Haris Silajdzic na BBC News

User avatar
kokakolas
Posts: 1445
Joined: 15/03/2008 21:35

#1 Haris Silajdzic na BBC News

Post by kokakolas »

Prica o ratu, genocidu, rs-u, aprilskom paketu i integracijama.
Zanimljiv intervju sa nekim dobrim kontrama hareta. Barem prica engleski kako treba :-D

http://www.bbc.co.uk/newsa/n5ctrl/progs ... _28jul.ram
admirj
Posts: 34
Joined: 19/03/2008 22:31

#2 Re: Haris Silajdzic na BBC News

Post by admirj »

kokakolas wrote:Prica o ratu, genocidu, rs-u, aprilskom paketu i integracijama.
Zanimljiv intervju sa nekim dobrim kontrama hareta. Barem prica engleski kako treba :-D

http://www.bbc.co.uk/newsa/n5ctrl/progs ... _28jul.ram
Vrijeme je da se Hare probudi iz zimskog sna. To sto on prica "broken english", nema nikakve veze i moze impresionirati samo polu-pismene clanove njegove stranke. Kakve kontre, kakvi bakraci. Da ga je covjek pitao - Hare kakvi su tebi planovi za buducnost BIH, bio bi kraj price. Hare nema odgovora.
User avatar
cyprus
Posts: 39275
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#3 Re: Haris Silajdzic na BBC News

Post by cyprus »

Hare ima odgovor na sve :D . Međutim sve ostaje na odgovoru...
User avatar
homo_sapiens
Posts: 1519
Joined: 22/07/2007 14:45

#4 Re: Haris Silajdzic na BBC News

Post by homo_sapiens »

kokakolas wrote:Prica o ratu, genocidu, rs-u, aprilskom paketu i integracijama.
Zanimljiv intervju sa nekim dobrim kontrama hareta. Barem prica engleski kako treba :-D

http://www.bbc.co.uk/newsa/n5ctrl/progs ... _28jul.ram
I to je jedino sto radi kako treba. Je li pricao o temi Dayton, je li se hvalio time kako je ucestvovao u kapitulaciji Republike Bosne i Hercegovine ?
ld
Posts: 1629
Joined: 10/02/2008 00:16
Location: daleko

#5 Re: Haris Silajdzic na BBC News

Post by ld »

admirj wrote:
kokakolas wrote:Prica o ratu, genocidu, rs-u, aprilskom paketu i integracijama.
Zanimljiv intervju sa nekim dobrim kontrama hareta. Barem prica engleski kako treba :-D

http://www.bbc.co.uk/newsa/n5ctrl/progs ... _28jul.ram
Vrijeme je da se Hare probudi iz zimskog sna. To sto on prica "broken english", nema nikakve veze i moze impresionirati samo polu-pismene clanove njegove stranke. Kakve kontre, kakvi bakraci. Da ga je covjek pitao - Hare kakvi su tebi planovi za buducnost BIH, bio bi kraj price. Hare nema odgovora.
njegov engleski je sigurno bolji od bilo kojeg politicara u bosni,i dobro da parla,to sto tebe buni je njegov akcenat,jer covjek ne zivi u nekoj od drzava engleskog govornog podrucija
i covjek ga je pitao kakvi su mu planovi za buducnost bosne
multinacionlana drzava,decentaralizovana,sa vise ekonomski regija,cilj je uci u nato i EU,ponistenje rezultata genocidne politike karadjica i milosevica
bas mi je drago sto se dotaknuo embarga na oruzije i kad voditelj rece bosanski muslimani,a hare ga isparvi bosnjaci
jako dobar intervju,steta sto ne ociste svoju stranku od kriminalca i nesposbnih prilivoda,mogli bi sta pametno da urade
na zalost,situacija nije dobra nikako,i dodiku treba jak protivnik,ali hare ima te hipoteke iz svoje stranke,a i tihic ga povaljuje,dok iza dodika stoji 90% srba
User avatar
kokakolas
Posts: 1445
Joined: 15/03/2008 21:35

