Haag: 29. svibnja presuda šestorici čelnika Herceg-Bosne

Post Reply
Hatper
Posts: 69
Joined: 27/05/2013 09:31

#1 Haag: 29. svibnja presuda šestorici čelnika Herceg-Bosne

Post by Hatper »

Imam nepotvrđenu informaciju (čitaj/kuloarske rekla kazala priče) da je presuda oslobađajuća i da je donesena prije 7 dana, nije važno kako sam doašo do te informacije, nije ni važna istinitost te informacije, jer će sve da bude rečeno sutra.

Ali ono što je važno da ova šestorka vodi politiku HDZ_a iz zatvora u hagu, ništa i nijedna odluka se ne donosi bez konsultacija sa jadrankom prlićem i kompanijom, zato mi sve ovo izgleda kao neka zajebancija pred nešto što je već davno odlučeno.

Koje će implikacije da se dese u slučaju oslobađajuće presude, znam da ova bošnjačka politička govna sigurno neće istupati protiv iste, ako i istupe to će da bude tako popuzanski i mlako da jadnije ne može.Takođe mislim da ni narod neće nešto pretjerano da se buni i diže.Sem koje šuplje po portalima i forum sajtovima.

ZAGREB - Prvostupanjska presuda šestorici političkih i vojnih čelnika Herceg-Bosne, koja bi, u slučaju da bude osuđujuća, po svojim međunarodno-pravnim implikacijama mogla biti teža od prvostupanjske presude hrvatskim generalima, bit će objavljena u Haagu 29. svibnja. Nekadašnji premijer Herceg-Bosne Jadranko Prlić, ministar obrane Bruno Stojić, generali Slobodan Praljak i Milivoj Petković, zapovjednik Vojne policije Valentin Ćorić i voditelj ureda za razmjenu zatočenika Berislav Pušić optuženi su za udruženi zločinački pothvat "političkog i vojnog podjarmljivanja, trajnog uklanjanja i etničkog čišćenja bosanskih muslimana i ostalih nehrvata iz Herceg-Bosne" i pripajanje tih teritorija "velikoj Hrvatskoj".

Na čelu tog zločinačkog pothvata, prema haškoj optužnici, bili su pokojni predsjednik Franjo Tuđman, koji je na jednom sastanku u Zagrebu 27. prosinca 1991. rekao kako je "vrijeme da iskoristimo priliku i okupimo hrvatski narod unutar najširih mogućih granica", kao i ministar obrane Gojko Šušak te načelnik Glavnog stožera HV-a Janko Bobetko. Optužbe protiv šestorice iznimno su teške i u slučaju da ih potvrdi i Haški sud, mogle bi imati vrlo neugodne, možda čak i materijalne posljedice za Hrvatsku. Dvojica optuženih, generali Praljak i Petković, i formalno su bili na visokim vojnim dužnostima u Hrvatskoj vojsci prije, ali i poslije ratovanja u BiH, zbog kojeg im je sudio Haški sud. Premda taj proces izaziva malo pozornosti u Hrvatskoj, pa se tako u hrvatskoj javnosti znalo čuti kako u Haagu više nema optuženih Hrvata, na procesu za Herceg-Bosnu inkriminiran je i hrvatski vojni i politički vrh, koji je optužen za agresiju na Bosnu i Hercegovinu, iako i hrvatske vlasti uglavnom ignoriraju to suđenje. Osuđujuća presuda zasigurno bi ponovno osnažila zagovornike izjednačavanja odgovornosti Srbije i Hrvatske za rat, nakon kratkotrajnog zatišja zbog oslobađajuće presude generalima Anti Gotovini i Mladenu Markaču. Hoće li megaproces bosanskohercegovačkoj šestorici postati još jedan megapromašaj Carle del Ponte i njezinih nasljednika uskoro ćemo doznati, no oslobađajuća pravomoćna presuda generalima Gotovini i Markaču potaknula je optimizam među bosanskohercegovačkim Hrvatima, iako bi se za predmet Herceg-Bosna puno značajnijom mogla pokazati nedavna oslobađajuća presuda nekadašnjem načelniku jugoslavenske vojske Momčilu Perišiću. Naime, Perišića je tužiteljstvo teretilo za pružanje kadrovske, logističke i financijske pomoći vojskama bosanskih i hrvatskih Srba, čime je pridonio njihovim zločinima, no žalbeno vijeće presudilo je kako Perišić ne može biti kriv za zločine svojih podređenih nad kojima nije imao "efektivnu kontrolu"
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#2 Re: Haag: 29. svibnja presuda šestorici čelnika Herceg-Bosne

