Hadzi kradja

Rasprave o vjerskim temama.

Moderator: Bloo

Post Reply
User avatar
MOSALJOZE
Posts: 120392
Joined: 26/11/2012 20:09
Location: Republika Bosna i Hercegovina

#26 Re: Hadzi kradja

Post by MOSALJOZE »

seketa88 wrote:
Leverage wrote:Saudija pošalje svoje a oni dodaju svoje. Il neko ovdje stvarno misli da IZ propusti da uzme halal maržu.
To jeste. Dodaju cijenu pratećeg personala bez kojeg ne možeš ići. To nije ni deseti dio cijene

Ma šta pričaš bolan?
Ugrađuju se u sve živo, a da se ne ugrađuju u cjenu hadža.

Ako umra košta 2500 hiljade, jesi li ti svjestan da je to 6500 hiljada razlike između umre i hadža.
A koja je razlika? Više ljudi ide na hadž, znači automatski veća potražnja, bubni veću cjenu. Samo što je ne dignu saudijci svih šest hiljada, ugradi se tu malo i IZ.

Podržavati Islam i vjeru je jedno, ali podržavati lopove u IZ je nešto sasvim drugo.
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#27 Re: Hadzi kradja

Post by JThomas »

zar vjernici smiju da kradu, zar to nije njima zabranjeno?
User avatar
apsidejzi
Posts: 8237
Joined: 25/05/2013 23:49

#28 Re: Hadzi kradja

Post by apsidejzi »

Mea_parvitas wrote:
sadie_forever wrote:ovaj sam sebi dovodi u pitanje hadz,ja mislim da nije vrijedno toga

hadz nije turizam
Otisao na Hadz jel i onda mora trpiti da ga ebu u zdrav mozak?? Ovako mu se jos vise priznaje jer je upozorio ostale ljude koji se odluce na tu svetu duznost, da paze s kim imaju posla. Mogu misliti te stoke koja to organizuje... fuj stoko
Upravo!!! Gdje pise da hadz nece biti primjeljen ako se bunis protiv organizatora koji te otvoreno krade? Znaci, za ove pare se moze dobiti hotel u Antaliji sa pet zvjezdica, all inclusive, povratna avionska karta odakle god u Evropi, prevoz od i do aerodroma, i sve to unutar MJESEC DANA. A ovamo ti uzme te pare za avion koji rezervisu na dan putovanja, bace te u hotel koji se nije obnovio od kad se napravio i daj boze da imas sator kako treba na arefatu i na mini...
User avatar
TAFKAP
Posts: 10301
Joined: 30/09/2011 07:49

#29 Re: Hadzi kradja

Post by TAFKAP »

Prosječne cijena Hadža ove godine €4000-4500 iz DE/AUT/CH.
U to su uračunati troškovi leta, viza, smještaja, hrane, etc.
User avatar
apsidejzi
Posts: 8237
Joined: 25/05/2013 23:49

#30 Re: Hadzi kradja

Post by apsidejzi »

Znaci 1680 hadzija po 9050 KM je nevjerovatnih 15 MILIONA.

Turkish airlines cca 500 EUR po osobi al kad uzimas sedam osam aviona moras dobit popust garant. Pogotovo ako na vrijeme narucis. (doduse ovi su narucili od neke lijeve aviokompanije...)

Znaci avioni: 1,6 miliona (sto mi zvuci previse al haj nek bude)

Odes na trip advisor(bookning.com) i vidis da mozes iznajmiti hotel na mjesec dana u Meki odmah kraj Kabe za 4500 KM po osobi. Mjesec dana kraj Kabe za 4500KM SA DORUCKOM!!! Kao sto znamo, ne bude se toliko na hadzu nego se bude dobar dio vremena i u Medini gdje je jeftinije i ako uzmem u obzir da hotel u kojem budu hadzije nije odmah uz Kabu nego u Aziziji gdje je sigurno jeftinije onda ova cijena od 4.500 izgleda previse al haj posto je hadz u pitanju nek bude ta cijena za sve dane koje borave. Dakle

Hotel: 4.500 * 1680 = 7.5 miliona

Preostaje: 6 miliona i to da hadzije dobiju 10 puta bolje uslove nego sto su ovi imali. U sta je to otislo zna budzet IZ-a.

