Hadzići u ratnom periodu-Silos 1992-1995 !?

Post Reply
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45221
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#176 Re: Hadzići u ratnom periodu-Silos 1992-1995 !?

Post by Chmoljo »

i znala ko je koga trebao zaklati, silovati i još ponešto... bila malo smetnula sa uma, ali Tufin šamar ju je podsjetio :oops:
Papovka
Posts: 10
Joined: 21/06/2012 15:03

#177 Re: Hadzići u ratnom periodu-Silos 1992-1995 !?

Post by Papovka »

Šega tema bgm :P Silos je bio legalni zatvor ARBIH i Policije u kojem su zatvarani svi oni na koje se sumljalo da imaju ikakve veze sa SDS-om,VRS, bilo kakvim ratnim zločinima ili bilo kakvim drugim nelagalnim i necasnim radnjama na teritoriji podrucja Hadzica i šire okoline, ovo sto se danas plasira iz genocidnog entiteta tipa logor, ubistva i mučenja Srba je vise nego :lol: , ako dodje vojni zarobljenik pa ga onda ispitaš normalno da ce dobiti koji šamar ako ti dodje čovjek koji je izvrsio neki ratni zločin normalno da ce batine dobiti itd. bilo je tu maltretiranja i sl. ali vise od toga i ne. Pa jbt prvi i zadnji put kad sam otisao u taj Silos negdje 1993. u zimu ja doso zatvorenici jedu grah i piju kiselo mlijeko i pored toga sto se nije imalo sta jesti i pored toga sto je zima a znamo svi sta je bila i kakva je bila Sarajevska zima 1993. otisao sam sa nekim francuzima iz neke humanitarne organizacije kao pratnja i ljudi sami u povratku razgovaraju izmedju sebe i skontali i oni da je obican zatvor, znam isto da su u sklopu zatvora bile malo vece dvije prostorije u kojima su bili smjesteni srpski civili koji su bjezali ili koji su zalutali na "nasu stranu" i max. su se zadrzavali po 24h ili 48h i odmah su na razmjenu isli jer nisu se tek tako mogli pustati jer ipak je bilo dosta nasih zarobljenih i opet su ti isti bili odvojeni od vojnika, tako sva priča tipa logor i slicno pada u vodu a ovo sto se desava pred drzavnim sudom mora se jbg zbog neke vrste "pravde" i prema Srbima, sve u svemu smijesno samo tako :-D
Papovka
Posts: 10
Joined: 21/06/2012 15:03

#178 Re: Hadzići u ratnom periodu-Silos 1992-1995 !?

Post by Papovka »

Ti poginuli četalji garant su stradali u saobraćajnoj nesreci ili nekoj pijanci poznati su po tome ma Srpska propaganda i nista vise daje bog do cijela VRS stala u taj silos ja bi ih sam sve potamanio nebi imo ko činiti onda genocid masovne zločine i silovanja tako da me uopste nezanima :dance: :music2:
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45221
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#179 Re: Hadzići u ratnom periodu-Silos 1992-1995 !?

Post by Chmoljo »

Isključen/a korisnik/ca iz razloga “zabranjeno kloniranje”
» Papovka


:-)
User avatar
Nekako s proljeća
Posts: 4797
Joined: 01/12/2006 22:59
Location: Pozdrav domovini!

#180 Re: Hadzići u ratnom periodu-Silos 1992-1995 !?

Post by Nekako s proljeća »

Ovih dana dođoh u posjed jedne knjige, koja detaljno govori o području Hadzića u ratnom periodu. Čim prije je budem skenirao ili uslikao, postavljam ovdje. pozz
User avatar
Nekako s proljeća
Posts: 4797
Joined: 01/12/2006 22:59
Location: Pozdrav domovini!

#181 Re: Hadzići u ratnom periodu-Silos 1992-1995 !?

Post by Nekako s proljeća »

Image

Uploaded with ImageShack.us
Image

Uploaded with ImageShack.us
Image

Uploaded with ImageShack.us
Image

Uploaded with ImageShack.us
User avatar
Nekako s proljeća
Posts: 4797
Joined: 01/12/2006 22:59
Location: Pozdrav domovini!

