Hamza Baksic lazov i klevetnik

Prenj
Posts: 7014
Joined: 20/07/2004 08:59

#26

Post by Prenj »

E. Jaganjac wrote:
Prenj wrote:Jedno prakticno pitanj: Kako je moguce ukinuti dalje primanje e-mail poruka BK-a? Ucumuraste meeeee!

Treba li reci da se nikada nisam prijavio da ih primam???
To pitaj njih.

Ja u principu branim pravo ljudima da kazu sta imaju. U poplavi raznih djavolovih segrta, kao sto su Usanovic, Terzic, Lagumdzija, Silajdzic i td, mislim da i ljudi koji ne priznaju agresiju i izdaju, kao nacin uredjenja odnosa u jednoj suverenoj drzavi, imaju svoje mjesto.
To im ne daje pravo da me bombarduju.
User avatar
manijak1
Posts: 47640
Joined: 16/01/2003 00:00
Location: https://www.klix.ba/
Contact:

#27

Post by manijak1 »

To im ne daje pravo da me bombarduju - misli se na mailove :oops: :D .

Jebo ga ti Prenj :D :D Obrati se pravim ljudima :D :D
User avatar
Fair Life
Posts: 14219
Joined: 02/03/2004 00:00

#28

Post by Fair Life »

dizZaster wrote:Dejtonskim rješenjima su, uostalom najmanje zadovoljni ljudi koji su tada bili u udobnom egzilu, pa im je mir ugrozio sinekure i sinekurčine koje su im zapadale u ime ovdašnjih nevoljnika: Hidajet Borogovac, Ibrahim Halilović, Vehid Sandijarević, Sven Rustempašić i ostali iz štaba Treće minhenske viteške brigade, sada na borbenoj obuci u SAD, pod kodnom oznakom Nacionalni kongres Republike Bosne i Hercegovine.(citat)
A Hamza Bakšić je zadovoljan sa dejtonskim rješenjem :?
Svaka čast E. Jaganjac
:thumbup:
A sta je sa SDA... Da li je ona zadovoljna?

U ovih zadnjih deset godina nije bas iskazala bilo kakav oblik nezadovoljstva... cak sta vise.
User avatar
manijak1
Posts: 47640
Joined: 16/01/2003 00:00
Location: https://www.klix.ba/
Contact:

#29

Post by manijak1 »

User avatar
sekiracija
Posts: 1004
Joined: 07/06/2003 00:00

#30

Post by sekiracija »

Da nije ko od vas nasao onaj program za heklaricu marke Yamaha,meni neko mrsi konce :D
Qwert
Posts: 1210
Joined: 30/05/2003 00:00
Location: "Gold on Blue"

#31

Post by Qwert »

The_Fluid wrote:Znaci mimo Bosnjackog Kongresa nema patriota, nema organizacija, nego je samo B.K. taj, koji se bori za pravu stvar?!?!??!
Dobro sad, ne oslovljaju se bas tako...zamijenio si ih s bosnjackim frontom. Sad, sto se nazivaju bosanski kongres i sto lobiraju za bosanac..opet druga prica. Volio bih ja vidjeti tj. cuti i ostale koji zdusno zagovaraju to sto zagovaraju al' ne cuju se, sto opet ne znaci da ih nema.
User avatar
Fair Life
Posts: 14219
Joined: 02/03/2004 00:00

#32

Post by Fair Life »

sekiracija wrote:Da nije ko od vas nasao onaj program za heklaricu marke Yamaha,meni neko mrsi konce :D
Probaj s ovim... Uzdravlje !
Image
digger
Posts: 2925
Joined: 03/12/2004 02:10
Location: blizina Toronta

#33 Re: Hamza Baksic lazov i klevetnik

Post by digger »

Cesto sam se susretao sa osobama ciji politicki prilaz nema nista blisko sa realnoscu. I ti Jaganjac spadas u tu grupu.

Jasno je da ti nemas problem jedino sa Hamzom Baksicem nego sa svim onima koji ne dijele tvoje misljenje.

