Hamburg

Vijesti sa cijele zemaljske kugle o dešavanjima u bh. dijaspori, zanimljivosti o drugim državama i slično.

Moderator: Bloo

Post Reply
Sport-fan
Posts: 64
Joined: 25/01/2013 22:50

#1 Hamburg

Post by Sport-fan »

Uskoro planiram provesti 3-4 dana u Hamburgu,Zamolio bih sve koji su vec bili da mi daju savjet neki,sta se mora pogledati?imali bosanski restorana,kafica,itd.....
User avatar
CoCoLoCo
Posts: 1455
Joined: 12/10/2012 14:29
Location: Letim na mixeru...trazhim shtekdoznu :P

#2 Re: Hamburg

Post by CoCoLoCo »

jarane, ides odavde i sta ti prvo naumpada, bosanska kafana, wtf, pa ne idi nidje brate imas toga ovde kolko oces, bezze sse trosis gore :D sjedi dje jesi, jbes njemacku bolan :D
Sport-fan
Posts: 64
Joined: 25/01/2013 22:50

#3 Re: Hamburg

Post by Sport-fan »

CoCoLoCo wrote:jarane, ides odavde i sta ti prvo naumpada, bosanska kafana, wtf, pa ne idi nidje brate imas toga ovde kolko oces, bezze sse trosis gore :D sjedi dje jesi, jbes njemacku bolan :D
Jarane nisam nigdje Kafanu spomenuo
User avatar
CoCoLoCo
Posts: 1455
Joined: 12/10/2012 14:29
Location: Letim na mixeru...trazhim shtekdoznu :P

#4 Re: Hamburg

Post by CoCoLoCo »

jesi lijepo rekao bosanskih restorana, kaficha, isti ti djavo dodje, zna i glup cojek da je bosanski kafich gore ko zadnja kafanchuga :D
el_barto
Posts: 23
Joined: 22/02/2014 13:55

#5 Re: Hamburg

Post by el_barto »

CoCoLoCo wrote:jesi lijepo rekao bosanskih restorana, kaficha, isti ti djavo dodje, zna i glup cojek da je bosanski kafich gore ko zadnja kafanchuga :D
Odmah mi pade na pamet Milo iz pushera :D
User avatar
CoCoLoCo
Posts: 1455
Joined: 12/10/2012 14:29
Location: Letim na mixeru...trazhim shtekdoznu :P

#6 Re: Hamburg

Post by CoCoLoCo »

HAHAHAHAAHAH znas staaaaa, rashooooooooo, KARAAAAAJ GAAAA MAMUUUU MUUUU JPEEEEEEEEM aaaal sad onakoooo zaaa pravoooooo jednoooooooom ahahahahaha oplakah dje njega nadje u pm sabahilde :lol:
tamo_daleko
Posts: 8
Joined: 01/03/2014 19:32

#7 Re: Hamburg

Post by tamo_daleko »

U Hamburgu imas jako mnogo stvari za obici, recimo ono sto svi znaju Reeperbahn ili ti Kiez (po danu mirno, navecer od 21 h mozes izaci, jer tad pocinje zivot), onda Speicherstadt, Portugalska cetvrt (moze se fino i cijenana pristupacno pojesti riba). Onda ako si nedeljom ujutro jos tu idi na Fischmarkt (veoma turisticki ali vrijedi vidjeti). Ili do Schanzenviertel (alternativna scena, na svakom cosku imas za popit i pojesti). Ako hoces i imas vremena obidji jednom oko Alster (setnja od oko malo vise od 7 km, kod americke ambasade ne znam da li jos traze, ali ponesi pasos da mozes proci).
Nase kafice ne poznajem tako da ti u tom smjeru ne znam nista reci.
Uzivaj :-)
.
User avatar
topcam
Posts: 5080
Joined: 08/07/2007 12:49

#8 Re: Hamburg

Post by topcam »

Landungsbrücken prosetas i popijes kafu kad si vec tu.
Sport-fan
Posts: 64
Joined: 25/01/2013 22:50

