Haris Berković | Pobjednik | Zvezde Granda

Diskusije o bh. i inostranim izvođačima, razmjena pjesama, CD-ova, muzičke oprema...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
Henry Chinaski
Posts: 2589
Joined: 03/08/2005 08:12

#151 Re: HARIS BERKOVIĆ POBJEDNIK/zvezde granda/

Post by Henry Chinaski »

zlata wrote: Nisi mi uopce racionalan. U krizi koju prezivljava BiH, jer nije bolje da se narod zabavlja pjesmom i veseljem, nego drogom i pucanjem?
Sta ocekujes, da ce se Travnici Fax pretvorit u novi Harvard?

Uostalom, Brena je svojim Grandom ucinila vise za zblizivanje BiH i Srbije, nego kilavi Bakir i trolicni Vucic.

Da pojasnim, NIKAD nisam bila njezin fan, do ove godine nikad nisam gledala ZG, ali sam na YouTube-u preslusala nekoliko pjevaca, i zbilja je nevjerojatno koliko nadarene omladine propada u anonimnosti..dok se ne pojave na tom programu.

https://www.youtube.com/watch?v=Kc7pn_uD4-c
Ne moraš biti veliki vizionar da vidiš da je grand jedan od uzroka droge i pucnjava. Ili kakve su posljedice guranja maloljetnih osoba u ovaj svijet (negativnih primjera ima more, valjda ima i pozitivnih).
Ali ko sam ja da se borim sa vjetrenjačama. Samo glasajte i veselite se. Tražili ste, evo vam ga...
zlata
Posts: 2679
Joined: 06/09/2002 00:00

#152 Re: HARIS BERKOVIĆ POBJEDNIK/zvezde granda/

Post by zlata »

Oprosti, ali u mojoj carsiji nije bilo droge, dok su se dileri bojali za svoje guzice.
Sad ima preko 30 na metadonskoj terapiji. Ne prodaju im ZG tu drogu.
User avatar
Henry Chinaski
Posts: 2589
Joined: 03/08/2005 08:12

#153 Re: HARIS BERKOVIĆ POBJEDNIK/zvezde granda/

Post by Henry Chinaski »

zlata wrote:Oprosti, ali u mojoj carsiji nije bilo droge, dok su se dileri bojali za svoje guzice.
Sad ima preko 30 na metadonskoj terapiji. Ne prodaju im ZG tu drogu.
Koliko vidim, Grand bi trebao da se finansira iz IPA fondova kao regionalni projekat prevencije protiv alkohola, nasilja i narkomanije?
U vrtićima bi trebalo organizovati audicije jer je to prelomni uzrast.
dragan.s
Posts: 2042
Joined: 04/07/2009 00:34

#154 Re: HARIS BERKOVIĆ POBJEDNIK/zvezde granda/

Post by dragan.s »

Cherry-Cherry wrote: :thumbup: Turbo folk je stil života, nije to samo muzika, to je jedan cijeli mentalni sklop, jedan život koji čovjek živi i u svojoj kući i na ulici i na poslu i bilo gdje.
Mogu da se složim sa gornjom konstatacijom, ali mi objasni kakve veze ZG ima sa turbo folkom? Jesi li ikad gledala ijednu emisiju?
Je li ovo turbo folk?




Na ZG niko ne pjeva turbo folk jer sa njim pjevački ništa ne možeš da pokažeš. Oni koji pokušaju brzo ispadaju.
dragan.s
Posts: 2042
Joined: 04/07/2009 00:34

#155 Re: HARIS BERKOVIĆ POBJEDNIK/zvezde granda/

Post by dragan.s »

Henry Chinaski wrote: Ne moraš biti veliki vizionar da vidiš da je grand jedan od uzroka droge i pucnjava. Ili kakve su posljedice guranja maloljetnih osoba u ovaj svijet (negativnih primjera ima more, valjda ima i pozitivnih).
Ali ko sam ja da se borim sa vjetrenjačama. Samo glasajte i veselite se. Tražili ste, evo vam ga...
ZG se u BiH prati unazad 3 godine. Je li nam droga i pucnjava došla od tada? Ili su ipak uzroci malo dublji od vrste muzike koju krimosi slušaju?
RtrnOfSalisbury
Posts: 3563
Joined: 13/02/2008 04:52
Location: Tullarosa

#156 Re: HARIS BERKOVIĆ POBJEDNIK/zvezde granda/

Post by RtrnOfSalisbury »