Mozda ti zavidis Hamzi sto zna da zdravo razmislja i isto stavi na papir, pa ga zato objavljuju dnevne novine i casopisi, dok misljenja E. Jaganjca podrzava samo veoma uska grupa Bosnjaka--i to na Internetu. U tom slucaju, bolje bi bilo da se ljutis na vlast i stampu sto tako nesto skandalozno dozvoljavaju.

Ti pises negativno o covjeku s kojim nikada nisi imao prilike da diskutujes. Osobi, ciji su stavovi jasni svima onima koji ga godinama prate ukljucujuci doba rata, tj., kada je svaki dan dolazio u redakciju da pise o stvarnosti i isto nastavlja do danas. Ciji su pogledi i razmisljanja dati u knjizi pisanoj o ratnoj svakodnevnici 1992-95 u obliku dnevnika: "Sarajeva vise nema." Zamjerati mu indirektno sto nije desnicarski Bosnjak--a zamisli, musliman--to moze samo neko koji ga ne zna, ko nema razumijevanja za danasnjicu, i neko sa sicardzijskim idejama o sutrasnjici.

Ostatak tvog pisanja ne zasluzuje komentar jer isto ne sadrzi nista vrijedno komentara.

Moram ti odati priznaje da i pored toga sto si nakalemio Hamzi sve moguce--i ako netacno, ne-elegantno, i cak prostacki--nisi ga optuzio da je jedan od direktnih uzrocnika danasnje situacije. Momenat slabosti ili slijedeca tema? :-)
User avatar
dizZaster
Posts: 589
Joined: 23/09/2005 11:19
Location: Sarajevo

#34

Post by dizZaster »

Fair Life wrote:
dizZaster wrote:Dejtonskim rješenjima su, uostalom najmanje zadovoljni ljudi koji su tada bili u udobnom egzilu, pa im je mir ugrozio sinekure i sinekurčine koje su im zapadale u ime ovdašnjih nevoljnika: Hidajet Borogovac, Ibrahim Halilović, Vehid Sandijarević, Sven Rustempašić i ostali iz štaba Treće minhenske viteške brigade, sada na borbenoj obuci u SAD, pod kodnom oznakom Nacionalni kongres Republike Bosne i Hercegovine.(citat)
A Hamza Bakšić je zadovoljan sa dejtonskim rješenjem :?
Svaka čast E. Jaganjac
:thumbup:
A sta je sa SDA... Da li je ona zadovoljna?

U ovih zadnjih deset godina nije bas iskazala bilo kakav oblik nezadovoljstva... cak sta vise.
SDA nije zadovoljna ali bori se. :D
Sad slijedi promjena ustava, dejton 2,..........
Sve u kontinuitetu. :D
Bosna mora imati i podršku iz dijaspore, kakva je, takva je :)
E. Jaganjac
Posts: 359
Joined: 02/07/2005 19:47
Contact:

#35 Re: Hamza Baksic lazov i klevetnik

Post by E. Jaganjac »

digger wrote:Cesto sam se susretao sa osobama ciji politicki prilaz nema nista blisko sa realnoscu. I ti Jaganjac spadas u tu grupu.

Jasno je da ti nemas problem jedino sa Hamzom Baksicem nego sa svim onima koji ne dijele tvoje misljenje.

Mozda ti zavidis Hamzi sto zna da zdravo razmislja i isto stavi na papir, pa ga zato objavljuju dnevne novine i casopisi, dok misljenja E. Jaganjca podrzava samo veoma uska grupa Bosnjaka--i to na Internetu. U tom slucaju, bolje bi bilo da se ljutis na vlast i stampu sto tako nesto skandalozno dozvoljavaju.

Ti pises negativno o covjeku s kojim nikada nisi imao prilike da diskutujes. Osobi, ciji su stavovi jasni svima onima koji ga godinama prate ukljucujuci doba rata, tj., kada je svaki dan dolazio u redakciju da pise o stvarnosti i isto nastavlja do danas. Ciji su pogledi i razmisljanja dati u knjizi pisanoj o ratnoj svakodnevnici 1992-95 u obliku dnevnika: "Sarajeva vise nema." Zamjerati mu indirektno sto nije desnicarski Bosnjak--a zamisli, musliman--to moze samo neko koji ga ne zna, ko nema razumijevanja za danasnjicu, i neko sa sicardzijskim idejama o sutrasnjici.

