Grupa D ( GER, GHA, AUS, SER)

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Locked
Urlanje dozvoljeno
Posts: 177
Joined: 06/11/2006 22:48
Location: Brno/Brünn, u haremu

#1 Grupa D ( GER, GHA, AUS, SER)

Post by Urlanje dozvoljeno »

Otvaram temu o svojoj omiljenoj o grupi gdje igra moja omiljena reprezentacija Njemacka (naravno poslije BiH).

GRUPA D:

NJEMAČKA
GANA
AUSTRALIJA
SRBIJA

1. NJEMACKA (3 puta svjetski prvak, 3 puta evropski prvak)
Nacija koja je bila 3 puta svjetski prvak (1954,1974,1990) i igrala osim toga jos 4 finala (1966,1982,1986,2002). Uz Brazil i Italiju je najuspjesnija reprezentacija svijeta. Ucestvovala je na 15 od 17 prvenstava (1930 - evropske velike drzave nisu htjele da ucestvuju, 1950 - tadasnja Zapadna Njemacka je bila pod sankcijama). 7 puta su, kako vec gore navedeno igrali finale SP, a osim toga je bila jos 4 puta u polufinalima (1934,1958,1970,2006). Po toj brojci (11 puta u polufinalima SP) je rekorder, cak ispred Brazila. Po obicaju Njemacka uvijek udje medju 8 najboljih reprezentacija. Samo jednom od 15 ucesca nije uspjela da prodje prvu krug (1938). Sa 92 odigrane utakmice na SP, uz Brazil, je vodeca reprezentacija.

Image
Image

2. GANA (4 puta africki prvak, drugo ucesce na svjetskim prvenstvima)
Reprezentacija Gane, koja spada vec decenijama u vrh africkog fudbala, je tek drugi put uspjela da se kvalificira na SP. Prije 4 godine u Njemackoj, Gana je u teskoj grupi sa Italijom i Ceskom uspjela da izbori 8.finale kao drugoplasirana momcad. U 8.finalu ih je cekala ekipa Brazila, koja je s lakocom pobjedila Ganu sa 3-0. Trenutno najbolji igrac Gane je vezni igrac Chelsea Essien.

Image
Image

3. AUSTRALIJA (4 puta prvak Oceanije, trece ucesce na svjetskim prventstima)
Reprezentacija je tek treci put nasla put do zavrsnice SP. U svom prvom pokusaju 1974. igrala je vec protiv sadasnjeg protivnika Njemacke, ali je izgubila glatko sa 3-0. Tek 32 godine kasnije, u Njemackoj, Australija je bila dosta uspjesnija. Uspjela je da zavrsi kao drugoplasirana ekipa u skupini sa Brazilom, Japanom i Hrvatskom. U nokautrundi igrala je protiv Italije. Sudije su tada poklonile penal Italiji u 93. minuti i tako omogucili Italijanima prolaz.

Image
Image

4. SRBIJA (prvo ucesce na SP)
Kao jedna od nasljednica Bivse Jugoslavije, Srbija je ucestovala i na svjetskim i na evropskim prvenstvima. Ali s obzirom da niko nema pravo da uzima uspjehe bivse drzave iskljucivo kao svoje, Srbiji se ovo racuna kao prvo ucesce na SP. Prije toga igrala je u sklopu prve i druge Jugoslavije 8 puta svjetska prvenstva. U sastavu SRJ i SCG je igrala jos dvaput SP, a poslije 2006. Srbija nastupa kao nezavisna drzava. U kvalifikacijama za SP uspjeli su da se direktno plasiraju na prvenstvo, ostavsi jednu Francusku iza sebe.

Image
Image

Iskreno mislim da ce Njemacka s lakocom proci dalje. Za drugo mjesto, ocekujem borbu Gane i Srbije. Australija jedino moze proci ako iznenadi prvu utakmicu Njemacku.
User avatar
simonese
Posts: 7025
Joined: 05/12/2007 08:51
Location: Holy South

#2 Re: Grupa D

Post by simonese »

Tesko da ce Australija iznenadit "Panzere"
na turnirima je ELF najopasnija
Kopenhagen
Posts: 237
Joined: 14/12/2009 11:58
Location: Honolulu

#3 Re: Grupa D

Post by Kopenhagen »

Vazda svi sumnjaju u švabe ali oni polufinale-finale eventualno nekad četvrtfinale.Pa u krug :D
User avatar
simonese
Posts: 7025
Joined: 05/12/2007 08:51
Location: Holy South

#4 Re: Grupa D

Post by simonese »

Kopenhagen wrote:Vazda svi sumnjaju u švabe ali oni polufinale-finale eventualno nekad četvrtfinale.Pa u krug :D
jarane,Boshwa gad ugleda onog svog orla na dresu odmah moze trcat i po 4 sata :D
User avatar
cyprus
Posts: 39277
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#5 Re: Grupa D

Post by cyprus »

Švabe ne prolaze grupu, pazite šta sam reko :wink: :D
Kopenhagen
Posts: 237
Joined: 14/12/2009 11:58
Location: Honolulu

#6 Re: Grupa D

Post by Kopenhagen »

cyprus wrote:Švabe ne prolaze grupu, pazite šta sam reko :wink: :D
Švabe su u četvrtfinalu,a kasnije ćemo vidjet
BGDfire
Posts: 2
Joined: 26/12/2009 23:00

#7 Re: Grupa D

Post by BGDfire »

Svabe ce dobiti lekciju 18.6 od Srbije i modernog fudbala...

