Grupa E - Brazil, Švicarska, Kostarika, Srbija

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Locked
User avatar
Edin H.
Posts: 47031
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#1576 Re: Grupa E - Brazil, Švicarska, Kostarika, Srbija

Post by Edin H. »

_BataZiv_0809 wrote:
Edin H. wrote:
Ma da, ali ne bi bilo lose da ambasada digne na visi nivo,

U svakom slucaju treba policiji prijaviti.
Sto se malo ne organizujete :oops:
Ovo je ingerencija austrijske policije.
smijesni_ste
Posts: 5979
Joined: 09/10/2009 16:46

#1577 Re: Grupa E - Brazil, Švicarska, Kostarika, Srbija

Post by smijesni_ste »

Velkoski wrote:
smijesni_ste wrote:Bio sam u Beču prošle godine, šokirao sam se koliko naših ljudi ima tamo iako sam znao za to odranije, ali drukčije je kad se "uživo" uvjeriš

Eto im prilike da se pokažu na djelu pošto nama vole davati savjete šta i kako trebamo raditi u BiH, naravno ovo ne važi samo za Austriju :D
:thumbup: :lol:

Sad će oni to tastaturama obaviti
Ma smiješno, kunem ti se da većina nije ni pogledala, a kamoli popunila onaj "report" za diskriminaciju kojeg je smokingman postavio ovdje, lakše je valjda SVE Srbe nazvati divljacima i zombijima :-)
User avatar
Edin H.
Posts: 47031
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#1578 Re: Grupa E - Brazil, Švicarska, Kostarika, Srbija

Post by Edin H. »

smijesni_ste wrote:
Velkoski wrote:
smijesni_ste wrote:Bio sam u Beču prošle godine, šokirao sam se koliko naših ljudi ima tamo iako sam znao za to odranije, ali drukčije je kad se "uživo" uvjeriš

Eto im prilike da se pokažu na djelu pošto nama vole davati savjete šta i kako trebamo raditi u BiH, naravno ovo ne važi samo za Austriju :D
:thumbup: :lol:

Sad će oni to tastaturama obaviti
Ma smiješno, kunem ti se da većina nije ni pogledala, a kamoli popunila onaj "report" za diskriminaciju kojeg je smokingman postavio ovdje, lakše je valjda SVE Srbe nazvati divljacima i zombijima :-)
Tebi svaka cast sto si odvoji vrijeme i popunio, ali procitao sam, ono su neki kloshari :D

Treba nekako FIFI prijaviti.
smijesni_ste
Posts: 5979
Joined: 09/10/2009 16:46

#1579 Re: Grupa E - Brazil, Švicarska, Kostarika, Srbija

Post by smijesni_ste »

Ma pretpostavio sam, vidim na FB-u ih 'prozivaju' da su neozbiljni...poenta je da treba nešto konkretno učiniti umjesto davanja epiteta Srbima :-)

Ako neko nadje neku drugu formu za prijavu, neka stavi
Bazinga1234
Posts: 7624
Joined: 17/07/2017 15:20
Location: Mostar

#1580 Re: Grupa E - Brazil, Švicarska, Kostarika, Srbija

Post by Bazinga1234 »

luckylaka wrote:Sta mi kaze levat ovdje na forumu da sam nacionalista ,sovinista i da zivim u 92-oj zato sto navijam da Srbija ispadne sa S.P.Da ponovim Da Boga se nikada i nigdje ne kvalifikovali zbog mog ,,nacionalizma" :lol:
A Hrvati? :D
smijesni_ste
Posts: 5979
Joined: 09/10/2009 16:46

#1581 Re: Grupa E - Brazil, Švicarska, Kostarika, Srbija

Post by smijesni_ste »

Edin H. wrote:
Tebi svaka cast sto si odvoji vrijeme i popunio, ali procitao sam, ono su neki kloshari :D

Treba nekako FIFI prijaviti.
Evo upravo su mi poslali mail, brzi su ako ništa drugo :lol: :lol:


"Hi *****,

Thanks for sending in the report, we very much appreciate receiving the input.

We are addressing the incident and will keep you informed about any outcome.