#6 Re: Haris Silajdzic na BBC News

Post by kokakolas »

podrzavam svaku rijec
ld
Posts: 1629
Joined: 10/02/2008 00:16
Location: daleko

#7 Re: Haris Silajdzic na BBC News

Post by ld »

homo_sapiens wrote:
kokakolas wrote:Prica o ratu, genocidu, rs-u, aprilskom paketu i integracijama.
Zanimljiv intervju sa nekim dobrim kontrama hareta. Barem prica engleski kako treba :-D

http://www.bbc.co.uk/newsa/n5ctrl/progs ... _28jul.ram
I to je jedino sto radi kako treba. Je li pricao o temi Dayton, je li se hvalio time kako je ucestvovao u kapitulaciji Republike Bosne i Hercegovine ?
bilo je i to pitanje
hare je odgovoro,spominje neki ,,gun point,, i primoravanje
User avatar
kokakolas
Posts: 1445
Joined: 15/03/2008 21:35

#8 Re: Haris Silajdzic na BBC News

Post by kokakolas »

admirj wrote:
kokakolas wrote:Prica o ratu, genocidu, rs-u, aprilskom paketu i integracijama.
Zanimljiv intervju sa nekim dobrim kontrama hareta. Barem prica engleski kako treba :-D

http://www.bbc.co.uk/newsa/n5ctrl/progs ... _28jul.ram
Vrijeme je da se Hare probudi iz zimskog sna. To sto on prica "broken english", nema nikakve veze i moze impresionirati samo polu-pismene clanove njegove stranke. Kakve kontre, kakvi bakraci. Da ga je covjek pitao - Hare kakvi su tebi planovi za buducnost BIH, bio bi kraj price. Hare nema odgovora.

Prvo pogledaj intervju pa onda komentarisi
Ako imas ti poteskoce sa engleskim onda je to druga stvar...
User avatar
kokakolas
Posts: 1445
Joined: 15/03/2008 21:35

#9 Re: Haris Silajdzic na BBC News

Post by kokakolas »

ld wrote:
homo_sapiens wrote:
kokakolas wrote:Prica o ratu, genocidu, rs-u, aprilskom paketu i integracijama.
Zanimljiv intervju sa nekim dobrim kontrama hareta. Barem prica engleski kako treba :-D

http://www.bbc.co.uk/newsa/n5ctrl/progs ... _28jul.ram
I to je jedino sto radi kako treba. Je li pricao o temi Dayton, je li se hvalio time kako je ucestvovao u kapitulaciji Republike Bosne i Hercegovine ?
bilo je i to pitanje
hare je odgovoro,spominje neki ,,gun point,, i primoravanje
Kad je govorio o "gun pointu" onda je mislio na potpisivanje daytona pod prisilom i da je to bio prisilni cin koji je omogucio zavrsetak rata.
ld
Posts: 1629
Joined: 10/02/2008 00:16
Location: daleko

#10 Re: Haris Silajdzic na BBC News

Post by ld »

bilo je i to pitanje
hare je odgovoro,spominje neki ,,gun point,, i primoravanje
Kad je govorio o "gun pointu" onda je mislio na potpisivanje daytona pod prisilom i da je to bio prisilni cin koji je omogucio zavrsetak rata
[/quote]

ma znam haveru dobro sta je rekao i na sta je hare asocirao,parlam i ja engleski :-D
to ja malo radi onog gore sto kaze za haretov broken english
sve u svemu,nijedan bosnjacki politicar nije ovako nastupio odavno,cak ja licno i ne pamtim da je iko ovako odlucno i precizno rekao i to je dobro nalijepio novinara kad je rekao da su mu izvori ,,bias,, i kad mu je ovaj rekao da svarca silinga i kad mu hare rece kako on silinga zna 20 godina i da sumlja da je to tacno,navodno da je siling izjavio da je hare glavni kocnicar bosne
i kad mu voditelj rece da bi pragmaticna evropa prihvatila rs odvojenu,a hare mu rece da je prije pola sata bio sa nekim zvanicnicima koji su mu rekli da nikada nece priznati rs i dozvoliti podijelu bosne,i to je zvanicni stav
User avatar
kokakolas
Posts: 1445
Joined: 15/03/2008 21:35

#11 Re: Haris Silajdzic na BBC News

Post by kokakolas »

Pardon onda :-D
slazem se sa tobom oko haretovog cvrstog stava
intervju je bio za 10 :-)
admirj
Posts: 34
Joined: 19/03/2008 22:31

#12 Re: Haris Silajdzic na BBC News

Post by admirj »

kokakolas wrote:
admirj wrote:
kokakolas wrote:Prica o ratu, genocidu, rs-u, aprilskom paketu i integracijama.
Zanimljiv intervju sa nekim dobrim kontrama hareta. Barem prica engleski kako treba :-D

http://www.bbc.co.uk/newsa/n5ctrl/progs ... _28jul.ram
Vrijeme je da se Hare probudi iz zimskog sna. To sto on prica "broken english", nema nikakve veze i moze impresionirati samo polu-pismene clanove njegove stranke. Kakve kontre, kakvi bakraci. Da ga je covjek pitao - Hare kakvi su tebi planovi za buducnost BIH, bio bi kraj price. Hare nema odgovora.

