Grupa E (Španija, Njemačka, Japan, Kostarika)

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Locked

U 1/8 finala prolaze:

Španija
61
42%
Njemačka
46
32%
Kostarika
9
6%
Japan
30
21%
 
Total votes: 146

User avatar
Logovan
Posts: 94591
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#726 Re: Grupa E (Španija, Njemačka, Japan, Kostarika)

Post by Logovan »

Romanista 101% wrote: 01/12/2022 23:35
Ma ne napadam tebe, vec odgovaram ove koji pisu da je lopta van, ima tehnologija koja u sekundi provjeri gdje je lopta bez da se dize prevelika prasina.

To u seriji A postoji vec 3 godine.
:thumbup: :thumbup: Ma ovo uopšte ne bi trebalo dolaziti u pitanje, sve je jasno.
cyprus wrote: 01/12/2022 23:35 Tehnologija je rekla svoje - vjerovatno je ostala milimetar iznad linije...

Mada je to jedno od pravila koje bih ja mijenjao... Logičnije je da mora proć više od pola lopte, nego baš cijeli obim...
Onda valja gledati je li tačno pola ili je za milimetar više pobjegla vani. :D
User avatar
cyprus
Posts: 39284
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#727 Re: Grupa E (Španija, Njemačka, Japan, Kostarika)

Post by cyprus »

Logovan wrote: 01/12/2022 23:40
Romanista 101% wrote: 01/12/2022 23:35
Ma ne napadam tebe, vec odgovaram ove koji pisu da je lopta van, ima tehnologija koja u sekundi provjeri gdje je lopta bez da se dize prevelika prasina.

To u seriji A postoji vec 3 godine.
:thumbup: :thumbup: Ma ovo uopšte ne bi trebalo dolaziti u pitanje, sve je jasno.
cyprus wrote: 01/12/2022 23:35 Tehnologija je rekla svoje - vjerovatno je ostala milimetar iznad linije...

Mada je to jedno od pravila koje bih ja mijenjao... Logičnije je da mora proć više od pola lopte, nego baš cijeli obim...
Onda valja gledati je li tačno pola ili je za milimetar više pobjegla vani. :D
U svakom slučaju milimetar čini razliku, ali kad uđe veći dio lopte bar intuitivno imaš osjećaj da je go... Kad je samo milimetar na liniji baš i nemeaš :-D
Osmi Socrates
Posts: 8233
Joined: 19/10/2020 15:33

#728 Re: Grupa E (Španija, Njemačka, Japan, Kostarika)

Post by Osmi Socrates »

Naravno da su Švabe gospoda.

Mada, i oni su štimali 1982 sa Austrijom, al' ja tad nisam bio živ. Za mog života su gospoda, let's put it that way. :lol:
Zoooka
Posts: 4890
Joined: 14/04/2022 13:22

#729 Re: Grupa E (Španija, Njemačka, Japan, Kostarika)

Post by Zoooka »

BHF_Manijak wrote: 01/12/2022 23:34
Zoooka wrote: 01/12/2022 23:26 Jbt Flick osim one osvojene LP u korona sezoni nema nikakav ozbiljan rezultat. Low je za njega Ferguson
Pa nemaju koga, nemaju ozbiljnog trenera osim Kloppa. On je zauzet. Strance nikad nisu postavljali, tako da...
U pravu si. Po meni Njemacka nije lose igrala ni u jednoj od ove tri utakmice, ali su mi previse neozbiljni nazad. Flicka najvise krivim sto mu je Muller poceo svaku utakmicu. Vec cetiri velika takmicenja u nizu taj covjek nema gola. Ima samo jednu asistenciju. Ovo pozivanje propalog igraca poput Gotzea ne bih komentarisao, sramota
kakabanja213
Posts: 2124
Joined: 10/12/2012 22:16

#730 Re: Grupa E (Španija, Njemačka, Japan, Kostarika)

Post by kakabanja213 »

Osmi Socrates wrote: 01/12/2022 23:43 Naravno da su Švabe gospoda.

Mada, i oni su štimali 1982 sa Austrijom, al' ja tad nisam bio živ. Za mog života su gospoda, let's put it that way. :lol:
E ovo je vec provala. Cuj Svabe gospoda.
Gospodin Joachim Low.
Osmi Socrates
Posts: 8233
Joined: 19/10/2020 15:33

#731 Re: Grupa E (Španija, Njemačka, Japan, Kostarika)

Post by Osmi Socrates »

Pa očigledno mi je da se ne slažemo, i bolje da ostavimo na tome. :lol: Da, Švabe su gospoda.

