Hellas Verona F.C.

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
User avatar
avetinja
Posts: 31423
Joined: 19/07/2014 13:31

#26 Re: Hellas Verona F.C.

Post by avetinja »

Loše je ovo danas bilo. Najlošije izdanje u tri utakmice. Napadi u uglavnom završavali na 20 metara od gola. Igra bez ikakvog smisla. Ne možeš stvoriti dvije šanse i očekivati gol. Nadao sam se remiju, ali, kada se malo bolje pogleda, broj bodova je dobar u odnosu na igru. Imaju 14 dana da se spreme za Genoa-u. Očekujem pobjedu od 2:1. Vrlo važna utakmica, jer nakon nje idemo Juventusu, a ne bi bilo dobro napraviti niz poraza.
User avatar
tovarish
Posts: 3500
Joined: 26/05/2008 23:57

#27 Re: Hellas Verona F.C.

Post by tovarish »

I jel ponovljen sampionski start, ha?
User avatar
avetinja
Posts: 31423
Joined: 19/07/2014 13:31

#28 Re: Hellas Verona F.C.

Post by avetinja »

Niste ni vi ništa mnogo bolje igrali. :D
User avatar
tovarish
Posts: 3500
Joined: 26/05/2008 23:57

#29 Re: Hellas Verona F.C.

Post by tovarish »

avetinja wrote: 04/10/2020 20:32 Niste ni vi ništa mnogo bolje igrali. :D
Ne igramo mi dobro vec godinama. Samo na kontre pobjedjujemo. Ali nije da se zalim. :-D Meni je samo rezuktat bitan.
User avatar
avetinja
Posts: 31423
Joined: 19/07/2014 13:31

#30 Re: Hellas Verona F.C.

Post by avetinja »

tovarish wrote: 04/10/2020 21:34
avetinja wrote: 04/10/2020 20:32 Niste ni vi ništa mnogo bolje igrali. :D
Ne igramo mi dobro vec godinama. Samo na kontre pobjedjujemo. Ali nije da se zalim. :-D Meni je samo rezuktat bitan.
Vratit ćemo vam u Veroni. 2:0 pa me citiraj. :D
User avatar
tovarish
Posts: 3500
Joined: 26/05/2008 23:57

#31 Re: Hellas Verona F.C.

Post by tovarish »

avetinja wrote: 04/10/2020 21:36
tovarish wrote: 04/10/2020 21:34
avetinja wrote: 04/10/2020 20:32 Niste ni vi ništa mnogo bolje igrali. :D
Ne igramo mi dobro vec godinama. Samo na kontre pobjedjujemo. Ali nije da se zalim. :-D Meni je samo rezuktat bitan.
Vratit ćemo vam u Veroni. 2:0 pa me citiraj. :D
Nije iskljuceno, cak je sasvim realan scenarij. Ali ipak, zavisi i kako ce uklopiti ovih 10-ak igraca sto je doslo ovih dana i sto ce sutra doci.
User avatar
avetinja
Posts: 31423
Joined: 19/07/2014 13:31

#32 Re: Hellas Verona F.C.

Post by avetinja »

Šteta, bilo smo mnogo bolji. Sve vrijeme kontrolisali igru, nabili statistiku, ali nismo zabili gol. Sada idemo Juventusu. Zadnju utakmicu smo dobili 2:1, protiv Rome odigrali najbolje do sada, tako da nisam pesimističan. Mogao bi se remi izvući.
User avatar
avetinja
Posts: 31423
Joined: 19/07/2014 13:31

#33 Re: Hellas Verona F.C.

Post by avetinja »

Remi, kao što sam i rekao. Ostaje žal za pobjedom, ali nismo je zaslužili. Silvestri je danas vadio nemoguće. Ali kako su Juventini organizovano skočili da traže nepostojeći penal... ono se baš ne viđa kod drugih.

Prvo idemo u srijedu sa Veneziom u kupu. To ćemo, nadam se, proći. Često znamo kiksati na početku kupa. Ipak očekujem 2:0.

Zatim nam dolazi Benevento sa kojim imamo lošu statistiku. Nadam se 1:0, ali pitanje je kako će ekipa podnijeti 3 utakmice u 8 dana, tako da bi ponovni remi od 1:1 bio vrlo vjerovatan. Sreća je što oni isto igraju, još protiv Empolia, tako da im neće biti lako.
kanguru
Posts: 895
Joined: 16/12/2019 00:15

#34 Re: Hellas Verona F.C.

