Haris Medunjanin

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
User avatar
insaneinthebrain
Posts: 20569
Joined: 12/08/2013 12:51

#151 Re: Haris Medunjanin

Post by insaneinthebrain »

medunjanin konacno na klupi, mozda i odigra koju minutu :oops:
SSemir
Posts: 4580
Joined: 26/02/2009 08:42

#152 Re: Haris Medunjanin

Post by SSemir »

radujemo se sto nam je prvotimac iz reprezentacije uspio doci do klupe svog maticnog kluba :D
User avatar
SkyLimit
Posts: 5193
Joined: 10/10/2012 15:49

#153 Re: Haris Medunjanin

Post by SkyLimit »

Dzabe sto je odrastao u Holandiji, pravi onaj bosanski igrac. Cim je zaradio prvi milion tad je i prestalo njegovo ozbiljno bavljenje fudbalom.

Toliko italijanskih, njemackih, portugalskih, spanskih itd. igraca koji su osvojili sve u karijeri, zaradili vec do 25. godine toliko da im ni praunuci ne moraju raditi, pa opet ljudi igraju skoro do cetrdesete godine i to na visokom nivou i odlicne fizicke spreme.

Onda imas primjere sportista koji su odrasli u multimilionerskim porodicama pa su opet lili znoj da bi i sami ostvarili nesto, postali svjedske sportske zvijede. Kod Bosanca dok mu mama ima dati marku za kafe i marku za kladionice sve njegove zivotne ambicije su ispunjene, ne pada mu na pamet da se on negdje trosi, bilo na treningu ili poslu :oops:

Da Medunjanin ima i trunku sportske ambicije, on bi davno trazio raskid ugovora ili posudbu. Ali ne, njemu je ovo idealna situacija, plata redovna a jos ne mora ni igrati. Smjeska se na treninzima u onom svom kratkom sorcu i boli ga *****. U reprezentaciji bez ikakvih kriterija svakako ce uvijek dobijati poziv, Vranjes je dobijao kad mjesecima nije imao nikako kluba.

Medunjanin, Misimovic, Salihovic...su vec u tridesetoj godini zivota postali igraci koji idu za Kinu, Miske i Salihovic i bukvalno, Medu mozda ni tamo ne moze proci vise. Strasno. Pa Luca Toni se tek poceo probijati do vrha u tim godinama :D
User avatar
shake69
Posts: 7601
Joined: 18/06/2011 01:21
Location: Soukbunar

#154 Re: Haris Medunjanin

Post by shake69 »

@Sky, odakle ti da je uopce ikad zaradio milionce u karijeri!?
Crvena Tifoza
Posts: 10631
Joined: 06/06/2007 04:47
Location: kandahar....

#155 Re: Haris Medunjanin

Post by Crvena Tifoza »

shake69 wrote:@Sky, odakle ti da je uopce ikad zaradio milionce u karijeri!?
Haris Medunjanin salary £1,500,000
Playing position: Midfield – Central
Current Club name Deportivo de La Coruña
Weekly Salary £28,846

Sad koliko je ovo istina...
User avatar
Romanista 101%
Posts: 8479
Joined: 25/05/2010 22:24
Location: Trigoria
Contact:

#156 Re: Haris Medunjanin

Post by Romanista 101% »

SkyLimit wrote:Dzabe sto je odrastao u Holandiji, pravi onaj bosanski igrac. Cim je zaradio prvi milion tad je i prestalo njegovo ozbiljno bavljenje fudbalom.

Toliko italijanskih, njemackih, portugalskih, spanskih itd. igraca koji su osvojili sve u karijeri, zaradili vec do 25. godine toliko da im ni praunuci ne moraju raditi, pa opet ljudi igraju skoro do cetrdesete godine i to na visokom nivou i odlicne fizicke spreme.

Onda imas primjere sportista koji su odrasli u multimilionerskim porodicama pa su opet lili znoj da bi i sami ostvarili nesto, postali svjedske sportske zvijede. Kod Bosanca dok mu mama ima dati marku za kafe i marku za kladionice sve njegove zivotne ambicije su ispunjene, ne pada mu na pamet da se on negdje trosi, bilo na treningu ili poslu :oops:

Da Medunjanin ima i trunku sportske ambicije, on bi davno trazio raskid ugovora ili posudbu. Ali ne, njemu je ovo idealna situacija, plata redovna a jos ne mora ni igrati. Smjeska se na treninzima u onom svom kratkom sorcu i boli ga *****. U reprezentaciji bez ikakvih kriterija svakako ce uvijek dobijati poziv, Vranjes je dobijao kad mjesecima nije imao nikako kluba.

