Haski-cistokrvan ili ne???

Za sve koji vole ta divna stvorenja...

Moderator: anex

User avatar
aux
Posts: 939
Joined: 25/04/2011 21:30

#1 Haski-cistokrvan ili ne???

Post by aux »

Molim vas moze li mi neko reci sa slika o kakvom se psu radi,treba mi hitno da znam jer namjeravam da ga kupim pa bih vas zamolio ako neko zna onako sa slika da li se radi o kvalitetnom psu.Također me zanima sta prvo treba gledati kad se uzima pas jer do sad nisam nikad uzimao hvala unaprijed evo i slika,od vaseg odgovara ce zavisiti da li cu uzeti ili ne i izvinuo bih se administratorima ako sam otvorio temu koja postoji vec na forumu


Image
Image
Image
ice2cube
Posts: 707
Joined: 18/03/2012 13:47
Location: Hell

#2 Re: Haski-cistokrvan ili ne???

Post by ice2cube »

Cistokrvan je ...
User avatar
Janjicar
Posts: 5459
Joined: 04/08/2011 13:23
Location: Tuzla :)

#3 Re: Haski-cistokrvan ili ne???

Post by Janjicar »

Haski su crno-bijeli, smedjo-bijeli
Oba plava oka, Jedno plavo oko drugo smedje

Ako taj ima nesto drugcije od toga onda nije cistokrvni mada prema slikama cini se da jest nego nije Bogzna sta uhranjen ( ja volim kada su malo puniji)

PS. Ja imam haskija i odlicna je rasa ali i tvrdoglava :D
Ako ti je prvi pas onda zensko sebi nabavi jer se mozes lakse postavit prema njoj i shvatit ce te kao lidera
crysis
Posts: 1336
Joined: 05/10/2009 16:47
Location: Kad umreš, ti ne znaš da si umro i nije ti teško. Teško je drugima. Isto je i kad si glup.

#4 Re: Haski-cistokrvan ili ne???

Post by crysis »

to ti je slago ko ti je god rekao, haskiju uopce nisu postavljene norme o boji dlake ili boji ociju , imam i ja haskija evo vec 12 godina ( zenka). malo se bolje informisi
User avatar
Janjicar
Posts: 5459
Joined: 04/08/2011 13:23
Location: Tuzla :)

#5 Re: Haski-cistokrvan ili ne???

Post by Janjicar »

crysis wrote:to ti je slago ko ti je god rekao, haskiju uopce nisu postavljene norme o boji dlake ili boji ociju , imam i ja haskija evo vec 12 godina ( zenka). malo se bolje informisi
Boje može da varira od crno-bele, sivo-bele do crveno-bele. Boja očiju je takođe različita, pa iako su najpoznatiji po plavim očima, boja može biti i braon, a oba oka im ne moraju biti iste boje, po cemu su specifični.
Informisao sam se i isto pise kao sto sam ja napisao

Koje je kod tebe boje ?
crysis
Posts: 1336
Joined: 05/10/2009 16:47
Location: Kad umreš, ti ne znaš da si umro i nije ti teško. Teško je drugima. Isto je i kad si glup.

#6 Re: Haski-cistokrvan ili ne???

Post by crysis »

crno bijele boje , ima smedje oci . majka je imala jedno plavo jedno smedje oko. e sad kakve i cije je gene ova moja povukla ja neznam.
User avatar
Janjicar
Posts: 5459
Joined: 04/08/2011 13:23
Location: Tuzla :)

#7 Re: Haski-cistokrvan ili ne???

Post by Janjicar »

crysis wrote:crno bijele boje , ima smedje oci . majka je imala jedno plavo jedno smedje oko. e sad kakve i cije je gene ova moja povukla ja neznam.
Pa da i sta se sad razlikuje ta ljepotica od onog sto sam ja gore napisao ?

aj pozdrav
crysis
Posts: 1336
Joined: 05/10/2009 16:47
Location: Kad umreš, ti ne znaš da si umro i nije ti teško. Teško je drugima. Isto je i kad si glup.

#8 Re: Haski-cistokrvan ili ne???

Post by crysis »

Ni po cemu se nerazlikuje osim sto u prvom svom postu nisi naveo pored onoga sto si napisao o boji ociju da nemora bit nijedno plavo oko . zbog toga sam se javio.
User avatar
aux
Posts: 939
Joined: 25/04/2011 21:30

#9 Re: Haski-cistokrvan ili ne???

Post by aux »

Znaci ja mogu uzeti heskija jer je kvalitetan,vidim ja da je on malo neuhranjen tj neuhranjena jer je mala curica ali brzo cu ja nju uhraniti a paznje joj nikad nece biti nedostajalo.hvala vam puno na odgovorima niste ni svjesni koliko ste me usrecili

:sax:
User avatar
Janjicar
Posts: 5459
Joined: 04/08/2011 13:23
Location: Tuzla :)

#10 Re: Haski-cistokrvan ili ne???

