Gubitak snage i volje

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

Post Reply
Junior123
Posts: 8
Joined: 28/01/2022 20:26

#1 Gubitak snage i volje

Post by Junior123 »

Zanima me jeli ikome se događalo iako sam 23 godine imam, da nema snage ni da vozi biciklo na poslu! Ni da nema snage ni da vježba, išao sam kod doktora stalno! Ali ni oni ne znaju koji je problem, hodam svaki dan, radim,i to samo nakon 30 minuta izmori se, a od kako je i ova korona sve se nešto osjećam još umorno, čak mi na rukama desnoj i levoj neke male točkice crvene pojavile da ne mogu nikako da mi to nestane, i to još od 6 osnovne i doktori nemaju rješenja nekog za takvo nešto, imali iko kakvo rješenje za ovakvi problem. Da riješim pomalo sve ovo.
tony montana
Posts: 212
Joined: 30/11/2012 21:07

#2 Re: Gubitak snage i volje

Post by tony montana »

Kako se psihicki osjecas..
User avatar
ljubicasti limun
Posts: 1201
Joined: 27/10/2021 22:23

#3 Re: Gubitak snage i volje

Post by ljubicasti limun »

Junior123 wrote: 28/01/2022 20:31 Zanima me jeli ikome se događalo iako sam 23 godine imam, da nema snage ni da vozi biciklo na poslu! Ni da nema snage ni da vježba, išao sam kod doktora stalno! Ali ni oni ne znaju koji je problem, hodam svaki dan, radim,i to samo nakon 30 minuta izmori se, a od kako je i ova korona sve se nešto osjećam još umorno, čak mi na rukama desnoj i levoj neke male točkice crvene pojavile da ne mogu nikako da mi to nestane, i to još od 6 osnovne i doktori nemaju rješenja nekog za takvo nešto, imali iko kakvo rješenje za ovakvi problem. Da riješim pomalo sve ovo.
To su, po opisu, mislim, petehije. Meni su se pojavljivale kod fizickog napora kad sam bila tinejdzer. Jesi li pregledao stitnjacu i uradio kompletnu krvnu sliku? Ali stitnjaca bi mogla biti.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#4 Re: Gubitak snage i volje

Post by moonca »

Junior123 wrote: 28/01/2022 20:31 Zanima me jeli ikome se događalo iako sam 23 godine imam, da nema snage ni da vozi biciklo na poslu! Ni da nema snage ni da vježba, išao sam kod doktora stalno! Ali ni oni ne znaju koji je problem, hodam svaki dan, radim,i to samo nakon 30 minuta izmori se, a od kako je i ova korona sve se nešto osjećam još umorno, čak mi na rukama desnoj i levoj neke male točkice crvene pojavile da ne mogu nikako da mi to nestane, i to još od 6 osnovne i doktori nemaju rješenja nekog za takvo nešto, imali iko kakvo rješenje za ovakvi problem. Da riješim pomalo sve ovo.
Provjeri i zeljezo...
Junior123
Posts: 8
Joined: 28/01/2022 20:26

#5 Re: Gubitak snage i volje

Post by Junior123 »

tony montana wrote: 29/01/2022 21:04 Kako se psihicki osjecas..
Psihički se osjećam odlično da po dosta mogu raditi i razvijati se, čak i ok je to, a za štitnjaču ću pregledati sljedeće sedmice mi valja se naručiti, čak i srednjoj školi mi je bilo teško da dođem do kuće iz srednje škole, a ovo je stvarno katastrofa da mi se događa, moram vidjeti još šta je problem, iako sam primio sve vakcine u osnovnoj i srednjoj školi.
User avatar
problemnatravunu
Posts: 15604
Joined: 26/10/2014 07:41
Location: Sarajevo

#6 Re: Gubitak snage i volje

Post by problemnatravunu »

ti bez kompletne analize krvne slike i hormona , nemaš šta ovdje pitati , uostalom, da si se javio svom liječniku opće prakse, on bi te sigurno znao uputiti dalje
User avatar
mayab
Posts: 27122
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#7 Re: Gubitak snage i volje

Post by mayab »