#182 Re: Hadzići u ratnom periodu-Silos 1992-1995 !?

Post by Nekako s proljeća »

Image

Uploaded with ImageShack.us
Image

Uploaded with ImageShack.us
User avatar
Nekako s proljeća
Posts: 4797
Joined: 01/12/2006 22:59
Location: Pozdrav domovini!

#183 Re: Hadzići u ratnom periodu-Silos 1992-1995 !?

Post by Nekako s proljeća »

Image

Uploaded with ImageShack.us
User avatar
Nekako s proljeća
Posts: 4797
Joined: 01/12/2006 22:59
Location: Pozdrav domovini!

#184 Re: Hadzići u ratnom periodu-Silos 1992-1995 !?

Post by Nekako s proljeća »

Image

Uploaded with ImageShack.us
Image

Uploaded with ImageShack.us
User avatar
Nekako s proljeća
Posts: 4797
Joined: 01/12/2006 22:59
Location: Pozdrav domovini!

#185 Re: Hadzići u ratnom periodu-Silos 1992-1995 !?

Post by Nekako s proljeća »

Image

Uploaded with ImageShack.us
Image

Uploaded with ImageShack.us
Image

Uploaded with ImageShack.us
User avatar
Nekako s proljeća
Posts: 4797
Joined: 01/12/2006 22:59
Location: Pozdrav domovini!

#186 Re: Hadzići u ratnom periodu-Silos 1992-1995 !?

Post by Nekako s proljeća »

Image

Uploaded with ImageShack.us
Image

Uploaded with ImageShack.us
Image

Uploaded with ImageShack.us
User avatar
Nekako s proljeća
Posts: 4797
Joined: 01/12/2006 22:59
Location: Pozdrav domovini!

#187 Re: Hadzići u ratnom periodu-Silos 1992-1995 !?

Post by Nekako s proljeća »

Image

Uploaded with ImageShack.us
Image

Uploaded with ImageShack.us
Image

Uploaded with ImageShack.us
balkanski_spijun
Posts: 14
Joined: 03/12/2011 17:51

#188 Re: Hadzići u ratnom periodu-Silos 1992-1995 !?

Post by balkanski_spijun »

Optuženi hadžićani suđenje nastavljaju sa slobode

Slučaj Silos
Osam naših sugrađana kojima se sudi pod optužnicom da su počinili zločin nad civilima i ratnim zarobljenicima na području općine Hadžići, danas su dobili rješenje o puštanju iz pritvora.
Kako nezvanično saznajemo, tako će osam naših sugrađana, Mustafa Đelilović (1955), Fadil Čović (1953), Mirsad Šabić (1954), Bećir Hujić (1957), Halid Čović (1953), Šerif Mešanović (1957), Nermin Kalember (1969) i Nezir Kazić (1960), bitku za istinom i pravdom nastaviti sa slobode zajedno sa svojim porodicama i sugrađanima.

Naši sugrađani lišeni su slobode 22. novembra prošle godine, jer su osumnjičeni za učestvovanje u sistematskom udruženom zločinačkom poduhvatu i ratnim zločinima počinjenim u vremenskom periodu od maja 1992. godine do januara 1996. godine, za vrijeme rata u BiH, na širem području grada Sarajeva, uključujući opštinu Hadžići. Kako se navodi u optužnici, u različitom vremenskom trajanju od jedan do 1334 dana, u logoru "Silos“ bilo je protivpravno zatvoreno najmanje 500 civilnih osoba srpske nacionalnosti, te najmanje 90 osoba hrvatske nacionalnosti. U prostorijama Osnovne škole "9. maj“ u Pazariću bilo je protivpravno zatvoreno najmanje 140 osoba srpske nacionalnosti, a u magacinima kasarne u Zoviku bilo je protivpravno zatvoreno najmanje 150 osoba srpske nacionalnosti i najmanje 30 osoba hrvatske nacionalnosti. Zatočeni civili su bili izloženi nečovječnom postupanju, mučenju, namjernom nanošenju snažnog tjelesnog ili duševnog bola ili patnje, nanošenju velikih patnji i povreda tjelesnog integriteta ili zdravlja, oduzimanju prava na pravično suđenje, kao i prisiljavanju na prinudni rad. Za zločine nad Bošnjacima u Hadžićima još niko nije odgovarao. Ovdašnje pravosuđe nije niti pokrenulo aktivnosti u vezi sa ubijenih preko 200 stanovnika Hadžića, od kojih 90 još nije pronađeno.