Post by It_is_a_Leclerc »

Pogrešno si informisan. Presuda je osuđujuća.
Hatper
Posts: 69
Joined: 27/05/2013 09:31

#3 Re: Haag: 29. svibnja presuda šestorici čelnika Herceg-Bosne

Post by Hatper »

It_is_a_Leclerc wrote:Pogrešno si informisan. Presuda je osuđujuća.
ja jedno on deseto, podvukoh da kruže priče rekla kazala, de ponovno pročitaj pa neku smislenu rečenicu napiši.

Hrvatska ušla u EU direkto ih se povezuje sa ovom šestorkom kao i agresijom na BiH.Osuđujuća presuda koštat će hrvatsku mnogo čega.

Zar samo ja ovde vidim neke stvari koje su očite, nestalo više para za suđenje ovoj šestorki, 400 ispitanih svjedoka i nisu nešto naročito doprinjeli presudi, a ako ih osude biće to neke kazne minorne tako da će izaći na slobodu za mjesec ili dva jer im se računa i vrijeme koje su proveli u pritvoru.

Ako ih oslobode računajte da je međunarodna zajednica odobrila treći entitet i tzv Herceg-Bosnu.
User avatar
JohnnyS
Posts: 13648
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#4 Re: Haag: 29. svibnja presuda šestorici čelnika Herceg-Bosne

Post by JohnnyS »

Preksutra će većini nas biti isti dan kao i danas bez obzira kakva presuda sutra bila - jedino će se promijeniti život te šestorice optuženih i njihovim obiteljima. Ako presuda bude osuđujuća, što vi očekujete? Da će se HDZ samougasiti, da će Hrvatskoj biti stopiran ulazak u EU, da će se skinuti šahovnice iz pojedinih dijelova BiH? Aha, kako da ne... A ako bude oslobađajuća hoće li to promijeniti činjenicu da svi znamo da su hrvatske strane počinile zločine, osnivale konc-logore? Hoćemo li to zaboravit? Naravno da ne. Glavni problem je što su optužnice sastavljene politički, a ne pravno, zato ovako lako padaju...
photomag
Posts: 59
Joined: 05/08/2003 00:00

#5 Re: Haag: 29. svibnja presuda šestorici čelnika Herceg-Bosne

Post by photomag »

isto mislim da ce biti oslobadjajuca.

nemam nikavih insider-skih informacija, nisam gatao niti gledao u kasike, jednostavno neki moj licni osjecaj.

pravde odavno nema na ovom svijetu. samo budale ocekuju pravdu.
motorola01
Posts: 4147
Joined: 28/04/2011 13:27

#6 Re: Haag: 29. svibnja presuda šestorici čelnika Herceg-Bosne

Post by motorola01 »

photomag wrote:isto mislim da ce biti oslobadjajuca.

nemam nikavih insider-skih informacija, nisam gatao niti gledao u kasike, jednostavno neki moj licni osjecaj.

pravde odavno nema na ovom svijetu. samo budale ocekuju pravdu.
Mogla bi biti vrlo lako jer ni hrvatski mediji uopste paznje ne daju toj sutrasnjoj odluci suda.
sredoje
Posts: 524
Joined: 06/08/2012 09:40

#7 Re: Haag: 29. svibnja presuda šestorici čelnika Herceg-Bosne

Post by sredoje »

Ja mislim da nece biti oslobadjajuca. A moguce i da ce kazna biti blaza u odnosu na ono sto je trazilo tuziteljstvo.