Junior123 wrote: 28/01/2022 20:31 Zanima me jeli ikome se događalo iako sam 23 godine imam, da nema snage ni da vozi biciklo na poslu! Ni da nema snage ni da vježba, išao sam kod doktora stalno! Ali ni oni ne znaju koji je problem, hodam svaki dan, radim,i to samo nakon 30 minuta izmori se, a od kako je i ova korona sve se nešto osjećam još umorno, čak mi na rukama desnoj i levoj neke male točkice crvene pojavile da ne mogu nikako da mi to nestane, i to još od 6 osnovne i doktori nemaju rješenja nekog za takvo nešto, imali iko kakvo rješenje za ovakvi problem. Da riješim pomalo sve ovo.
Doktori ne znaju?
Ne znaju gdje da te dalje upute, kojem specijalisti?
Svaki laik bi ti rekao da se uradi kompletna krvna slika , kao i kompletna hormonalna slika , pa valjda bi se tu nešto moglo iščitati !
Kakva ti je ishrana , jesi li dovoljno hidriran tijekom dana ?
Ako jedeš slatko ukini ga, ukini bijelo brašno, pojačaj povrće , ribu, "laganije" meso , pij puno vode
User avatar
shape of despair
Posts: 3105
Joined: 09/04/2008 18:41

#8 Re: Gubitak snage i volje

Post by shape of despair »

Moze ti biti 100 stvari, gdje ces po forumu pitat. Ukucaj na google umor ( fatigue) i imat ces 20 bolesti odma.
A nasi doktori ko doktori, nece i neznaju, ali zna se od cega se krece: krvna slika i urin pa se ide dalje.
User avatar
dzejkej
Posts: 750
Joined: 16/03/2011 16:17

#9 Re: Gubitak snage i volje

Post by dzejkej »

Stitna zlijezda moze biti zeznuta. Srcani problemi, takodje. I ne nisi premlad za te probleme, bolest ne pita za godine.
Po tvom opisu i iz iskustva ovo mi prvo pada na pamet.
A sto se tice dijagnostike, to ti je velika borba.
Probleme sa stitnom nije tesko ''uhvatiti'' kroz hormonalni status, UZV itd. ali je zeznuto uganjati i docekati pravu dijagnozu i terapiju. Mi smo za jednog clana porodice pravili konsultacije kod doktorice Kucukalic vezano za stitnu.
Srce. Mi smo sa dijagnostikom prosli i uvazene primarijuse, KCUS i svasta nesto do Al-Tawila. Tu je napravljena dijagnostika i propisana odgovarajuca terapija.
Ako ti doktori u DZ ne mogu pomoci, svakako uradi hormone i UV stitne zlijezde da mozda vidis i sta nije (ako bude sve uredno) i preporucujem ti konsultacije kod Tawila.
Sretno u svakom slucaju!!
User avatar
ljubicasti limun
Posts: 1201
Joined: 27/10/2021 22:23

#10 Re: Gubitak snage i volje

Post by ljubicasti limun »

dzejkej wrote: 31/01/2022 07:53 Stitna zlijezda moze biti zeznuta. Srcani problemi, takodje. I ne nisi premlad za te probleme, bolest ne pita za godine.
Po tvom opisu i iz iskustva ovo mi prvo pada na pamet.
A sto se tice dijagnostike, to ti je velika borba.
Probleme sa stitnom nije tesko ''uhvatiti'' kroz hormonalni status, UZV itd. ali je zeznuto uganjati i docekati pravu dijagnozu i terapiju. Mi smo za jednog clana porodice pravili konsultacije kod doktorice Kucukalic vezano za stitnu.
Srce. Mi smo sa dijagnostikom prosli i uvazene primarijuse, KCUS i svasta nesto do Al-Tawila. Tu je napravljena dijagnostika i propisana odgovarajuca terapija.
Ako ti doktori u DZ ne mogu pomoci, svakako uradi hormone i UV stitne zlijezde da mozda vidis i sta nije (ako bude sve uredno) i preporucujem ti konsultacije kod Tawila.
Sretno u svakom slucaju!!
Mene je uvazena dr. Kucukalic zamalo dokrajcila. Nije znala odrediti terapiju kod Hashimotovog sindroma, dakle hipotireoze. U vrlo kratko vrijeme me iz teske, tek prepoznate, hipotireoze vodila u tesku hipertireozu, pa onda ponovo u hipotireozu. Ovo ukratko.