Sve što želim da kažem je da je na Maroku sada da donese odlučujući udarac karme na ovom turniru. Izbaciti Špance pa makar se morali krvnički braniti sa svih 26 igrača, uključujući tri golmana.
User avatar
Romanista 101%
Posts: 8479
Joined: 25/05/2010 22:24
Location: Trigoria
Contact:

#732 Re: Grupa E (Španija, Njemačka, Japan, Kostarika)

Post by Romanista 101% »

Gospoda koja ljeti nosi debele duge carape u sandalama na +35 u Palma de Maiorci.
kakabanja213
Posts: 2124
Joined: 10/12/2012 22:16

#733 Re: Grupa E (Španija, Njemačka, Japan, Kostarika)

Post by kakabanja213 »

Romanista 101% wrote: 01/12/2022 23:51 Gospoda koja ljeti nosi debele duge carape u sandalama na +35 u Palma de Maiorci.
Pa sve sa noga dolazi.
Osmi Socrates
Posts: 8233
Joined: 19/10/2020 15:33

#734 Re: Grupa E (Španija, Njemačka, Japan, Kostarika)

Post by Osmi Socrates »

A eto ti si gospodin što ti baš to pada u oči. Ili si čitao o tome. Whatever.
kakabanja213
Posts: 2124
Joined: 10/12/2012 22:16

#735 Re: Grupa E (Španija, Njemačka, Japan, Kostarika)

Post by kakabanja213 »

Osmi Socrates wrote: 01/12/2022 23:50 Pa očigledno mi je da se ne slažemo, i bolje da ostavimo na tome. :lol: Da, Švabe su gospoda.

Sve što želim da kažem je da je na Maroku sada da donese odlučujući udarac karme na ovom turniru. Izbaciti Špance pa makar se morali krvnički braniti sa svih 26 igrača, uključujući tri golmana.
Samo mi nije jasno kako mozes od Maroka ocekivati da se odbrani od Spanaca kad ce oni taj put zapeti i pokazati zelju za pobjedom. Tvojom logikom sve ispod 4:0 za Spaniju bi bio uspjeh za Maroko.
User avatar
kamberovica polje
Posts: 3344
Joined: 28/01/2012 11:38

#736 Re: Grupa E (Španija, Njemačka, Japan, Kostarika)

Post by kamberovica polje »

cyprus wrote: 01/12/2022 23:41
Logovan wrote: 01/12/2022 23:40
:thumbup: :thumbup: Ma ovo uopšte ne bi trebalo dolaziti u pitanje, sve je jasno.

Onda valja gledati je li tačno pola ili je za milimetar više pobjegla vani. :D
U svakom slučaju milimetar čini razliku, ali kad uđe veći dio lopte bar intuitivno imaš osjećaj da je go... Kad je samo milimetar na liniji baš i nemeaš :-D
Jel linija milimetarski tačna ili su se dvije okrečene vlati trave nagele prema vani, pa više nije?
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 25869
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#737 Re: Grupa E (Španija, Njemačka, Japan, Kostarika)

Post by BHF_Manijak »

Zoooka wrote: 01/12/2022 23:44
BHF_Manijak wrote: 01/12/2022 23:34

Pa nemaju koga, nemaju ozbiljnog trenera osim Kloppa. On je zauzet. Strance nikad nisu postavljali, tako da...
U pravu si. Po meni Njemacka nije lose igrala ni u jednoj od ove tri utakmice, ali su mi previse neozbiljni nazad. Flicka najvise krivim sto mu je Muller poceo svaku utakmicu. Vec cetiri velika takmicenja u nizu taj covjek nema gola. Ima samo jednu asistenciju. Ovo pozivanje propalog igraca poput Gotzea ne bih komentarisao, sramota
Protiv Japana su dobri bili 60 minuta, utakmica se igra 90. Nonsalantnost kod prilika i uzasna dekoncetracija pozadi kostala ih je poraza. U ozbiljnoj utakmici Schlotterbeck ti ne moze igrati, kao ni Sule. Ko ce? Ne znam, nek rode drugog stopera. Neuer takodjer je upitno je li trebao igrati prije ter Stegena.
Njegov drugi gol protiv Japana, veceras drugi takodjer njegov + odbrana.
Muller je posebna prica.
Protiv Spanije su gledali kako se Spanci dodaju i trcali za njima. Meni to nije dobra utakmica.
Veceras su odigrali najbolju, ali kasno Marko na Kosovo stize.

