Haj'mo biti POZITIVNI (al' ne na COVID)

Moderator: O'zone

Locked
Dzematlija
Posts: 559
Joined: 29/04/2015 12:06

#1 Haj'mo biti POZITIVNI (al' ne na COVID)

Post by Dzematlija »

Ljudi dragi - evidentno smo kao društvo pod ogromnim stresom: bojali se ili ne korone, makar nas nervira što nema druženja kao ranije, usr++na vlast ne nabavlja vakcine, ekonomija ne stoji najbolje itd itd itd.

Ali hajdemo malo pozitivno razmišljati. Dajte da makar sačuvamo zdrav razum! :)
Svima nam fali malo osmijeha, dobrog raspoloženja.

Šta možemo učiniti na mikro planu za sebe i svoje najmilije da se osjećamo bolje, ako ne skroz dobro? Dajte prijedloge kako to možemo uraditi. :)
maliq53
Posts: 376
Joined: 25/08/2011 01:20

#2 Re: Haj'mo biti POZITIVNI (al' ne na COVID)

Post by maliq53 »

Image
Naslovnica
Posts: 27645
Joined: 20/03/2013 15:38

#3 Re: Haj'mo biti POZITIVNI (al' ne na COVID)

Post by Naslovnica »

Dzematlija wrote: 31/03/2021 10:37 Ljudi dragi - evidentno smo kao društvo pod ogromnim stresom: bojali se ili ne korone, makar nas nervira što nema druženja kao ranije, usr++na vlast ne nabavlja vakcine, ekonomija ne stoji najbolje itd itd itd.

Ali hajdemo malo pozitivno razmišljati. Dajte da makar sačuvamo zdrav razum! :)
Svima nam fali malo osmijeha, dobrog raspoloženja.

Šta možemo učiniti na mikro planu za sebe i svoje najmilije da se osjećamo bolje, ako ne skroz dobro? Dajte prijedloge kako to možemo uraditi. :)
Dobar sex uvijek pomaže i vraća osmijeh na lice.
User avatar
Snake Eyes
Posts: 5191
Joined: 12/04/2013 14:02

#4 Re: Haj'mo biti POZITIVNI (al' ne na COVID)

Post by Snake Eyes »

Kako biti pozitivan kad je sve...Painted black.
https://youtu.be/O4irXQhgMqg
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8364
Joined: 08/05/2017 19:17

#5 Re: Haj'mo biti POZITIVNI (al' ne na COVID)

Post by Tesla Edison »

Naslovnica wrote: 31/03/2021 10:45
Dzematlija wrote: 31/03/2021 10:37 Ljudi dragi - evidentno smo kao društvo pod ogromnim stresom: bojali se ili ne korone, makar nas nervira što nema druženja kao ranije, usr++na vlast ne nabavlja vakcine, ekonomija ne stoji najbolje itd itd itd.

Ali hajdemo malo pozitivno razmišljati. Dajte da makar sačuvamo zdrav razum! :)
Svima nam fali malo osmijeha, dobrog raspoloženja.

Šta možemo učiniti na mikro planu za sebe i svoje najmilije da se osjećamo bolje, ako ne skroz dobro? Dajte prijedloge kako to možemo uraditi. :)
Dobar sex uvijek pomaže i vraća osmijeh na lice.
U potpunosti se slažem :thumbup:

A često praktikovanje smanjuje anksioznost i produžava život ;) :D
Dzematlija
Posts: 559
Joined: 29/04/2015 12:06

#6 Re: Haj'mo biti POZITIVNI (al' ne na COVID)

Post by Dzematlija »

TESLA_EDISON wrote: 31/03/2021 10:52
Naslovnica wrote: 31/03/2021 10:45
Dzematlija wrote: 31/03/2021 10:37 Ljudi dragi - evidentno smo kao društvo pod ogromnim stresom: bojali se ili ne korone, makar nas nervira što nema druženja kao ranije, usr++na vlast ne nabavlja vakcine, ekonomija ne stoji najbolje itd itd itd.