Svi detalji vezani za ovaj slučaj javnosti će biti prezentirani uskoro.

U ime Fondacije Patriotski front napravit će se detaljna evaluacija svih dešavanja kako bi se javnost na najbolji način informisala.

epoha.ba
User avatar
Woody
Posts: 1690
Joined: 17/12/2003 00:00
Location: Jedna država, dva entiteta, tri naroda, četiri pičke materine

#189 Re: Hadzići u ratnom periodu-Silos 1992-1995 !?

Post by Woody »

...Osam naših sugrađana kojima se sudi pod optužnicom da su počinili zločin nad civilima i ratnim zarobljenicima na području općine Hadžići, danas su dobili rješenje o puštanju iz pritvora....
Ja, i?
User avatar
zeleno volim te
Posts: 203
Joined: 16/08/2008 17:19

#190 Re: Hadzići u ratnom periodu-Silos 1992-1995 !?

Post by zeleno volim te »

Nekako s proljeća wrote:Image

Uploaded with ImageShack.us
Image

Uploaded with ImageShack.us
Image

Uploaded with ImageShack.us
Image

Uploaded with ImageShack.us

Iz koje knjige su slike,ako nije problem? Hvala za slike i pozzzzzzzzzzzzz
User avatar
zeleno volim te
Posts: 203
Joined: 16/08/2008 17:19

#191 Re: Hadzići u ratnom periodu-Silos 1992-1995 !?

Post by zeleno volim te »

http://www.epoha.ba/index.php/sadrzaj/v ... adžićanima

Ne podrzavam nasilje (ako ga je bilo) ali moram reagovati na sljedece:

“Uslovi u ‘Silosu’ su bili katastrofalni. Strava i užas. Mogu reći da sam 132 dana bio bez hrane. Davali su nam neku tečnost, to nije bila ni supa.

Koga ja da optuzim sto u tom istom Tarcinu,kao izbjeglice,nismo imali sta da jedemo i tu isti supu su jele izbjeglice koje su bile smjestene u skoli u Tarcinu i koliko ih je poginulo od granata,cekajuci u redu,s kanticama-da dobiju tu istu supu? :oops:


"Tukla ga je muslimanska vojska"

Nisam sigurna na sta misli...........zar to nije bila Armija Bosne i Hercegovine,a u nasim redovima je bilo i pravoslavaca i katolika....namjerno ne pisem Srba i Hrvata,jer je takvim mjesto u drugim drzavama,a ne u Bosni......ja sam odgojena i odrasla u neko drugo doba,gdje smo svi bili isti...ma kako se zvali.....i bili su muslimanski,pravoslavni i katolicki praznici a mi svi smo bili BOSANCI.................. :bih:

De me prosvijetlite.................. :?
Last edited by zeleno volim te on 11/11/2012 11:15, edited 2 times in total.
User avatar
zeleno volim te
Posts: 203
Joined: 16/08/2008 17:19

#192 Re: Hadzići u ratnom periodu-Silos 1992-1995 !?

Post by zeleno volim te »

http://www.index.hr/vijesti/clanak/svje ... 40686.aspx

Musić je pred Tribunalom rekao da je od kraja svibnja do sredine studenog 1992. bio u više srpskih pritvora, u kojima su stotine muslimanskih muškaraca tučeni i zlostavljani na različite načine, a neki su i ubijeni. Izjavio je da je zarobljen 20. svibnja 1992., pošto su srpske snage zauzele njegovo selo Musići, koje su prethodno granatirale.