Napad ne osvaja titule, vec odbrana. Njima je uzasna. Hummels, Boateng, Lahm - 2014, to je odbrana i zato titulu uzese. Ovo na ovom Svjetskom i zadnje 3-4 godine je kurcina gola.
User avatar
alijagoro
Posts: 3388
Joined: 06/03/2008 18:02

#738 Re: Grupa E (Španija, Njemačka, Japan, Kostarika)

Post by alijagoro »

Kazu Semsa Suljakovic odjednom postala popularna u Njemackoj :D
Zoooka
Posts: 4890
Joined: 14/04/2022 13:22

#739 Re: Grupa E (Španija, Njemačka, Japan, Kostarika)

Post by Zoooka »

BHF_Manijak wrote: 02/12/2022 00:02
Zoooka wrote: 01/12/2022 23:44

U pravu si. Po meni Njemacka nije lose igrala ni u jednoj od ove tri utakmice, ali su mi previse neozbiljni nazad. Flicka najvise krivim sto mu je Muller poceo svaku utakmicu. Vec cetiri velika takmicenja u nizu taj covjek nema gola. Ima samo jednu asistenciju. Ovo pozivanje propalog igraca poput Gotzea ne bih komentarisao, sramota
Protiv Japana su dobri bili 60 minuta, utakmica se igra 90. Nonsalantnost kod prilika i uzasna dekoncetracija pozadi kostala ih je poraza. U ozbiljnoj utakmici Schlotterbeck ti ne moze igrati, kao ni Sule. Ko ce? Ne znam, nek rode drugog stopera. Neuer takodjer je upitno je li trebao igrati prije ter Stegena.
Njegov drugi gol protiv Japana, veceras drugi takodjer njegov + odbrana.
Muller je posebna prica.
Protiv Spanije su gledali kako se Spanci dodaju i trcali za njima. Meni to nije dobra utakmica.
Veceras su odigrali najbolju, ali kasno Marko na Kosovo stize.

Napad ne osvaja titule, vec odbrana. Njima je uzasna. Hummels, Boateng, Lahm - 2014, to je odbrana i zato titulu uzese. Ovo na ovom Svjetskom i zadnje 3-4 godine je kurcina gola.
:thumbup:

Bit ce potreban ogroman rez, pogotovo sto ide EURO gdje su i domacini i gdje su ocekivanja velika. Jel vrijeme da se Muller i Neuer konacno oproste i da Moukoko u ove dvije godine eksplodira pa da konacno nakon Klosea imaju napadaca. Musiala mora popraviti zavrsnicu, samo to mu fali
User avatar
alijagoro
Posts: 3388
Joined: 06/03/2008 18:02

#740 Re: Grupa E (Španija, Njemačka, Japan, Kostarika)

Post by alijagoro »

Hummels je bio i ostao rupa,njega Samaras predribla,ublehas .
Osmi Socrates
Posts: 8233
Joined: 19/10/2020 15:33

#741 Re: Grupa E (Španija, Njemačka, Japan, Kostarika)

Post by Osmi Socrates »

kakabanja213 wrote: 01/12/2022 23:54
Osmi Socrates wrote: 01/12/2022 23:50 Pa očigledno mi je da se ne slažemo, i bolje da ostavimo na tome. :lol: Da, Švabe su gospoda.

Sve što želim da kažem je da je na Maroku sada da donese odlučujući udarac karme na ovom turniru. Izbaciti Špance pa makar se morali krvnički braniti sa svih 26 igrača, uključujući tri golmana.
Samo mi nije jasno kako mozes od Maroka ocekivati da se odbrani od Spanaca kad ce oni taj put zapeti i pokazati zelju za pobjedom. Tvojom logikom sve ispod 4:0 za Spaniju bi bio uspjeh za Maroko.

Je l' ovo neki pokušaj šale? Svejedno, Maroko - Španija je i politički meč. I istorijski. I svašta nešto tu ima.

Možda su se Španci i zajebali kad su ovo priželjkivali.
kakabanja213
Posts: 2124
Joined: 10/12/2012 22:16

#742 Re: Grupa E (Španija, Njemačka, Japan, Kostarika)

Post by kakabanja213 »

Osmi Socrates wrote: 02/12/2022 00:06
kakabanja213 wrote: 01/12/2022 23:54
Samo mi nije jasno kako mozes od Maroka ocekivati da se odbrani od Spanaca kad ce oni taj put zapeti i pokazati zelju za pobjedom. Tvojom logikom sve ispod 4:0 za Spaniju bi bio uspjeh za Maroko.

Je l' ovo neki pokušaj šale? Svejedno, Maroko - Španija je i politički meč. I istorijski. I svašta nešto tu ima.