Godinama im je igra spora i neubedljiva, jesu oni tradicionalno dobra turnirska ekipa, ali mislim da nista znacajno nece uraditi na ovom prvenstvu.

Srbija mora kako zna i ume da bije Ganu, i udje opusteno u mec sa Nemcima, pojedinacno i ekipno Srbija je bolja ekipa, ali mora to da se pokaze na terenu...pobednik tog meca izbegava Kapelove Engleze i ide lagano do cetvrtfinala.
User avatar
madtv
Posts: 4562
Joined: 11/04/2009 00:31
Location: cvajta

#8 Re: Grupa D

Post by madtv »

BGDfire wrote:Svabe ce dobiti lekciju 18.6 od Srbije i modernog fudbala...

Godinama im je igra spora i neubedljiva, jesu oni tradicionalno dobra turnirska ekipa, ali mislim da nista znacajno nece uraditi na ovom prvenstvu.

Srbija mora kako zna i ume da bije Ganu, i udje opusteno u mec sa Nemcima, pojedinacno i ekipno Srbija je bolja ekipa, ali mora to da se pokaze na terenu...pobednik tog meca izbegava Kapelove Engleze i ide lagano do cetvrtfinala.
ne bih se bas slozio da im je igra spora i neubjedljiva...ako se ne varam igrali su finale EP-a, a to nije nimalo za podcijeniti
a to pojedinacno i ekipno da je Srbija bolja od Njemacke, cisto sumnjam
zivi bili, pa vidjeli...
BGDfire
Posts: 2
Joined: 26/12/2009 23:00

#9 Re: Grupa D

Post by BGDfire »

madtv wrote:
BGDfire wrote:Svabe ce dobiti lekciju 18.6 od Srbije i modernog fudbala...

Godinama im je igra spora i neubedljiva, jesu oni tradicionalno dobra turnirska ekipa, ali mislim da nista znacajno nece uraditi na ovom prvenstvu.

Srbija mora kako zna i ume da bije Ganu, i udje opusteno u mec sa Nemcima, pojedinacno i ekipno Srbija je bolja ekipa, ali mora to da se pokaze na terenu...pobednik tog meca izbegava Kapelove Engleze i ide lagano do cetvrtfinala.
ne bih se bas slozio da im je igra spora i neubjedljiva...ako se ne varam igrali su finale EP-a, a to nije nimalo za podcijeniti
a to pojedinacno i ekipno da je Srbija bolja od Njemacke, cisto sumnjam
zivi bili, pa vidjeli...
To je generacija koja se oformila na SP u Nemackoj, ispali su u polufinalu od Italijana, Spanci su ih odrali u finalu EP... ta ekipa je sve starija, bez mladih i perspektivnih igraca, bili su u grupi ispred Rusije koja je popusila od Janeza...

Nikad nije lako protiv njih, mi smo 98 vodili 2-0 nadigrali ih 60 minuta, i onda primili 2 pacerska gola. Tesko ko je ubedljiv favorit protiv njih, ali mislim da ako Srbija pobedi Ganu(sto nije ni malo lako) onda ima jako dobre izglede protiv Nemaca jer nece imati nikakav pritisak.

Kao sto si rekao, zivi bili pa videli :)
Urlanje dozvoljeno
Posts: 177
Joined: 06/11/2006 22:48
Location: Brno/Brünn, u haremu

#10 Re: Grupa D

Post by Urlanje dozvoljeno »

srbija jedino prolazi ako pobjedi ganu, to je moje misljenje...

protiv njemaca niko nece imati sansu... :thumbup:
User avatar
cyprus
Posts: 39277
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#11 Re: Grupa D

Post by cyprus »

Ne otpisujte prelagano Australiju, nit precjenjujte Njemačku :wink:
User avatar
simonese
Posts: 7025
Joined: 05/12/2007 08:51
Location: Holy South

#12 Re: Grupa D

Post by simonese »