U narednih pet i pol mjeseci, Musić je bio pritvoren u sportskoj hali u Hadžićima, zgradi Skupštine općine u tom mjestu, pritvoru poznatom kao "Planjina kuća", kasarni Lukavica i zatvoru Kula. Po njegovom iskazu, srpske snage, uključujući "crvene beretke" iz Srbije i paravojne formacije "šešeljevce" i "arkanovce", redovno su prebijale, zlostavljale i ponižavale pritvorene Muslimane.

U sportskoj hali u Hadžićima, jedan pritvoreni je primoran da u usta stavi spolni organ drugog zarobljenika, kazao je Musić. Svjedok je kazao i da je bio među 48 zarobljenika koji su pod batinama bili izvedeni iz kasarne u Lukavici. On je potom vraćen sa ispitivanja, a drugih 47 pritvorenika, među kojima je bio i njegov brat, nitko više nije vidio.

Musić je izjavio da je sa drugim zarobljenicima bio razmijenjen početkom studenog 1992. Tokom unakrsnog ispitivanja, Karadžić je vjerodostojnost svjedoka osporavao tvrdeći da mnoge od tih tvrdnji nije iznio u brojnim prethodnim izjavama i svjedočenjima pred Tribunalom i sudom u Sarajevu.

Musić je to negirao. Upitan zašto ranije nije opisao da su pritvorenici u Hadžićima seksualno zlostavljani, Musić je odgovorio da ga je "bilo sramota i da je, možda, zato prešutio".
User avatar
zeleno volim te
Posts: 203
Joined: 16/08/2008 17:19

#194 Re: Hadzići u ratnom periodu-Silos 1992-1995 !?

Post by zeleno volim te »

Kako su naoružavani Srbi u Hadžićima: Zašto Glavaš i Radić nisu procesuirani? (FOTO)

Oružje se masovno iz kasarni u Hadžićima još 1991. godine distribuiralo Srbima u okolnim selima
Šehić ekskluzivno za "Dnevni avaz" otkriva ko su organizatori masovnog naoružavanja agresora na BiH s područja Hadžića te ko su oni koji nikada do sada nisu otkrili gdje se nalaze tijela nestalih Hadžićana.

Šehić: Ratni komandant

Kako kaže Šehić, predratni komandir SJB Hadžići Tihomir Glavaš, koji je na početku rata imenovan za čelnika novoformirane "srpske policijske stanice", do sada nije procesuiran, a direktno je rukovodio akcijama hapšenja i odvođenja nesrba koji se i danas vode kao nestali. Osim Glavaša, za egzodus Bošnjaka odgovornost snosi Ratko Radić, predsjednik SDS-a Hadžići i predsjednik "srpske općine Hadžići".

- Za Glavaša se zna da živi normalno u Lukavici te da nikada nije procesuiran za bilo šta što se dešavalo u našoj općini. Nažalost, o Radiću nema pouzdanih informacija, jer je, navodno, promijenio identitet. On je jedan od najodgovornijih za naoružavanje Srba - pojašnjava Šehić.

Srpska sela

On je prije rata bio policajac u SJB Hadžići i obavljao je dužnost vođe sektora na teritoriji naselja Pazarić. Prema njegovim pouzdanim saznanjima, distribucija oružja Srbima na područuju općine Hadžići počela još 1991. godine.

Kuća SDS-ovca Ratka Radića: Prvo je tu skrivano oružje
- Imali smo informacije da je komandant kasarne "Žunovnica" u Hadžićima Sretko Škipina angažirao prijevoznika Novu Banduku da prevozi naoružanje, koje se distribuiralo Srbima koji su živjeli na teritoriji naše općine. U isto vrijeme, Vlado Božović, koji je bio zadužen za magacine u Zoviku, preko Nedeljka Banduke zvanog Pedada i Miše Tomaševića naredio je da iz ovog vojnog objekta izvuku vozilima za potrebe SDS-a ogromno naoružanje. Ono je prvo sklanjano kod Radića kako bi se lakše distribuiralo srpskim selima u okolici Hadžića - navodi Šehić.