#9 Re: Hamburg

Post by Sport-fan »

CoCoLoCo wrote:jesi lijepo rekao bosanskih restorana, kaficha, isti ti djavo dodje, zna i glup cojek da je bosanski kafich gore ko zadnja kafanchuga :D
ti ocito nepoznajes bosanske restorane i kafice na zapadu,u ostalom to nije tema,tema je jeli neko nesto dobro ima za predloziti a ne gdje je sta bolje.....
Sport-fan
Posts: 64
Joined: 25/01/2013 22:50

#10 Re: Hamburg

Post by Sport-fan »

tamo_daleko wrote:U Hamburgu imas jako mnogo stvari za obici, recimo ono sto svi znaju Reeperbahn ili ti Kiez (po danu mirno, navecer od 21 h mozes izaci, jer tad pocinje zivot), onda Speicherstadt, Portugalska cetvrt (moze se fino i cijenana pristupacno pojesti riba). Onda ako si nedeljom ujutro jos tu idi na Fischmarkt (veoma turisticki ali vrijedi vidjeti). Ili do Schanzenviertel (alternativna scena, na svakom cosku imas za popit i pojesti). Ako hoces i imas vremena obidji jednom oko Alster (setnja od oko malo vise od 7 km, kod americke ambasade ne znam da li jos traze, ali ponesi pasos da mozes proci).
Nase kafice ne poznajem tako da ti u tom smjeru ne znam nista reci.
Uzivaj :-)
.
Reeperbahn je planiran,i utakmica od St.Pauli je na programu,Fischmarkt takodje idemo,ostali prijedlozi su intersantni i hvala ti mnogo...
el_barto
Posts: 23
Joined: 22/02/2014 13:55

#11 Re: Hamburg

Post by el_barto »

Samo nemoj Milu ostajati pare kratak za dope, bit ce problema iako se Rasho povuko :D
User avatar
CoCoLoCo
Posts: 1455
Joined: 12/10/2012 14:29
Location: Letim na mixeru...trazhim shtekdoznu :P

#12 Re: Hamburg

Post by CoCoLoCo »

:lol: :lol:
Aspekt
Posts: 1084
Joined: 28/10/2013 14:40

#13 Re: Hamburg

Post by Aspekt »