I sve to prolazi jer ljudi "nece da izgube hadz"...
User avatar
TAFKAP
Posts: 10301
Joined: 30/09/2011 07:49

#31 Re: Hadzi kradja

Post by TAFKAP »

Ne bih nijednu stranu da branim

Drugo je trip advisor i svi proračuni, sve to za vrijeme (vremenski interval) hadža ne pije vode.
Od samog izdavanja vize za Hadž, koju se po mom znanju ne može izvaditi na svoju ruku, nego mora da ide preko (akreditirane) organizacije, pa do smještaja i ostalih potrebština, sve to ide i račun...

PS: Hadžiji da Allah swt ukabuli hadž, ali moje je mišljenje da je, dok je bio tamo, trebao brinuti da uhvati konekciju sa svojim Rabbom a ne sa dunjalukom/facebookom.

:run:
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21564
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#32 Re: Hadzi kradja

Post by MarlboroGold »

Evo i demanta
https://www.klix.ba/vijesti/bih/nezim-h ... /180825079

"Nezadovoljstvo jednog broja hadžija je potpuno neopravdano i neargumentirano i ja kao najodgovornija osoba u ovogodišnjoj organizaciji ne želim s istima polemisati! Uredu za hadž i umru se od hadžija koji zloupotrebljavaju sredstva javnog komuniciranja niko nije obratio sa žalbom, tako da iste razumijemo kao potpuno zlonamjerne i tendenciozne."

Kakav PR :-)
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#33 Re: Hadzi kradja

Post by insomnia78 »

Ustat pa spomenuti Muderisa
User avatar
Fudo Bosna
Posts: 2462
Joined: 18/10/2012 16:23

#34 Re: Hadzi kradja

Post by Fudo Bosna »

Ljudi ne pisite o necem o cemu ne znate.

Prvo, ne odredjuju cijenu Saudi nego IZ.

Drugo, cijene u SA tj smjestaja koji IZ obezbijedi nasim hadzijama su smijesno niske za ovu "pljacku" od strane IZ, jer oni naplate, Saudijci hostel nasoj IZ djuture maksimum po mozda 2.5/3.0 hiljade podjeljeno po hadziji , a IZ bude "dobra", haman duplo u toj razlici cijene.

Trece, da ne bude da ih samo kritikujem, IZ treba da zaradi, IZ ima ogromne rashode tokom cijele godine; odrzavanje medresa, fakulteta, plate imama, profesora, itd, ali sve ima mjeru, uzeti 8500 km za uslugu koja je max 4000 km je bezobrazluk.

Cetvrto, o kom "hotelu" pisete? Hoteli su na umri, a na hadzu su hosteli, tj od 6-8 hadzija u jednoj sobi u Mekki a na 2-3 sobe kupatilo i jedan obrok dnevno, to je hostelska usluga koja se djuture pogodi po hostelu i IZ je tu "dobra " vise nego duplo. Znaci to je hostelski smjestaj i prevoz niskobudzetnom aviokompanijom koji cine da usluga realno ne vrijedi ni 40-50% ove cijene. Znaci mi placamo hostel, a ne hotel, i to za 8500km, halo !!!

Peto, prevoz, zna se da se carter let, mjesecima prije rezervisan, ne moze porediti, da je duplo jeftiniji nego redovan let , a oni , tj. IZ pogode najlosije , niskobudjetne kompanije koje imaju dva/tri aviona, znaci , "z" klasu i to je razlog sto je i odlazak i povratak neizvjestan jer su to kompanije koje pored nas voze i ljude iz drugih, isto siromasnih zemalja a poslovnost je nula pa umjesto za 3 sedmice nasi u povratku su znali kasniti po 15 dana jer su iz IZ dogovorili posao sa najgorim avioprevoznicima.