Post by Janjicar »

Sretno s psom i kada jednom nabavis ovu rasu tesko da ces je ikad promijeniti :D
ice2cube
Posts: 707
Joined: 18/03/2012 13:47
Location: Hell

#11 Re: Haski-cistokrvan ili ne???

Post by ice2cube »

aux wrote:Znaci ja mogu uzeti heskija jer je kvalitetan,vidim ja da je on malo neuhranjen tj neuhranjena jer je mala curica ali brzo cu ja nju uhraniti a paznje joj nikad nece biti nedostajalo.hvala vam puno na odgovorima niste ni svjesni koliko ste me usrecili

:sax:
Ako bude kad stenadi, ostavi meni jedno, halali :lol:
Sretno :thumbup: :D
User avatar
aux
Posts: 939
Joined: 25/04/2011 21:30

#12 Re: Haski-cistokrvan ili ne???

Post by aux »

Evo samo da vas obavijestim da je curica stigla kuci i u stvarnosti je mnogo ljepsa nego sto je na slikama,vec se pomalo navikaje na mene samo sto nisam ocekivao da su heskiji ovako zivahni pa sam je danas dvaput ganjao po komsiluku ali sve u svemu da sam znao da cu imati ovakog psa davno bih ga nabavio sebi,ako moze par savjeta oko hrane jer to mi je sad najveci problem cim da je hranim i da li joj je stetna za stomacic svakakva hrana,sto se tice kucica trebalo bi biti jednog dana i njih tako da cu vas na vrijeme obavijestiti pa za vas 50% niza cijena nego sto se krecu na piku,jos jednom hvala svima na brzim odgovorima upravo zbog njih mala spava u mom dvoristu

:sax:
User avatar
Janjicar
Posts: 5459
Joined: 04/08/2011 13:23
Location: Tuzla :)

#13 Re: Haski-cistokrvan ili ne???

Post by Janjicar »

aux wrote:Evo samo da vas obavijestim da je curica stigla kuci i u stvarnosti je mnogo ljepsa nego sto je na slikama,vec se pomalo navikaje na mene samo sto nisam ocekivao da su heskiji ovako zivahni pa sam je danas dvaput ganjao po komsiluku ali sve u svemu da sam znao da cu imati ovakog psa davno bih ga nabavio sebi,ako moze par savjeta oko hrane jer to mi je sad najveci problem cim da je hranim i da li joj je stetna za stomacic svakakva hrana,sto se tice kucica trebalo bi biti jednog dana i njih tako da cu vas na vrijeme obavijestiti pa za vas 50% niza cijena nego sto se krecu na piku,jos jednom hvala svima na brzim odgovorima upravo zbog njih mala spava u mom dvoristu

:sax:
Koliko je mjeseci ljepotici ?


Hrani svaki dan u isto vrijeme da je uobrocis
Odredi sebi 4-5 obroka dnevno u pocetku treba da ima

Ne daji svasta da jede ( Bolje ti je dati za hranu npr. 20 KM nego kasnije za lijecenje 50 KM )

http://www.sibirskihaski.rdgr.net/srpsk ... log&art=26

Uglavnom imas mnogo toga na netu narocito o haskiJima

Ne preporucuje se drzanje psa na lancu, ako nemas vec neki boks lijepo uzmi vremena ispred sebe i napravi :) i opet moras redovno pustati, prvih mjesec dana ce biti tesko je drzati u dvoristu :D a onda kad zakrpis sve rupe bit ce lakse :D
User avatar
aux
Posts: 939
Joined: 25/04/2011 21:30

#14 Re: Haski-cistokrvan ili ne???

Post by aux »

Janjicar wrote:
aux wrote:Evo samo da vas obavijestim da je curica stigla kuci i u stvarnosti je mnogo ljepsa nego sto je na slikama,vec se pomalo navikaje na mene samo sto nisam ocekivao da su heskiji ovako zivahni pa sam je danas dvaput ganjao po komsiluku ali sve u svemu da sam znao da cu imati ovakog psa davno bih ga nabavio sebi,ako moze par savjeta oko hrane jer to mi je sad najveci problem cim da je hranim i da li joj je stetna za stomacic svakakva hrana,sto se tice kucica trebalo bi biti jednog dana i njih tako da cu vas na vrijeme obavijestiti pa za vas 50% niza cijena nego sto se krecu na piku,jos jednom hvala svima na brzim odgovorima upravo zbog njih mala spava u mom dvoristu

:sax:
Koliko je mjeseci ljepotici ?