... ima tu jedan drugi aspekat. men je ovo prezime berkovic sumljivo, ako je tvrdo c na kraju bogam ne valja, nek mijenja a ja ce trazim povrat para sto sam glaso. nije sale valjda iso na varijantu da i izrael glasa. meni mi je najveci problem koji cd kupit: nasmijani amel (to bi mu mogo bit naslov albuma), oli mirza colic, oli jasar gilespahic, oli brat babajic il nesto provjereno ko erna djeba ili d. ahmetovic; budjet dozvoljaje samo jedan cd :(
User avatar
zateznistub
Posts: 15515
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#157 Re: HARIS BERKOVIĆ POBJEDNIK/zvezde granda/

Post by zateznistub »

Henry Chinaski wrote:
zlata wrote:Oprosti, ali u mojoj carsiji nije bilo droge, dok su se dileri bojali za svoje guzice.
Sad ima preko 30 na metadonskoj terapiji. Ne prodaju im ZG tu drogu.
Koliko vidim, Grand bi trebao da se finansira iz IPA fondova kao regionalni projekat prevencije protiv alkohola, nasilja i narkomanije?
U vrtićima bi trebalo organizovati audicije jer je to prelomni uzrast.
:thumbup:
User avatar
rumenige_brajtner
Posts: 2088
Joined: 17/07/2008 10:03

#158 Re: HARIS BERKOVIĆ POBJEDNIK/zvezde granda/

Post by rumenige_brajtner »

dragan.s wrote: Mogu da se složim sa gornjom konstatacijom, ali mi objasni kakve veze ZG ima sa turbo folkom? Jesi li ikad gledala ijednu emisiju?
Je li ovo turbo folk?

Na ZG niko ne pjeva turbo folk jer sa njim pjevački ništa ne možeš da pokažeš. Oni koji pokušaju brzo ispadaju.
turbo folk nije samo muzika, turbo folk je kompletan taj svjetonazor. turbo folk je ideja da ćeš postat poznat nakon 10 emisija u kojima ti neki žiri il neke domaćice koje po vazdan tipkaju po telefonu kažu jesi li dobar ili nisi.

ta ideja instant uspjeha, slave i zarade je mrtvi turbo folk, sama suština istog.
kome to nije jasno, nije moj problem.

p.s. za onu zlatu pitanje, a šta su ti dileri dilali u tvojoj čaršiji ako nije bilo droge? lizala?
User avatar
zateznistub
Posts: 15515
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#159 Re: HARIS BERKOVIĆ POBJEDNIK/zvezde granda/

Post by zateznistub »

dragan.s wrote:
Cherry-Cherry wrote: :thumbup: Turbo folk je stil života, nije to samo muzika, to je jedan cijeli mentalni sklop, jedan život koji čovjek živi i u svojoj kući i na ulici i na poslu i bilo gdje.
Mogu da se složim sa gornjom konstatacijom, ali mi objasni kakve veze ZG ima sa turbo folkom? Jesi li ikad gledala ijednu emisiju?

Na ZG niko ne pjeva turbo folk jer sa njim pjevački ništa ne možeš da pokažeš. Oni koji pokušaju brzo ispadaju.
A da li si ti ikada vidio ko sjedi u žiriju? Ko su te"zvijezde" koje kroje kapu i odlučuju ko to dobro, a ko loše pjeva?

Spodobe poput Ace&Co treba da mi nameću pjevačku kvalitetu? I da mi mrtvi nakroman bude opinion maker za muziku?


Nikada
User avatar
Kemal Malovčić
Posts: 9090
Joined: 19/03/2012 01:03

#160 Re: HARIS BERKOVIĆ POBJEDNIK/zvezde granda/

Post by Kemal Malovčić »

Jebo vas grand.
User avatar
trcicu trceci
Posts: 2677
Joined: 30/04/2011 22:32

#161 Re: HARIS BERKOVIĆ POBJEDNIK/zvezde granda/

Post by trcicu trceci »

al ste se nasrali, kakvi ste vi kompleksasi...to govori da patite od manjka identiteta, pa kao s tim sto ne pratite grand ili ga pljujete, vi ste intelektualvi ko neki.

na balkanu se stvorio taj mit da su ovi sto ne slusaju turbo folk inteligentniji i muzicki obrazovaniji, sto nije istina. mozes pricati sta god hoces svi smo seljadija bez obzira na vrsu muzike koju slusamo
zlata
Posts: 2679
Joined: 06/09/2002 00:00

