Hanka Paldum "mučila Srbe u logoru"

Post Reply
User avatar
Tiger 033
Posts: 8695
Joined: 12/11/2010 09:47
Location: Sarajevo

#1 Hanka Paldum "mučila Srbe u logoru"

Post by Tiger 033 »

http://www.kurir-info.rs/otkrice-kurira ... nak-610693

OTKRIĆE KURIRA: Hanka Paldum mučila Srbe u logoru

Došla je do Gorana Goluba i pitala ga: „Šta me gledaš? Je l’ bi ti mene da je..š?“ Onda mu je rekla da sedne na pod i raširi noge

Image

BEOGRAD - Nije samo mrsila crne kose!
Pevačica Hanka Paldum mučila je srpske zatvorenike u januaru 1993. godine u logoru Silos u Bosni, saznaje Kurir.

Advokat Dušan Tomić, branilac Gorana Goluba iz Bratunca, jednog od mnogih logoraša koji su prošli pevačicinu torturu, rekao je da je Hanka Paldum bila strah i trepet u logoru na Igmanu.

- Došla je do mog klijenta i pitala ga: „Šta me gledaš?“ Pošto joj on nije ništa odgovorio, pevačica ga je potom pitala: „Je l’ bi ti mene da je..š?“ Goran je i dalje ćutao. Onda mu je rekla da sedne na pod i raširi noge. Svom snagom mu je nagazila polni organ i počela da se smeje na sav glas - rekao je Tomić.

On je dodao da se tada pojavio i pevač Dino Merlin, koji je Golubu pritekao u pomoć.- Merlin je delio cigarete i video je šta se dogodilo. Došao je do zatvorenika među kojima je bio i Golub, podelio im cigarete i zagrlio ih. Tad se Hanka smirila i otišla. Sada javno zahvaljujem Merlinu - ispričao je advokat.

Branilac Dušan Tomić naveo je da se njegov klijent žalio i komandiru logora i da mu je sve ispričao.

- Ovaj mu je odgovorio da je bolje da nikom ne pominje šta se dogodilo jer se Hanka Paldum ne razdvaja od Alije Izetbegovića, tadašnjeg predsednika BiH - rekao je on i dodao:

- Takođe, u taj logor je helikopterom, kako navodi moj klijent, doleteo i Juka Prazina, koji je tad važio za kriminalca. On je podstrekivao Hanku na maltretiranja i psovao sve odreda. Pitao je zašto jauče Goran, a kad mu je rečeno da mu je Hanka nagazila polni organ, on je rekao da i treba još i da mu j..e majku četničku.

Kurirov sagovornik kaže da mu je Goran Golub priznao da se zbog te torture nikad nije oženio.- Rekao mi je da mu se, kad god mokri, vraća slika mučenja u tom logoru. Moj klijent nikad to nije ispričao na sudu, a kad sam ga pitao zašto, on je rekao da želi da se Hanka sama izvini. Mi ćemo od nje tražiti da se javno izvini i da obešteti Gorana - rekao je Tomić.

Hanka Paldum: Sve su to izmišljotine

Pevačica Hanka Paldum u izjavi za Kurir kaže da već duže vreme kolaju priče kako je ona zlostavljala ljude.- To su sve izmišljotine. Ne znam zašto to ljudi pričaju. Nikad nikome nažao nisam učinila. Volela bih da vidim tog čoveka što tvrdi da sam ga mučila u logoru, da se pogledamo u oči i da ga pitam: „Dušo moja, što tako pričaš?“ - rekla je Paldumova.



Ja naprosto ne mogu da vjerujem na sta sve ovi Srbi nisu spremni (cast izuzetcima)

Ma Dobrica Ćosić je 10000000% u pravu,ovo sve vise i vise ima smisla: Lažemo da bi smo ... lažemo stvaralacki, maštovito, inventivno ...

“Mi Srbi lažemo da bi smo obmanuli sebe, da utešimo drugog; lažemo iz samilosti, da nas nije strah, da ohrabrimo, da sakrijemo svoju i tudju bedu, lažemo zbog poštenja. Lažemo zbog slobode. Laž je vid našeg patriotizma i potvrda naše urodjene inteligencije. Lažemo stvaralacki, maštovito, inventivno.”
mehoxy
Posts: 898
Joined: 30/09/2012 20:26

#2 Re: Hanka Paldum "mučila Srbe u logoru"

Post by mehoxy »

:lol: :lol: :lol: :run:
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#3 Re: Hanka Paldum "mučila Srbe u logoru"

Post by mO k3 »

koju godinu sada imamo??
User avatar
Tiger 033
Posts: 8695
Joined: 12/11/2010 09:47
Location: Sarajevo

#4 Re: Hanka Paldum "mučila Srbe u logoru"

Post by Tiger 033 »

Ženski Dr.Med wrote:koju godinu sada imamo??
NE znam koja je godina...ali nisu NORMALNI mile mi majke :-)
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40793
Joined: 29/06/2011 23:39

#5 Re: Hanka Paldum "mučila Srbe u logoru"

Post by dječak sa šibicama »

Ne znam sta je gluplje, tekst iz Kurira, ili ljudi koji Kurir uzimaju za ozbiljno.

