HARIS MEDUNJANIN

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Santos
Posts: 1552
Joined: 24/10/2004 22:29

#1 HARIS MEDUNJANIN

Post by Santos »

Evo gledo ga sinoc da vidite kakav je go zavalio.Ko ima Eurosport nek gleda veceras inserte iz tekme Holanske lige Wilijam2 - AZ.Uvali ga ko nekad pape.Apel da se ovaj momak pod hitno zovne na provjeru za repku.Proslu tekmu takodze dao go i namjestio.Igra u ekipi koja je bila prosle godine finalist kup uefa.Trener mu je poznati Van Gal .Vodio Ajaxovu generaciju kada su bili prvaci evrope.Pozurite.
Kukuruz_Barbe-q
Posts: 1041
Joined: 09/01/2005 22:25

#2

Post by Kukuruz_Barbe-q »

Cito sam u sportu o njemu.Kaze da hoce da igra samo da ga selektor pozove.
User avatar
jazzer
Posts: 7210
Joined: 20/12/2004 14:44

#3

Post by jazzer »

Zaigrace kada donese kovertu munibu i co.
Ako to ne uradi jebiga, morace onda igrati
za Holandiju :-D . AZ Alkmar je vec nekoliko sezona
u vrhu holandskog fudbala, respektabilna ekipa.
Herc
Posts: 519
Joined: 13/10/2005 16:26

#4

Post by Herc »

Je li igrao on za Holandiju U-19? Sta je sa Haznadarom,kako on igra,zasto njega ne zovu?
User avatar
pape
Posts: 6833
Joined: 21/08/2003 00:00
Location: Od jedne zene te boli jedna glava, ... od dvije zene, dvije glave.

#5 Re: HARIS MEDUNJANIN

Post by pape »

Santos wrote:Evo gledo ga sinoc da vidite kakav je go zavalio.Ko ima Eurosport nek gleda veceras inserte iz tekme Holanske lige Wilijam2 - AZ.Uvali ga ko nekad pape.Apel da se ovaj momak pod hitno zovne na provjeru za repku.Proslu tekmu takodze dao go i namjestio.Igra u ekipi koja je bila prosle godine finalist kup uefa.Trener mu je poznati Van Gal .Vodio Ajaxovu generaciju kada su bili prvaci evrope.Pozurite.
Slazem se, ... H. Medunjanin je pravi igracki biser. Ne znam da li je do njega ili do miseva iz Saveza, ali .... ako momak ovako nastavi igrati Holandezi ce ga brzo i elegantno "prisvojiti", a mi cemo onda ponovo pljuvati po "nasima" sto igraju za "tudjince". :oops:
Stari
Posts: 6797
Joined: 10/10/2003 00:00

#6

Post by Stari »

Hmh...ako je stvarno tako dobar da ima mjesta u narandzastoj selekciji (koji su inace moja stara nogometna sipmatija) ....onda bi ga sliskovic treba scepati prvi. Medjutim cuo sam neke komentare koji bas i ne idu u tom smislu. Momak je primjecen od strane "nasih strucnjaka"...ali je izgleda zatrazio garancije ....kakve se ni Dzajicu nisu davale.

Sad kolko je to istina ...ne znam.
User avatar
NeKi_LiK
Posts: 946
Joined: 05/09/2002 00:00

#7

Post by NeKi_LiK »

Herc wrote:Je li igrao on za Holandiju U-19? Sta je sa Haznadarom,kako on igra,zasto njega ne zovu?
Koliko znam prošao je sve reprezentativne selekcije Holandije do U-19...

Al' đeš ih zvat u reprezentaciju pored živih Hrgovića i Raščića :D :D ...
Santos
Posts: 1552
Joined: 24/10/2004 22:29

#8

Post by Santos »

Ljudi gledali ste eurosport i go Medunjanina.Pa ono je strava od gola.Tekma RKC-AZ.Sta cekaju ovi nasi vise.
User avatar
boston_c
Posts: 399
Joined: 22/03/2006 12:53

#9

Post by boston_c »

Mislim da će ovo biti još jedan u nizu promašaja našeg saveza, mada se ipak nadam da će mali zaigrat za nas.
Sve dok nam u savezu sjede oni kreteni nema svjetlijih dana za bh nogomet.
El-Baklawa
Posts: 250
Joined: 14/01/2006 02:55