Medunjanin, Misimovic, Salihovic...su vec u tridesetoj godini zivota postali igraci koji idu za Kinu, Miske i Salihovic i bukvalno, Medu mozda ni tamo ne moze proci vise. Strasno. Pa Luca Toni se tek poceo probijati do vrha u tim godinama :D


:thumbup:

Balkanski mentalitet. Nazalost nije Medunjanin jedini primjer. U svakom sportu moze se naci puno ovakvih slucajeva. Novac je odavno unistio fudbal. Pa gdje ima da trener zaradjuje 25 miliona eura godisnje?!? 90% fudbalera sa Balkana nakon prvog jaceg ugovora okrene glavu od fudbala. Besic nakon 6 mjeseci u premier ligi kupio sebi Lambrginija, a starom Ferarija. I sta se on ima vise muciti, to je za njega vrhunac karijere i sad sve sto zaradi to je plus za njega.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45278
Joined: 29/12/2005 01:20

#157 Re: Haris Medunjanin

Post by jeza u ledja »

shake69 wrote:@Sky, odakle ti da je uopce ikad zaradio milionce u karijeri!?
:-)

Naravno da je zaradio milione.
Pa Benko ce u Sarajevu za dvije godine zaraditi bar trecinu miliona eura.
User avatar
shake69
Posts: 7601
Joined: 18/06/2011 01:21
Location: Soukbunar

#158 Re: Haris Medunjanin

Post by shake69 »

jeza u ledja wrote:
shake69 wrote:@Sky, odakle ti da je uopce ikad zaradio milionce u karijeri!?
:-)

Naravno da je zaradio milione.
Pa Benko ce u Sarajevu za dvije godine zaraditi bar trecinu miliona eura.
Iz prve ruke, njegovih najbliskijih cuo posve drugu pricu! Nije Benko, ali nije ni milioner! Valladolid i Maccabi su mjesta gdje je bolje zaradio, ostalo je evropski prosjek!
Uzgred, pretjeruje se i oko Benke! Cuo sam €10000, i to brutto pa sad racunaj!
SSemir
Posts: 4580
Joined: 26/02/2009 08:42

#159 Re: Haris Medunjanin

Post by SSemir »

jah, eto nije zaradio milione..

iii jah, u bosni se plate izrazavaju u bruto iznosu..
:roll:
User avatar
luckylaka
Posts: 22518
Joined: 15/01/2010 06:28

#160 Re: Haris Medunjanin

Post by luckylaka »

Jebo milion-dva zaradis zacas :o
Medunjanin signed a four-year contract with Maccabi Tel Aviv F.C. of Israel for €1.8 million.[8]
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45278
Joined: 29/12/2005 01:20

#161 Re: Haris Medunjanin

Post by jeza u ledja »

shake69 wrote: Iz prve ruke, njegovih najbliskijih cuo posve drugu pricu! Nije Benko, ali nije ni milioner! Valladolid i Maccabi su mjesta gdje je bolje zaradio, ostalo je evropski prosjek!
Uzgred, pretjeruje se i oko Benke! Cuo sam €10000, i to brutto pa sad racunaj!
Govorimo o karijeri, ne o jednoj godini.
Prosjecna plata u Spaniji godisnje je milion i po eura, a npr u Izraelu je skoro 100k eura, gdje je on igrao u top klubu i vjerovatno zaradjivao mnogo vise od toga.
Medunjaninu je 30 godina. Naravno da je zaradio milione u karijeri. Vjerovatno najmanje 5 miliona kumulativno.

Prosta matematika.

