Gubitak pamcenja ili nesto drugo

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
shape of despair
Posts: 3074
Joined: 09/04/2008 18:41

#1 Gubitak pamcenja ili nesto drugo

Post by shape of despair »

Dešava mi se već dva puta.
Sjedim za laptopom i mrak mi u sobi. Reko odo upaliti svjetlo. Taster je na drugom kraju sobe. Sljedeći trenutak za koji znam je da ponovo sjedim za laptopom sa upaljenim svjetlom. Nikako se nesjećam ustajanja, paljenja svjetla i ponovng sjedenja.
Sinoć opet slično. Sjedim sa malcem na kauču, u krilu mi fiksni telefom, sljedeći trenutak za koji znam, fiksni na podu. Ko ga je bacio (malac vrlo moguće), ja slučajno potezom ruke i sl. ali nemam pojma šta i kako.
Znači, već dva puta mi se dešava u 15 dana da se par sekundi ne sjećam šta je bilo, i fakat nemam pojma šta ni kako, nije mi nu mutno sjećanje i sl., nego kao da je izbrisano. Šta može biti
User avatar
animals
Posts: 21496
Joined: 19/04/2013 22:13

#2 Re: Gubitak pamcenja ili nesto drugo

Post by animals »

Doktoru jarane,,
i snimaj glavu..valjda doktor zna nesto vise od foruma..
User avatar
wewa
Posts: 14765
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#3 Re: Gubitak pamcenja ili nesto drugo

Post by wewa »

doktoru pod hitno.
User avatar
shape of despair
Posts: 3074
Joined: 09/04/2008 18:41

#4 Re: Gubitak pamcenja ili nesto drugo

Post by shape of despair »

Hvala u svakom slučaju.
Vidjet ću, ako se ponovi opet idem doktoru. Znam da na forumu ima doktora pa da reko pitam
User avatar
SmokingMan
Posts: 18508
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#5 Re: Gubitak pamcenja ili nesto drugo

Post by SmokingMan »

Ovde niko nije doktor budalo,tu i tamo se mogu podjeliti vlastita iskustva sa odrđenim poremećajima kako bi se drugima dale određene korisne smjernice,ovde smo da jedni drugima pomognemo koliko možemo,niko ovde nije psiholog/neurolog/psihijatar da bi se drugome uspostavljale dijagnoze.Nisi ni svijestan koliko možeš usrati svoj život vlastitim nemarom,knjižicu u ruke i doktoru.Sretno. :thumbup:
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#6 Re: Gubitak pamcenja ili nesto drugo

Post by un1ted »

Doktoru se ide odmah, a ne ako se ponovi. Ponovilo se dovoljno puta. Ako neces radi sebe, idi radi malca.
User avatar
wewa
Posts: 14765
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#7 Re: Gubitak pamcenja ili nesto drugo

Post by wewa »

un1ted wrote:Doktoru se ide odmah, a ne ako se ponovi. Ponovilo se dovoljno puta. Ako neces radi sebe, idi radi malca.
+1

ja se ne bih usudila ostati nasamo sa svojim djetetom nakon takvih ispada svijesti.
User avatar
shape of despair
Posts: 3074
Joined: 09/04/2008 18:41

#8 Re: Gubitak pamcenja ili nesto drugo

Post by shape of despair »

Ja što me napadoste. Znam da moram doktoru i idem prvom prilikom, to je za dan-dva znači.
Jebiga, hoće mene ova glava, prvo epilepsija pa sad ovo
User avatar
wewa
Posts: 14765
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#9 Re: Gubitak pamcenja ili nesto drugo

Post by wewa »

shape of despair wrote:Ja što me napadoste. Znam da moram doktoru i idem prvom prilikom, to je za dan-dva znači.
Jebiga, hoće mene ova glava, prvo epilepsija pa sad ovo
onda vec imas svog neurologa
mozebit ti treba promijeniti terapiju, jer ako vec imas epilepsiju, ovo su mogla biti dva manja napada.

a nije nikakvo napadanje, s glavom se nije zezati.

koliko malac ima godina?
ja sam svoju od 4 nedavno naucila da naziva brojeve s fiksnog telefona, za ne daj Boze.
User avatar
shape of despair
Posts: 3074
Joined: 09/04/2008 18:41

#10 Re: Gubitak pamcenja ili nesto drugo

Post by shape of despair »

Jedan je malac 4 godine, a jedan je 15 mjeseci. Smanjli su mi nedavno dozu lijeka za epilepsiju jer nemam napade već 4 godine, i fakat imam jako blag oblik epilepsije, al haj ga znaj. Moram ovo ići ganjati, odnosno na kontrolu pod hitno
User avatar
wewa
Posts: 14765
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#11 Re: Gubitak pamcenja ili nesto drugo

Post by wewa »

shape of despair wrote:Jedan je malac 4 godine, a jedan je 15 mjeseci. Smanjli su mi nedavno dozu lijeka za epilepsiju jer nemam napade već 4 godine, i fakat imam jako blag oblik epilepsije, al haj ga znaj. Moram ovo ići ganjati, odnosno na kontrolu pod hitno
ma da, cim prije tim bolje.
premala su djeca da se mogu o sebi pobrinuti da tebi nesto ne daj Boze bude...
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#12 Re: Gubitak pamcenja ili nesto drugo

Post by un1ted »

Nije napad drugar, vec zelja da ne odgađaš posjetu, ako baš ne moraš. Svi mi imamo strah od onoga šta će reći doktor, ali bolje na vrijeme provjeriti.
Brus Lee
Posts: 851
Joined: 01/10/2010 19:35

#13 Re: Gubitak pamcenja ili nesto drugo

Post by Brus Lee »

shape of despair wrote:Ja što me napadoste. Znam da moram doktoru i idem prvom prilikom, to je za dan-dva znači.
Jebiga, hoće mene ova glava, prvo epilepsija pa sad ovo
Za pocetak, znacajno smanji gledanje tv-a i raznih monitora i displeja. Titranje ekrana i brze promjene kadrova mogu izazvati epi napad.
Post Reply