Prvo pogledaj intervju pa onda komentarisi
Ako imas ti poteskoce sa engleskim onda je to druga stvar...
Interview sam pogledao, i onda komentarisao. A ti haj' kod hareta na partijski sastanak i pitaj ga, za mene, sta je on to uradio u zadnjih godinu-dvije otkad je na vlasti? Obeca nam hare 100% BIH, a dobismo 100% RS.
User avatar
Fair Life
Posts: 14219
Joined: 02/03/2004 00:00

#13 Re: Haris Silajdzic na BBC News

Post by Fair Life »

Usta govna jedu... djela govore.
Last edited by Fair Life on 29/07/2008 05:09, edited 1 time in total.
ld
Posts: 1629
Joined: 10/02/2008 00:16
Location: daleko

#14 Re: Haris Silajdzic na BBC News

Post by ld »

Prvo pogledaj intervju pa onda komentarisi
Ako imas ti poteskoce sa engleskim onda je to druga stvar...
Interview sam pogledao, i onda komentarisao. A ti haj' kod hareta na partijski sastanak i pitaj ga, za mene, sta je on to uradio u zadnjih godinu-dvije otkad je na vlasti? Obeca nam hare 100% BIH, a dobismo 100% RS.
[/quote]

pa na nacin koji si ga komentarisao ispada ili da nisi gledao intervju ili ne parlas engleski bas najbolje
covjek je fino rekao za kakvu se drzavu zalaze i na cemu radi
nedavno sam citao intervju sa kopolom i fino covjek kaze da je ovo samo pocetak reforme policije i da se nece na ovome stati i ispada da hare ipak je pametno odradio
a sto se tice 2 godine,pa tek ustavno reforme dolaze na tapet iza lokalnih izbora i opet ce se malo smanjiti ovlasti rs,kao sto se to radi u zadnjih 13 godina
prvo usporedi 1996 i 2008,sta je rs tada imala,a sta imaju danas,oni su tada imali svoju vojsku,svoju carinu,svoju granicnu sluzbu,svoje dokumente,svoj novac itd,itd....
danas oni to vise nemaju,i samo mogu da galame kako ce se otcijepiti,samo to i znaju,ali valja stisnuti ono medju nogama i to uraditi,a oni toga nemaju

hare se odlicno postavio u ovom intervju i sasvim precizno rekao sta hoce i sta radi,ali haretov problem je sto u svojoj stranci ima dosta kriminalaca i nesposobnog kadara
ja licno ne gotivim ni jednu stranku,jer stranke su d.o.o za kradju i kriminalno udruzivanje,ja gledam pojedince i njihova djela
ako je to komsic iz sdp ili hare u ovom intervju ili kebo iz sda ili smailovic iz sda zenca,nesto uradili za drzavu,za narod svaka im cast,nije bitno koja je politicka opcija,bitno je sta kaze i sta uradi za narod i drzavu
admirj
Posts: 34
Joined: 19/03/2008 22:31

#15 Re: Haris Silajdzic na BBC News

Post by admirj »

ld wrote:
pa na nacin koji si ga komentarisao ispada ili da nisi gledao intervju ili ne parlas engleski bas najbolje
covjek je fino rekao za kakvu se drzavu zalaze i na cemu radi
nedavno sam citao intervju sa kopolom i fino covjek kaze da je ovo samo pocetak reforme policije i da se nece na ovome stati i ispada da hare ipak je pametno odradio
a sto se tice 2 godine,pa tek ustavno reforme dolaze na tapet iza lokalnih izbora i opet ce se malo smanjiti ovlasti rs,kao sto se to radi u zadnjih 13 godina
prvo usporedi 1996 i 2008,sta je rs tada imala,a sta imaju danas,oni su tada imali svoju vojsku,svoju carinu,svoju granicnu sluzbu,svoje dokumente,svoj novac itd,itd....
danas oni to vise nemaju,i samo mogu da galame kako ce se otcijepiti,samo to i znaju,ali valja stisnuti ono medju nogama i to uraditi,a oni toga nemaju