#162 Re: HARIS BERKOVIĆ POBJEDNIK/zvezde granda/

Post by zlata »

RtrnOfSalisbury wrote:... ima tu jedan drugi aspekat. men je ovo prezime berkovic sumljivo, ako je tvrdo c na kraju bogam ne valja, nek mijenja a ja ce trazim povrat para sto sam glaso. nije sale valjda iso na varijantu da i izrael glasa. meni mi je najveci problem koji cd kupit: nasmijani amel (to bi mu mogo bit naslov albuma), oli mirza colic, oli jasar gilespahic, oli brat babajic il nesto provjereno ko erna djeba ili d. ahmetovic; budjet dozvoljaje samo jedan cd :(
Da ne moras vise sumnjati, BERGovi su Svabe i Zidovi.
BERK je staro, pravo TURSKO ime.
Ime mojih najblizih.

Je'l' nisi uoci kose okice u Harisa. Vrlo moguce da je otaleN i Berkovic.
Image
Last edited by zlata on 13/07/2015 18:03, edited 1 time in total.
User avatar
zateznistub
Posts: 15515
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#163 Re: HARIS BERKOVIĆ POBJEDNIK/zvezde granda/

Post by zateznistub »

trcicu trceci wrote:al ste se nasrali, kakvi ste vi kompleksasi...to govori da patite od manjka identiteta, pa kao s tim sto ne pratite grand ili ga pljujete, vi ste intelektualvi ko neki.

na balkanu se stvorio taj mit da su ovi sto ne slusaju turbo folk inteligentniji i muzicki obrazovaniji, sto nije istina. mozes pricati sta god hoces svi smo seljadija bez obzira na vrsu muzike koju slusamo
U svoje ime gospodine, u svoje ime!

Niti sam seljadija po rođenju niti po ponašanju. Niti po izboru muzike koju slušam nit po bilo kojem drugom vidu kulture koju konzumiram.

Niti sam ikada bacio smeće mimo mjesta gdje to treba da se baci, niti sam trehno pepeljaru iz auta na sred raskrsnice....niti prosao serbes kros ccveno a sve su to odlike selječine,

ne lokacijskog nego karaktrernog!
User avatar
bude
Posts: 931
Joined: 10/11/2008 13:26

#164 Re: HARIS BERKOVIĆ POBJEDNIK/zvezde granda/

Post by bude »

Mislim da vecina ovih takmicara racionalno razmislja i prije svega iz cistog interesa ulaze u sve ovo, tezge koje su radili za sicu sada naplacuju 10x vise, nisu bas tako naivni da misle da ce preko noci postati zvijezde i napraviti meteorski uspjeh, ali sigurno je bolje sada giletu pjevati za par milja nego stoja za koliko je nastupao prije pojavljivanja na grandu
User avatar
trcicu trceci
Posts: 2677
Joined: 30/04/2011 22:32

#165 Re: HARIS BERKOVIĆ POBJEDNIK/zvezde granda/

Post by trcicu trceci »

zateznistub wrote:
trcicu trceci wrote:al ste se nasrali, kakvi ste vi kompleksasi...to govori da patite od manjka identiteta, pa kao s tim sto ne pratite grand ili ga pljujete, vi ste intelektualvi ko neki.

na balkanu se stvorio taj mit da su ovi sto ne slusaju turbo folk inteligentniji i muzicki obrazovaniji, sto nije istina. mozes pricati sta god hoces svi smo seljadija bez obzira na vrsu muzike koju slusamo
U svoje ime gospodine, u svoje ime!

Niti sam seljadija po rođenju niti po ponašanju. Niti po izboru muzike koju slušam nit po bilo kojem drugom vidu kulture koju konzumiram.