Inace, mislim da se komentari ovdje vec pripremaju da budu ili u stilu "nek se gone oni i njihov pravda" ili "s ovim je porazena ideja Herceg-Bosne" vec ovisno o zadovoljstvu presudom.
sredoje
Posts: 524
Joined: 06/08/2012 09:40

#8 Re: Haag: 29. svibnja presuda šestorici čelnika Herceg-Bosne

Post by sredoje »

Hatper wrote: Ako ih oslobode računajte da je međunarodna zajednica odobrila treći entitet i tzv Herceg-Bosnu.
Ja pokušavam shvatiti kako vi iz nečega što ne piše uspjevate izvući zaključke?
Hatper
Posts: 69
Joined: 27/05/2013 09:31

#9 Re: Haag: 29. svibnja presuda šestorici čelnika Herceg-Bosne

Post by Hatper »

sredoje wrote:
Hatper wrote: Ako ih oslobode računajte da je međunarodna zajednica odobrila treći entitet i tzv Herceg-Bosnu.
Ja pokušavam shvatiti kako vi iz nečega što ne piše uspjevate izvući zaključke?
ta ekipa vodi svu politiku hdz_a i kompletnu hrvatsku politiku, kad su u mostaru čović je prvi na raportu kod njih
User avatar
PipiDugaDevetka
Posts: 19071
Joined: 25/12/2003 00:00
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#10 Re: Haag: 29. svibnja presuda šestorici čelnika Herceg-Bosne

Post by PipiDugaDevetka »

sredoje wrote:
Hatper wrote: Ako ih oslobode računajte da je međunarodna zajednica odobrila treći entitet i tzv Herceg-Bosnu.
Ja pokušavam shvatiti kako vi iz nečega što ne piše uspjevate izvući zaključke?
Pa sam Inzko je jednom izjavio ''da ima simpatije za hrvatski treći kanal na JS RTV'' što po meni, znači da ima i simpatije za ''treći entitet''.
User avatar
smasma
Posts: 441
Joined: 27/12/2010 21:19

#11 Re: Haag: 29. svibnja presuda šestorici čelnika Herceg-Bosne

Post by smasma »

Hatper wrote:
sredoje wrote:
Hatper wrote: Ako ih oslobode računajte da je međunarodna zajednica odobrila treći entitet i tzv Herceg-Bosnu.
Ja pokušavam shvatiti kako vi iz nečega što ne piše uspjevate izvući zaključke?
ta ekipa vodi svu politiku hdz_a i kompletnu hrvatsku politiku, kad su u mostaru čović je prvi na raportu kod njih
@hatper
posto vidim da ti sve znas, da te pitam: Da li je Hrvatska izvršila agresiju na Republiku Bosnu i Hercegovinu ?
Nebitan32
Posts: 1118
Joined: 31/12/2011 21:40

#12 Re: Haag: 29. svibnja presuda šestorici čelnika Herceg-Bosne

Post by Nebitan32 »

Sacekajte do sutra pa onda pisite komentar
User avatar
karanana
Posts: 47252
Joined: 26/02/2004 00:00

#13 Re: Haag: 29. svibnja presuda šestorici čelnika Herceg-Bosne

Post by karanana »

a moze li biti da neke osude a neke oslobode?
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#14 Re: Haag: 29. svibnja presuda šestorici čelnika Herceg-Bosne

Post by It_is_a_Leclerc »

karanana wrote:a moze li biti da neke osude a neke oslobode?
Može. Svi koji prate rad haškog tribunala mišljenja su kako bi najbolje mogao proći Bruno Stojić jer ga je tužilaštvo haškog tribunala iz samo njima znanih razloga apsolutno ignorisalo.
Casteneda
Posts: 60
Joined: 06/04/2013 20:16

#15 Re: Haag: 29. svibnja presuda šestorici čelnika Herceg-Bosne

Post by Casteneda »

Presuda mora biti osudujuća. Basta. Da se jednom za svagda zabije glogov kolac u tu bolesnu ideologiju.
Hatper
Posts: 69
Joined: 27/05/2013 09:31

#16 Re: Haag: 29. svibnja presuda šestorici čelnika Herceg-Bosne

Post by Hatper »

Sve mi miriše na oslobađajuću presudu na dnu posta postavit ću neke dokaze.


Image

U srijedu 29. svibnja sudsko vijeće ICTY-a pod predsjedanjem suca Jean-Claude Antonettia izreći će i objaviti prvostupanjsku presudu bivšim visokim političkim i vojnim dužnosnicima Hrvatske Republike Herceg Bosne: Jadranku Prliću, Slobodanu Praljku, Milivoju Petkoviću, Bruni Stojiću, Valentinu Ćoriću i Berislavu Pušiću.