Možda su se Španci i zajebali kad su ovo priželjkivali.
Rekoh da se i ja nasalim jer se evo nekoliko stranica salite da su Spanci kalkulisali i mogli zabiti kad su htjeli, a nisu. Isto kao da su sa druge strane bili ljudi uninvaliskim kolicima i nije im ni za sta trebalo. Kao nije se tu Japan nista pitao nego su dobili zato sto su ovi kalkulurali. Pa covjece Spanci su u 70 i nekoj minuti bili van Svjetskog prvenstva isto kao i Svabe. Kakva je to kalkulacija zivota ti.
kakabanja213
Posts: 2124
Joined: 10/12/2012 22:16

#743 Re: Grupa E (Španija, Njemačka, Japan, Kostarika)

Post by kakabanja213 »

Sto se tice tih istorijskih, politickih meceva bio je neko vece i istorijski i politicki mec Iran USA pa puce Iran bez ispaljenog metka.
Spit_fire
Posts: 3325
Joined: 27/07/2022 00:06

#744 Re: Grupa E (Španija, Njemačka, Japan, Kostarika)

Post by Spit_fire »

Moje vidjenje navodne ciganije

Spanci su posteno igrali kao i Japan nekih cca 88minuta. Znaci japan ih je posteno okrenuo, pa jbt visio im je prolaz u grupi..a i napadali su, nemojte izmisljat, promaisli su nekoliko odlicnih sansi

Do kraja ostalo 5/6 minuta i ti vidis da si sigurno drugi jer vaml je vec nemoguce da kostarika okrene i sad ti trebas SVIM SILAMA UPRIJET DA BI ISAO NA BRAZIL a ne na portugal, svicu, srbiju :lol:

Iskreno da su isli na to ja ih ne bi zvao gosposom nego jedinim imenom koje zasluzuju...GLUPANIMA
User avatar
avetinja
Posts: 31433
Joined: 19/07/2014 13:31

#745 Re: Grupa E (Španija, Njemačka, Japan, Kostarika)

Post by avetinja »

Šega je čitati pojedine forumaše koji su se predstavljali glasom razuma na temama o koronavirusu, dok večeras zagovaraju da je Španija prepustila pobjedu Japanu.

Nakon odgledane reprize zaključujem da nije bilo prepuštanja pobjede. Španija je igrala svoju igru, dok se Japan odlično postavio u defanzivi. Ekipe koje igraju tika taku obično nemaju efikasan recept ili plan b protiv takvih odbrana.

Što se tiče drugog gola Japana, čudno mi je zašto nam VAR nije pokazao da lopta nije prešla liniju, ili je to bio slučaj kod reprize na BHT-u. Srećom se FBI prije prvenstva oglasio kako će spriječiti moguća namještanja utakmica, tako da mogu mirno spavati.
User avatar
luckylaka
Posts: 22593
Joined: 15/01/2010 06:28

#746 Re: Grupa E (Španija, Njemačka, Japan, Kostarika)

Post by luckylaka »

Image
Mozda jeste mozda nije
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 73070
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7.5 GTI

#747 Re: Grupa E (Španija, Njemačka, Japan, Kostarika)

Post by Velkoski »

Image

IN.
zikamu
Posts: 2955
Joined: 10/09/2005 09:40

#748 Re: Grupa E (Španija, Njemačka, Japan, Kostarika)

Post by zikamu »

Ne mogu Spance ocima smislit', al' haj' recimo da su kalkulisali danas protiv Japana i namjerno izgubili da bi poslije dobili lakse protivnike. E, haj' sad na trenutak zamislimo da je BiH bila na njihovom mjestu i to isto uradila. Da li bi ijedan BiH navijac to osudio?
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55811
Joined: 15/12/2008 16:53

#749 Re: Grupa E (Španija, Njemačka, Japan, Kostarika)

Post by ultima_palabra »

Ma trenutna Spanija je prosjecna ekipa u svjetskim okvirima. Njih je Japan sokirao sa ona dva gola da se nisu vise dozvali. 20 minuta do kraja su bili van turnira.

Moze se reci da su igrali pod rucnom zadnjih 5-10 minuta kad je bilo ocito da Nijemci uzimaju... ali ko kaze da bi nesto promijenilo i da su navalili svom snagom?
guruguru95
Posts: 2829
Joined: 09/05/2022 23:20

#750 Re: Grupa E (Španija, Njemačka, Japan, Kostarika)

Post by guruguru95 »

ultima_palabra wrote: 02/12/2022 04:13 Ma trenutna Spanija je prosjecna ekipa u svjetskim okvirima. Njih je Japan sokirao sa ona dva gola da se nisu vise dozvali. 20 minuta do kraja su bili van turnira.

Moze se reci da su igrali pod rucnom zadnjih 5-10 minuta kad je bilo ocito da Nijemci uzimaju... ali ko kaze da bi nesto promijenilo i da su navalili svom snagom?
Mogla bi im se ova kalkulacija obiti o glavu ako Maroko ustane na pravu nogu i prisjeti se slavnih predaka u borbi protiv Franca :mrgreen:
Locked