Ne optuzujte S Arabiju, cijena nije do njih, a ono sto je do njih, oni organizuju vrhunski, provjerite sa ljudima koji su isli na hadz...

Znaci, ako vam neko kaze , hadzije iz BIH plate 8500 km ali iz Svice 2000km vise, trebate znati da npr Svicarske hadzije imaju hotel sa 4/5 zvjezdica, a nase hostel sa kupatilom na 12-15 ljudi, mi niskobudzetnu aviokompaniju a oni vrhunskog avioprevoznika, isto vazi za mnoge druge hadzije , osim bosanskih, da je usluga njihove IZ duplo bolja za haman , pa isti novac !!!
User avatar
Fudo Bosna
Posts: 2462
Joined: 18/10/2012 16:23

#35 Re: Hadzi kradja

Post by Fudo Bosna »

Hadzija za "zanemarljivih" 8.500 km ima hostel z kategorije, i aviokompaniju "kad dodjes na red", splacine od jednog nazovi " obroka", nema wi fi, smjestaj par kilometara od harema i jos bi se i bunio, ma hajte molim Vas?! :mrgreen:
Last edited by Fudo Bosna on 26/08/2018 06:59, edited 1 time in total.
User avatar
Fudo Bosna
Posts: 2462
Joined: 18/10/2012 16:23

#36 Re: Hadzi kradja

Post by Fudo Bosna »

TAFKAP wrote:Prosječne cijena Hadža ove godine €4000-4500 iz DE/AUT/CH.
U to su uračunati troškovi leta, viza, smještaja, hrane, etc.

Da , ali se raspitaj malo od ljudi koji su bili na hadzu.

Za te "prosjecne" cijene nemas hostel kao bosnske hadzije, od 6 ljudi u sobi i kupatilo na tri takve sobe vec vrhunski hotel pored Kabe.

Za te pare ne cekas i ne gatas kad ce niskobudjetna aviokompanija koja ima 1/2 aviona se smilovati da preveze 1600 hadzija , nego za te pare imas svicarsku avuokompaniju ili turkiserlejns, sa kojima u sat znas termin odlaska i povratka, za razliku od bosanaca kojima povratak zna kasniti i po 15 dana i ovo nije prvi put.

Hrana je nula. Kod drugih hadzija, za istu lovu, hrana je vrhunska...


A sve ovo zbog ustede, da sto vise IZ ci ostane, ovaj hadzija je upravu i svaka mu cast za hrabrost !
User avatar
Fudo Bosna
Posts: 2462
Joined: 18/10/2012 16:23

#37 Re: Hadzi kradja

Post by Fudo Bosna »

insomnia78 wrote:Ustat pa spomenuti Muderisa

:-) ?



Zasto?
Za ucesce u odbrani BIH , svaka cast. Za to kakav je covjek ili musliman, predpostavljam dobar, jer je ispao karakter, branio svoju Domovinu, casno i svijetla obraza, za razliku od drugih imama, od kojih su je neki "branili" ali u pozadini ili "minhenskoj viteskoj" brigadi.

Ali, kao najodgvornija osoba u organizaciji hadza, za ovaj "bezobrazluk" u cijeni od 8.500km, i hostelskom nazovi smjestaju naseg naroda, "smjestaju" kao "stoke" na hadzu, u sobama od 6 ljudi, sa "veoma kvalitetnom" hranom, banja i wc na 18 hadzija, pa cekas satima na osnovne higijenske potrebe, na izbor najjadnijih i najlosijih avioprevoznika, a da ne kazem da lik , hladno radi u Rijasetu IZ, i umjesto da stiti domicilni hanefijski mezheb, promovise wehabizam, doduse ovo zadnje nije tema na ovom topicu..., za sta u vezi hadza da "mu ustajemo"?