hare se odlicno postavio u ovom intervju i sasvim precizno rekao sta hoce i sta radi,ali haretov problem je sto u svojoj stranci ima dosta kriminalaca i nesposobnog kadara
ja licno ne gotivim ni jednu stranku,jer stranke su d.o.o za kradju i kriminalno udruzivanje,ja gledam pojedince i njihova djela
ako je to komsic iz sdp ili hare u ovom intervju ili kebo iz sda ili smailovic iz sda zenca,nesto uradili za drzavu,za narod svaka im cast,nije bitno koja je politicka opcija,bitno je sta kaze i sta uradi za narod i drzavu
Evo pokusavam pola sata ali nemogu da se sjetim jedne stvari koju je hare uradio za drzavu BIH. Osim eto, bio je u Daytonu kad se potpisao sporazum.

Moj engleski je sasvim u redu, i moj komentar nije bio u smislu sta je hare obecavao, nego sta je hare uradio. I kad kazem kakvi su mu planovi za buducnost, ne mislim na njegove gluposti tipa "treba ukinuti RS, itd" kad je svima nama jasno da se RS nemoze ukinuti bez pristanka Dodika. A kad ce se to desiti? Nikad.

Dakle hare se tu "postavio", i napricao stvari koje ne piju vode nigdje. Isto tako ispao je papak kad mu covjek kaze "na ulicama Pala ljudi demonstriraju", a on se pravi fakin i kaze "ulicama?, pa to je selo." Prvo, i sela imaju ulice, drugo covjek mu je postavio pitanje, i izbjegavanje odgovora sa sitnim balkanskim doskocicama ne pali u evropi. Mislim ono, haj dobro, Pale jesu selo, ali time on pokazuje svoju tipicnu narcisoidnost i prezir prema malim sredinama.

Dobro si rekao - u njegovoj stranci ima 90% kriminalaca. Eh sad razmisli, hare je bog i batina u njegovoj stranci, i on da zeli to moze ocistiti za dan, ali...

Ma nea veze, ljudi ce opet glasati za hareta, i za tihog i za zlaju, ali ljudi, Dodik svoje obavlja..

A sto se tice promjena izmedju '96 i '08, to zaboravi. Druga vremena. U stvari trebalo bi se napisati izmedju 1996 i 2004, jer se u zadnjih 3-4 godine nije nista promjenilo, samo ide unazad. I i to prije se nebi promjenilo da evropa nije grubo gurala. Kome nije jasno da je evropa odustala od grube igre, treba da se budi sto prije..
jefferson
Posts: 14969
Joined: 28/08/2007 05:31
Location: U.S.A

#16 Re: Haris Silajdzic na BBC News

Post by jefferson »

ld wrote:
Prvo pogledaj intervju pa onda komentarisi
Ako imas ti poteskoce sa engleskim onda je to druga stvar...
Interview sam pogledao, i onda komentarisao. A ti haj' kod hareta na partijski sastanak i pitaj ga, za mene, sta je on to uradio u zadnjih godinu-dvije otkad je na vlasti? Obeca nam hare 100% BIH, a dobismo 100% RS.
[/quote]pa na nacin koji si ga komentarisao ispada ili da nisi gledao intervju ili ne parlas engleski bas najbolje
covjek je fino rekao za kakvu se drzavu zalaze i na cemu radi
nedavno sam citao intervju sa kopolom i fino covjek kaze da je ovo samo pocetak reforme policije i da se nece na ovome stati i ispada da hare ipak je pametno odradio
a sto se tice 2 godine,pa tek ustavno reforme dolaze na tapet iza lokalnih izbora i opet ce se malo smanjiti ovlasti rs,kao sto se to radi u zadnjih 13 godina
prvo usporedi 1996 i 2008,sta je rs tada imala,a sta imaju danas,oni su tada imali svoju vojsku,svoju carinu,svoju granicnu sluzbu,svoje dokumente,svoj novac itd,itd....
danas oni to vise nemaju,i samo mogu da galame kako ce se otcijepiti,samo to i znaju,ali valja stisnuti ono medju nogama i to uraditi,a oni toga nemaju

hare se odlicno postavio u ovom intervju i sasvim precizno rekao sta hoce i sta radi,ali haretov problem je sto u svojoj stranci ima dosta kriminalaca i nesposobnog kadara
ja licno ne gotivim ni jednu stranku,jer stranke su d.o.o za kradju i kriminalno udruzivanje,ja gledam pojedince i njihova djela
ako je to komsic iz sdp ili hare u ovom intervju ili kebo iz sda ili smailovic iz sda zenca,nesto uradili za drzavu,za narod svaka im cast,nije bitno koja je politicka opcija,bitno je sta kaze i sta uradi za narod i drzavu[/quote]