Novine u rangu Buma.
User avatar
Tayyip
Posts: 620
Joined: 22/07/2012 19:49
Location: Sumbuluša - između Kovača i Vratnika

#6 Re: Hanka Paldum "mučila Srbe u logoru"

Post by Tayyip »

Image
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#7 Re: Hanka Paldum "mučila Srbe u logoru"

Post by mO k3 »

Sta sam htjeo reci ,danas imamo 20.01.2013 i ovaj nakon 20 godina izlazi sa ovim na javnost ...

Da nije hanka hranila svoje lavove u pionirskoj dolini
udrch
Posts: 8472
Joined: 14/10/2008 10:08

#8 Re: Hanka Paldum "mučila Srbe u logoru"

Post by udrch »

ovo je živa istina..ja sam je taj dan vidio kad je došla u logor..nosila je mitraljez M84, a sa sobom je vodila i jednog lava koji je već ranije hranjen srpskom nejači u pionirskoj dolini..
User avatar
%tacno*
Posts: 806
Joined: 13/05/2012 21:48

#9 Re: Hanka Paldum "mučila Srbe u logoru"

Post by %tacno* »

da ih je mucila, JESTE isto kao i nedzad salkovic-pjesmom :wink:

p.s. koji je ljigavac ovaj tomic. :oops: fuj
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40793
Joined: 29/06/2011 23:39

#10 Re: Hanka Paldum "mučila Srbe u logoru"

Post by dječak sa šibicama »

Hanka zabavljala Cacine vojnike po rovovima, nosila pite na prvu liniju i pjevanjem dizala moral, ne bas svojevoljno ali nije Musan ni pitao hoce li :D
User avatar
%tacno*
Posts: 806
Joined: 13/05/2012 21:48

#11 Re: Hanka Paldum "mučila Srbe u logoru"

Post by %tacno* »

dječak sa šibicama wrote:Hanka zabavljala Cacine vojnike po rovovima, nosila pite na prvu liniju i pjevanjem dizala moral, ne bas svojevoljno ali nije Musan ni pitao hoce li :D
nije to ceca i nada topcagic...
User avatar
Maverick78
Posts: 851
Joined: 09/05/2012 01:15
Location: Malmö / Sweden

#12 Re: Hanka Paldum "mučila Srbe u logoru"

Post by Maverick78 »

dječak sa šibicama wrote:Ne znam sta je gluplje, tekst iz Kurira, ili ljudi koji Kurir uzimaju za ozbiljno.

Novine u rangu Buma.
Vjeruj mi, onda jedan dobar dio Srbije, jer ovdje ti je Kurir medju najcitanijim dnevnim listovima :-?
User avatar
mrtva kokoš
Posts: 12219
Joined: 13/01/2009 19:46
Location: komuna

#13 Re: Hanka Paldum "mučila Srbe u logoru"

Post by mrtva kokoš »

ovo je nista sta je nekima koji vise nisu na ovome svijetu radila, ja je gledo svojim ocima. nazalost, mrtva usta ne govore, nadam se da se posteni i hrabri srbi istjerati pravdu na vidjelo...
User avatar
Tiger 033
Posts: 8695
Joined: 12/11/2010 09:47
Location: Sarajevo

#14 Re: Hanka Paldum "mučila Srbe u logoru"

Post by Tiger 033 »

Nisu li pisali da je Dino isto od 1992-1995 ubij'o Srbe po Sarajevu ... sad 2013 u "Silosu" humanitarac dijelio cigare zarobljenim Srbima :-) :oops: Image
User avatar
Asamoah Gyan
Posts: 480
Joined: 13/06/2010 19:25
Location: Sarajevo

#15 Re: Hanka Paldum "mučila Srbe u logoru"

Post by Asamoah Gyan »

Tayyip wrote:Image
eno iz čeljusti vire komadići srpske nejači
User avatar
harell
Posts: 1218
Joined: 23/09/2010 22:22

#16 Re: Hanka Paldum "mučila Srbe u logoru"

Post by harell »

Znaci :shock:

Majke mi su dno dotakli :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Cke beogradske totalno poludele :mrgreen:
udrch
Posts: 8472
Joined: 14/10/2008 10:08

#17 Re: Hanka Paldum "mučila Srbe u logoru"

Post by udrch »

dječak sa šibicama wrote:Hanka zabavljala Cacine vojnike po rovovima, nosila pite na prvu liniju i pjevanjem dizala moral, ne bas svojevoljno ali nije Musan ni pitao hoce li :D
znam čovjeka, radio sa mnom, koji ju je nekoliko puta dovodio da mu pjeva..išla mu na živce sa onim patriotskim pjesmama..doduše u to vrijeme su mu svi išli na živce..
User avatar
bingov buraz
Posts: 11329
Joined: 14/04/2009 20:23