Ostatak tvog pisanja ne zasluzuje komentar jer isto ne sadrzi nista vrijedno komentara.

Moram ti odati priznaje da i pored toga sto si nakalemio Hamzi sve moguce--i ako netacno, ne-elegantno, i cak prostacki--nisi ga optuzio da je jedan od direktnih uzrocnika danasnje situacije. Momenat slabosti ili slijedeca tema? :-)
Mom licnom biografu nista ne promakne oku. Sve zabiljezi, narocito ako ako se neko javlja ili suprotstavlja velikosrpskom projektu. OK, po tebi ja sam negativac, a Hamza pozetivac. Ko je prvi poceo? On blatiti patriote Republike bih il ja blatiti srbofile sa perom u ruci. Napisati knjigu nije veliki podvig, to mu i priznajem, jeste piskaralo, a ovih dana je i izasao iz jazbine i pokazao cije je piskaralo. Njihove skrabotine nisu naivne i ne treba ih zanemariti. To isto Oslobodjenje je uz rat slavilo "oslobodioce Trebinja", dvije pune stranice raspojasamih cetnika. I te skrabotine pisali su ljudi od pera " tudji "profesionalci", pa sta, to im ne daje za pravo da unistavaju drzavu sa 800 godisnjom kuturom i identitetom.
User avatar
JBT
Posts: 5003
Joined: 20/11/2002 00:00
Location: Korea

#36

Post by JBT »

Nisi ti, jarane, dobar sa glavom dabogkaze.
Eto, ti (pisac propagandnih pamfleta, i to josh losijih) nasao se da pljujes na Oslobodjenje koje je u najtezoj godini za BiH, 1992, dobilo nagradu za Najbolju novinu svijeta te godine. Izmedju ostalog. I to sa Hamzom Baksicem. Novinu koja je bila simbol otpora, na licu mjesta, kako Sarajeva tako i BiH protiv fasizma koji ju je htjeo unistiti, i to simbol cijelim tokom rata.
A gdje si ti bio, jarane, tad....... i taj tvoj kongres?
Eto, nashao se ti.....
I sad propagirash ratno rjesenje za BiH probleme.
Ma i ja sam budala sto ovo pishem. Mogao sam sve sazeti jednom starom forumashkom frazom:
"Lako je gloginje tudjim kurcem mlatiti."
E. Jaganjac
Posts: 359
Joined: 02/07/2005 19:47
Contact:

#37

Post by E. Jaganjac »

JBT wrote:Nisi ti, jarane, dobar sa glavom dabogkaze.
Eto, ti (pisac propagandnih pamfleta, i to josh losijih) nasao se da pljujes na Oslobodjenje koje je u najtezoj godini za BiH, 1992, dobilo nagradu za Najbolju novinu svijeta te godine. Izmedju ostalog. I to sa Hamzom Baksicem. Novinu koja je bila simbol otpora, na licu mjesta, kako Sarajeva tako i BiH protiv fasizma koji ju je htjeo unistiti, i to simbol cijelim tokom rata.
A gdje si ti bio, jarane, tad....... i taj tvoj kongres?
Eto, nashao se ti.....
I sad propagirash ratno rjesenje za BiH probleme.
Ma i ja sam budala sto ovo pishem. Mogao sam sve sazeti jednom starom forumashkom frazom:
"Lako je gloginje tudjim kurcem mlatiti."
Dok se vama u vasoj glavi neke stvari srede, proteci ce jos genocida Bosnom.
User avatar
JBT
Posts: 5003
Joined: 20/11/2002 00:00
Location: Korea

#38

Post by JBT »

Prorok, nemoj me vise branit, majke ti. Jedva sam obnovio ono sto mi je zadnjim ratom sruseno.
E. Jaganjac
Posts: 359
Joined: 02/07/2005 19:47
Contact:

#39

Post by E. Jaganjac »