#10

Post by El-Baklawa »

kakvu golcinu zabi momak


treba citava bh javnost da se angazuje da ga safez hitno pozove i u narednoj utakmici udjele mu pozivnicu...ako opet zajebu stvar,treba sve postrojit na Marindvoru i oplest garonjom,prosim pravo na prvi rafal :D ...mater im parazitsku!!

momak je svjetska klasa,prava desetka-play.igrac kojeg smo godinama (neuspjesno )lučem trazili...akoooo ovo zajebu :x onda je to bogu plakat

i moliti na koljenima ako treba,ko smo mi da tjeramo nekom inat,neka se ugledaju na komsije hrvate,ko prati tu trakavicu zna sta sve cine kako bi privolili Bilosa da zaigra za njih,suhim zlatom ga nude,Markovic mu na noge dres nosi,sve se angazovalo ,a nasi premitili i tjeraju inate ili traze momcima pare...tuuuuugaa, jad i cemer :( :( :(

streljati,ako ovu stvar uprskaju!!!

momka parti van basten ,da ga vrbuje u A tim Holandije ,vec je nastupo kod Gulita za mlade,a ne valja nasem blazu,bolji mu rascic,da ne spominjem ostale propaliteta....
ostaje nada da valjda nisu toliko skloni suicidu
:x
Stari
Posts: 6797
Joined: 10/10/2003 00:00

#11

Post by Stari »

Prema novim, doduse neprovjerenim, vijestima mladi Haris se odlucio zaigrati za BiH, neki tvrde da bi to moglo biti vec na slijedecoj prijateljskoj utakmici. Zanimljiv rasplet situacije, ukoliko naravno do toga dodje, ... naravno moze se kasnije ispostaviti da je momak samo previse bespotrebno hvaljen i da pocne igrati lose partije...ali doduse to se moze desiti svakom igracu...sad ocigledno igra sasvim solidno. Bosanskohercegovacka ekipa ovim pojacanjem i eventualno (Muslimovicevim i Kucukovicevim) dobiva na visini sto je bilo prijeko potrebno i ...naravno sirini (konkurencija za mjesto u ekipi postaje zesca izostanci zbog zutih kartona i prehlada postaju manji problem).


ako je to uistinu tako ...onda treba momku samo pozeljeti dobrodoslicu i puno srece u buducem radu.
El-bosniaco
Posts: 580
Joined: 11/05/2005 12:30

#12

Post by El-bosniaco »

evo jedan video o medjunaina, golovi, driblinzi
nas buduci ako bog da reprezentativac

http://s41.yousendit.com/d.aspx?id=2RYS ... PDD0M4DX14 video

u 4 utakmice 3 gola 8-)
BECHO
Posts: 2446
Joined: 03/02/2003 00:00
Location: Zürich, CH

#13

Post by BECHO »

Hare je ipak neodlucan, bar u intervju za holandske novine...

http://www.bhfanaticos.com/index.php?su ... rom=&ucat=&

Haris Medunjanin, fudbaler AZ iz holandskog Alkmaara, je prije nekoliko dana u jednom dnevnom listu u BiH napokon kazao kako je Blazu Sliskovicu, selektoru fudbalske reprezentacije BiH obecao nastup u drzavnom dresu u petak je rekao drukcije holandskim novinarima.

Postoje neki kontakti s Fudbalskim savezom BiH, ali ja jos uvijek nisam donio odluku-kazao je za list Telegraaf ovaj, po mnogim strucnjacima najdarovitiji mladi fubaler holandskog prvenstva. Samo tri dana prije on je potvrdio razgovor s direktorom reprezentacije Ahmedom Pasalicem kojem je kazao da mu je “zelja drzavni dres BiH te da bi vec krajem maja mogao debitovati u be-ha dresu za A-tim te da su tome suglasni i njegova familija koja zivi u Alkmaaru. Blaz Sliskovic je kazao da ce u najskorije vrijeme doci u Alkmaar da uzivo gleda nastup 21-godisnje “desetke” AZ, rodjenog na sarajevskom Alipasinom polju a koga trenira slavni Louis van Gaal. I pored nastupa za mladu reprezentaciju Medunjanin nema administrativnih zapreka da nastupi za A tim BiH sto je i sam nedavno potvrdio jer nije nastupio “ni u jednoj zvanicnoj utakmici mlade reprezentacije Holandije”. Dakle, odluka je na njemu. Izgleda jos uvijek preteska.
User avatar
pape
Posts: 6833
Joined: 21/08/2003 00:00
Location: Od jedne zene te boli jedna glava, ... od dvije zene, dvije glave.