Nikad necu zaboraviti onaj grafit "Haris ucini uslugu drzavi i vrati se zeni u Tursku"
100% tacno!
samo gost
Posts: 397
Joined: 07/02/2008 15:04
Location: Sarajevo, BiH

#17 Re: Haris Silajdzic na BBC News

Post by samo gost »

Evo pokusavam pola sata ali nemogu da se sjetim jedne stvari koju je hare uradio za drzavu BIH. Osim eto, bio je u Daytonu kad se potpisao sporazum.

Moj engleski je sasvim u redu, i moj komentar nije bio u smislu sta je hare obecavao, nego sta je hare uradio. I kad kazem kakvi su mu planovi za buducnost, ne mislim na njegove gluposti tipa "treba ukinuti RS, itd" kad je svima nama jasno da se RS nemoze ukinuti bez pristanka Dodika. A kad ce se to desiti? Nikad.

Dakle hare se tu "postavio", i napricao stvari koje ne piju vode nigdje. Isto tako ispao je papak kad mu covjek kaze "na ulicama Pala ljudi demonstriraju", a on se pravi fakin i kaze "ulicama?, pa to je selo." Prvo, i sela imaju ulice, drugo covjek mu je postavio pitanje, i izbjegavanje odgovora sa sitnim balkanskim doskocicama ne pali u evropi. Mislim ono, haj dobro, Pale jesu selo, ali time on pokazuje svoju tipicnu narcisoidnost i prezir prema malim sredinama.

Dobro si rekao - u njegovoj stranci ima 90% kriminalaca. Eh sad razmisli, hare je bog i batina u njegovoj stranci, i on da zeli to moze ocistiti za dan, ali...

Ma nea veze, ljudi ce opet glasati za hareta, i za tihog i za zlaju, ali ljudi, Dodik svoje obavlja..

A sto se tice promjena izmedju '96 i '08, to zaboravi. Druga vremena. U stvari trebalo bi se napisati izmedju 1996 i 2004, jer se u zadnjih 3-4 godine nije nista promjenilo, samo ide unazad. I i to prije se nebi promjenilo da evropa nije grubo gurala. Kome nije jasno da je evropa odustala od grube igre, treba da se budi sto prije..
:thumbup: Nešto ne mogu slušati više ništa što ovaj čovjek izgovori, tako da, eto priznajem, nisam poslušala ovaj interview. ALi, koliko vidim, spika je uvijek ista. NE znam samo je li spomenuo da će se nastaviti boriti za uspostavljanje distrikta Srebrenica? Prošle godine je, nakon što je objavljena presuda Međunarodnog suda, jahao i na tom 'projektu' i jadne ljude navukao da kampuju s djecom po kiši, pa se onda fino islikao i kupio poene pokazujući kako bi on to odmah realizovao, ali ne daju amerikanci, srbi, masoni, .....
popajic
Posts: 5738
Joined: 16/07/2007 09:55
Location: Sarajevo

#18 Re: Haris Silajdzic na BBC News

Post by popajic »

@Id
bitno je sta kaze i sta uradi za narod i drzavu
Ja bih dodao - boli me briga sta kaze,vazno je sta RADI za narod i drzavu.
A rezultate "rada" smo vidjeli u Daytonu.Drzava prebijene kicme.
juli
Posts: 43
Joined: 14/01/2008 13:33

#19 Re: Haris Silajdzic na BBC News

Post by juli »

kokakolas wrote:Prica o ratu, genocidu, rs-u, aprilskom paketu i integracijama.
Zanimljiv intervju sa nekim dobrim kontrama hareta. Barem prica engleski kako treba :-D

http://www.bbc.co.uk/newsa/n5ctrl/progs ... _28jul.ram
ja sam citajuci ovo baljezganje mislio da je 1993., dok me prijatelji nisu ubjedili da je proslo 15 godina. a djelo radovana karadzica se hapsi kad imas trupe 30 km od banje luke... sve poslije toga je tracenje nasaeg vremena.
in33sa
Posts: 2325
Joined: 27/10/2006 11:35

#20 Re: Haris Silajdzic na BBC News

Post by in33sa »

Haris je ostao zivjeti u `94 ili `95 godini.