Sport-fan wrote:
CoCoLoCo wrote:jesi lijepo rekao bosanskih restorana, kaficha, isti ti djavo dodje, zna i glup cojek da je bosanski kafich gore ko zadnja kafanchuga :D
ti ocito nepoznajes bosanske restorane i kafice na zapadu
,u ostalom to nije tema,tema je jeli neko nesto dobro ima za predloziti a ne gdje je sta bolje.....
pa da mu ipak kazemo . kada ides na zapad kao turista u sirokom luku zaobidji nase restorane i kafane . Uglavnom to drze seljaci . Krkani . Drze rupe i rupcage . Pojesces cevape koji su veliki kao kukuruz i napravljeni od svinjetine . Posluzeni sa ajvarom i prepecenim krompirom . Kada udjes na vrata i progovoris nas jezik , na licu ces vidjeti izraz blijedog teleta . Uopce se nisu obradovali sto si dosao . to su uglavnom sitne duse koje zanima jedino novac . A oni znaju da ti nemas novca i da si tu dosao da malo popijes i da pricas . A oni ne vole da se u restoranu cuje nas jezik jer ( oni misle ) da tako uznemiravas njemce austrijance svicarce holandjane ....Oni su toliko ponizni prema domacinima da je to ruzno gledati . Te seljacine samo sto ne puse qurac svabi i austrijancu . A mozda i to rade kada je restoran zatvoren . Konobari i kuhari koji bi i mozda s tobom malo popricali ne smiju od gazde . Oni tu spavaju i rade u dvije smjene . Samo spavaju i rade . zivota nikakvog nemaju niti imaju kontakt sa vanjskim svijetom . Nema ni gazda , on je uvijek tu da mu neko ne bi ukrao jedan euro i da neko ne bi slucajno stupio u kontakt sa svabom i nesto lanuo . Hrvatski i srpski restorani su uglavnom leglo nacinalizma teske kategorije . Sto se tice bosnjaka oni su podijljeni u nekoliko kategorija . jos postoje jugosloveni s jedne strane a s druge imas bosnjake koji se ufaju u islam . Imas one koji su blizi hrvatima i onih koji su blizi srbima . imas one koji imaju nekakve nadimke ( cuka , duka , tuka , fuka ) jer ne dao bog da se vidi da su muslimani . Takvi zderu svinjetinu i za dorucak i za rucak samo da bi sakrili trag .Radnike mizerno placaju , drze ih na crno , varaju drzavu ( ali sada je to malo teze ) Gazde restorana imaju uglavnom ruzne i krezave i debele zene . Novac i restoran im je omgucio da dovedu iz nasih krajeva mlade cure koje ce prati tanjure . Za malo vecu platu morace dati gazdi i svoje tijelo . Tako seljober prvi put u zivotu dodje do lijepe i mlade zene . Ucjenom . Pravog gospodina sa pravim restoranom i pravom hranom , kulturnog , normanog covjeka neces naci . ako ga ja nisam nasao za 30 godina neces valja niti za 3 dana . Ne da mi se pisati goni ih u picku materinu . ima i ljudi koji su hajmo reci ok . U svakom slucaju lijepo se provedi u Hamburgu . Hamburg je najpoznatiji grad na svijetu po prostitutkama . S obzirom da ides na samo tri dana a 5 dana covjeku treba samo za to ne znam kako ces ....
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#14 Re: Hamburg

Post by insomnia78 »

Aspekt wrote:
Sport-fan wrote:
CoCoLoCo wrote:jesi lijepo rekao bosanskih restorana, kaficha, isti ti djavo dodje, zna i glup cojek da je bosanski kafich gore ko zadnja kafanchuga :D
ti ocito nepoznajes bosanske restorane i kafice na zapadu
,u ostalom to nije tema,tema je jeli neko nesto dobro ima za predloziti a ne gdje je sta bolje.....
Za malo vecu platu morace dati gazdi i svoje tijelo . Tako seljober prvi put u zivotu dodje do lijepe i mlade zene . Ucjenom .

Hamburg je najpoznatiji grad na svijetu po prostitutkama . S obzirom da ides na samo tri dana a 5 dana covjeku treba samo za to ne znam kako ces ....
:D


Envoyé de mon iPhone à l'aide de Tapatalk
XOX100
Posts: 335
Joined: 12/02/2014 19:18

#15 Re: Hamburg

Post by XOX100 »

Sto jes' jes'. Nase kafane i restorani u dijaspori su zesci odron. Zaobidji to u sirokom luku, osim ako ti ne treba neka veza, neka caka. Nekog da zajebes ili nesto da pronevjeris.
Tamo se skupljaju sumnjive njuske koje sve to poznaju.
Rena Rena
Posts: 2
Joined: 25/10/2014 15:56

#16 Re: Hamburg

Post by Rena Rena »

Pozdrav,

Ima li neko savjet kako naci posao u Hamburgu a da ne pricam Njemacki? Pricam Engleski jer zivim u Engleskoj (imam dozvolu za rad u EU) ali se selim u Hamburg uskoro. Radila bi bilo koji posao, moguce i za neke nase kompanije. Vec sam gledala Engleske kompanije ali se trazi osnovno znanje Njemackog.

Zna li neko agencije za zaposljavanje nasih ljudi u Njemackoj?

Ici cu na casove Njemackog ali u pocetku mi treba bilo koji posao.

Hvala na savjetima!!
User avatar
suzzy_q
Posts: 222
Joined: 21/04/2012 09:51

#17 Re: Hamburg

Post by suzzy_q »

Koliko se krece cijena zakupa stana od 30-40m2 u Hamburgu ?
Post Reply