Hajmo dati krv!

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
dr.gog
Posts: 4943
Joined: 09/09/2007 12:52
Location: S@nitet-X
Grijem se na: briketi kanabisa
Horoskop: Vodolija

#626 Re: Hajmo dati krv!

Post by dr.gog »

Aethaercyn wrote:
Darivao sam krv prije nekih 45 dana. E sada me interesuje da li je i obratno?
Da li trebam sacekati 6 mjeseci pa da odradim hidžamu ili?
Zagovorio sam termin za hidžamu tamo iza 11.12.2017 godine. Da li da odgodim ili?
Koliko znam, ne bi trebalo da predstavlja prepreku. :)
Ipak ću morati, samo ovaj put i uz izvinjenje, da pojasnim par stavova medicine o hidžami.Kao i to da me polemika oko toga uopće ne interesuje jer se svakodnevno nerviram zbog činjenice da potpuno zdravi i mladi ljudi masovno i bez ikakve stvarne potrebe rade ovaj nimalo bezazleni medicinski zahvat. I zbog toga na 6 mjeseci gubimo darivaoca krvi :oops: . Baš jučer sam svjedočio odbijanju nekoliko potpuno zdravih ljudi koji su "jer je dobro", uradili hidžamu. Veze to sa prevencijom bolesti nema.

Savjetujem vam da hidžamu obavite kod stručnog lica, i uz upotrebu strogo sterilnog pribora.I još bitnije, ne radite je jer je " dobro da se uradi", već isključivo ukoliko imate problem kod kojeg hidžama može da pomogne. Ne podliježite trendovima niti autosugestiji. Mitomanija i pretjerivanje koje je uzelo maha u zadnjih par godina pretežno puni džepove priučenim "hidžamašima", a s druge strane ljudi zaboravljaju da po načelima i arapske medicine moraju redovno obavljati osnovne ljekarske kontrole zdravlja. Hidžama je POMOĆNA terapeutska procedura, NE i glavna. Bajke koje počinju sa "vidi šta ti je izašlo u čašicu" (aludiranje na tamniju boju kapilarne krvi) što treba da dokaže da su se "izbacili otrovi" nije medicinski utemeljena.

Ovim bih na ovoj temi završio po pitanju hidžame, eventualno mogu još putem privatnih poruka.
User avatar
Aethaercyn
Posts: 397
Joined: 13/02/2013 22:35
Location: Iza sedam gora,iza sedam mora...

#627 Re: Hajmo dati krv!

Post by Aethaercyn »

Kod mene je uvijek bilo na prvom mjestu da darujem krv pa tek onda ostalo. Znam koliko sam poseban sto se tice krvne grupe (0-), pa zbog toga uvijek kada sam u mogucnosti darujem krv. Naravno, kada se osjecam najzdravije. Ako nisam u novcanoj mogucnosti da nekome pomognem, barem mogu ovako.
Sto se tice hidzame, ne idem bilo kakvim đilkošima. Imam "dilera" u Tuzli. Čovjek je profesionalac. Radi na UKC Tuzla kao anesteziolog. Vise puta je isao na Hadzdz kao medicinska pratnja. Tamo je se i usavrsio sto se tice hidzame. Ako neko zeli da stupi u kontakt sa njim sa TK ili sireg podrucja, da bi obavio hidzamu na profesionalan nacin, neka mi se javi putem PP.
Hidzamu prvenstveno radim zbog ledja. Vjerovao ili ne, moji bolovi u ledjima su nestali 90% nakon nekoliko obavljenih hidzama.
Ukoliko je nekome potrebna krv, neka me kontaktira na PP. Rado cu se odazvati tom pozivu. Naravno BESPLATNO.
Mea_parvitas
Posts: 2519
Joined: 18/03/2015 01:36

#628 Re: Hajmo dati krv!

Post by Mea_parvitas »

Ja nekako imam strah od hidzame. Redovno darujem krv, upravo mi je nedavno istekao period od 4 mjeseca, pa namjeravam ovih dana ponovo darovati i to cinim 2-3x godisnje. Ukoliko nekad nekome zatreba moja krvna grupa (AB +), uvijek moze da se javi ovdje pp i tu sam odmah.
User avatar
dr.gog
Posts: 4943
Joined: 09/09/2007 12:52
Location: S@nitet-X
Grijem se na: briketi kanabisa
Horoskop: Vodolija

#629 Re: Hajmo dati krv!