JBT wrote:Prorok, nemoj me vise branit, majke ti. Jedva sam obnovio ono sto mi je zadnjim ratom sruseno.
Ne branim ja vas, nego sebe i ovo sto je od domovine ostalo. A ja ni tada ni sada svoju sudbinu niti sudbinu domovine nemam namjeru povjeriti vama da ih branite. Lahko se odbraniti od agresora ali nemoguce od njihovih jataka.
The_Fluid
Posts: 5591
Joined: 02/08/2002 00:00
Location: Earth

#40

Post by The_Fluid »

E.Jaganjac

koja ti je ovo suplja?
Koga ti branis? Osim svoj bankovni konto u USA?
Ocekujes li da ti neko povjeruje? Ocekujes. Fino, dodjes u BiH, registrujes stranku zajedno sa svojim istomisljenicima i bujrum, sve za sto maraka. :-)
User avatar
JBT
Posts: 5003
Joined: 20/11/2002 00:00
Location: Korea

#41

Post by JBT »

Nije dobar, kazem ti ja.
E. Jaganjac
Posts: 359
Joined: 02/07/2005 19:47
Contact:

#42

Post by E. Jaganjac »

JBT wrote:Nije dobar, kazem ti ja.
Naravno da nisam, zavisi za koga.

I ovo vam je Hamzina skola, ja o temi i vi o meni. Blago nama.
User avatar
JBT
Posts: 5003
Joined: 20/11/2002 00:00
Location: Korea

#43

Post by JBT »

Pa ti dovodis u pitanje Hamzin karakter a i Oslobodjenja, a ja tvoj.
:)
E. Jaganjac
Posts: 359
Joined: 02/07/2005 19:47
Contact:

#44

Post by E. Jaganjac »

JBT wrote:Pa ti dovodis u pitanje Hamzin karakter a i Oslobodjenja, a ja tvoj.
:)
Ja pronadjoh da je Hamza LAZOV i KLEVETNIK, i to argumentujem cinjenicama. A sta ste vi pronasli u mom karakteru?
User avatar
JBT
Posts: 5003
Joined: 20/11/2002 00:00
Location: Korea

#45

Post by JBT »

Pa po navedenim argumentima i cinjenicama veceg broja forumasha na ovoj temi Hamza nije lazov i klevetnik, a onda u tom slucaju ispada da si ti upravo ono sto za Hamzu tvrdis a uz to volis tudjim k..... gloginje mlatiti.
E. Jaganjac
Posts: 359
Joined: 02/07/2005 19:47
Contact:

#46

Post by E. Jaganjac »

JBT wrote:Pa po navedenim argumentima i cinjenicama veceg broja forumasha na ovoj temi Hamza nije lazov i klevetnik, a onda u tom slucaju ispada da si ti upravo ono sto za Hamzu tvrdis a uz to volis tudjim k..... gloginje mlatiti.
Ja imam argumente. Hamza je slagao da je uvazeni gospodin S. Rustemasic "minhenski vitez", da je proveo rat u inostranstvu. Isto je slagao i za dio NKRBiH koji jeste ostao u domovini, mada to nije nikakav kriterij "krivice". Hamzi smetaju oni koji ne priznaju Republiku srpsku, genocidnu tvorevinu, sto znaci da je isti po ideologiji cetnik.

Kakve argumente vi mozete naci za mene. Imate pravo da me smatrate "losim" po vas, ako i vi pripadate toj istoj ideologiji, ali to su onda drugi kriteriji o kojima ja nebih zelio diskutovati.
User avatar
Vodenjak
Posts: 7416
Joined: 03/10/2004 18:45

#47 Re: Hamza Baksic lazov i klevetnik

Post by Vodenjak »

E. Jaganjac wrote:Hamza Baksic se u svom clanku "S Druge Strane" (28/10/05) okomio ni na koga drugog nego na nevldinu organizaciju: "Nacionalni Kongres Republike BiH", organizciju koja je jedina do sada u svom imenu zadrazala ime Republike BiH i jedina koja ne priznaje ilegalni Dejtonski ustav.

Hamza Baksic je bio i ostao rezimsko novinarsko pisakralo jos od doba kada je na stranicama Oslobodjenja svaki dan, redovno, na naslovnoj stranici izlazio Radaovan Karadzic.