Na kraju me spasila dr. Velija Zelija. Vidjela me na hodniku na Kosevu, svu natecenu, pred nesvjesticom, uvela sebi u ordinaciju, hitno uradila testove i zadrzala na bolnickom lijecenju. Odredjivala je terapiju postupno, jako suptilno i dugo. Stitna nije bila primaran problem, ali je dovela do citavog haosa u org.

Ja sam cula da dr. Velija radi kod Al Tawila, sorry, ako nije tacno. Ali ako jeste, super i zaista bih preporucila da je se potrazi. Ako ne, onda svakako izbjegavati dr. Kucukalic & co.
User avatar
dzejkej
Posts: 750
Joined: 16/03/2011 16:17

#11 Re: Gubitak snage i volje

Post by dzejkej »

ljubicasti limun wrote: 31/01/2022 10:15
Mene je uvazena dr. Kucukalic zamalo dokrajcila. Nije znala odrediti terapiju kod Hashimotovog sindroma, dakle hipotireoze. U vrlo kratko vrijeme me iz teske, tek prepoznate, hipotireoze vodila u tesku hipertireozu, pa onda ponovo u hipotireozu. Ovo ukratko.

Na kraju me spasila dr. Velija Zelija. Vidjela me na hodniku na Kosevu, svu natecenu, pred nesvjesticom, uvela sebi u ordinaciju, hitno uradila testove i zadrzala na bolnickom lijecenju. Odredjivala je terapiju postupno, jako suptilno i dugo. Stitna nije bila primaran problem, ali je dovela do citavog haosa u org.

Ja sam cula da dr. Velija radi kod Al Tawila, sorry, ako nije tacno. Ali ako jeste, super i zaista bih preporucila da je se potrazi. Ako ne, onda svakako izbjegavati dr. Kucukalic & co.
bas mi je zao. znam koja je borba za dijagnostiku i koliko je to sve iscrpljujuce za pacijenta i njegovu porodicu. posebno je tesko kada polazes nade u ''uvazenog strucnjaka'' a tamo belaj i sve gore stanje pacijenta.
doktorica Kucukalic je moju svekrvu spasila nakon sto su je zapustili na KCUS tako da imam dobro iskustvo sa njom. na zalost, vidim da je kod tebe potpuno drugi slucaj :(. ja sam isla kod Velije ali mi je postala nekako neuhvatljiva, valjda previse pacijenata ili je to moj neki utisak bio. svakako je vrhunski strucnjak i prvi izbor.

za mladog juniora jos jedna poruka iz nasih iskustava; dobro se raspitaj i prati stanje, ako ti bilo koji ''uvazeni strucnjak'' da terapiju za koju vidis da ne djeluje, mijenjaj strucnjaka :thumbup:
User avatar
ljubicasti limun
Posts: 1201
Joined: 27/10/2021 22:23

#12 Re: Gubitak snage i volje

Post by ljubicasti limun »

dzejkej wrote: 31/01/2022 11:33
ljubicasti limun wrote: 31/01/2022 10:15
Mene je uvazena dr. Kucukalic zamalo dokrajcila. Nije znala odrediti terapiju kod Hashimotovog sindroma, dakle hipotireoze. U vrlo kratko vrijeme me iz teske, tek prepoznate, hipotireoze vodila u tesku hipertireozu, pa onda ponovo u hipotireozu. Ovo ukratko.

Na kraju me spasila dr. Velija Zelija. Vidjela me na hodniku na Kosevu, svu natecenu, pred nesvjesticom, uvela sebi u ordinaciju, hitno uradila testove i zadrzala na bolnickom lijecenju. Odredjivala je terapiju postupno, jako suptilno i dugo. Stitna nije bila primaran problem, ali je dovela do citavog haosa u org.