Post by kanguru »

Verona prvenstveno ne smije gubiti bodove protiv Genove i sličnih mediokriteta. Drago mi je da ste zaustavili Juve koji nema ni koncepta, ni ideje, ni vizije i mislim da se ove godine konačno prekida njihova suluda dominacija.
User avatar
Gerro
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 10376
Joined: 19/12/2018 20:19

#35 Re: Hellas Verona F.C.

Post by Gerro »

Lijepo je vidjeti da jos jedan klub veci od Lazia ima svoju temu. :bih:
User avatar
avetinja
Posts: 31423
Joined: 19/07/2014 13:31

#36 Re: Hellas Verona F.C.

Post by avetinja »

kanguru wrote: 26/10/2020 00:47 Verona prvenstveno ne smije gubiti bodove protiv Genove i sličnih mediokriteta. Drago mi je da ste zaustavili Juve koji nema ni koncepta, ni ideje, ni vizije i mislim da se ove godine konačno prekida njihova suluda dominacija.
Hvala.

I ja se nadam da će neko, prije svega bih volio da to bude Inter, prekinuti njihov niz. To treba Seriji A, jer je previše monotona.

Što se nas tiče, imamo jedan od najjeftiniji timova u Seriji A, što se apsolutno odražava na stanje na terenu. Tačno je da moramo pobjeđivati ekipe koje su negdje u našem rangu, ali sadašnja situacija je daleko bolja nego što bi mogla i trebala biti. Udinese nam je komotno mogao uzeti bod, a 3 boda protiv Rome smo dobili za zelenim stolom zbog njihove gluposti. Biće ovdje mnogo trzavica, ali mislim da ćemo opstati još jednu sezonu u najvišem rangu.
User avatar
Point.
Posts: 27555
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#37 Re: Hellas Verona F.C.

Post by Point. »

Avetinja, za koga ćeš navijati u duelu Hellas - Lazio? :-D
User avatar
avetinja
Posts: 31423
Joined: 19/07/2014 13:31

#38 Re: Hellas Verona F.C.

Post by avetinja »

Point. wrote: 26/10/2020 13:22 Avetinja, za koga ćeš navijati u duelu Hellas - Lazio? :-D
Vjeruj mi da to nikada nisam mogao jasno razlučiti, jer sam za oba kluba počeo navijati iz nekog višeg, posebnog razloga. U oba slučaja bih slavio, mada bi mi bilo krivo zbog drugog kluba. Jedino kada je utakmica imala veliki značaj za jedan klub, onda bih prednost davao tom klubu da ostvari uspjeh.
User avatar
avetinja
Posts: 31423
Joined: 19/07/2014 13:31

#39 Re: Hellas Verona F.C.

Post by avetinja »

Zbog debilnih grešaka Empereura i Lazovića u zadnjih 10 minuta mogli smo zijaniti prolazak. Na kraju mladi Pandur skinuo dva penala i spasio nas, mada su svi vrhunski pucali penale. Napatila nas je Venezia maksilmalno, možda su za pedalj bili i bolji. U pet ligaških utakmica damo i primimo samo dva gola i onda ovakav karambol od utakmice. 25. novembra protiv Cagliaria u gostima za utakmicu 1/16 finala protiv Atalante. Biće gusto.

Benevento je zijanio 2:4 od Empolia, tako da je i njima vadiona u ponedjeljak. Nisam previše optimističan, remi bi bio sasvim realan, ali nadam se onim 1:0.
User avatar
avetinja
Posts: 31423
Joined: 19/07/2014 13:31

#40 Re: Hellas Verona F.C.

Post by avetinja »

Večerašnji rezultat i nije baš realan s obzirom na igru. Mogao je Benevento uzeti bod ili nešto više da je iskoristio prvo poluvrijeme. Kalinić me je koštao tri sjede dlake. Barak dvije majstorije za pobjedu. Ovo do sada je odlično. Kupimo bodove, pravimo zalihu, imamo najjaču odbranu lige, mada i jedan od lošijih napada, ali smo za razliku od takvih ekipa bliže vrhu nego dnu. Ova tri boda su bila prevažna, jer nam slijedi težak raspored. Protiv Milana neka se bacaju na glavu. Bod možemo uzeti, to je sigurno. Ako nas sreća pogleda i sva tri. Vrijeme je da i Milan pukne.
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#41 Re: Hellas Verona F.C.

Post by ExNihilo »

Jarane, ja sam mislio da si ti Interovac.

Biži tamo. :lol:
User avatar
avetinja
Posts: 31423
Joined: 19/07/2014 13:31

#42 Re: Hellas Verona F.C.