Kind regards

Niels "
Crvena Tifoza
Posts: 10631
Joined: 06/06/2007 04:47
Location: kandahar....

#1582 Re: Grupa E - Brazil, Švicarska, Kostarika, Srbija

Post by Crvena Tifoza »

luckylaka wrote:Sta mi kaze levat ovdje na forumu da sam nacionalista ,sovinista i da zivim u 92-oj zato sto navijam da Srbija ispadne sa S.P.Da ponovim Da Boga se nikada i nigdje ne kvalifikovali zbog mog ,,nacionalizma" :lol:

:thumbup:
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#1583 Re: Grupa E - Brazil, Švicarska, Kostarika, Srbija

Post by Fudo387 »

smijesni_ste wrote:
Edin H. wrote:
Tebi svaka cast sto si odvoji vrijeme i popunio, ali procitao sam, ono su neki kloshari :D

Treba nekako FIFI prijaviti.
Evo upravo su mi poslali mail, brzi su ako ništa drugo :lol: :lol:


"Hi *****,

Thanks for sending in the report, we very much appreciate receiving the input.

We are addressing the incident and will keep you informed about any outcome.

Kind regards

Niels "
Koga si prijavio?
Koji incident?
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66218
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#1584 Re: Grupa E - Brazil, Švicarska, Kostarika, Srbija

Post by _BataZiv_0809 »

Edin H. wrote:[

Ovo je ingerencija austrijske policije.
Boze sacuvaj kod nas u Bosni nije tako.
User avatar
luckylaka
Posts: 22518
Joined: 15/01/2010 06:28

#1585 Re: Grupa E - Brazil, Švicarska, Kostarika, Srbija

Post by luckylaka »

Bazinga1234 wrote:
luckylaka wrote:Sta mi kaze levat ovdje na forumu da sam nacionalista ,sovinista i da zivim u 92-oj zato sto navijam da Srbija ispadne sa S.P.Da ponovim Da Boga se nikada i nigdje ne kvalifikovali zbog mog ,,nacionalizma" :lol:
A Hrvati? :D
Kupili me jebo ih otac :D
smijesni_ste
Posts: 5979
Joined: 09/10/2009 16:46

#1586 Re: Grupa E - Brazil, Švicarska, Kostarika, Srbija

Post by smijesni_ste »

Fudo387 wrote: Koga si prijavio?
Koji incident?
Kako napisaih, ne pratite diskusiju i onda samo uletite s nekim svojim vizijama :D

Evo ispod 'incident' i forma za prijavu istog

https://www.b92.net/sport/rusija2018/ve ... id=1408921

http://farenet.org/get-involved/report-discrimination/
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#1587 Re: Grupa E - Brazil, Švicarska, Kostarika, Srbija

Post by Fudo387 »

smijesni_ste wrote:
Fudo387 wrote: Koga si prijavio?
Koji incident?
Kako napisaih, ne pratite diskusiju i onda samo uletite s nekim svojim vizijama :D

Evo ispod 'incident' i forma za prijavu istog

https://www.b92.net/sport/rusija2018/ve ... id=1408921

http://farenet.org/get-involved/report-discrimination/
Pratim ja diskusiji, al ti ne vjerujem.
Sto ne stavi sta si ispunio? :D
smijesni_ste
Posts: 5979
Joined: 09/10/2009 16:46

#1588 Re: Grupa E - Brazil, Švicarska, Kostarika, Srbija

Post by smijesni_ste »

Ma, samo ću se tebi još pravdati i objašnjavati...kao što rekoh, imate priliku da se pokažete na djelu ;-)
User avatar
Muhamed Đakmić
Posts: 14652
Joined: 25/05/2012 18:56
Location: Dunjaluk
Contact:

#1589 Re: Grupa E - Brazil, Švicarska, Kostarika, Srbija

Post by Muhamed Đakmić »

Maksimalan domet FARE Networka je da izdaje saopštenja u kojima nešto oštro osuđuje i izražava duboku zabrinutost. Neka bijedna kopija UN-a i njihovih sposobnosti.
smijesni_ste
Posts: 5979
Joined: 09/10/2009 16:46

#1590 Re: Grupa E - Brazil, Švicarska, Kostarika, Srbija

Post by smijesni_ste »

Jbg, nadji ti nešto bolje pa stavi...sigurno je produktivnije od trenutne 'diskusije' na ovom topicu
User avatar
Muhamed Đakmić
Posts: 14652
Joined: 25/05/2012 18:56
Location: Dunjaluk
Contact:

#1591 Re: Grupa E - Brazil, Švicarska, Kostarika, Srbija

Post by Muhamed Đakmić »

A šta fali diskusiji, ne kontam?