Post by dr.gog »

Odličan članak o traženju zdravstvenih savjeta putem foruma, i interneta uopšte.
Na bezbrojne načine internet je utjecao na živote ljudi te ga konsultuju prilikom svake nedoumice. Ono što posebno zabrinjava je činjenica da prosječna odrasla osoba vjeruje da može savladati dvije trećine svih stanja i bolesti koje je zadese, bez profesionalne medicinske pomoći i da je sve što je potrebno uraditi ukucati simptome i odgovore potražiti na internetu.
U susjednim državama među kojima su i Hrvatska i Srbija postoje forumi na kojima građani mogu postavljati pitanja o zdravstvenim problemima i simptomima te pravovremeno dobiti odgovor, savjet i nerijetko dijagnozu ljekara. U našoj državi još nije razvijena takva vrsta konsultacija, te zbog toga i poliklinike ne pribjegavaju takvoj metodi komuniciranja.

U poliklinici Sunce Agram u Sarajevu ljekari praktikuju “živu“ komunikaciju sa pacijentima, a u slučaju određenih nedoumica ili dodatnih informacija mogu poslati mail. Direktor ove poliklinike, dr. Taib Delić prokomentarisao je forume putem kojih se dobijaju savjeti i dijagnoze ljekara te naveo kako nema ništa protiv toga sve dok je upravo ta komunikacija svedena samo na savjete, a nikako uspostavljanje dijagnoza i terapija.

"Dakle, to bi trebao biti jedan vid savjetovališta, te treba voditi računa o dvije stvari. Velika je razlika između savjeta i liječenja koje putem interneta nije relevantno. Naša poliklinika ne namjerava u budućnosti razvijati takvu vrstu komunikacije jer na web stranici građani mogu pronaći mail za dodatne informacije i upite, a za neku ozbiljniju dijagnozu i konsultacije naše osoblje im je na raspolaganju. S druge strane, a i nismo imali takvih zahtjeva naših pacijenata", rekao je Delić.

Ništa bez kontakta "oči u oči"

Mirsad Đugum, specijalista interne medicine, naveo je da su za uspostavljanje potpune dijagnoze i propisivanja terapije potrebni cjelokupni anamnestički podaci. Oni uključuju pregled pacijenta, njegovo opisivanje kuda i kako se bol širi jer, kako kaže, svaki dio tijela daje određene znakove i svaka promjena je bolje uočljiva ukoliko se posjeti ljekar.

"Počevši od samoga lica, njegovog oblika, izgleda, bljedila, crvenila, očiju, pokreta itd. Možemo se mi svi koristiti i robotikom i informatikom, ali bez kontakta 'oči u oči' i razgovora o simptomima mislim da kao ljekarri, ali i cjelokupno društvo nismo još na tom nivou da možemo adekvatno pristupiti davanju punog i sigurnog oblika savjeta i liječenja putem interneta", kazao je Đugum.

Posebno je istakao da se prilikom konsultacije sa ljekarom putem interneta mogu samo navesti simptomi, ali da to nije dovoljno za uspostavljanje dijagnoze.

"Može se desiti da pacijent osjeća određene tegobe koje ne zna opisati, te ga ljekar ne može tačno usmjeriti jer ne zna gdje ide propagacija bola, koliko vremenski traje bol, da li prestaje ili ne. Te bitne stvari pacijent možda smatra nebitnim za dijagnozu ili ih uopšte ne iznese i upravo tu se mogu napraviti velike greške. Komunikacija s pacijentom putem interneta je moguća ukoliko se ona odnosi na dalje upute i konsultacije u slučaju kada je ljekar ostvario prvi 'živi kontakt' sa pacijentom, pregledao ga i uspostavio dijagnozu i terapiju", objasnio je Đugum.

Google ne određuje dijagnozu


Pretraživanje simptoma online sve je češća pojava u našoj, ali i državama svijeta, ali i sve veći problem.