Post by avetinja »

:lol:

Navijaj u subotu za nas, trebat će i Interu. :mrgreen:
User avatar
avetinja
Posts: 31423
Joined: 19/07/2014 13:31

#43 Re: Hellas Verona F.C.

Post by avetinja »

Uff, teška utakmica. Prije utakmice sam znao da nećemo zijaniti. Očekivao sam remi, kuću bih stavio na x. Međutim, kako ekspresno dadosmo dva gola, tako sam očekivao pobjedu, iako je i ovo vanserijski rezultat. Na kraju sam se morao ispuhati da ne bi sve ispsovao. Realno, nismo ništa napravili na utakmici, izuzev dva gola i još jedne šanse Di Marka. Eventualno još ako računamo sudaranje Di Marka i Colleya u izglednoj šansi. Svaka čast na ovome bodu, zlata je vrijedan. Nakon pauze Sassuolo mora da padne. Neće oni izdržati da ostanu toliko dugo neporaženi, a mi se volimo nameračiti na ekipe iz vrha.
Last edited by avetinja on 08/11/2020 23:09, edited 1 time in total.
User avatar
Logovan
Posts: 94159
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#44 Re: Hellas Verona F.C.

Post by Logovan »

Gdje sve ova Verona gubi bodove. :skoljka: :D
User avatar
avetinja
Posts: 31423
Joined: 19/07/2014 13:31

#45 Re: Hellas Verona F.C.

Post by avetinja »

Logovan wrote: 08/11/2020 23:09 Gdje sve ova Verona gubi bodove. :skoljka: :D
:lol: :lol:

Ne zezaj. :D
User avatar
avetinja
Posts: 31423
Joined: 19/07/2014 13:31

#46 Re: Hellas Verona F.C.

Post by avetinja »

Definitivno najbolja utakmica koju smo odigrali što se tiče napada, a ništa nije ušlo u gol. Kada neće, onda neće. Čiti puta pogađali okvir gola. Katastrofalna postava Silvestrija kod prvog gola. Čitav gol je ostavio prazan, a igrač mu ide u kontra stranu. Glavno je da se na stativu nabio. Kod drugog gola mu kroz uši prođe, mada je odbrana zakazala pustivši ga do šesnaesterca. Vrlo čudno za Veronu da tako puštaju igrače. Najavljivao sam da bi uskoro mogli imati poraze ako ne počemo igrati kako treba i stvarati više šansi. Paradoksalno je to što smo napravili najviše šansi u ovoj sezoni na jednoj utakmici, a nismo dali gol.

Sada slijedi kup utakmica u gostima protiv Kaljarija. Nisam baš optimističan. Ako bude tumbao ekipu, zijanit ćemo. Ako bude išao sa punom snagom, onda je problem u subotu protiv Atalante koja nam je važnija utakmica.
User avatar
avetinja
Posts: 31423
Joined: 19/07/2014 13:31

#47 Re: Hellas Verona F.C.

Post by avetinja »

I Veleso i Pandur i prečke i sve više! Šta gura malog kada mu se priviđa lopta na pogrešnoj strani. Ako je Hrvat ne znači da je dobar golman. Ne znam da li ga zbog toga gura, ali mi se čini. Silvestri jeste zeznuo prošlu utakmicu, ali je naš najskuplji igrač. Veleso je direktni krivac za prvi gol. Ide kao usporeni film i čeka da sudija da znak da je lopta otišla u aut, a nije otišla u aut. Colley-u svaka čast večeras, najbolje se pokazao. Sada neka opamprče Atalantu kako god znaju i umiju.
User avatar
avetinja
Posts: 31423
Joined: 19/07/2014 13:31

#48 Re: Hellas Verona F.C.

Post by avetinja »

Konačno pobjeda u gostima. Silvestri se iskupio za glupost protiv Sassuola, a Veloso se iskupio za prečke. Malo nas je sreća nosala u prvom poluvremenu, ali u drugom smo preuzeli kontrolu. Sada idemo da se osvetimo Cagliariju za izbacivanje iz kupa. 1:0, ono naše.
User avatar
aveos
Posts: 1662
Joined: 28/02/2012 08:42

#49 Re: Hellas Verona F.C.

Post by aveos »

Bas me ugodno Verona iznenadi sinoc.
Vidim ovaj Juric bio pomocnik Gasperinija.Svaka cast! :thumbup:
User avatar
tovarish
Posts: 3500
Joined: 26/05/2008 23:57

#50 Re: Hellas Verona F.C.

Post by tovarish »

A što psuje Jurić. Sreća njegova što nije koristio talijanski. Ni Musemić mu nije ravan.
Post Reply