Hrani svaki dan u isto vrijeme da je uobrocis
Odredi sebi 4-5 obroka dnevno u pocetku treba da ima

Ne daji svasta da jede ( Bolje ti je dati za hranu npr. 20 KM nego kasnije za lijecenje 50 KM )

http://www.sibirskihaski.rdgr.net/srpsk ... log&art=26

Uglavnom imas mnogo toga na netu narocito o haskiJima

Ne preporucuje se drzanje psa na lancu, ako nemas vec neki boks lijepo uzmi vremena ispred sebe i napravi :) i opet moras redovno pustati, prvih mjesec dana ce biti tesko je drzati u dvoristu :D a onda kad zakrpis sve rupe bit ce lakse :D
3 mjeseca joj je,a nikad je necu drzati na lancu zao mi je da se pati,trenutno je u prostoriji gdje sam prije drzao alat a sad sam sve to ocistio gdje sam joj napravio ugođaj,to je privremeno dok ne napravim box na kojem cu je pustati da bude cijeli dan u njemu tj kad ne setamo jer planiram da puno hoda ako ja vec nisam u mogucnosti onda imam sestru,jarana a i komsijama nece biti problem nadam se samo da mi nece kidnuti toga se najvise bojim ili da mi je neko nece maznit cisto sumljam da bi se protivila :-D
User avatar
Janjicar
Posts: 5459
Joined: 04/08/2011 13:23
Location: Tuzla :)

#15 Re: Haski-cistokrvan ili ne???

Post by Janjicar »

hehe super
ja svog odvedem u obliznju sumu i pustim i opet nece da pobjegne :D
Malo vjezbe, malo mesa, i pas se navikne na tebe :D
zelenashica
Posts: 14489
Joined: 19/08/2007 02:54

#16 Re: Haski-cistokrvan ili ne???

Post by zelenashica »

Zar nije lakše tražiti rodovnik na uvid?
User avatar
aux
Posts: 939
Joined: 25/04/2011 21:30

#17 Re: Haski-cistokrvan ili ne???

Post by aux »

zelenashica wrote:Zar nije lakše tražiti rodovnik na uvid?
to mi je drug sad najveci problem,nisam dobio nikakve papire uz cuku zovem vlasnika da mi objasni da li je vakcionisan ili ne a on se ne javlja
User avatar
Janjicar
Posts: 5459
Joined: 04/08/2011 13:23
Location: Tuzla :)

#18 Re: Haski-cistokrvan ili ne???

Post by Janjicar »

zelenashica wrote:Zar nije lakše tražiti rodovnik na uvid?
Neki psi nemaju rodovnik
cupo_mo
Posts: 127
Joined: 16/02/2009 13:48
Location: Mostar
Contact:

#19 Re: Haski-cistokrvan ili ne???

Post by cupo_mo »

.....
Last edited by cupo_mo on 12/06/2012 19:45, edited 1 time in total.
crysis
Posts: 1336
Joined: 05/10/2009 16:47
Location: Kad umreš, ti ne znaš da si umro i nije ti teško. Teško je drugima. Isto je i kad si glup.

#20 Re: Haski-cistokrvan ili ne???

Post by crysis »

cupo_mo wrote:Mozes jos uzeti 20 metara sajle i 3 metra lanca (malo jaceg) ,2 karabinera...i ona moze hodati okolo slobodno

poenta je u tome sto pas teba da je slobodan a ne na sajli ili lancu,
cak da nema ni ogrlicu protiv buha
cupo_mo
Posts: 127
Joined: 16/02/2009 13:48
Location: Mostar
Contact:

#21 Re: Haski-cistokrvan ili ne???

Post by cupo_mo »

...
User avatar
aux
Posts: 939
Joined: 25/04/2011 21:30

#22 Re: Haski-cistokrvan ili ne???

Post by aux »

Ljudi moji izgleda da ovaj moj pas nije sibirski haski nego sibirski malamut :shock: :shock:
To sam tek neki dan saznao kad sam u gradu naletio na djevojku sa sibirskim haskijem tad sam uocio razliku između mog psa i haskija,jedino sto im je zajednicko to su plave oci ostalo gotovo da nista nije isto.Moze li neko da mi kaze nesto vise o razlikama između ove dvije rase i da li je toliko velika razlika između ove dvije rase.
User avatar
victom
Posts: 4062
Joined: 04/04/2012 17:15

#24 Re: Haski-cistokrvan ili ne???

Post by victom »

Ako ga uzmeš, nasrašće ti za godinu dana na veličinu teleta.
I plašiće drugu djecu u mraku sa plavim očima :)
Al inače , sretno sa cukom.
Last edited by victom on 01/03/2021 05:09, edited 2 times in total.
User avatar
aux
Posts: 939
Joined: 25/04/2011 21:30

#25 Re: Haski-cistokrvan ili ne???

Post by aux »

Ovaj moj ima plave okice tacnije nebesko plave boje,usi su mu kao strela ravne i nenormalno raste,nemam ja nista protiv malamuta bas naprotiv samo sto sam mislio citavo vrijeme da imam haskija ali ono nije,doduse ni sam veterinar nije primijetio razliku pa cu sacekati jos neko vrijeme mozda se na kraju ispostavi u stvari koju vrstu posjedujem,najgore mi je sto sam cijelo ovo vrijeme hranu davao kao sibirskom haskiju a ne kao malamutu jer su malamutu dosta tezi pa je logicnije i da je kolicina hrana koju unesu u organizam dosta veca nego kao sibirskog haskija
Post Reply