Prosjecan Amerikanac za par decenija rada zaradi milion jbt. O cemu pricamo... :-)
User avatar
shake69
Posts: 7601
Joined: 18/06/2011 01:21
Location: Soukbunar

#162 Re: Haris Medunjanin

Post by shake69 »

jeza u ledja wrote:
shake69 wrote: Iz prve ruke, njegovih najbliskijih cuo posve drugu pricu! Nije Benko, ali nije ni milioner! Valladolid i Maccabi su mjesta gdje je bolje zaradio, ostalo je evropski prosjek!
Uzgred, pretjeruje se i oko Benke! Cuo sam €10000, i to brutto pa sad racunaj!
Govorimo o karijeri, ne o jednoj godini.
Prosjecna plata u Spaniji godisnje je milion i po eura, a npr u Izraelu je skoro 100k eura, gdje je on igrao u top klubu i vjerovatno zaradjivao mnogo vise od toga.
Medunjaninu je 30 godina. Naravno da je zaradio milione u karijeri. Vjerovatno najmanje 5 miliona kumulativno.

Prosta matematika.

Prosjecan Amerikanac za par decenija rada zaradi milion jbt. O cemu pricamo... :-)
A potrosi li se makar za colu i polovno auto za tih godina zivota ili se samo slaze? :-) Velim da od najbliskijih njegovih ljudi znam drugu pricu a vi vazite kako se milioni kupe i slazu kao kolacici u staru tabakeru!
User avatar
BarbaDue
Posts: 63359
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#163 Re: Haris Medunjanin

Post by BarbaDue »

Raja ne spominje, a to nije ni bitno, koliko mu je nakon rashoda ostalo. Priča se o zaradi.

PS. Mozda je u minusu ali koga to briga!?
User avatar
Edin H.
Posts: 47031
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#164 Re: Haris Medunjanin

Post by Edin H. »

Tako je :izet: fudbaleri imaju velike troskove na kuce, auta, izdrzavanje ljubavnica...

Podrzavam ideju osnivanja Dobrotvornog drustva propalih fudbalera, da Bosanci i Hercegovci pokazu da imaju srce :izet:
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45278
Joined: 29/12/2005 01:20

#165 Re: Haris Medunjanin

Post by jeza u ledja »

shake69 wrote: A potrosi li se makar za colu i polovno auto za tih godina zivota ili se samo slaze? :-) Velim da od najbliskijih njegovih ljudi znam drugu pricu a vi vazite kako se milioni kupe i slazu kao kolacici u staru tabakeru!
Znaci ubuduce kad pricamo o fudbalerima, ili kosarkasima, teniserima, bilo kojim sportistima, pa kazemo zaradio toliko i toliko, da umanjimo pretpostavljeni trosak od te sume? :D Eno Ronaldo platio 5 miliona za novu kucu, Ibrahimovic kupio crkvu u Malmeu, Balotelli voli skupu pirotehniku, i sta sve jos ne, znaci nisu zaradili po sto miliona vec 100-5 za kucu, minus 10 za auta, minus 15 za porodici poklone, itd itd. :lol:


:-)
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#166 Re: Haris Medunjanin

Post by Tomahawk11 »

jeza u ledja wrote:
shake69 wrote: A potrosi li se makar za colu i polovno auto za tih godina zivota ili se samo slaze? :-) Velim da od najbliskijih njegovih ljudi znam drugu pricu a vi vazite kako se milioni kupe i slazu kao kolacici u staru tabakeru!
Znaci ubuduce kad pricamo o fudbalerima, ili kosarkasima, teniserima, bilo kojim sportistima, pa kazemo zaradio toliko i toliko, da umanjimo pretpostavljeni trosak od te sume? :D Eno Ronaldo platio 5 miliona za novu kucu, Ibrahimovic kupio crkvu u Malmeu, Balotelli voli skupu pirotehniku, i sta sve jos ne, znaci nisu zaradili po sto miliona vec 100-5 za kucu, minus 10 za auta, minus 15 za porodici poklone, itd itd. :lol:


:-)
Poznata hercegovacka: eto nek su pola troskovi :mrgreen:
RtrnOfSalisbury
Posts: 3603
Joined: 13/02/2008 04:52
Location: Tullarosa

#167 Re: Haris Medunjanin

Post by RtrnOfSalisbury »

treba odbit i kicenje pjevaca i davanje para djevojkama sumljivog morala
User avatar
shake69
Posts: 7601
Joined: 18/06/2011 01:21
Location: Soukbunar

#168 Re: Haris Medunjanin

Post by shake69 »