Oni se terete za sudjelovanje u udruženom zločinačkom poduhvatu koji je imao za cilj političko i vojno podjarmljivanje, trajno uklanjanje i etničko čišćenje bosanskih Muslimana i ostalih ne-Hrvata s područja Hrvatske Zajednice (kasnije Hrvatske Republike) Herceg-Bosne, odnosno s prostora Hercegovine i središnje Bosne.

Dalje se u optužnici navodi da je u tom udruženom zločinačkom pothvatu sudjelovalo više osoba, a među njima su Franjo Tuđman, Gojko Šušak, Janko Bobetko i Mate Boban, kao i šest osoba optuženih ovom optužnicom, ali i „druge osobe, poznate i nepoznate sudjelovale na ostvarivanju udruženog zločinačkog pothvata“.

Znači, ovako koncipiranom optužnicom optužen je svaki pripadnik HVO, cijeli jedan narod, pa i Republika Hrvatska, stoji u priopćenju HKZ Tropleta.

Tužiteljstvo je pozvalo sudsko vijeće da proglasi krivima i osudi generala Slobodana Praljka, generala Milivoja Petkovića, Jadranka Prlića i Brunu Stojića na 45 godina zatvora, Valentina Ćorića na 35 godina i Berislava Pušića na 25 godina.

Hrvatska kulturna zajednica Troplet želi podsjetiti domaću i svjetsku javnost na sljedeće:

- Hrvatska Zajednica Herceg Bosna je bila legitimni oblik organiziranja hrvatskog naroda u cilju obrane od agresije, nužan zbog nezainteresiranosti i nedjelotvornosti središnjih vlasti BiH.

- Svi službeni dokumenti Hrvatske Zajednice (kasnije Republike) Herceg Bosne su u zaglavlju imali naziv „Republika Bosna i Hercegovina“, a zatim „Hrvatska Zajednica (odnosno Republika) Herceg Bosna“, i tim dokumentima nikada nije doveden u pitanje suverenitet BiH.

- Hrvatsko vijeće obrane (HVO) je jedna od legitimnih i legalnih oružanih formacija koje su branile BiH, što je prepoznalo i potvrdilo i Predsjedništvo BiH.

- Od tri teritorija pod kontrolom tri nacionalne vojske (ARBiH, HVO, VRS), jedino je teritorij pod kontrolom HVO (odnosno Hrvatska Republika Herceg Bosna), a suprotno navodima optužnice, ostao istinski multinacionalan (uz žalosnu činjenicu da je i tu bilo ružnih događanja). Na druga dva teritorija, pod kontrolom ARBiH i VRS, „drugih“ je ostalo samo u trgovima. To će potvrditi i sljedeći popis stanovništva, a posebna je šteta što već nije proveden.

- Kao prilog toj tvrdnji može se spomenuti i činjenica da je u Mostaru, tijekom sukoba između HVO i ARBiH, na teritoriju pod kontrolom HVO boravilo i kraj rata dočekalo oko 7000 Bošnjaka. S druge strane, broj nemuslimanskog življa u dijelu Mostara pod kontrolom ARBIH je zanemariv, mogli bi se na prste nabrojati. A to nitko gotovo i ne spominje.

Potpuno smo uvjereni da svaki zločin treba osuditi. Zločina je bilo na svim stranama u ratu u BiH, treba ih istražiti i počinitelje, ma kome pripadali, osuditi. No zločin nije počinio jedan narod, niti je postojao tzv. „udruženi zločinački poduhvat“, nego borba za obranu od agresije i goli opstanak hrvatskoga naroda, i stoga je ovakva optužnica politička, krivo postavljena, nelogična, neprihvatljiva i nedokaziva. Molimo Boga za pravdu, da sucima otvori um i oči, da sagledaju stvarne činjenice, prepoznaju pravdu i odbace optužnicu", kaže se na kraju priopćenja za javnost kojeg potpisuje Radoslav Dodig tajnik HKZ Troplet.