Ljudi ispoljili životinjski nagon, ispali jadovi, sad ih ismijavamo.

Mislim prvi od svih ću pisati o fudbalu, to sam u nekoliko navrata i pokušao, ali ne ide :D

Nisam baš vidio ni od tebe neki veliki doprinos ovoj temi po pitanju samog fudbala :D

Ja samo kažem da je FARE Network smeće i da će više odjeka imati reakcija Ćamila Durakovića nego njihovo neko saopštenje sa oštrom osudom dešavanja u Rusiji, Beču ili bilo gdje.
smijesni_ste
Posts: 5979
Joined: 09/10/2009 16:46

#1592 Re: Grupa E - Brazil, Švicarska, Kostarika, Srbija

Post by smijesni_ste »

Muhamed Đakmić wrote:A šta fali diskusiji, ne kontam?
Slažem se da prednjače u sranjima na našim prostorima, ali ne možeš ih sve trpati u isti koš.

Ne možeš ih nazivati divljacima, koljačima, fašistima, a istovremeno pozivati na zajedništvo, suživot, cjelovitu BiH i šta već

Ne možeš ih nazivati divljacima, koljačima, fašistima, a istovrememno navijati za Sarajevo, Želju, repku iako i u njima ima Srba, ali eto oni ipak spadaju onaj mali procenat Srba koji su ok pa nema problema, šta li?

Dakle, ne radi se o klasičnom podjebavanju i ismijavanju već o vrijedjanju cijelog jednog naroda od nekih pojedinaca. Za mnogo blaže epitete, obrnutog smjera, na političkim temama te proglase islamofobom, fašistom, nečovjekom itd, ali ovo ovdje je valjda ok?

Da si pročitao cijelu diskusiju, vidio bi to. Ipak mislim da si vidio takve upise, ali ih ignorišeš

Ja sam pisao o fudbalu dok su i drugi pisali
_Scarlett_
Posts: 804
Joined: 26/05/2018 15:51

#1593 Re: Grupa E - Brazil, Švicarska, Kostarika, Srbija

Post by _Scarlett_ »

cyprus wrote:
A oni koji ne vide nikakav problem u ovome, smatrali su ili smatraju još uvijek da Vranješa zbog tetovaže treba nabit nogom iz reprezentacije :D

Nego, pronađoh se u ovome :-D , tj. čini mi se da je opaska adresirana primarno meni... Samo što su ovdje dobro polupani neki lončići...

Ja nisam branio Vranješa, odnosno njegov čin, za kojeg mislim da je prvenstveno glup... Ali frajer je bar skonto da je pojeo govno, prepravio tetovažu i tako pokazao da je skonto da se zajebo... Ja sam ga branio samo u konteklstu hajke na njega i nekakavih zahtjeva da se izbaci iz reprezentacije... Ne mislim da ni da se na Shaqirija i Xhaku treba dić hajka u Švicarskoj, nego samo da im se skrene pažnja da su odabrali da predstavljaju Švicarsku, a ne Kosovo/Albaniju i da smanje nacionalistički doživljaj... Mislim boli mene q, eto im tamo, ali da sam Švicarac tako bih razmišljao...