I za sta da mu "cestitamo/ustajemo", za opce ljudske osobine da, opce muslimanske , Bosnjacki/Bosanski patriotizam da, ali za " organizaciju" hadza, ne i ni pod razno!


Da bilo kom muslimanu Bosnjaku, pa i sa osnovnom skolom, das da organizuje hadz , za cijenu od 8.500 km, a da nije zavrsio medresu, da nema nikakve organizacijske sposobnosti, da nema "veze" sa turizmom, nasao bi za tu lovu, koju daju BIH hadzije, a koja je bezobrazno prenapuhana, hotel sa 4 do 5 zvjezdica, a ne hostel koji je najnizeg ranga, ozbiljnog avioprevoznika, a ne "ugledne" niskobudjetne sa dva aviona u vlasnistvu i bez certifikata, i hranu za pozeliti a ne "splacine"...

Bilo ko , ko je isao na hadz, zna sta pricam, a ko je jos uvijek u Mekki, a ceka, kada ce nam se " super aviokompanija smilovati", i sa 15 dana zakasnjenja vratiti nase hadzije u BIH, neka ode do najblizeg hotela gdje su smjestene npr, turske hadzije, pa ce skontati sta se i koji kvalitet moze dobiti, kada imas ozbiljnu i nekorumpiranu IZ, za iste ili cak manje novce od ovih koji daju BIH hadzije..
User avatar
Fudo Bosna
Posts: 2462
Joined: 18/10/2012 16:23

#38 Re: Hadzi kradja

Post by Fudo Bosna »

Fudo Bosna wrote:
MarlboroGold wrote:Evo i demanta
https://www.klix.ba/vijesti/bih/nezim-h ... /180825079

"Nezadovoljstvo jednog broja hadžija je potpuno neopravdano i neargumentirano i ja kao najodgovornija osoba u ovogodišnjoj organizaciji ne želim s istima polemisati! Uredu za hadž i umru se od hadžija koji zloupotrebljavaju sredstva javnog komuniciranja niko nije obratio sa žalbom, tako da iste razumijemo kao potpuno zlonamjerne i tendenciozne."

Kakav PR :-)

Zasto je nezadovoljstvo "neopravdano"?

Zato sto je bosanski hadzija imao neizvjestan prevoz sa niskobudjetnom aviokompanijom najnize klase, ili zato sto je u Medini, a pogotovu u Mekki imao smjestaj u hostelu sa jos 6 hadzija u jednoj sobi i sto na svake 2 do 3 sobe imas 1 (jedno) kupatilo, neka nam se pojasni , uvazeni gospodin Muderis, zasto je neopravdano, je li " haram" traziti adekvatan smjestaj i uslugu za tolike pare ili je "grehota" buniti se a sve to zbog " tricavih" 8500 km, ma sta je to, bijednih 25 penzijica ili 20 radnickih plata, ma prava "sitnica", ha ja?

A sto za iste ili skoro iste pare; austrijske, svicarske, turske ili xy hadzije imaju vrhunski hotel sa 4 zvjezdice i prevoz najboljim aviokompanijama, i nase "bezobrazne" hadzije se ljute, "sram" ih bilo? :D
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21564
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#39 Re: Hadzi kradja

Post by MarlboroGold »

Gopodin koji je to demantovao mora dobiti par lekcija iz odnosa sa javnošću. Pogledaj samo sa kakvom arogancijom govori... "neću ja s njima polemisati". IZ se previše popušta u svemu, a nema gdje se nisu "progurali" i gdje ne uživaju u kojekakvim povlasticama. Recimo komunalije - dok za vodu i struju JP tolerišu 5-10 i više neplaćenih računa običnim smrtnicima znaju i nakon 1 ili 2 neplaćena računa poslati opomenu.
S druge strane uzimaju dobru lovu za dženaze, tevhide, mjesta na mezarju, nišane itd... i onda čuješ "trebamo i mi od nečega živjeti" - pa nikad više hodža nije bilo uhljebljeno i stalno se novi štancaju da se nakače na tu "državnu" sisu.
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#40 Re: Hadzi kradja