Video prilog o svjedočenju Mostarskog muftije smajkića i otkrivanju njegovog konspirativnog imena Rusmir kojeg mu je dodjelila UDBA i KOS.







Takođe i ispitivanje mostarskog zlatnog ljiljana i heroja Mire Salčina nije prošlo kako treba sasvim neuvjerljivo svjedočenje praljak ga je razvalio.



Ima toga još raznih svjedoka koji su se prodali za šaku eura, a bilo je i cifri koje su dosezale preko 100 000 maraka da se ne svjedoči.
User avatar
Mister Yes
Posts: 5730
Joined: 05/02/2013 12:35
Location: In a world of magnets and miracles

#17 Re: Haag: 29. svibnja presuda šestorici čelnika Herceg-Bosne

Post by Mister Yes »

Hatper wrote: Ako ih oslobode računajte da je međunarodna zajednica odobrila treći entitet i tzv Herceg-Bosnu.
:lol: Nema ništa od trećeg entiteta. Ali moguće je da ih oslobode u cilju "relaksacije odnosa". U svakom slučaju ako ih oslobode to može biti samo politička presuda a nikako pravda.
RahatHurmašica
Posts: 2013
Joined: 25/04/2013 08:49

#18 Re: Haag: 29. svibnja presuda šestorici čelnika Herceg-Bosne

Post by RahatHurmašica »

Mister Yes wrote:
Hatper wrote: Ako ih oslobode računajte da je međunarodna zajednica odobrila treći entitet i tzv Herceg-Bosnu.
:lol: Nema ništa od trećeg entiteta. Ali moguće je da ih oslobode u cilju "relaksacije odnosa". U svakom slučaju ako ih oslobode to može biti samo politička presuda a nikako pravda.
upravo to očekujem, nažalost.

možda ne potpuno oslobađajuća, nešto će ih vjerovatno i osuditi ali UZP i međunarodni sukob vjerovatno neće proći.
Last edited by RahatHurmašica on 29/05/2013 08:53, edited 1 time in total.
sredoje
Posts: 524
Joined: 06/08/2012 09:40

#19 Re: Haag: 29. svibnja presuda šestorici čelnika Herceg-Bosne

Post by sredoje »

PipiDugaDevetka wrote:
sredoje wrote:
Hatper wrote: Ako ih oslobode računajte da je međunarodna zajednica odobrila treći entitet i tzv Herceg-Bosnu.
Ja pokušavam shvatiti kako vi iz nečega što ne piše uspjevate izvući zaključke?
Pa sam Inzko je jednom izjavio ''da ima simpatije za hrvatski treći kanal na JS RTV'' što po meni, znači da ima i simpatije za ''treći entitet''.
Vjerojatno je samo tebi poznato kako izjednačiti TV kanal sa entitetom.
User avatar
Mister Yes
Posts: 5730
Joined: 05/02/2013 12:35
Location: In a world of magnets and miracles

#20 Re: Haag: 29. svibnja presuda šestorici čelnika Herceg-Bosne

Post by Mister Yes »

sredoje wrote:
PipiDugaDevetka wrote: Pa sam Inzko je jednom izjavio ''da ima simpatije za hrvatski treći kanal na JS RTV'' što po meni, znači da ima i simpatije za ''treći entitet''.
Vjerojatno je samo tebi poznato kako izjednačiti TV kanal sa entitetom.
Pa ko ima TV kanale danas legendo? Država i entiteti jel tako? Razmišljajte malo pobogu. Znam da je sunce dole na jugu ali fino sjedneš u hlad i prst na sljepočnicu. Ha ja.
User avatar
Comrad
Posts: 4326
Joined: 17/04/2007 12:40
Location: C:\Program files

#21 Re: Haag: 29. svibnja presuda šestorici čelnika Herceg-Bosne

Post by Comrad »

Gledam ove snimke i kontam na sta li je onaj Alija mislio, idiot. Da ce svi dozvoliti da napravi muslimansku drzavu usred evrope. Je li imao on ikakve savjetnike, pa nijedan kako treba potez oni nisu povukli. :roll:

Da se vojska nije islamizirala drugacije bi se i rat zavrsio, drugacije bi bile i ove presude itd. Jer na svakom sudjenju, gotovo svima oni se fataju mudzahedina. Jer su idioti vrsili zlocine. I to onda odbrani dolazi ko kec na desetku, jer evropa je iznace poznata kao veliki fan vjerskih muslimanskih ratnika.