I druga stvar, nije baš isto tetovaža i ovakav način ispoljavanja nacionalne simbolike... Tetovaža se donekle može shvatiti kao privatna stvar, a ovo nikako drugačije nego kao provociranje... Zamisli dogodine mi igramo sa Švicom, i Vranješ postigne gol, i počne Shaqiriju u lice mahat sa tri prsta... Bilo bi vam to OK? Jašta bi...
Suma sumarum: Vranjesova tetovaza: pa sta, ima covjek pravo, nije trajno, nije provokacija

Shaqiri i Xhaka naprave znak orlova: KAKO SVICARCI OVO TOLERISU :D

Licemjeran si, jedno ti ok drugo nije, priznaj to vec jednom :)
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55687
Joined: 15/12/2008 16:53

#1594 Re: Grupa E - Brazil, Švicarska, Kostarika, Srbija

Post by ultima_palabra »

van Basten wrote:kao sto sam i pretpostavio ovdje najmanje o fudbalu.
Ipak ne mogu da ne primjetim koju kolicinu neinteligencije je sinoc pokazao Tosic izlazeci da pravi ofsajd protivniku dok je ovaj na svojoj polovini.
Moze hanuma mu u njega od njega praviti Maldinija, frajer je pokazao zasto je Besiktas njemu mjera
Potpisao za nake Kineze.

SMS totalno nevidljiv... mene on podsjeca za Pogbu, ima osjecaj za gol i poneki spektakularan potez, ali apsolutno ne mozes ekipu graditi oko njega. Mora citava ekipa funkcionisati kao sat pa da on mozda dodje do izrazaja.
RtrnOfSalisbury
Posts: 3603
Joined: 13/02/2008 04:52
Location: Tullarosa

#1595 Re: Grupa E - Brazil, Švicarska, Kostarika, Srbija

Post by RtrnOfSalisbury »

razocarat sam svicarskom, umjesto da se bave skijanjem, sirevima, satovima i brojanjem para a fudbal ostave sirotinji sad se i tu nesto guraju. srbijanci solidni sa nekim taktickijem problemima i nisu izgubili previse jer ionako moraju vabank na brazil i tu ce se vidjet moc i nemoc, prije nemoc.
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72884
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#1596 Re: Grupa E - Brazil, Švicarska, Kostarika, Srbija

Post by Velkoski »



U čast Jelena i Goca
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#1597 Re: Grupa E - Brazil, Švicarska, Kostarika, Srbija

Post by mali_milojica »

Srbija će po običaju najbolju utakmicu odigrati protiv najboljih. Kao nekad protiv Holandije i Argentine :D
User avatar
pirmin
Posts: 11199
Joined: 18/02/2006 23:50
Location: Ciganluk

#1598 Re: Grupa E - Brazil, Švicarska, Kostarika, Srbija

Post by pirmin »

Ja sam uredno prijavio na onu FB grupu "Treba".
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#1599 Re: Grupa E - Brazil, Švicarska, Kostarika, Srbija

Post by Fudo387 »

smijesni_ste wrote:
Muhamed Đakmić wrote:A šta fali diskusiji, ne kontam?
Slažem se da prednjače u sranjima na našim prostorima, ali ne možeš ih sve trpati u isti koš.

Ne možeš ih nazivati divljacima, koljačima, fašistima, a istovremeno pozivati na zajedništvo, suživot, cjelovitu BiH i šta već

Ne možeš ih nazivati divljacima, koljačima, fašistima, a istovrememno navijati za Sarajevo, Želju, repku iako i u njima ima Srba, ali eto oni ipak spadaju onaj mali procenat Srba koji su ok pa nema problema, šta li?

Dakle, ne radi se o klasičnom podjebavanju i ismijavanju već o vrijedjanju cijelog jednog naroda od nekih pojedinaca. Za mnogo blaže epitete, obrnutog smjera, na političkim temama te proglase islamofobom, fašistom, nečovjekom itd, ali ovo ovdje je valjda ok?

Da si pročitao cijelu diskusiju, vidio bi to. Ipak mislim da si vidio takve upise, ali ih ignorišeš

Ja sam pisao o fudbalu dok su i drugi pisali
Pa niko ih ne trpa u isti kos, sami se guraju.
User avatar
luckylaka
Posts: 22518
Joined: 15/01/2010 06:28

#1600 Re: Grupa E - Brazil, Švicarska, Kostarika, Srbija

Post by luckylaka »

mali_milojica wrote:Srbija će po običaju najbolju utakmicu odigrati protiv najboljih. Kao nekad protiv Holandije i Argentine :D
Sto prije ispadnu manje ce im fasisti praviti sranja u Rusiji,europi i balkanu.
Locked