Manuel Neuer, Andreas Beck, Sebastian Boenisch, Benedikt Höwedes, Jérôme Boateng, Sami Khedira, Mesut Özil (89. Marcel Schmelzer), Sandro Wagner, Fabian Johnson (69. Daniel Schwaab), Mats Hummels (83. Dennis Aogo), Gonzalo Castro
Trainer: Horst Hrubesch


ovi momci su Evropski prvaci U 21 i deklasirali Engleze 4 : 0 u finalu
zato ta prica da Svabe nemaju mlade i talentovane igrace pada u vodu
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#13 Re: Grupa D

Post by JThomas »

koliko ti tu njemačkih imena vidiš? :lol:

šalim se, ali stvarno... :lol:
User avatar
simonese
Posts: 7025
Joined: 05/12/2007 08:51
Location: Holy South

#14 Re: Grupa D

Post by simonese »

JThomas wrote:koliko ti tu njemačkih imena vidiš? :lol:

šalim se, ali stvarno... :lol:

svi smo mi multikulti :D
djani s
Posts: 252
Joined: 18/09/2009 08:53

#15 Re: Grupa D

Post by djani s »

simonese wrote:
JThomas wrote:koliko ti tu njemačkih imena vidiš? :lol:

šalim se, ali stvarno... :lol:

svi smo mi multikulti :D
Tako je simonese :) , engleski i francuski reprezentativci su svi porijeklom englezi i francuzi ( tako i izgledaju :-) ). Drago mi je da njemacki sport sve vise uzima imigrante ozbiljno i prepoznaje njihov potencijal. Mislim da Njemacka prolazi grupnu fazu a onda malo znanje, malo sreca, mnogo snage i prolaz dalje. :D
User avatar
Meho Kodro
Posts: 1141
Joined: 30/09/2005 13:57

#16 Re: Grupa D

Post by Meho Kodro »

1. Srbija
2. Njemacka
3. Gana
4. Australija

Svabe cesto znaju podbaciti u grupi...
Urlanje dozvoljeno
Posts: 177
Joined: 06/11/2006 22:48
Location: Brno/Brünn, u haremu

#17 Re: Grupa D

Post by Urlanje dozvoljeno »

Meho Kodro wrote:Svabe cesto znaju podbaciti u grupi...
kada su to podbacili u grupnoj fazi na jednom SP? :-D

evo gledam... od 1990. nijemci ne znaju za poraz u grupi na SP i uvijek zavrse kao prvi
a 8 puta su ukupno zavrsili kao prvi u skupini i imaju svega 4 poraza u grupnoj fazi, posljedni 1986. u meksiku od danske... :bih:
HarnagaHarnaga
Posts: 328
Joined: 01/12/2009 23:53

#18 Re: Grupa D

Post by HarnagaHarnaga »

Njemacka i Gana
User avatar
scheph
Posts: 511
Joined: 23/02/2008 20:45

#19 Re: Grupa D

Post by scheph »

Ghana kao prva u grupi ide dalje ispred Njemacke...ko ce biti treci i cetvri u grupi ja to stvarno ne mogu prognozirati. :D
User avatar
felipe kajetano
Posts: 4084
Joined: 21/09/2009 19:32
Location: Nachtwerk

#20 Re: Grupa D

Post by felipe kajetano »

Srbija i Njemacka prolaze dalje..samo je pitanje ko ce biti prvi jer i to mnogo znaci obzirom na savrsen raspored ako sve bude islo po planu!Gana neki drugi put..
Kopenhagen
Posts: 237
Joined: 14/12/2009 11:58
Location: Honolulu

#21 Re: Grupa D

Post by Kopenhagen »

scheph wrote:Ghana kao prva u grupi ide dalje ispred Njemacke...ko ce biti treci i cetvri u grupi ja to stvarno ne mogu prognozirati. :D
želje su jedno a realnost... :D
User avatar
Ares 1921
Posts: 132
Joined: 19/12/2009 16:37
Location: Sarajevo

#22 Re: Grupa D

Post by Ares 1921 »

i ako ih mrzim iz dna duse, Srbija ce biti 1. u grupi ;-)

Antic :thumbup:
User avatar
Trasimaco
Posts: 4714
Joined: 09/10/2009 01:56

#23 Re: Grupa D

Post by Trasimaco »

Sa prolazom Srbije i Gane bih bio zadovoljan.
CungaLunga
Posts: 2921
Joined: 07/05/2010 02:56

#24 Re: Grupa D

Post by CungaLunga »

Njemacka ide dalje!!!! A druga ekipa u grupi mogla bi biti Srbija ili Gana. Nadam se da ce afrikanci uspjeti proci. Uspjeli su to prosli put, i oni su svjetski prvaci U-21.

Image
vrhbosna
Posts: 338
Joined: 13/04/2010 14:11

#25 Re: Grupa D

Post by vrhbosna »

scheph wrote:Ghana kao prva u grupi ide dalje ispred Njemacke...ko ce biti treci i cetvri u grupi ja to stvarno ne mogu prognozirati. :D
:dance:
Locked