Post by spreca »

JThomas wrote:zar vjernici smiju da kradu, zar to nije njima zabranjeno?
Ne kradu vjernici...kradu lopovi.....i Hadziluk nije nikakav dokaz vjere i vjernika........vec odavno hadz nije hadz a puko prodavanje laznog morala ...cast slucajnim izuzecima
Bosnjaci dobro trebaju da razmisle o osovini IZ-SDA i kuda nas vode a ocigledno nas vode u nestanak ...kao sto to rece jedan Haski osudjenik
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#41 Re: Hadzi kradja

Post by spreca »

MarlboroGold wrote:Evo i demanta
https://www.klix.ba/vijesti/bih/nezim-h ... /180825079

"Nezadovoljstvo jednog broja hadžija je potpuno neopravdano i neargumentirano i ja kao najodgovornija osoba u ovogodišnjoj organizaciji ne želim s istima polemisati! Uredu za hadž i umru se od hadžija koji zloupotrebljavaju sredstva javnog komuniciranja niko nije obratio sa žalbom, tako da iste razumijemo kao potpuno zlonamjerne i tendenciozne."

Kakav PR :-)
Ovo je neki teski shupak i lopovcina...cuj to...nece on niskim debatirati
User avatar
Fudo Bosna
Posts: 2462
Joined: 18/10/2012 16:23

#42 Re: Hadzi kradja

Post by Fudo Bosna »

spreca wrote:
MarlboroGold wrote:Evo i demanta
https://www.klix.ba/vijesti/bih/nezim-h ... /180825079

"Nezadovoljstvo jednog broja hadžija je potpuno neopravdano i neargumentirano i ja kao najodgovornija osoba u ovogodišnjoj organizaciji ne želim s istima polemisati! Uredu za hadž i umru se od hadžija koji zloupotrebljavaju sredstva javnog komuniciranja niko nije obratio sa žalbom, tako da iste razumijemo kao potpuno zlonamjerne i tendenciozne."

Kakav PR :-)
Ovo je neki teski shupak i lopovcina...cuj to...nece on niskim debatirati

Hajde da ovo "oborimo" na svetovni nivo!

Znaci , nebitno je li neko uopste zna i da ne ulazimo u vjerske propise, i da uzmemo da je sa vjerske strane sve ok odradjeno, tu oblast poznam i bio sam, i recimo da to moze proci i da je to uredu, kad su vodici i IZ u pitanju...

Ali gledaj sada cisto poslovni odnos, "klijenta"/hadzije i "turisticke agencije"/IZ...

Ja tebi uplatim preko 8000km, za koje pare mogu imati, i u Mekki i u Medini hotele blizu harema, sa 5 zvjezdica i najbolju avio kompaniju...

E sada, iz licnog iskustva pisem; ti meni " vratis" uslugom kroz hostel u kome u 2 zgrade smjestis 1680 ljudi, a maximum kapacitet je mozda 500 ili manje, po 6-7 nas je u jednoj sobi u Mekki, imamo 1(jedno) kupatilo na 3 sobe, sa 1( jednim), tusem i 1 ( jednom) wc soljom na 20 tak hadzija, hrana nikakva, lokacija u Mekki 2-3 km od harema, avioprevoznik, "lijevi" ranga divljeg taksiste sa Ilidze, kompanija ili ima 1 -2 aviona ili nijedan pa iznajmljuje, niskobudzetna, i menu se zuri kuci zbog posla , a ti me ostavis 15 dana duze dok se avioprevoznik "ne smiluje", a rukovodstvo i " glavonje" prve se vrate kuci...

Znaci konkretno i u sridu i iz licnog iskustva, bio i uvjerio se, a hadzija iz druge zemlje za cak i manje pare ima hotel sa 4-5 zvjezdica, bolju lokaciju i sve ostale top usluge...