#18 Re: Hanka Paldum "mučila Srbe u logoru"

Post by bingov buraz »

Tiger 033 wrote:http://www.kurir-info.rs/otkrice-kurira ... nak-610693

OTKRIĆE KURIRA: Hanka Paldum mučila Srbe u logoru
Vrlo moguce,u pauzama bacanja srpske nejaci lavovima!
User avatar
Tiger 033
Posts: 8695
Joined: 12/11/2010 09:47
Location: Sarajevo

#19 Re: Hanka Paldum "mučila Srbe u logoru"

Post by Tiger 033 »

udrch wrote:znam čovjeka, radio sa mnom, koji ju je nekoliko puta dovodio da mu pjeva
Reci tom svom jaranu da LAŽE K'O PAS ;-) :skoljka:
User avatar
bingov buraz
Posts: 11329
Joined: 14/04/2009 20:23

#20 Re: Hanka Paldum "mučila Srbe u logoru"

Post by bingov buraz »

dječak sa šibicama wrote:Ne znam sta je gluplje, tekst iz Kurira, ili ljudi koji Kurir uzimaju za ozbiljno.
A sta da sutra neki srpski Brejvik zbog ovog teksta saceka doticnu pred haustorom?
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#21 Re: Hanka Paldum "mučila Srbe u logoru"

Post by It_is_a_Leclerc »

Spisak mučitelja srpske nejači diljem BiH se svakodnevno proširuje. Nakon Merlina, Saše Lošića, Danisa Tanovića, Bakira Izetbegovića, okorjelih afričkih lavova, preko Halida Muslimovića i imenjaka u Bešlića, pa sve evo do Hankice.

Ja sam davno konstatovao. Takvih kretena k'o što su novinari ovog lista i oni koji ga čitaju, majka više ne rađa.
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#22 Re: Hanka Paldum "mučila Srbe u logoru"

Post by uglavnomja »

:D
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40793
Joined: 29/06/2011 23:39

#23 Re: Hanka Paldum "mučila Srbe u logoru"

Post by dječak sa šibicama »

bingov buraz wrote:
dječak sa šibicama wrote:Ne znam sta je gluplje, tekst iz Kurira, ili ljudi koji Kurir uzimaju za ozbiljno.
A sta da sutra neki srpski Brejvik zbog ovog teksta saceka doticnu pred haustorom?
Ne razumijem zasto mene to pitas, ja kazem da je Kurir jedno obicno smece od novina, nakon par tekstova koje sam citao jos prije nekoliko godina, zaobilazim ih virtualno u sirokom luku.

To sto neko Kurir shvata ozbiljno, i sto Kurir zivi od takvih ljudi, ja tu nista ne mogu osim da se ibretim.
User avatar
Tiger 033
Posts: 8695
Joined: 12/11/2010 09:47
Location: Sarajevo

#24 Re: Hanka Paldum "mučila Srbe u logoru"

Post by Tiger 033 »

It_is_a_Leclerc wrote:Spisak mučitelja srpske nejači diljem BiH se svakodnevno proširuje. Nakon Merlina, Saše Lošića, Danisa Tanovića, Bakira Izetbegovića, okorjelih afričkih lavova, preko Halida Muslimovića i imenjaka u Bešlića, pa sve evo do Hankice.

Ja sam davno konstatovao. Takvih kretena k'o što su novinari ovog lista i oni koji ga čitaju, majka više ne rađa.
A Nedžad Salković :?: njega si zaboraviJo on je također "ubij'o i silov'o" Srpsku nejac :oops:
Last edited by Tiger 033 on 20/01/2013 13:33, edited 1 time in total.
User avatar
Maverick78
Posts: 851
Joined: 09/05/2012 01:15
Location: Malmö / Sweden

#25 Re: Hanka Paldum "mučila Srbe u logoru"

Post by Maverick78 »

bingov buraz wrote:
dječak sa šibicama wrote:Ne znam sta je gluplje, tekst iz Kurira, ili ljudi koji Kurir uzimaju za ozbiljno.
A sta da sutra neki srpski Brejvik zbog ovog teksta saceka doticnu pred haustorom?
Pa nista, sve bi se nastavilo normalno sto se tice srbijanskih medija. Tako su i Djindjica satanizovali prije atentata, a i mnoge druge. Eno na temi o Desavanjima u Srbiji ima tekst iz e-novina o tome kako je Blic izvrtanjem cinjenica doveo Biljanu Srbljanovic dotle da zena bukvalno strahuje za zivot, otvoreno joj se prijeti smrcu. I to se sve desava u Srbiji 2013. godine.
Post Reply