Vjerovali smo u bratstvo i jedinstvo
Šehić se u razgovoru za naš list prisjeća kako je na jednom sastanku, kada su Srbi htjeli podijeliti policijsku stanicu u Hadžićima, zagrlio kolegu Slavka Jokanovića i rekao mu da od podjele nema ništa.

- Svi pamte kada sam izvadio bombu i iz nje osigurač te rekao: "Nećemo se dijeliti, zajedno ćemo ginuti." Tada mi je bilo teško, jer sam shvatio da smo samo mi, Bošnjaci, vjerovali u bratstvo i jedinstvo - navodi Šehić.


Mnoge od onih koji bi trebali odgovarati mozemo naci na fb....kako se fino druze,postavljaju slike....ni nakon 20 godina nisu procesuirani ili im ne mogu nista jer su u susjednoj nam drzavi??????????????????????????????????? :(
balkanski_spijun
Posts: 14
Joined: 03/12/2011 17:51

#195 Re: Hadzići u ratnom periodu-Silos 1992-1995 !?

Post by balkanski_spijun »

Nastavljeno suđenje optuženim hadžićanima

Nastavljeno suđenje
14. novembar 2012. - Na suđenju za zločine počinjene u opštini Hadžići, svjedok Milorad Petrić je opisao fizička zlostavljanja i maltretiranja u školi u Pazariću, kasarni “Krupa” i “Silosu” od 1992. do 1996. godine.

Petrić, svjedok Tužilaštva BiH, ispričao je da je 26. juna 1992. odveden u fiskulturnu salu škole u Pazariću, gdje je zatekao oko 150 Srba sa tog područja.

“Nakon nekoliko dana, ispitivan sam o naoružanju i radiostanici. Potpisao sam izjavu i to je bilo sve, ali znam da su drugi ljudi izvođeni, ispitivani i tučeni. Dok ne potpišeš izjavu, odvale ti bubrege. Mene niko nije tukao”, kazao je Petrić.

On je rekao da je u školu dolazio Mirsad Šabić, ali da nikoga nije tukao.

Šabića Tužilaštvo BiH tereti za zločine počinjene u logoru “Silos”, kasarni “Krupa” i Osnovnoj školi “9. maj”, zajedno sa Mustafom Đelilovićem, Fadilom Čovićem, Nezirom Kazićem, Bećirom Hujićem, Halidom Čovićem, Šerifom Mešanovićem i Nerminom Kalemberom.

Prema optužnici, Mirsad Šabić je bio komandir Policijske stanice u Pazariću, Bećir Hujić upravnik, kao i zamjenik upravnika logora “Silos”, a iste funkcije obavljao je i Halid Čović. Šerif Mešanović je, kako se navodi, bio jedan od zamjenika upravnika u “Silosu” i upravnik logora u magacinu u kasarni “Krupa”, a Nermin Kalember stražar u “Silosu”.

Svjedok Petrić je rekao da je, zajedno sa drugim zatočenicima, iz škole prebačen u kasarnu “Krupa”, gdje ih je primio “upravnik Šera”. Naglasio je da tokom boravka u “Krupi” nije bio tučen, ali da je bilo “maltretiranja i provociranja”.

“Bilo je maltretiranja. Udari ti šamar, ali to je više duševna bol”, pojasnio je svjedok.

Krajem decembra 1992. godine svjedok je, kako je ispričao, odveden u “Silos”. Upravnik i zamjenik ovog objekta su, prema njegovom kazivanju, bili Bećir Hujić i Halid Čović.

Na pitanje tužioca Marjana Pogačnika, da li je u “Silosu” bilo fizičkog zlostavljanja, svjedok je odgovorio kako je jednom zatočenike iz njegove ćelije tukao stražar iz “brigade Zulfikar”.