I taj gospodin mi/ti "hladno" kaze da je "neargumantovano" i bahato mi odgovara?

Sta mislis da ti klasicna turisticka agencija kojoj toliko uplatis, vrati hostelskom "uslugom" sa kvaziavioprevoznikom, i ti se pozalis i direktor ili sef agencije te jos bahato nipodastava i napadne ?
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#43 Re: Hadzi kradja

Post by spreca »

Fudo Bosna wrote:
spreca wrote:
MarlboroGold wrote:Evo i demanta
https://www.klix.ba/vijesti/bih/nezim-h ... /180825079

"Nezadovoljstvo jednog broja hadžija je potpuno neopravdano i neargumentirano i ja kao najodgovornija osoba u ovogodišnjoj organizaciji ne želim s istima polemisati! Uredu za hadž i umru se od hadžija koji zloupotrebljavaju sredstva javnog komuniciranja niko nije obratio sa žalbom, tako da iste razumijemo kao potpuno zlonamjerne i tendenciozne."

Kakav PR :-)
Ovo je neki teski shupak i lopovcina...cuj to...nece on niskim debatirati

Hajde da ovo "oborimo" na svetovni nivo!

Znaci , nebitno je li neko uopste zna i da ne ulazimo u vjerske propise, i da uzmemo da je sa vjerske strane sve ok odradjeno, tu oblast poznam i bio sam, i recimo da to moze proci i da je to uredu, kad su vodici i IZ u pitanju...

Ali gledaj sada cisto poslovni odnos, "klijenta"/hadzije i "turisticke agencije"/IZ...

Ja tebi uplatim preko 8000km, za koje pare mogu imati, i u Mekki i u Medini hotele blizu harema, sa 5 zvjezdica i najbolju avio kompaniju...

E sada, iz licnog iskustva pisem; ti meni " vratis" uslugom kroz hostel u kome u 2 zgrade smjestis 1680 ljudi, a maximum kapacitet je mozda 500 ili manje, po 6-7 nas je u jednoj sobi u Mekki, imamo 1(jedno) kupatilo na 3 sobe, sa 1( jednim), tusem i 1 ( jednom) wc soljom na 20 tak hadzija, hrana nikakva, lokacija u Mekki 2-3 km od harema, avioprevoznik, "lijevi" ranga divljeg taksiste sa Ilidze, kimpanija ili ima 1 -2 aviona ili nijedan pa iznajmljuje, niskobudzetna, i menu se zuri kuci zbog posla , a ti me ostavis 15 dana duze dok se avioprevoznik "ne smiluje", a rukovodstvo i " glavonje" prve se vrate kuci...

Znaci konkretno i u sridu i iz licnog iskustva, a hadzija iz druge zemlje za manje pare ima hotel sa 4-5 zvjezdica i sve ostale top usluge...

I taj gospodin mu hladno kaze da je "neargumantovano" i bahato mi odgovara?

Sta mislis da ti turisticka agencija kojoj toliko uplatis, vrati hostelskom "uslugom" sa kvaziavioprevoznikom, i ti se pozalis i direktor ili sef agencije te jos bahato nipodastava i napadne ?
Dali su prije odlaska hadzija sali neki spisak uslova pod kojim ce hadzije boraviti...znas ti da hadzije nisu poletjele u dogovoreno vrijeme pa su poletjele sledeci dan jer je avion bio neispravan i nije mogao da poleti...a ovaj shupak hadzija kaze da su osude izmisljene i neosnovane,,,koja je to banda koja se okupila oko SDA iIZ

za boldano...jebo bi im majku kroz majku...a i ovima bi..IZ se pocela baviti unosnim biznisom
User avatar
Fudo Bosna
Posts: 2462
Joined: 18/10/2012 16:23

#44 Re: Hadzi kradja

Post by Fudo Bosna »

spreca wrote:
Fudo Bosna wrote: Evo i demanta
https://www.klix.ba/vijesti/bih/nezim-h ... /180825079

"Nezadovoljstvo jednog broja hadžija je potpuno neopravdano i neargumentirano i ja kao najodgovornija osoba u ovogodišnjoj organizaciji ne želim s istima polemisati! Uredu za hadž i umru se od hadžija koji zloupotrebljavaju sredstva javnog komuniciranja niko nije obratio sa žalbom, tako da iste razumijemo kao potpuno zlonamjerne i tendenciozne."

