je sredina koja bukvalno ne posotoji. Napada se nikada ne gradi kroz sredinu, nego preko strana, uglavnom preko Zaccagnia ili Lazovića/Dimarca. Trebalo bi malo poraditi na promjeni formacij. Po meni, 4-2-3-1 bi vrijedilo probati. Bologna je Lazia izdominirala sa tom formacijom, a sam Lazio je mnogo bolje izgleda protiv Bayerna kada je Inzaghi tako postavio ekipu. Protiv Cagliarija očekujem patnju. Bio bih zadovoljan bodom.
User avatar
avetinja
Posts: 31423
Joined: 19/07/2014 13:31

#91 Re: Hellas Verona F.C.

Post by avetinja »

Ovo danas je bilo vrlo dobro. Konačno smo se odužili Cagliariju za kup i remi na Bentegodiju. Barak opet pokazuje kakav je majstor. Konačno je Lasagna proradio. Salcedo definitivno treba dobiti veću minutažu. Jurić ga je nakon decembra poptuno zaboravio. Inače, Jurić je ponovo dobio crveni, te tako neće voditi ekipu protiv Lazia. Malo mi je čudno da nije ni 90 minuta izdržao da opet ne dobije crveni. Možda ovime želi izabrati stranu između Lazia i Napolija, budući da se spominje kao želja oba kluba. Ne znam koliko će mu ići u prilog izjava Inzaghija da želi ostati u Laziu i da predstoji razgovor sa predsjednikom i da su u odličnim odnosima. Bilo kako bilo, odlična pobjeda i sada predstoji jedan lijep, prijateljski meč protiv Lazia.
User avatar
avetinja
Posts: 31423
Joined: 19/07/2014 13:31

#92 Re: Hellas Verona F.C.

Post by avetinja »

Kažu izbrojiš do deset i smiriš se. Evo brojim 10 minuta i jedino što mi pada na pamet je da im sve ispsujem. Debili debilni!
User avatar
Point.
Posts: 27562
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#93 Re: Hellas Verona F.C.

Post by Point. »

Ukopa vas Sergeant.
User avatar
avetinja
Posts: 31423
Joined: 19/07/2014 13:31

#94 Re: Hellas Verona F.C.

Post by avetinja »

Neka Jurić lagano krene prema Napulju, ionako je u mislima već tamo. To što smo osigurali opstanak ne znači da trebamo izgubiti sve i jednu utakmicu do kraja. Sa tri igrača nazad ostaje previše prostora kojeg igrači ne mogu pokriti, a sa ofanzivnijom postavom to izgleda tako da imamo kontre 2 na 3 u korist protivnika. Tamezeovo konjsko naskakanje i Silvestrijevo izlijetanje ne mogu objasniti. U zadnje vrijeme Silvestri često ima greške prilikom izlijetanja. Zbog njega smo primili drugi gol protiv Atalante. Valjda će biti bolje protiv Fiorentine. Oni od svih koje sam gledao igraju najlošije. Ne znam kako nisu na mjestu Cagliarija.
User avatar
avetinja
Posts: 31423
Joined: 19/07/2014 13:31

#95 Re: Hellas Verona F.C.

Post by avetinja »

6 poraza u 7 utakmica, valja i to znati. Ekipa definitivno drogirana ili prodaje utakmice. Šta li će nam sada sijeda dlaka na bradi aka Jurić reći na pressu, a tresu se guzovi zbog stolice. Očekujem da nastave niz protiv Intera, 3:0.
User avatar
avetinja
Posts: 31423
Joined: 19/07/2014 13:31

#96 Re: Hellas Verona F.C.

Post by avetinja »

Šteta za ovo danas. Inter je bio zreo da kiksa. Jedna katastrofalna greška u vidu potpuno prazne desne strane je odlučila meč.

EDIT: Zaboravih napisati da nam je čist gol poništen, ali valjda to tako ide kada su u pitanju "superl(j)igaši" i manji timovi.
User avatar
avetinja
Posts: 31423
Joined: 19/07/2014 13:31

#97 Re: Hellas Verona F.C.

Post by avetinja »

Arena pred samo kraj meča daje reklame. Sreća što sam riješio da ne psujem.
Hajde barem nije poraz, ccc. Rekao sam da Salcedu treba dati šansu i isplatilo se. Drugi njegov gol ove sezone. Lazović nastavlja sa dobrim partijama. Danas upisana šesta asistencija. Ilić pravi kiks kao protiv Juventusa koji nas direktno košta gola. Mlad, a nema hljeba u sebi da potrči. Moramo početi iskorištavati šanse. Danas stativa i prečka. Igramo za statistiku, a ne za bodove. Protiv Torina očekujem neki remi.
User avatar
avetinja
Posts: 31423
Joined: 19/07/2014 13:31

#98 Re: Hellas Verona F.C.

Post by avetinja »

Pogodio sam tačan rezultat, ali definitivno smo zalužili više. Neće u gol pa neće. Valjda pobijedimo nekoga do kraja prvenstva. Toplo se nadam da će nam se protiv Napolija vratiti sve ove prilike.
User avatar
Point.
Posts: 27562
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#99 Re: Hellas Verona F.C.

Post by Point. »

Setti malo muljao izgleda
User avatar
avetinja
Posts: 31423
Joined: 19/07/2014 13:31

#100 Re: Hellas Verona F.C.

Post by avetinja »

E, to je problem kada te uhvate. :D
Post Reply