Dr. Đugum je apelovao na građane da takvo nešto ne rade jer, kako kaže, jedan simptom je raspoređen u stotinama različitih bolesti, te tako navodi primjer da glavobolja može biti uzrokovana vremenom ili je riječ o migreni i nenaspavanosti, a da na internetu ljudi pročitaju da su to simptomi tumora mozga. Tada, naveo je, dolazi do još većih posljedica, ljudi doživljavaju stres, postaju povučeni, depresivni jer je uvijek problematično reagovanje čovjeka kada se poklope simptomi koje on ima sa nekom smrtonosnom bolešću.

"A također ima slučajeva da nekada čovjek misli da je riječ o bezazlenoj situaciji i da njegovo zdravstveno stanje nije ugroženo te to ignoriše kao i odlazak kod ljekara. A svi su svjesni da se skoro svaka bolest može izliječiti ukoliko se na vrijeme započne liječenje. Pretraživanje o bolesti putem interneta može biti samo dobra smjernica da se dobije dovoljno informacija o nekim oboljenjima prilikom razgovora sa ljekarom, ali ne da sami sebi uspostavljamo dijagnoze i još gore terapiju", naveo je Đugum.

Psiholog Eldin Džanko u izjavi za Klix.ba naglasio je da dijagnozu ne može uspostavljati neko ko za to nije stručan te da su ljudi u našoj državi navikli na jednostavne i lako dostupne stvari i da im je to omogućilo moderno vrijeme i internet. Dodao je da je s obzirom na dostupnost kako kvalitetnih i tačnih informacija, tako i onih štetnih i neprovjerenih na internetu potrebno kritičko razmišljanje građana.

"A to znači da selektivno mogu birati informacije, odnosno da znaju da informacija na nekom blogu ili koju pročitaju na internetu ili Facebooku može biti netačna i da to može svako napisati jer je internet omogućio svakome da informiše javnost. S druge strane, na internetu se mogu pronaći i članci stručnjaka iz raznih oblasti, pa i medicine koji su napravili svoje web stranice i blogove te su oni naučno potkrijepljeni. Takve stranice sadržavaju i kontakt autora tako da ga uvijek možete konsultovati za određeno mišljenje ili savjet", naveo je Džanko.

U BiH nedostaje kritičkog razmišljanja


Psiholog je dodao da je to nekritičko razmišljanje povezano i sa obrazovnim sistemom u kojem se, kako ističe, ljudi ne potiču na razmišljanje, već samo na slaganje.

"Naš je mentalitet takav da ćemo uvijek prije povjerovati u stvari koje su nemoguće, apstraktne te tako će se ljudi, navodim primjer, prije odlučiti za neku tabletu koja košta 2.000 maraka i koja im je ponuđena pod izgovorom da će im izliječiti rak i platit će je i popiti, jer smatraju da je to lakše nego posjetiti ljekara i sačekati njegovu dijagnozu ili se o tome informisati čitanjem stručnih članaka i slično. Dakle opet se vraćamo na biranje tih jednostavnijih rješenja", naveo je Džanko.

Naveo je da je problem u cjelokupnom sistemu i da svaka sfera u društvu ne funkcioniše u potpunosti. Mišljenja je da osim straha od moguće dijagnoze i posjeta ljekarima razlog konsultovanja interneta mogu biti i preduga lista čekanja kod ljekara, njihova nepotpuna posvećenost pacijentu zbog previše obaveza, međutim, istakao je da to ne smije biti opravdanje.

"Također još jedna 'bolest' našeg društva jeste podcjenjivanje određenih profesija i to što svaki čovjek sebe smatra stručnjakom, dobrim psihologom, ljekarom, arhitektom. Ljudi ne daju priliku stručnim ljudima da im pomognu", rekao je Džanko.

Džanko je naveo i problem odgoja budućih generacija u ovakvom okruženju u kojem su napravljeni mnogi propusti.

"Počevši od konzumacije lako dostupnih informacija, preko neprovjerene hrane koja se u mnogim zemljama certificira i provjerava prilikom uvoza pa sve do igračaka kojima se djeca igraju koje moraju biti BPA free, a BPA je tvar koja se nalazi u plastici koja zagrijavanjem i u blizini čovjeka može izazvati rak, a to se najčešće nalazi u ovim plastičnim igračkama koje su dostupne djeci", naveo je.