#14

Post by pape »

H. Medunjanin je proslog cetvrtka odigrao utakmicu za mladu selekciju Holandije protiv A selekcije, koja se priprema za nastup na SP u Njemackoj. I pored primljenog poziva selektora nase reprezentacije, jos uvijek nije odlucio koju "fudbalsku nacionalnost" ce prihvatiti. :roll:
Last edited by pape on 15/05/2006 19:56, edited 1 time in total.
Harrys
Posts: 7352
Joined: 28/04/2004 10:35

#15

Post by Harrys »

Sanse da ce zaigrati za BiH su minimalne.
Ista je izgleda situacija sa Eldinom Jakupovicem koji jos nije odigrao utakmicu za Svicarsku.Eno ga u rezervi za svjetsko prvenstvo.
neko iz mase
Posts: 2018
Joined: 29/12/2004 21:18

#16

Post by neko iz mase »

Moguce i da postane novi Jakupovic, sto rece jedan, da ne sjedi ni na klupi rezervne mu reprezentacije. A isto je moguce da postane novi slucaj Ibrahimovica.
Elem, danas mediji objavljuju da on NIJE pozvan sa U21 reprezentacijom Holandije, ali da je prihvatio poziv olimpijske reprezentacije iste drzave koja ce ici na neko takmicenje u Francusku.
zzzzz
Posts: 2053
Joined: 27/05/2004 22:30

#17

Post by zzzzz »

Vidi se ko je redovan na sportskim forumima :D danas je Haris glavna tema


Sto se mene tice, ko da ga bog nije dao. Ima igraca koji su vise zasluzili a nisu pozvani
User avatar
pape
Posts: 6833
Joined: 21/08/2003 00:00
Location: Od jedne zene te boli jedna glava, ... od dvije zene, dvije glave.

#18

Post by pape »

Najsvjezija vijest glasi:
Haris Medunjanin nastupa na Svjetskom prvenstvu, za igrace ispod 21 godine, .... u dresu reprezentacije Holandije.
To znaci, .... nikada nece obuci dres nase reprezentacije, ... :roll:
BECHO
Posts: 2446
Joined: 03/02/2003 00:00
Location: Zürich, CH

#19

Post by BECHO »

Cudi me za Harisa, jer je vec dao garanciju da ce igrati za BiH a Sliskovic ga je postavio na spisak igraca za tekme protiv S.Koreje i Irana. Medjutim, kad su ga danas zvali iz saveza, njegova majka je rekla da je u Parizu. :shock: Izgleda da se mali pravi mangup i da je pokupio fazon od Jakupovica. :-) Bez obzira na konacan ishod, drago mi je da ce se Muslimovic prikljucit repki! :)

Spisak:

http://sport.becka-raja.at/
User avatar
pape
Posts: 6833
Joined: 21/08/2003 00:00
Location: Od jedne zene te boli jedna glava, ... od dvije zene, dvije glave.

#20

Post by pape »

Evo, ... kopija vijesti sa "Chello" portala, ....
Ukratko prepricano, ... Afellaya (PSV), koji nije dovoljno oporavljen od povrede zgloba, na SP igraca do 21 godine ce zamjeniti AZ-ov igrac H. Medunjanin, a po pozivu selektora F. de Haan-a, ......... etc.


Medunjanin vervangt Afellay
Ibrahim Afellay moet het WK voor spelers onder 21 in Portugal (23 mei tot en met 4 juni) aan zich voorbij laten gaan. De middenvelder van PSV is niet voldoende hersteld van een knieblessure. Bondscoach Foppe de Haan riep Haris Medunjanin van AZ op als vervanger van Afellay.


