Hakiran mobitel?

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
zigranje
Posts: 118
Joined: 24/04/2015 22:10

#1 Hakiran mobitel?

Post by zigranje »

situacija:
samsung galaxy s3 neo

dopisivao se s prijeteljem, ma viberu i na fejsu, i ostavim telefon s upaljenim wifi i odem za poslom.
nakon par sati, cujem se s prijateljem i skoro me napade sto mu se ne javljam, a onda me upozorio da se nesto cudno desavalo,
naime po njegovoj prici, a kasnije sam se i sam uvjerio u isto:

nakon sto mi posalje poruku na viber, tacno 20 sekundi kasnije, ja bih se "pojavio na fejsu i procitao poruku" te bih tacno nakon 2 minute ponovo stajalo pored mog imena odsutan 1m
kaze da je u pocetku pomislio da ignorisem njegove poruke, ali je onda uocio obrazac
"poruka na viber - 20 sekundi - online na fb i citanje poruke - off na fb nakon 2 min"

kada bi prozvao moj broj mobitela, ja bih se "pojavio" online na fb, opet "procitao" poruku i bivao off nakon 2 min

slanje sms-a nije izazivalo nikakve reakcije na fejsu niti viberu

slanje poruka direktno na fejs, nije izazivalo nikakvu aktivnost,
ali cim posalje poruku na viber nakon 20 sekundi bi se pojavio i procitao poruku.

ja mobitelu nisam prilazio nekih 4 sata i citavo to vrijeme on se "igrao" mojim online statusom na fb slanjem poruka na viber i cimanjem

zna li neko o cemu se radi?
User avatar
gnjev
Posts: 3357
Joined: 02/04/2013 11:56
Location: Sarajevo
Contact:

#2 Re: Hakiran mobitel?

Post by gnjev »

Jel ti to prvi mobitel legendo ? Ostavis ukljucen wi fi koji se iskljucuje kad ne koristis mobitel , nakon sto te on prozove telefon se ''probudi'' i kaci se automatski na wi fi . Eto rijesio sam ti misteriju . Slijedeci put iskljuci wi fi pa ti nece niko hakovati mobitel .
zigranje
Posts: 118
Joined: 24/04/2015 22:10

#3 Re: Hakiran mobitel?

Post by zigranje »

nije prvi, ali manje vise nebitno koji je po redu mobitel

objasni mi ovo:
znaci, nakon minute mobitel ode u stand-by mode,
viber pokazuje off 5minuta , fb 5mi off
salje poruke na facebook, nista se ne desava,
posalje poruku na viber, nakon tacno 20 sekundi, pali se fb i pokaze mi da je poruka poslana na fb procitana.

koja logika da se poruka koju mi je slao na fejs obiljezi kao procitana?

koja logika da nakon poziva cca 10 sekundi ista stvar se desava na fb, prikaze "Seen XY:XY"

u redu da neko pridje telefonu i pogleda poruke, ali niko nije bio ni blizu telefona 4 sata, a on me "drzao online" skoro pa citavo vrijeme igrajuci se porukama na viber i prozivanjem
zigranje
Posts: 118
Joined: 24/04/2015 22:10

#4 Re: Hakiran mobitel?

Post by zigranje »

gnjev wrote:Jel ti to prvi mobitel legendo ? Ostavis ukljucen wi fi koji se iskljucuje kad ne koristis mobitel , nakon sto te on prozove telefon se ''probudi'' i kaci se automatski na wi fi . Eto rijesio sam ti misteriju . Slijedeci put iskljuci wi fi pa ti nece niko hakovati mobitel .
btw peovjerio sam s prijateljem sta se desava u istoj situaciji s njegovim racunima, i primljena poruka na viber nije izazivala aktivnost na fb,
kao ni poziv,

3g je non stop upaljen, i dobio poruku ili ne, sve dok je licno ne pregledam, nije mi prikazivalo aktivnost,
User avatar
gnjev
Posts: 3357
Joined: 02/04/2013 11:56
Location: Sarajevo
Contact:

#5 Re: Hakiran mobitel?

Post by gnjev »

Iskreno mislim da te drug zajebava . Nikad do sada nisam cuo da je nekome mobitel hakiran ili da ima virus na mobitelu . Mozda si nesto i pojebao u postavkama aplikacija ili samog mobitela . Uradi hard reset .
http://www.hardreset.info/devices/samsu ... xy-s3-neo/
jahh
Posts: 1501
Joined: 20/08/2010 12:41

#6 Re: Hakiran mobitel?

Post by jahh »

Stavi na viberu da postuje WiFi policy od mobitela :).
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#7 Re: Hakiran mobitel?

Post by ExNihilo »

Je li drug derpe? Ne mogu drugačije objasniti njegovu opsesiju tvojim online statusom.
User avatar
Revolucionar ★
Posts: 2347
Joined: 27/10/2011 17:39
Location: Adventure seeker on an empty street

#8 Re: Hakiran mobitel?

Post by Revolucionar ★ »

haha, dobrano oplakah :D sad ce mu šaran zakacit onu svoju : paranojaaa, uzela mi dusu, uzela mi sve :lol:
User avatar
W0rM
Posts: 2380
Joined: 26/11/2011 13:49
Location: Jedna Jedina
Grijem se na: sunčevu energiju
Vozim: se po mahali

#9 Re: Hakiran mobitel?

Post by W0rM »

zigranje wrote:nije prvi, ali manje vise nebitno koji je po redu mobitel

objasni mi ovo:
znaci, nakon minute mobitel ode u stand-by mode,
viber pokazuje off 5minuta , fb 5mi off
salje poruke na facebook, nista se ne desava,
posalje poruku na viber, nakon tacno 20 sekundi, pali se fb i pokaze mi da je poruka poslana na fb procitana.

koja logika da se poruka koju mi je slao na fejs obiljezi kao procitana?

koja logika da nakon poziva cca 10 sekundi ista stvar se desava na fb, prikaze "Seen XY:XY"

u redu da neko pridje telefonu i pogleda poruke, ali niko nije bio ni blizu telefona 4 sata, a on me "drzao online" skoro pa citavo vrijeme igrajuci se porukama na viber i prozivanjem
Drug moj, igrom slučaja znam za taj "problem", no sikiriki, isto se dešava, možda je neki bug do neo serije, ko ce mu ga znati.
LP
User avatar
valjuga
Posts: 2190
Joined: 25/03/2012 17:50
Location: Balkan

#10 Re: Hakiran mobitel?

Post by valjuga »

ExNihilo wrote:Je li drug derpe? Ne mogu drugačije objasniti njegovu opsesiju tvojim online statusom.
Ahaha
Post Reply