Ja sam cula da dr. Velija radi kod Al Tawila, sorry, ako nije tacno. Ali ako jeste, super i zaista bih preporucila da je se potrazi. Ako ne, onda svakako izbjegavati dr. Kucukalic & co.
bas mi je zao. znam koja je borba za dijagnostiku i koliko je to sve iscrpljujuce za pacijenta i njegovu porodicu. posebno je tesko kada polazes nade u ''uvazenog strucnjaka'' a tamo belaj i sve gore stanje pacijenta.
doktorica Kucukalic je moju svekrvu spasila nakon sto su je zapustili na KCUS tako da imam dobro iskustvo sa njom. na zalost, vidim da je kod tebe potpuno drugi slucaj :(. ja sam isla kod Velije ali mi je postala nekako neuhvatljiva, valjda previse pacijenata ili je to moj neki utisak bio. svakako je vrhunski strucnjak i prvi izbor.

za mladog juniora jos jedna poruka iz nasih iskustava; dobro se raspitaj i prati stanje, ako ti bilo koji ''uvazeni strucnjak'' da terapiju za koju vidis da ne djeluje, mijenjaj strucnjaka :thumbup:
apsolutno se slazem za ovaj zadnji dio!
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#13 Re: Gubitak snage i volje

Post by moonca »

Junior123 wrote: 30/01/2022 07:34 Psihički se osjećam odlično da po dosta mogu raditi i razvijati se, čak i ok je to, a za štitnjaču ću pregledati sljedeće sedmice mi valja se naručiti, čak i srednjoj školi mi je bilo teško da dođem do kuće iz srednje škole, a ovo je stvarno katastrofa da mi se događa, moram vidjeti još šta je problem, iako sam primio sve vakcine u osnovnoj i srednjoj školi.
Ako je primjeceno i u srednjoj skoli... onda si takva osoba... slicno kao ja.. nikad nisam mogla trcati. fizicko. me zamaralo. jedva kozlich preskocila :oops: itd.. setati mogu, ali ne brzi hod.... .

. trcanje .. kad me kisha zatekne . do auta. jedva. :-) izgubim dah.. tako. da neke stavri ne radim ..za koje nemam energije. .
Mislim da nije nista opasno. zivi s tim...
Junior123
Posts: 8
Joined: 28/01/2022 20:26

#14 Re: Gubitak snage i volje

Post by Junior123 »

Mene samo izmori kada idem pedalati, ići na stepenicama gore dolje, sjedim kraj stola i onda se izmorim nakon 5 minuta sjedenja, a u lržanju sam dužih 2 sata, i opet kada krenem uhvati me stres! I onda mi se pojavi po nekim dijelovima leđa, ruke neka crvenila, i kada ih stisneš izađe žuto nešto, pa krv, a opet vršim detaljno kupanje i sve što treba higijenski da se održaje, ali ovo se ne da povuče, a umor ko umor da se spriječiti! Kažu da smo lijeni! A ustvari nije ni lijenost, nego neka negativna energija me iscrpljuje, ali ja ću sutra otiči doktoru da mi da uputnicu da pregledam šta se događa, jer sam muška osoba. Da ne bude zabune
User avatar
fortaleza
Posts: 5585
Joined: 05/03/2012 23:16
Location: https://www.youtube.com/watch?v=Vh4QWmx50qA

#15 Re: Gubitak snage i volje

Post by fortaleza »

I kako prođe?
User avatar
-Chesterfield-
Posts: 5621
Joined: 04/08/2020 19:22

#16 Re: Gubitak snage i volje

Post by -Chesterfield- »

moonca wrote: 31/01/2022 16:23
Junior123 wrote: 30/01/2022 07:34 Psihički se osjećam odlično da po dosta mogu raditi i razvijati se, čak i ok je to, a za štitnjaču ću pregledati sljedeće sedmice mi valja se naručiti, čak i srednjoj školi mi je bilo teško da dođem do kuće iz srednje škole, a ovo je stvarno katastrofa da mi se događa, moram vidjeti još šta je problem, iako sam primio sve vakcine u osnovnoj i srednjoj školi.
Ako je primjeceno i u srednjoj skoli... onda si takva osoba... slicno kao ja.. nikad nisam mogla trcati. fizicko. me zamaralo. jedva kozlich preskocila :oops: itd.. setati mogu, ali ne brzi hod.... .

. trcanje .. kad me kisha zatekne . do auta. jedva. :-) izgubim dah.. tako. da neke stavri ne radim ..za koje nemam energije. .
Mislim da nije nista opasno. zivi s tim...
Možda ti je loš duhan?
Post Reply