On ostricu svoga pera ne upire na stvarne agresore i izdajanike kao sto su Milosevic, Karadzic, Izetbegovic, vec ih na neki nacin i glorifikuje, kao priznali BiH. Glorifikuje i haustorske miseve koji i dan danas sute i klimaju glavmo svakoj izdajnickoj vlasti i koji su i tada cekali u svojim rupama da vide ko ce pobjediti.

Smeta mu NKRBiH, kao biva ljudi u dijaspori se ususdjuju da nesto kazu o svojoj domovini. Mada, kada se bolje pogleda to i nije dijaspora jer se radi o prognanim ljudima, koji ionako nisu imali mjesta u podrucju pod kontrolom izdajnika Alije Izetbegovioca i njegovih "SEVA", eskadrona smrti za sve one koji nisu bili za podjelu i rusenje Republike BiH..

Ono sto Hamza ne moze ofarbati svojim misijm repom je da je Alija Izetbegovic bio otac tzv Republike srpske i da je do zadnjih dana zivota bio zastitnik teroristicke organizacije SDS.

Ne moze pobitii ni cinjenicu da je lazov i klevetnik. Napr. Sven Rustempasic, koga on napada, je dosao u RBiH iz Amerike cim je agresija zapocela, ostavio unosan posao i posvetio svoj zivot odbrani RBiH od agresora i izdajnika sve do sada. Ne moze opravdati ni cinjicu da je kao novinar ostao gluv i slijep kod posljednje komemoracicije zrtama srebrenickog masakra u Potocarima. Tada izdajnici na vlasti nisu dozvolili Udruzenju Majki Srebrenice i Podrinja da uopste izadju na binu i kazu par rijeci, vec se njihov predsjednik, gospodin Ibran Mustafic morao otimati i silom se izboriti za par rijeci, dok je u isto vrijeme srpska Islmaska Zajednica BiH organizovala mahanje turskim zastavam, kako bi dali za pravo Mladicu da se stvarno borio protiv Turaka. Tada, pravi patrioti RBIH su oteli te turske zastave pripadnicima srpske IVZ BiH i na binu iznjeli zastavu Republike BiH. Medju organizatorima te i takve pobune protiv izdajnika bili su uparvo clanovi Hamzine "minhenske briogade", kako on pokusava nazvati jedini preostali drzavotvorni pokret poslije pada Husein Kapetana Gradascevica..
Otimao si se da si zastupnik Bosanskog kongresa, janje moje...
Jesi li siguran u to?

Znate protiv koga ste (to su uglavnom SVI!) ali pojma nemate za KOGA i za STA ste!
Tako ne moze, zao mi je!
E. Jaganjac
Posts: 359
Joined: 02/07/2005 19:47
Contact:

#48

Post by E. Jaganjac »

Oni su, kao i ja za ukidanje ratom i genocidom nametnutog ilegalnog dejtonskog ustava BiH i vracanje u funkciju legalnog ustava Republike BiH, kao osnove za razgovor o buducem gradjanskom ustavu demokratske i prosperitetne Republike BiH.

Argumentaciju zasto to trazimo mozes naci ovdje, ako je uopste porebna argumentacija:

http://www.republikabih.net/peticijaustavcontent.htm


Na tom putu su nam agresivne aspiracije prema RBIH od strane susjednih drzava i njihovi placenici u vlasti, medijima, konfesijama i nema gdje ih nema i dobro su rasporedjeni. Hamza, Usanovic, Terzic, Finci, Lagumdzija, Silajdzic i armija drugih dobro uhljebljenih izdajnika je tu da to sprijeci, neko perom a neko vlascu, nema gdje ih nema zahvaljujuci nasoj pameti.
User avatar
Fair Life
Posts: 14219
Joined: 02/03/2004 00:00

#49

Post by Fair Life »

Haj' kad vec spominjes Hamzu kao izdajnika... navedi i poneko zlatno Radoncicevo pero.

Baksic je ljudina koja oko sebe gleda sirom otvorenih ociju..
kojsino
Posts: 489
Joined: 24/11/2004 07:41

#50

Post by kojsino »

Nesto ovima iz BK smeta OSLOBODJENJE,
valjda im je drazi GLAS SRPSKI ...narocito Vahidu !!!!
Post Reply