“Mislim da je bila 1993. kada je stražar rekao Marinku da se umije mokraćom. On je rekao da neće, a stražar je sišao u ćeliju i udarao sve redom. I mene je tukao kundakom”, opisao je Petrić, dodavši da se sjeća i stražara Kalembera, kojeg se bojao.

Svjedok je kazao da je odvođen i u “Viktor Bubanj”, zajedno sa drugim zatvorenicima, odakle su vođeni na radove. Razmijenjen je, kako je rekao, 27. januara 1996. godine.

“‘Silos’ je 19 januara 1996. trebao biti raspušten, ali nas 44 je tu ostalo i poslije tog datuma. Strah je bio da nikada nećemo izaći”, naveo je svjedok.

Prije zatvaranja u “Silos” on je, kako je kazao na početku svjedočenja, imao pušku koju je predao Mirsadu Šabiću.

Na pitanje Edine Rešidović, braniteljice Đelilovića, da li su se Srbi naoružavali oružjem Jugoslavenske narodne armije (JNA), svjedok je rekao da ne zna i dodao da je on svoju pušku predao krajem maja ili početkom juna 1992. godine.

Unakrsno ispitivanje svjedoka nastavit će se 15. novembra.

15. novembar 2012. - Na suđenju za zločine počinjene na području opštine Hadžići, svjedok Tužilaštva BiH je rekao da je u “Silosu” viđao upravnika Bećira Hujića, ali da se bojao govoriti mu o svojim problemima.

Odgovarajući na pitanja Odbrane optuženog Hujića, svjedok Milorad Petrić je kazao da je tokom boravka u zatočeništvu ponekad viđao upravnika Hujića, te da mu on nikada ništa loše nije učinio.

“Bili smo svjesni da je upravnik morao znati za sve što se dešavalo u ‘Silosu’. Njegova kancelarija je bila do ćelija, ali nismo smjeli pričati o problemima. Bojao sam se jer, ako bi neko pričao, mogao bi kasnije biti pretučen”, ispričao je Petrić, koji je sa svjedočenjem počeo u srijedu, 14. novembra.

Hujić je optužen za zločine počinjene u logoru “Silos”, kasarni “Krupa” i Osnovnoj školi “9. maj”, zajedno sa Mustafom Ðelilovićem, Fadilom Čovićem, Mirsadom Šabićem, Nezirom Kazićem, Halidom Čovićem, Šerifom Mešanovićem i Nerminom Kalemberom.

Prema optužnici, Hujić je bio upravnik, kao i zamjenik upravnika logora “Silos”, a iste funkcije obavljao je i Halid Čović, dok je Kalember bio stražar u Silosu. Ostali optuženi su bili pripadnici vojnih, policijskih i civilnih vlasti.

Svjedok Petrić je kazao da su zatvorenici odvođeni na radove, gdje su neki od njih poginuli.

“U Sarajevu na Stupu poginuo je Dane Čičić 1995. godine. Milomir Petrić je poginuo tokom izvođenja radova negdje na Igmanu. Mislim da su tada radili kod Zukine brigade, tako sam čuo”, rekao je svjedok.

On je kazao da je tokom boravka u zatočeničkim objektima čuo da se pričalo o nekim suđenjima, ali da on nije vođen na suđenja.

Petrić je rekao i da je u selu Resnik pored Pazarića, gdje je živio do juna 1992., kada je uhapšen, njegova kuća bila “jedina srpska u užem krugu”.

“Imao sam kontakt sa komšijama muslimanima 1991. godine. Bilo je sitnih provokacija, ali sam se mogao kretati”, naveo je Petrić.

Nastavak suđenja je planiran za 5. decembar.