A jos koja godina, pa cemo mi biti agresori. Jer evo Srbi kazu nisu nas oni napadali, Hrvati kazu da nisu ni oni, vjerovatno su neki vanzemaljci onda u pitanju. Hvala ti Alija na 25% drzave.
User avatar
Comrad
Posts: 4326
Joined: 17/04/2007 12:40
Location: C:\Program files

#22 Re: Haag: 29. svibnja presuda šestorici čelnika Herceg-Bosne

Post by Comrad »

sredoje wrote:
PipiDugaDevetka wrote:
sredoje wrote: Ja pokušavam shvatiti kako vi iz nečega što ne piše uspjevate izvući zaključke?
Pa sam Inzko je jednom izjavio ''da ima simpatije za hrvatski treći kanal na JS RTV'' što po meni, znači da ima i simpatije za ''treći entitet''.
Vjerojatno je samo tebi poznato kako izjednačiti TV kanal sa entitetom.
Nije samo kanal u pitanju, oni imaju sve spremno za treci entitet. Imaju gotovo etnicki ociscen prostor, imaju jasno ucrtane granice, imaju zupanije koje bi isle u treci entitet, imaju zastavu, jos kad se ova sestorka vrati taman ce sve poklopiti.

Dakle oni vec imaju svoj entitet, samo ga treba oficijalno proglasiti.

A mi cemo ostati u nasem distriktu Sarajevo. Eto za sta smo se borili 4 godine. :roll:
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#23 Re: Haag: 29. svibnja presuda šestorici čelnika Herceg-Bosne

Post by daddy-kool »

Comrad wrote:Gledam ove snimke i kontam na sta li je onaj Alija mislio, idiot. Da ce svi dozvoliti da napravi muslimansku drzavu usred evrope. Je li imao on ikakve savjetnike, pa nijedan kako treba potez oni nisu povukli. :roll:

Da se vojska nije islamizirala drugacije bi se i rat zavrsio, drugacije bi bile i ove presude itd. Jer na svakom sudjenju, gotovo svima oni se fataju mudzahedina. Jer su idioti vrsili zlocine. I to onda odbrani dolazi ko kec na desetku, jer evropa je iznace poznata kao veliki fan vjerskih muslimanskih ratnika.

A jos koja godina, pa cemo mi biti agresori. Jer evo Srbi kazu nisu nas oni napadali, Hrvati kazu da nisu ni oni, vjerovatno su neki vanzemaljci onda u pitanju. Hvala ti Alija na 25% drzave.
Nije do Alije. U ARBiH je i na samom početku, prije bilo kakve ideologizacije, bilo jako malo i Srba i Hrvata zato što je etnički princip organizovanja postao primarni. Taj princip je bio tako jak da su ljudi napuštali stanove i organizovali se da ratuju sa dojučerašnjim komšijama!? To meni ni dan danas ne ide u glavu. Islamizacija ARBiH nastupa u periodu očaja '93.
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#24 Re: Haag: 29. svibnja presuda šestorici čelnika Herceg-Bosne

Post by daddy-kool »

Comrad wrote:[
Nije samo kanal u pitanju, oni imaju sve spremno za treci entitet. Imaju gotovo etnicki ociscen prostor, imaju jasno ucrtane granice, imaju zupanije koje bi isle u treci entitet, imaju zastavu, jos kad se ova sestorka vrati taman ce sve poklopiti.

Dakle oni vec imaju svoj entitet, samo ga treba oficijalno proglasiti.

A mi cemo ostati u nasem distriktu Sarajevo. Eto za sta smo se borili 4 godine. :roll:
Pa to su već pokušali, pa nije išlo. Mada ako bi bili hrabri, ko zna kako bi se to odigralo sada.
User avatar
PerverzMusharaf
Posts: 461
Joined: 24/03/2013 15:28

#25 Re: Haag: 29. svibnja presuda šestorici čelnika Herceg-Bosne

Post by PerverzMusharaf »

ne, alija je mislio da su hrvati iskreno na referendumu glasali za nezavisnost bih :-)
Post Reply