Niti sam ikada bacio smeće mimo mjesta gdje to treba da se baci, niti sam trehno pepeljaru iz auta na sred raskrsnice....niti prosao serbes kros ccveno a sve su to odlike selječine,

ne lokacijskog nego karaktrernog!
ma jesi sigurno, cim se pronalazis i tako zestoko branis
RtrnOfSalisbury
Posts: 3563
Joined: 13/02/2008 04:52
Location: Tullarosa

#166 Re: HARIS BERKOVIĆ POBJEDNIK/zvezde granda/

Post by RtrnOfSalisbury »

zlata wrote:
RtrnOfSalisbury wrote:... ima tu jedan drugi aspekat. men je ovo prezime berkovic sumljivo, ako je tvrdo c na kraju bogam ne valja, nek mijenja a ja ce trazim povrat para sto sam glaso. nije sale valjda iso na varijantu da i izrael glasa. meni mi je najveci problem koji cd kupit: nasmijani amel (to bi mu mogo bit naslov albuma), oli mirza colic, oli jasar gilespahic, oli brat babajic il nesto provjereno ko erna djeba ili d. ahmetovic; budjet dozvoljaje samo jedan cd :(
Da ne moras vise sumnjati, BERGovi su Svabe i Zidovi.
BERK je staro, pravo TURSKO ime.
Ime mojih najblizih.

Je'l' nisi uoci kose okice u Harisa. Vrlo moguce da je otaleN i Berkovic.
Image
eh zlato svaka ti cast, da morem castio bi te pivom. bio sam sokirat kad sam uvidio frapantnu slicnost aron (haris) berkovic. zar da dozvolimo da naki aroni pobjedjuju. i dalje sam u dilemi: kupit cd nasmijani amel, haris kosooki turskog imena berk berkovic, jasar gilespahic, mirzet colic ... dok se ja odlucim utom ce nova sezona
dragan.s
Posts: 2042
Joined: 04/07/2009 00:34

#167 Re: HARIS BERKOVIĆ POBJEDNIK/zvezde granda/

Post by dragan.s »

rumenige_brajtner wrote: turbo folk nije samo muzika, turbo folk je kompletan taj svjetonazor. turbo folk je ideja da ćeš postat poznat nakon 10 emisija u kojima ti neki žiri il neke domaćice koje po vazdan tipkaju po telefonu kažu jesi li dobar ili nisi.

ta ideja instant uspjeha, slave i zarade je mrtvi turbo folk, sama suština istog.
kome to nije jasno, nije moj problem.

p.s. za onu zlatu pitanje, a šta su ti dileri dilali u tvojoj čaršiji ako nije bilo droge? lizala?
Pa onda je po tvome turbo folk ovdje uvezen jer sve to o čemu pišeš odavno postoji u raznim talent šou programima vani. Svaki talent šou program koji se emituje kod nas je u stvari kopija nekog sličnog ili njegova licenca. Ja mislim da turbo folk nema puno veze sa talent šou programima i da se pojavio ovdje davno prije pojave istih. I da, ima veze sa muzikom. Zna se dobro šta je turbo folk i turbo pop, a šta nije.
User avatar
luckylaka
Posts: 22310
Joined: 15/01/2010 06:28

#168 Re: HARIS BERKOVIĆ POBJEDNIK/zvezde granda/

Post by luckylaka »

Et sledece finale u Bosni vjerovatno u Sa(nece valjda u Buzimu il Cazinu...Krajisnici su vecim dijelom operasani od ovih soua :D iako smo prizeljkivali pobjedu zeta nam Semira J.).Sasha procijenio gdje je grand najgledaniji i kaze ocekuje ako je Zetra u pitanju prepuno.P.S.@Zatezni izviniali u ziriju i jesu bile skoro najvece zvijezde ex yu estrade Saban,Zorica,Stojkovic,Djurisicka ...Aca je tu crna ovca.
User avatar
zateznistub
Posts: 15515
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#169 Re: HARIS BERKOVIĆ POBJEDNIK/zvezde granda/

Post by zateznistub »

trcicu trceci wrote: ma jesi sigurno, cim se pronalazis i tako zestoko branis
Tata ti ....

A ti sjedi i uzivaj u ostvarenjima ZG-a! To i jeste nivo intelekta tebe i sličnih...
dragan.s
Posts: 2042
Joined: 04/07/2009 00:34

#170 Re: HARIS BERKOVIĆ POBJEDNIK/zvezde granda/

Post by dragan.s »

zateznistub wrote: A da li si ti ikada vidio ko sjedi u žiriju? Ko su te"zvijezde" koje kroje kapu i odlučuju ko to dobro, a ko loše pjeva?

Spodobe poput Ace&Co treba da mi nameću pjevačku kvalitetu? I da mi mrtvi nakroman bude opinion maker za muziku?