@Jez i Toma, rekoh na moj izvor vrlo blizak Harisu, "da o milionima nema govora!", a vi kako hocete trubite! Milioneri su ljudi koji od ugodnog zivota na koji trose velike iznose imaju i u nekretninama i na banci milione €/$, ili sta ne a on imao samo dva solidnija ugovora u karijeri! Po meni, nemamo ih puno:Dzeko, Mire, Miske, Beg,Vedad, Spaha, i ima tu jos 4-5 igraca koji su zaradama odskocili, ali su u drugom safu!
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45278
Joined: 29/12/2005 01:20

#169 Re: Haris Medunjanin

Post by jeza u ledja »

shake69 wrote:@Jez i Toma, rekoh na moj izvor vrlo blizak Harisu, "da o milionima nema govora!", a vi kako hocete trubite! Milioneri su ljudi koji od ugodnog zivota na koji trose velike iznose imaju i u nekretninama i na banci milione €/$, ili sta ne a on imao samo dva solidnija ugovora u karijeri! Po meni, nemamo ih puno:Dzeko, Mire, Miske, Beg,Vedad, Spaha, i ima tu jos 4-5 igraca koji su zaradama odskocili, ali su u drugom safu!
Nisam rekao da je milioner, vec da je zaradio milione, mada, s obzirom da sam siguran da je zaradio vise miliona u karijeri, za nadat se da je to negdje i ulozio, kupio nekretnine, itd, sto bi ga, zajedno sa placom, cinilo milionerom.

Ko god ti je rekao "da o milionima nema govora!" te je slagao, ili Medunjanin laze njega.

http://sportspayroll.com/haris-medunjan ... la-coruna/

Znaci 2 miliona eura, bruto, GODISNJE.

Da li je tacno ne znam, ali sumnjam da je visetruko puta vise, sto bi trebalo biti da bi to sto govoris imalo smisla.

Minimalac u La ligi, znaci za juniore koji tek potpisu ugovor i to, je 130k godisnje.

Ono, vejk ap end smel d rozes. :wink:
todd_smith
Posts: 30074
Joined: 23/06/2009 14:14
Location: Ja se ovdje samo zajebajem

#170 Re: Haris Medunjanin

Post by todd_smith »

Jebi ga, guglo je. Mora da je 100% u pravu.

:lol:
User avatar
Pismonosa
Posts: 3767
Joined: 18/04/2011 12:35

#171 Re: Haris Medunjanin

Post by Pismonosa »

...
Last edited by Pismonosa on 01/02/2021 12:04, edited 1 time in total.
User avatar
shake69
Posts: 7601
Joined: 18/06/2011 01:21
Location: Soukbunar

#172 Re: Haris Medunjanin

Post by shake69 »

todd_smith wrote:Jebi ga, guglo je. Mora da je 100% u pravu.

:lol:
@Todo, a ti se to meni rugas, a ja mislio Harisovim milionima iz "Potemkinovih sela"! ;-) Skvadra ste teska, hebemti, iako vas izbjegavam i dolazim do konkluzn da sam Haris potvrdi tu pricu rekli bi -izmislja u strahu da ga ne opljackaju "Zenicani" u Holandiji!! :mrgreen:
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45278
Joined: 29/12/2005 01:20

#173 Re: Haris Medunjanin

Post by jeza u ledja »

todd_smith wrote:Jebi ga, guglo je. Mora da je 100% u pravu.

:lol:
Hahahahah, hahahahaha, hahahahahahahahaha

:pisnuo: :pisnuo: :pisnuo: :pisnuo: :pisnuo: :pisnuo: :pisnuo: :pisnuo:

Hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha

:pisnula: :pisnula: :pisnula: :pisnula: :pisnula: :pisnula: :pisnula: :pisnula: :pisnula:

:shmizla1: :shmizla1: :shmizla1:
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 11051
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#174 Re: Haris Medunjanin

Post by Tito_i_Partija »

shake69 wrote:@Jez i Toma, rekoh na moj izvor vrlo blizak Harisu, "da o milionima nema govora!", a vi kako hocete trubite!
Meni to sve vise djeluje k'o da je Medunjanin slozio tu pricu samo da se raja ne bi previse grebala od njega. :lol:
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#175 Re: Haris Medunjanin

Post by insomnia78 »

Gle'aj Mede, k'o iz Nusra fronta :D
Image
Post Reply