Ali hajdemo malo pozitivno razmišljati. Dajte da makar sačuvamo zdrav razum! :)
Svima nam fali malo osmijeha, dobrog raspoloženja.

Šta možemo učiniti na mikro planu za sebe i svoje najmilije da se osjećamo bolje, ako ne skroz dobro? Dajte prijedloge kako to možemo uraditi. :)
Dobar sex uvijek pomaže i vraća osmijeh na lice.
U potpunosti se slažem :thumbup:

A često praktikovanje smanjuje anksioznost i produžava život ;) :D
I ja se slažem. :)
komercionala
Posts: 632
Joined: 04/02/2021 15:10

#7 Re: Haj'mo biti POZITIVNI (al' ne na COVID)

Post by komercionala »

Koga danas pozitiva zanima? Samo daj crnila bruda :thumbup:
Dzematlija
Posts: 559
Joined: 29/04/2015 12:06

#9 Re: Haj'mo biti POZITIVNI (al' ne na COVID)

Post by Dzematlija »

komercionala wrote: 31/03/2021 22:10 Koga danas pozitiva zanima? Samo daj crnila bruda :thumbup:
Ma to jeste problem, navukli smo se na crnilo baš ono pravo.
komercionala
Posts: 632
Joined: 04/02/2021 15:10

#10 Re: Haj'mo biti POZITIVNI (al' ne na COVID)

Post by komercionala »

Dzematlija wrote: 02/04/2021 08:02
komercionala wrote: 31/03/2021 22:10 Koga danas pozitiva zanima? Samo daj crnila bruda :thumbup:
Ma to jeste problem, navukli smo se na crnilo baš ono pravo.
realno kako pobjeći? tv internet sve možeš ugasiti ... imas izbor umjesto vijesti gledaš film, umjesto što listas po portalima, slušaš muziku. Ali gdje god odeš, posao, društvo, s kim god pricas, većinom su to iste teme, oko vakcina, pandemije, onaj čuo ovo onaj ono ... samo crne teme. Ja lično gledam koliko mogu da ne ulazim u takve polemike, ali nekad nednostavno moraš .... vikendom odem ili na vikendicu ili na planinu, sve pogasim i uzivam u prirodi.
Dzematlija
Posts: 559
Joined: 29/04/2015 12:06

#11 Re: Haj'mo biti POZITIVNI (al' ne na COVID)

Post by Dzematlija »

komercionala wrote: 02/04/2021 11:17 realno kako pobjeći? tv internet sve možeš ugasiti ... imas izbor umjesto vijesti gledaš film, umjesto što listas po portalima, slušaš muziku. Ali gdje god odeš, posao, društvo, s kim god pricas, većinom su to iste teme, oko vakcina, pandemije, onaj čuo ovo onaj ono ... samo crne teme. Ja lično gledam koliko mogu da ne ulazim u takve polemike, ali nekad nednostavno moraš .... vikendom odem ili na vikendicu ili na planinu, sve pogasim i uzivam u prirodi.
Bravo, to je baš pametno!!!
User avatar
vaučer
Posts: 8896
Joined: 04/08/2009 15:22
Location: Living in the past

#12 Re: Haj'mo biti POZITIVNI (al' ne na COVID)

Post by vaučer »

Mene su relativno normalnim sačuvale dvije stvari, svakodnevno šetanje od najmanje 90 minuta i mjenjanje gledanja filmova i serija za čitanje. Krajem prošle godine sam baš bio nikakav, jedva sam radio i nisam imao volje ni za šta. Sad je puno bolje.
laik1981
Posts: 12930
Joined: 05/12/2012 13:04

#13 Re: Haj'mo biti POZITIVNI (al' ne na COVID)

Post by laik1981 »

Ma samo da hoce malo konstantnije ugrijati. Mene ove promjene oprase na ruke. Cim se proljepota uhvatiti se kakve livade i potoka, zaduziti gajbu pivare i lagano meditirati :mrgreen: Vise mi ne treba..
Locked