Nikada
Sjede profesionaci sa puno godina staža na estradi.
Ja to i ne gledam zbog žirija, već zbog kandidata. A ako ćemo pravo Aca Lukas je nekad radio jako dobre stvari sa Viktorijom.
Što se tiče droge u muzici ako počnemo nabrajati ko je sve koristio (i umro od nje) daleko će nas to dovesti. Aca se bar skinuo na vrijeme i aktivan je u promociji borbe protiv droge.
User avatar
zateznistub
Posts: 15515
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#171 Re: HARIS BERKOVIĆ POBJEDNIK/zvezde granda/

Post by zateznistub »

luckylaka wrote:Et sledece finale u Bosni vjerovatno u Sa(nece valjda u Buzimu il Cazinu...Krajisnici su vecim dijelom operasani od ovih soua :D iako smo prizeljkivali pobjedu zeta nam Semira J.).Sasha procijenio gdje je grand najgledaniji i kaze ocekuje ako je Zetra u pitanju prepuno.P.S.@Zatezni izviniali u ziriju i jesu bile skoro najvece zvijezde ex yu estrade Saban,Zorica,Stojkovic,Djurisicka ...Aca je tu crna ovca.
Majko mila! :shock:

MOzda turbo folk estrade...generalno estrade...ni blizu...
User avatar
mk ultra
Posts: 19225
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#172 Re: HARIS BERKOVIĆ POBJEDNIK/zvezde granda/

Post by mk ultra »

KatarinaKosaca wrote:
Patriotska_Liga wrote:Mislim da je puno vrijednije postati šampion u nauci ili sportu, ali...
Ali, nemaju svi ljudi iste predispozicije. Netko ima talenat za nogomet, netko za muziku. Nije bio vatromet, niti slavlje, ali ne vidim razloga ni pljuvačini. sinoć je, valjda, nekolik,o miliona ljudi vidjelo zastavu sa ljiljanima i BIH zastavu. Ova djeca nisu od naših poreza tamo pobjedili nego ih je netko glasao. Ko to radi, zašto, zaista je, čak i neukusno kopati... ili kako netko napisa.. mahalanje. NIkakav argument. Jer nije arguement "Meni se to ne sviđa, to je šund", ili postavljati klipove onoga što slušaš, dokazujući tako, tobože tvoju nadmoć i intelektualnu snagu premoći... Ovaj je momak pobjedio u konkurenciji, ponavljam bez štele, amidžića, lažnog konkursa i koverte, dobio je sta koji bar vrijedi 100.000 KM, i svaka čast... ko ga sluša neka, ko ga ne sluša isto neka, ali ne vidim razlog da ga se demonizira, jer razloga nema.
previše uzimaš za ozbiljno temu...

gdje je napisano išta protiv momka
gdje je išta napisano o šundu, evo listam 7 strana ne mogu da nađem
momku nek je sa srećom, odradit će on ugovor i stan i auto i sve... ;-)

svijest o svijetu u kojem živimo nam je u banani
User avatar
trcicu trceci
Posts: 2677
Joined: 30/04/2011 22:32

#173 Re: HARIS BERKOVIĆ POBJEDNIK/zvezde granda/

Post by trcicu trceci »

zateznistub wrote:
trcicu trceci wrote: ma jesi sigurno, cim se pronalazis i tako zestoko branis
Tata ti ....

A ti sjedi i uzivaj u ostvarenjima ZG-a! To i jeste nivo intelekta tebe i sličnih...
:D :lol: jesi jesi

nemam kompleks da mi treba vrsta muzike dokazati moju inteligenciju, valjda zato sto imam zvanicni dokument, diplomu fakulteta, sto opet nije ni to sto kazu pecat, ali nemam problem da dokazujem ovdje jesam li glup ili nisam
User avatar
rumenige_brajtner
Posts: 2088
Joined: 17/07/2008 10:03

#174 Re: HARIS BERKOVIĆ POBJEDNIK/zvezde granda/

Post by rumenige_brajtner »

trcicu trceci wrote: :D :lol: jesi jesi

nemam kompleks da mi treba vrsta muzike dokazati moju inteligenciju, valjda zato sto imam zvanicni dokument, diplomu fakulteta, sto opet nije ni to sto kazu pecat, ali nemam problem da dokazujem ovdje jesam li glup ili nisam
kome ba da se dokazuješ, postovi govore sve :D
User avatar
basicm
Posts: 10401
Joined: 16/01/2012 21:38

#175 Re: HARIS BERKOVIĆ POBJEDNIK/zvezde granda/

Post by basicm »

Bolji ga je Semir bio...u njega, ili u mene, kako se vec kaze.
Post Reply