Naravno, kad mu je jasno da samo sa tom nacionalistickom retorikom moze dobiti povjerenje Bosnjaka.

I dobija ga, sto vec spada u neke druge price o manjku inteligencije.
zlatan01
Posts: 1176
Joined: 23/08/2006 16:29
Location: Halmstad

#21 Re: Haris Silajdzic na BBC News

Post by zlatan01 »

ld wrote: njegov engleski je sigurno bolji od bilo kojeg politicara u bosni,i dobro da parla,to sto tebe buni je njegov akcenat,jer covjek ne zivi u nekoj od drzava engleskog govornog podrucija
i covjek ga je pitao kakvi su mu planovi za buducnost bosne
multinacionlana drzava,decentaralizovana,sa vise ekonomski regija,cilj je uci u nato i EU,ponistenje rezultata genocidne politike karadjica i milosevica
bas mi je drago sto se dotaknuo embarga na oruzije i kad voditelj rece bosanski muslimani,a hare ga isparvi bosnjaci
jako dobar intervju,steta sto ne ociste svoju stranku od kriminalca i nesposbnih prilivoda,mogli bi sta pametno da urade
na zalost,situacija nije dobra nikako,i dodiku treba jak protivnik,ali hare ima te hipoteke iz svoje stranke,a i tihic ga povaljuje,dok iza dodika stoji 90% srba
Na Dodikov (i ini) nacionalizam treba odgovoriti na drugi nacin. Ja mislim da u ovom slucaju "klin ne izbija klin", dapace, potrebno je neko sasvim drugacije sretstvo. Za pocetak BiH treba politicara koji ima moralne i ljudske osobine dovoljne da se izdigne iznad gliba nacionalizma i etno-principa, i koji moze dobiti minimalnu podrsku "u sva tri naroda" (citaj nacionalna tora). Bojim se samo da ce proci jos puno vremena prije nego se to dogodi. Naime, nacionalizam se moze drzati pod kontrolom na dva nacina: cvrsta ruka (sifra sjeti se Tita) ili demokratsko drustvo (od cega smo mi daleko jos uvjek). Steta je dakle vec davno ucinjena a njene posljedice ce trpjeti ne samo sad zivuce, nego i jos nerodjene generacije.
User avatar
Liberalism
Posts: 2632
Joined: 27/08/2006 16:54

#22 Re: Haris Silajdzic na BBC News

Post by Liberalism »

ld wrote:
Prvo pogledaj intervju pa onda komentarisi
Ako imas ti poteskoce sa engleskim onda je to druga stvar...
Interview sam pogledao, i onda komentarisao. A ti haj' kod hareta na partijski sastanak i pitaj ga, za mene, sta je on to uradio u zadnjih godinu-dvije otkad je na vlasti? Obeca nam hare 100% BIH, a dobismo 100% RS.
pa na nacin koji si ga komentarisao ispada ili da nisi gledao intervju ili ne parlas engleski bas najbolje
covjek je fino rekao za kakvu se drzavu zalaze i na cemu radi
nedavno sam citao intervju sa kopolom i fino covjek kaze da je ovo samo pocetak reforme policije i da se nece na ovome stati i ispada da hare ipak je pametno odradio
a sto se tice 2 godine,pa tek ustavno reforme dolaze na tapet iza lokalnih izbora i opet ce se malo smanjiti ovlasti rs,kao sto se to radi u zadnjih 13 godina
prvo usporedi 1996 i 2008,sta je rs tada imala,a sta imaju danas,oni su tada imali svoju vojsku,svoju carinu,svoju granicnu sluzbu,svoje dokumente,svoj novac itd,itd....

danas oni to vise nemaju,i samo mogu da galame kako ce se otcijepiti,samo to i znaju,ali valja stisnuti ono medju nogama i to uraditi,a oni toga nemaju

hare se odlicno postavio u ovom intervju i sasvim precizno rekao sta hoce i sta radi,ali haretov problem je sto u svojoj stranci ima dosta kriminalaca i nesposobnog kadara
ja licno ne gotivim ni jednu stranku,jer stranke su d.o.o za kradju i kriminalno udruzivanje,ja gledam pojedince i njihova djela
ako je to komsic iz sdp ili hare u ovom intervju ili kebo iz sda ili smailovic iz sda zenca,nesto uradili za drzavu,za narod svaka im cast,nije bitno koja je politicka opcija,bitno je sta kaze i sta uradi za narod i drzavu[/quote]


Nista od ovoga nije zasluga Silajdzica, vec suprotno njegovo odustvo sa politicke scene.