Kakav PR :-)
Ovo je neki teski shupak i lopovcina...cuj to...nece on niskim debatirati

Hajde da ovo "oborimo" na svetovni nivo!

Znaci , nebitno je li neko uopste zna i da ne ulazimo u vjerske propise, i da uzmemo da je sa vjerske strane sve ok odradjeno, tu oblast poznam i bio sam, i recimo da to moze proci i da je to uredu, kad su vodici i IZ u pitanju...

Ali gledaj sada cisto poslovni odnos, "klijenta"/hadzije i "turisticke agencije"/IZ...

Ja tebi uplatim preko 8000km, za koje pare mogu imati, i u Mekki i u Medini hotele blizu harema, sa 5 zvjezdica i najbolju avio kompaniju...

E sada, iz licnog iskustva pisem; ti meni " vratis" uslugom kroz hostel u kome u 2 zgrade smjestis 1680 ljudi, a maximum kapacitet je mozda 500 ili manje, po 6-7 nas je u jednoj sobi u Mekki, imamo 1(jedno) kupatilo na 3 sobe, sa 1( jednim), tusem i 1 ( jednom) wc soljom na 20 tak hadzija, hrana nikakva, lokacija u Mekki 2-3 km od harema, avioprevoznik, "lijevi" ranga divljeg taksiste sa Ilidze, kimpanija ili ima 1 -2 aviona ili nijedan pa iznajmljuje, niskobudzetna, i menu se zuri kuci zbog posla , a ti me ostavis 15 dana duze dok se avioprevoznik "ne smiluje", a rukovodstvo i " glavonje" prve se vrate kuci...

Znaci konkretno i u sridu i iz licnog iskustva, a hadzija iz druge zemlje za manje pare ima hotel sa 4-5 zvjezdica i sve ostale top usluge...

I taj gospodin mu hladno kaze da je "neargumantovano" i bahato mi odgovara?

Sta mislis da ti turisticka agencija kojoj toliko uplatis, vrati hostelskom "uslugom" sa kvaziavioprevoznikom, i ti se pozalis i direktor ili sef agencije te jos bahato nipodastava i napadne ?[/quote]
Dali su prije odlaska hadzija sali neki spisak uslova pod kojim ce hadzije boraviti...znas ti da hadzije nisu poletjele u dogovoreno vrijeme pa su poletjele sledeci dan jer je avion bio neispravan i nije mogao da poleti...a ovaj shupak hadzija kaze da su osude izmisljene i neosnovane,,,koja je to banda koja se okupila oko SDA iIZ[/quote]


















Nema , po meni cak ni SDA, za ove su i SDA i SDP i SBB, "male mace" sa tim nemaju oni puno neke veze, oni su i iznad stranaka...

Ta gospoda iz IZ su baska kler...

Spisak uslova, ne znam ove godine , ranije su bile neke brosurice sa tajminzima po danima, boravak u Medini , Mekki , odlazak na Arefat i sl, tamo pise smjestaj u "hotelu" :lol: , kakav crni "hotel", hadzije; Turske,Svice, Indonezije, itd su u hotelima a mi u hostelima, a kako nece svake godine biti problemi sa polaskom i povratkom, kada se umjesto Turkisa ili drugog svjetskog brenda , uzme neka "aviokompanija" koja nema ni website, niti certifikat niti iskustvo ....
(Je li problem nazvati koji mjesec prije i za doobar popust dobiti najbolju aviokompaniju , koja ima iskustvo i kojoj ovo nije nikakav "neuobicajeni posao"?