Za kraj razgovora istakao je da nekritičko razmišljanje i lakovjernost ostavlja velike posljedice po građane. Kao primjer naveo je i tekstove na internetu o tome da vakcinisanje može izazvati određene probleme te da je ono nepotrebno, te da takve informacije uopšte nisu naučno potkrijepljene.

"Takve informacije, kada se malo ozbiljnije pristupi problemu, plasirala je neformalna grupa ljudi i samo oni znaju razlog. Međutim, već je bilo kasno za provjerom tih informacija jer su ljudi u njih povjerovali čim su se plasirale na internetu te zbog toga sada imamo nisku stopu vakcinacije. Dakle, građani ne vjeruju u stručnjake, misle da im oni plasiraju teoriju zavjere, a zapravo takvim razmišljanjem ugrožavaju svoj i život svoje porodice", zaključio je Džanko.
https://www.klix.ba/lifestyle/zdravlje/ ... /180105092
mostarac1905
Posts: 285
Joined: 18/11/2016 15:55

#630 Re: Hajmo dati krv!

Post by mostarac1905 »

Doktore, ako moze pitanje. Prilikom darivanja na upitniku stoji pitanje o posjeti stomatologu. 'Jeste li u zadnjih _____ bili kod stomatologa', ili tako nekako. E sad, ne mogu se sjetiti koliki je to period od zadnje posjete stomatologu u kojem se ne smije darivati krv? Vjerojatno odredjeni period nakon primanja anestezije se ne preporucuje? Hvala :)
User avatar
dr.gog
Posts: 4943
Joined: 09/09/2007 12:52
Location: S@nitet-X
Grijem se na: briketi kanabisa
Horoskop: Vodolija

#631 Re: Hajmo dati krv!

Post by dr.gog »

mostarac1905 wrote:Doktore, ako moze pitanje. Prilikom darivanja na upitniku stoji pitanje o posjeti stomatologu. 'Jeste li u zadnjih _____ bili kod stomatologa', ili tako nekako. E sad, ne mogu se sjetiti koliki je to period od zadnje posjete stomatologu u kojem se ne smije darivati krv? Vjerojatno odredjeni period nakon primanja anestezije se ne preporucuje? Hvala :)
Anestezija, pa i lokalna, ima određeni utjecaj na proceduru odobravanja darivanja krvi. Potrebno je da prođe 7 dana od primanja lokalne anestezije.

Ukoliko su prepisani antibiotici(kod upale zuba), potrebno je da prođe najmanje 7-15 dana od završetka liječenja zuba, tj. od zadnje doze antibiotika.
mostarac1905
Posts: 285
Joined: 18/11/2016 15:55

#632 Re: Hajmo dati krv!

Post by mostarac1905 »

Kasnim s updateom, bio, dobio isti odgovor kao i od vas, darivao redovito :)

Hvala u svakom slucaju.
User avatar
dr.gog
Posts: 4943
Joined: 09/09/2007 12:52
Location: S@nitet-X
Grijem se na: briketi kanabisa
Horoskop: Vodolija

#633 Re: Hajmo dati krv!- Bravo Sarajlije

Post by dr.gog »

Poštovani forumaši, moram podijeliti lijepu vijest sa vama: Danas se pozivu za darivanje krvi odazvalo ravno 114 građana,a krv je darivalo njih 98, što je izuzetno značajno za desetine pacijenata KCUS, OBS i , vjerovatno, par drugih kantona koje pomažemo.

Želim istaći ogroman odaziv Elektroprivrede, Energoinvesta, FMUP-a ...sjajno!

Hvala svim građanima Sarajeva za današnji doprinos, spašeno je mnogo života. :bih:

@gog
zipoo
Posts: 18876
Joined: 20/06/2011 16:27
Location: Sarajevo

#634 Re: Hajmo dati krv!

Post by zipoo »

A+ trombociti danas trebali, sigurno ce i sutra
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#635 Re: Hajmo dati krv!