Njegov jedini doprinos jeste sto je u Vladu F BiH izabrao SNSD prije nego SDP jer je za njega SDP vece zlo od karadzica. Da je tako nebi ministri iz stranke za BiH glasali da se na dnevni red NSRS uvrsti inicijativa za odcjepljenje. A sad kao on se bori za gradjansku Bosnu. Bori ali za idiote koji u to vjeruju.
lunci
Posts: 236
Joined: 29/07/2007 06:51

#23 Re: Haris Silajdzic na BBC News

Post by lunci »

i haj da cujemo od postovalaca lika i djela hareta koje su to dobre stvari koje je ucinio za bosnu i hercegovinu mimo ovih napamet naucenih prica kad ulove milosevica i karadzica?? politika, ekonomija, ljudska prava...moze i sport i poljoprivreda takodje :-) reforma policije!!? ustava? bosna bez entiteta? privatizacija?
User avatar
uvjek dobar gost
Posts: 7109
Joined: 12/12/2005 14:51
Location: blizu Merkura

#24 Re: Haris Silajdzic na BBC News

Post by uvjek dobar gost »

Ma Hare se pravi budala kao da on nije bio na potpisivanju mirovnog sporazuma... kao da on nije tokom agresije na BiH znao ko ćapa šolde (novac) koji je bio namjenjen humanitarnoj pomoći i / ili nabavci naoružanja...
Hare se pravi budala , u stvari napravio je od sviju nas budale.... , a vala kad je "Daba" uhapšen vrtio je istu priču kao papagaj... na CNN, BBC, FTV, BHT..... ista glupa spika... nedorečena i isprazna....
ld
Posts: 1629
Joined: 10/02/2008 00:16
Location: daleko

#25 Re: Haris Silajdzic na BBC News

Post by ld »

stvarno koja tuga
pa zar niko od vas ne moze priznati ovdje da je hare dao dobar intervju na bbc-u
da je poklopio par puta onog voditelja,da je jasno rekao sta zali i na cemu radi

ja licno nisam obozavalac vodja,niti stranka,kao dobar dio forumasa ovdje,trudim se da razmisljam svojom glavom i da gledam svojim ocima
i sad trenutno hare se super postavio

a sto se tice desavanja u bosni i federaciji,mi imamo nakaradan sistem,koji mora da se mjenja pod hitno,sistem koji je zloupotrebljen od strane pojedinaca da bi ostvarili svoju licno korist i pojedinci u sve i jednoj stranci to rade i sbih i sda i sdp i snsd, i oba hdz-a,ima i losih,ima i dobrih ljudi
ja licno gotivim komsica vise nego bilo kojeg politicara u bosni,dok mu sefa lagumdjiju nebi ni da komentarisem,i u sda ima i dobrih i losih i tako redom,i u takvom nakaradnom sistemu,sta moze pojedinac da odradi,evo cak i jedna stranka,sta mogu da urade
tihic i lagumdjija blokiraju projekte oko elektroprivrede,eto nedaj Boze ovi ce to odraditit i dobit ce glasove,ko j... narod,kad taj isti lagumdjija izadje sa zakonom o reviziji privatizacije i porijeklu imovine,skidam mu kapu za to,iako imam lose misljenje o njemu,ovi drugi ga zajedno blokiraju
i tako ukrug
kad ce bilo ko od njih poceti da razmislja o drzavi i narodu
evo bar na ovu temu i njegov intervju,bar je za ovih 25 minuta to hare i uradio,pa jel tesko reci doboro se postavio za ovih 25 minuta,rekao je da zeli demokratsku multinacionalnu drzavu,sa vise ekonomski regija,koja ce biti decentralizovana
sta je tu problem,i ja to isto zelim
zasto stranke iz bosne ne stanu iza njega i podrze ga
ali ne ,je... drzavu i narod,bitno je hareta ukopati,jer hare je turcin,lopov,ono sto on kaze to je uvijek lose
Post Reply