I mi jos medju najskupljim a ljudi za manje pare imaju 100% bolji smjestaj, citaj , uslugu...
Last edited by Fudo Bosna on 26/08/2018 11:22, edited 2 times in total.
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#45 Re: Hadzi kradja

Post by spreca »

sad nesto razmisljam...ako za 2019 nedignu cijenu na 15 'iljada onda nisu ni za kurac....jos u onj brosurici napisu jebemo ga kome je skupo :lol: :lol:
User avatar
Fudo Bosna
Posts: 2462
Joined: 18/10/2012 16:23

#46 Re: Hadzi kradja

Post by Fudo Bosna »

spreca wrote:sad nesto razmisljam...ako za 2019 nedignu cijenu na 15 'iljada onda nisu ni za kurac....jos u onj brosurici napisu jebemo ga kome je skupo :lol: :lol:

Ja i svaka primjedba je "veliki grijeh" , gdjes' se bunit za svoje pare... :D
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#47 Re: Hadzi kradja

Post by spreca »

Fudo Bosna wrote:
spreca wrote:sad nesto razmisljam...ako za 2019 nedignu cijenu na 15 'iljada onda nisu ni za kurac....jos u onj brosurici napisu jebemo ga kome je skupo :lol: :lol:

Ja i svaka primjedba je "veliki grijeh" , gdjes' se bunit za svoje pare... :D
nece hadz biti kabulosum ako se pobunis....hadzija se moglo nazvati jos mozda one koji su isli autobusima a da negovorim o onim koji su jahali na Kamilama kroz pustinju...ovi danasnji su puki turisti i sverceri....rijedki Halal hdzija bude medju njima
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#48 Re: Hadzi kradja

Post by insomnia78 »

spreca wrote:sad nesto razmisljam...ako za 2019 nedignu cijenu na 15 'iljada onda nisu ni za kurac....jos u onj brosurici napisu jebemo ga kome je skupo :lol: :lol:
:lol:
User avatar
Fudo Bosna
Posts: 2462
Joined: 18/10/2012 16:23

#49 Re: Hadzi kradja

Post by Fudo Bosna »

spreca wrote:
Fudo Bosna wrote:
spreca wrote:sad nesto razmisljam...ako za 2019 nedignu cijenu na 15 'iljada onda nisu ni za kurac....jos u onj brosurici napisu jebemo ga kome je skupo :lol: :lol:

Ja i svaka primjedba je "veliki grijeh" , gdjes' se bunit za svoje pare... :D
nece hadz biti kabulosum ako se pobunis....hadzija se moglo nazvati jos mozda one koji su isli autobusima a da negovorim o onim koji su jahali na Kamilama kroz pustinju...ovi danasnji su puki turisti i sverceri....rijedki Halal hdzija bude medju njima



Ja bih to ipak prepustio Bogu.

Nemojte mi drage hodze "suplje" i glumiti ono sto je Bozije.
Dajte vi nama ispunite poslovni dio, a hoce li Bog dragi ukabuliti, to nije vase to je Bozije.


Ako to niste u stanju dajte to turistickim agencijama a vi ih strucno/kroz obrede pratite, garant da ce biti manja uplata a umjesto hostela , hotel i to luksuzan , za toliku lovu.

A ne, vi hocete eskluvizitet ? :roll:
User avatar
Fudo Bosna
Posts: 2462
Joined: 18/10/2012 16:23

#50 Re: Hadzi kradja

Post by Fudo Bosna »

spreca wrote:
Fudo Bosna wrote:
spreca wrote:sad nesto razmisljam...ako za 2019 nedignu cijenu na 15 'iljada onda nisu ni za kurac....jos u onj brosurici napisu jebemo ga kome je skupo :lol: :lol:


Nije daleko od istine, nazalost... :(
Last edited by Fudo Bosna on 26/08/2018 11:33, edited 1 time in total.
Post Reply