"Ik ben er kapot van, laat dat duidelijk zijn", aldus een teleurgestelde Afellay op de website van de KNVB. "Vorig jaar heb ik het WK onder 20 meegemaakt, dus ik weet hoe mooi het kan zijn om zo‘n toernooi mee te maken. Kijk eens hoe Jong Oranje leeft, dan is mijn afhaken heel zuur. Woorden heb ik er niet voor."

Medunjanin reisde maandag met het Nederlands Olympisch Elftal af naar het Franse Toulon voor het International "Espoires"-toernooi. De middenvelder keert echter huiswaarts om zich voor te bereiden op het WK voor spelers onder
BECHO
Posts: 2446
Joined: 03/02/2003 00:00
Location: Zürich, CH

#21

Post by BECHO »

To znaci, i on je otpisan za nas drzavni tim. :x Nego, kad smo kod Holandije, sta je sa malim Haznadarom? Imal sanse da zaigra za prvi tim? :?

Sto se tice Svice, alternativa u odbrani bi bili Selver Hodzic iz Thuna, koji je vec dugo vremena u odlicnoj formi, Damir Dzombic iz Basela (21 god.), trenutno povrijedjen ali velika nada ovog tima, zatim Danijel Majstorovic, takodje iz Bazela (transfer iz Twente Enshede), porijeklom iz Sarajeva ali svedski drzvaljanin (neznam da li ima bh-pasos ali bi bilo dobro da ga nasi kontaktiraju jer izuzetno je dobar centarhalf, visok, prgav i grub), u napadu Sehic iz Xamaxa (Team koji trenira Ciro Blazevic) koji je standardni grac u ovom svicarskom prvoligasu. Neki dan sam pisao e-mail NSBiH da im skrenem paznju na ove mlade igrace ali jos nisam dobio odgovor. :)

http://www.transfermarkt.de/index.html? ... er_id=4864

http://www.transfermarkt.de/index.html? ... r_id=17186

http://www.webosnie.com/modules.php?nam ... int&sid=67

http://www.transfermarkt.de/index.html? ... r_id=27564
Santos
Posts: 1552
Joined: 24/10/2004 22:29

#22

Post by Santos »

Opet lazu opet nasi lopovluci.Kazu u Avazu da se Medunjanin mora odreci Holandskog drzavljanstva da bi igro za BiH zato sto ta drzava ne dozvoljava dvojno drzavljanstvo.Lazu jer to nije istina.Svi gradjani iz BiH imaju pravo na dvojno drzavljanstvo koji zive u Holandiji i nemoraju se odricati nicega.Cisti lopovluk.Dakle eto dokaz da su mafija ko god nevjeruje ima dosta ljudi koji zive u Holandiji i oni ce to potvrditi.Sam posjedujem dvojno drzavljanstvo.Vozdra i Evropsko prvenstvo jer ocito da nam repku vode kriminalci.
BECHO
Posts: 2446
Joined: 03/02/2003 00:00
Location: Zürich, CH

#23

Post by BECHO »

I mali Haznadar ima dvojno drzavljanstvo pa igra za nasu U-21 repku! Dakle, ocigledno nije problem u Harisu nego u nasem savezu, sto me uopste ne iznenadjuje s obzirom na strucni kadar, postenjacine, ljude od ideala i fudbalskog znanja! :roll: :D
Santos
Posts: 1552
Joined: 24/10/2004 22:29

#24

Post by Santos »

U tome jest fora jer Pasalic kaze u Avazu ako Medunjanin zeli igrat za BiH mora se odrec Holandskog drzavljanstva.Laze.Svi mi ovdje koji imamo Holandsko drzavljanstvo nismo se morali odrec Bosanskog.Sta je sad razlika Medunjanin od ostalih.Ja lopovluka i mi se cudimo sto ovo kako ono.
edu
Posts: 7895
Joined: 30/11/2004 15:25

#25

Post by edu »

baka je na press konferenciji izjavio da ja malog zvao i da mu se mama javlja na mobitel..pita gdje je..mama kaze da je u francuskoj..ima li neki broj na koji ga mozemo dobiti..mama kaze nema..to je vise nego dovoljan dokaz da NECE i NE ZELI igrati za nasu repku..cuj nema broj?..kakvi su to seljacki izgovori?..plus sto je prije mjesec trebao dostaviti neke podatke ili sta vec na adresu sveze a to nije ucinio..iako je obecao!
Post Reply