Post by mali_milojica »

Mene danas zvali za trombocite.
B-
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37265
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#636 Re: Hajmo dati krv!

Post by bitanga_sa_otesa »

mali_milojica wrote:Mene danas zvali za trombocite.
B-
ja sam A+ jos 15 dana moram cekati .odem ja redovno svaka 3 mjeseca bez da me zovu :thumbup:
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#637 Re: Hajmo dati krv!

Post by mali_milojica »

bitanga_sa_otesa wrote:
mali_milojica wrote:Mene danas zvali za trombocite.
B-
ja sam A+ jos 15 dana moram cekati .odem ja redovno svaka 3 mjeseca bez da me zovu :thumbup:
Odem i ja redovno,ali danas maksuz zvali za doniranje trombocita. Nekoj ženi trebalo.
Inače već 20 god sam redovni darivalac.
Inače,kako su mi rekli. Doniranje trombocita može svaki mjesec,a krvi svaka 3.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37265
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#638 Re: Hajmo dati krv!

Post by bitanga_sa_otesa »

mali_milojica wrote: Odem i ja redovno,ali danas maksuz zvali za doniranje trombocita. Nekoj ženi trebalo.
Inače već 20 god sam redovni darivalac.
Inače,kako su mi rekli. Doniranje trombocita može svaki mjesec,a krvi svaka 3.
imas staza za pohvalu majstore :thumbup: ,ja sam zadnjih 8-9 god redovan ,ranije onako, kad su bile akcije i ako je kome zatrebalo..
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#639 Re: Hajmo dati krv!

Post by mali_milojica »

Pohvatali nas tamo nekad 98 u školi da damo krv i od tada sam im u bazi,a vala ni meni nije mrsko
:thumbup:
zipoo
Posts: 18876
Joined: 20/06/2011 16:27
Location: Sarajevo

#640 Re: Hajmo dati krv!

Post by zipoo »

mali_milojica wrote:Mene danas zvali za trombocite.
B-
Mozda smo bili jedan pored drugog :mrgreen:
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#641 Re: Hajmo dati krv!

Post by mali_milojica »

zipoo wrote:
mali_milojica wrote:Mene danas zvali za trombocite.
B-
Mozda smo bili jedan pored drugog :mrgreen:
Možda,dok sam davao krv,gledao sam izvještaj sa Željine utakmice :lol:
zipoo
Posts: 18876
Joined: 20/06/2011 16:27
Location: Sarajevo

#642 Re: Hajmo dati krv!

Post by zipoo »

mali_milojica wrote:
zipoo wrote:
mali_milojica wrote:Mene danas zvali za trombocite.
B-
Mozda smo bili jedan pored drugog :mrgreen:
Možda,dok sam davao krv,gledao sam izvještaj sa Željine utakmice :lol:
Zelena majica?? Jesmo onda hahaha :mrgreen:

Pojeo si mi keks :D
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#643 Re: Hajmo dati krv!

Post by mali_milojica »

Jeste :thumbup:
Halali,cekao sam da neko otvori :lol:
zipoo
Posts: 18876
Joined: 20/06/2011 16:27
Location: Sarajevo

#644 Re: Hajmo dati krv!

Post by zipoo »

mali_milojica wrote:Jeste :thumbup:
Halali,cekao sam da neko otvori :lol:
jesi stidljiv :mrgreen:

halal olsun

tacno sam znao da sam sa nase teme najmladji clan :lol:
User avatar
dr.gog
Posts: 4943
Joined: 09/09/2007 12:52
Location: S@nitet-X
Grijem se na: briketi kanabisa
Horoskop: Vodolija

#645 Re: Hajmo dati krv!

Post by dr.gog »

22 ljekara i med.tehničara Opće bolnice su danas darivali krv.

Hvala kolegama. :bih:
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7370
Joined: 16/01/2007 23:38

#646 Re: Hajmo dati krv!