BIRN

Mislim da ovde rukovodstvo iz općine Hadžići, ne bi trebalo nositi odgovornost u većini slučajeva, jer većina stvari koja stoje u optužnici ne podliježu jedinicama i području općine Hadžići.
Hapšenja su bila od strane tog rukovodstva. Po svjedocima se vidi da su maltretiranja bila od strane drugih pripadnika, koji nisu pod komandom rukovodstva općine Ha..
Prisilan rad, kopanje rovova po Igmanu i Hrasnici, gdje su neki poginuli, odvođenje u zatvor Viktor Bubanj i sl., nisu stvari koje su se dešavale u zoni odgovornosti tog rukovodstva. Dakle dosta stvari je došlo od strane korpusa i generalštaba, a ovi su izvršavali naređenja. Ako dođe naređenje iz korpusa da se ti zatvorenici pošalju na određena mjesta, ti hadžićani su morali izvršavati ta naređenja. Zato bi trebalo razdvojiti šta je odgovornost hadžićana, a šta korpusa.

I zanimljivo je još da baš u trenutku kada Dodik i Lagundžija postižu dogovore, ovi se puštaju iz zatvora, a i njihovo hapšenje je bilo baš u momentu kada su povučene optužnice za "Dobrovoljačku" protiv Divjaka, Ganića i dr..
Velike su političke igre u ovim optužnicama za ratne zločine.
User avatar
zeleno volim te
Posts: 203
Joined: 16/08/2008 17:19

#196 Re: Hadzići u ratnom periodu-Silos 1992-1995 !?

Post by zeleno volim te »

Sarajmen wrote:Image

Knjiga koja je objavljena nedavno, odnosi se na ovo područje u ratnom periodu.

http://www.avaz.ba/vijesti/teme/104730- ... -muke.html
balkanski_spijun
Posts: 14
Joined: 03/12/2011 17:51

#197 Re: Hadzići u ratnom periodu-Silos 1992-1995 !?

Post by balkanski_spijun »

četvrtak, 29 Novembar 2012 13:13

Locirana masovna grobnica u Hadžićima
Na lokalitetu Miševići, na području Hadžića, locirana je masovna grobnica sa posmrtnim ostacima Hadžićana ubijenih 1992. godine na ovom području.

- Dakle, pretpostavlja se da je riječ o civilima bošnjačke nacionalnosti ubijenim u toku proteklog rata. Iz Instituta za nestale osobe upućen je zahtjev Tužilaštvu BiH za ekshumaciju na ovom lokalitetu.
Očekujemo da bi u narednim danima trebali početi radovi na ovom lokalitetu, kazala je za Fenu glasnogovornica Instituta za nestale osobe BiH Lejla Čengić.


FENA
User avatar
_aja_
Posts: 6195
Joined: 19/09/2008 09:46

#198 Re: Hadzići u ratnom periodu-Silos 1992-1995 !?

Post by _aja_ »

Chmoljo wrote:i znala ko je koga trebao zaklati, silovati i još ponešto... bila malo smetnula sa uma, ali Tufin šamar ju je podsjetio :oops:
:shock:
od kud ti znaš :-)
User avatar
_aja_
Posts: 6195
Joined: 19/09/2008 09:46

#199 Re: Hadzići u ratnom periodu-Silos 1992-1995 !?

Post by _aja_ »

Sarajmen wrote:Ima li novih saznanja u vezi slučaja logor-zatvor ''Silos'' , ili novih saznanja o tijelima ubijenih hadzićana ?

EDIT: Nešto novih informacija sa područja kasarne Žunovnica:
http://www.hadzici.ba/bs/index.php?opti ... 5&Itemid=2
Dva ženska, i mislim tri ili četiri muška skeleta :roll:
User avatar
stetoskop
Posts: 1356
Joined: 21/06/2010 18:12
Location: Pokraj Sarajeva
Grijem se na: Fujitsu 12llce
Vozim: Wartburg 353 karavan

#200 Re: Hadzići u ratnom periodu-Silos 1992-1995 !?

Post by stetoskop »

Danas u krugu kasarne Žunovnica iskopaše ostatke od 5 ubijenih i po završetku otkriše da ih ima još. Sutra se nastavlja.
Na portalima glavna vijest o presudi za Danu Škrbo, kačavendi, pucnjavi na Švrakinom, a niko ništa o iskopavanju.
Svaka čast za TVSA i Al jazera, jedino su oni objavili.
Post Reply