Post by banjaluka078 »

U Banjaluci juče "krcato" na transfuziji, kontam opet neko organizovano darivanje, pa zamalo odustanem i pomjerim za drugi dan. Kad ono nije, nego nas se masa probudila i skontala "dobar je dan za malo krvarenja" :) . I drago mi je da nisam odustala, jer žena prije mene nije mogla dati krv, jer je rodila prije manje od godine, a trebala je obezbijediti krv za sestru koja ide na operaciju. Tako da sam se upisala "namjenski". Eto, tek osmi put, ali redovna.
Bili klinci iz medicinske škole na praksi, pa me gledali malo u čudu, kao žensko, a voli davati krv. :)
User avatar
dr.gog
Posts: 4943
Joined: 09/09/2007 12:52
Location: S@nitet-X
Grijem se na: briketi kanabisa
Horoskop: Vodolija

#647 Re: Hajmo dati krv!

Post by dr.gog »

banjaluka078 wrote:U Banjaluci juče "krcato" na transfuziji, kontam opet neko organizovano darivanje, pa zamalo odustanem i pomjerim za drugi dan. Kad ono nije, nego nas se masa probudila i skontala "dobar je dan za malo krvarenja" :) . I drago mi je da nisam odustala, jer žena prije mene nije mogla dati krv, jer je rodila prije manje od godine, a trebala je obezbijediti krv za sestru koja ide na operaciju. Tako da sam se upisala "namjenski". Eto, tek osmi put, ali redovna.
Bili klinci iz medicinske škole na praksi, pa me gledali malo u čudu, kao žensko, a voli davati krv. :)
Kolege iz Banja Luke rade kao doxe :) ...imaju jako puno posla jer hirurgija KC Banja Luka radi 150 na sat. Čujem i da Mostarci rade odlično, a transfuzija u Istočnom Sarajevu je isto ažurna, samo šteta što nemaju više para i personala :(

Da bogdo imamo uvezan sistem sa njima digli bi davalaštvo na san od 3%. I da im dadnu zaseban budžet bilo bi super, za par novih aparata...Hvala na javljanju i pozdravi raju u Banjaluci. :sax:
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7370
Joined: 16/01/2007 23:38

#648 Re: Hajmo dati krv!

Post by banjaluka078 »

dr.gog wrote: Kolege iz Banja Luke rade kao doxe :) ...imaju jako puno posla jer hirurgija KC Banja Luka radi 150 na sat. Čujem i da Mostarci rade odlično, a transfuzija u Istočnom Sarajevu je isto ažurna, samo šteta što nemaju više para i personala :(

Da bogdo imamo uvezan sistem sa njima digli bi davalaštvo na san od 3%. I da im dadnu zaseban budžet bilo bi super, za par novih aparata...Hvala na javljanju i pozdravi raju u Banjaluci. :sax:
Rade, rade. :) I jako su ljubazni, mlađa ekipa, rijetko kad prođe da se dobro ne nasmijemo. U pravu si, hirurgija stvarno puno "troši", ali i interna (hematologija i gastro), zna im se desiti da trebuju desetak doza za samo jednu noć. Kontam, valja to sve nadoknaditi. Pa onda vrbujem...kažu moji da sam kao neki sektaš. :-D
Da, bilo bi divno da imamo uvezan sistem, pa da za zahvate u drugim centrima ne moramo voditi davaoce sa sobom. Tetka je imala operaciju u Tuzli, pa smo jedva nekako obezbijedili krv tamo, a da ne vozimo pun kombi ljudi odavde.
Pozdrav iz BL!
User avatar
dr.gog
Posts: 4943
Joined: 09/09/2007 12:52
Location: S@nitet-X
Grijem se na: briketi kanabisa
Horoskop: Vodolija

#649 Re: Hajmo dati krv!

Post by dr.gog »

Jučer u Visokom krv darovalo 83 građana u odlično uređenom prostoru u sred Čaršije.

Krv također , juče,darovalo skoro 70 kadeta Policijske akademije u Sarajevu, skupa sa profesorima.

Danas se iskazalo naselje Dobrinja sa skoro 20 darivalaca za sat vremena.

Miran vikend imamo, a Boga mi i spremni smo za sljedeću heftu.

Hvala svima u ime pacijenata.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37265
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#650 Re: Hajmo dati krv!

Post by bitanga_sa_otesa »

dr.gog wrote:
Hvala svima u ime pacijenata.[/b]
bio sam jucer doktore ,nije te bilo :-D
Post Reply