Grupa B - Portugal, Španija, Maroko, Iran

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Locked
User avatar
stakasa
Posts: 8959
Joined: 14/11/2013 11:23

#951 Re: Grupa B - Portugal, Španija, Maroko, Iran

Post by stakasa »

Tomahawk11 wrote:
stakasa wrote:
Tomahawk11 wrote:Ona situacija sa Ronaldom za crveni? Faul jeste, ali nije ni za žutog.
Kako bolan? Jos malo pa kroshe... Nije on njega laktom udario nego skoro pa vanjskim od sake, negdje izmedu sake i lakta. Nije guzva bila ili borba za loptu nego ga bas udario. Da je neko drugi i da je sudija bio malo pribraniji ono bi crveni bio
Ma patosirao ga 8-)
https://www.klix.ba/sport/nogomet/queir ... /180626005
Znači, gledam ovaj video i sve što vidim je da mu se ovaj Iranac uvaljivao, onda ga on odgurnuo rukom.
Ne bih rekao da ga je uopšte i dohvatio po licu, a ovaj se uhvatio za isto ko da ga je neko snajperom skinuo.
Ako će se za ovo davati crveni, onda ukinuti potpuno svaki kontakt u fudbalu i nek bude ko ona ženska bezkontaktna košarka.
Pa covjek asicare namjesta desnicu. Dekno ga je bekendom, ne odgurno nego udario. Mislim drago mi je da cemo ga gledat i dalje ali je onde dobro proso
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#952 Re: Grupa B - Portugal, Španija, Maroko, Iran

Post by Tomahawk11 »

stakasa wrote: Pa covjek asicare namjesta desnicu. Dekno ga je bekendom, ne odgurno nego udario. Mislim drago mi je da cemo ga gledat i dalje ali je onde dobro proso
Ako ga je i udario, to je po prsima.
Meni onaj udarac nema inteziteta da padneš ko da te voz udari. Nema inteziteta. Ovo što ultima kaže, namjera je bila, jer mu se ovaj uvaljivao i on je proturio ruku, ali je promašio. Da ga je udario šakom u lice, onda bi mogli govoriti o crvenom. Ovako, bilo bi previše.
sumirprimus
Posts: 81557
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#953 Re: Grupa B - Portugal, Španija, Maroko, Iran

Post by sumirprimus »

ako je saka u lice crveni je. il nije ni zuti. pravila su jasna.
druga stvar sto je sudija ispeglao jer je ronaldo u pitanju.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#954 Re: Grupa B - Portugal, Španija, Maroko, Iran

Post by Tomahawk11 »

sumirprimus wrote:ako je saka u lice crveni je. il nije ni zuti. pravila su jasna.
druga stvar sto je sudija ispeglao jer je ronaldo u pitanju.
Pa je li? Evo ja gledam ponovo ovaj video, ne vidim da ga je udario u lice. Vidim ruku na prsima. Više se naslonio nego ga udario.
User avatar
stakasa
Posts: 8959
Joined: 14/11/2013 11:23

#955 Re: Grupa B - Portugal, Španija, Maroko, Iran

Post by stakasa »

Tomahawk11 wrote:
stakasa wrote: Pa covjek asicare namjesta desnicu. Dekno ga je bekendom, ne odgurno nego udario. Mislim drago mi je da cemo ga gledat i dalje ali je onde dobro proso
Ako ga je i udario, to je po prsima.
Meni onaj udarac nema inteziteta da padneš ko da te voz udari. Nema inteziteta. Ovo što ultima kaže, namjera je bila, jer mu se ovaj uvaljivao i on je proturio ruku, ali je promašio. Da ga je udario šakom u lice, onda bi mogli govoriti o crvenom. Ovako, bilo bi previše.
Po meni u bradu (vanjski dio) ali gotovo je sad nemoj da se nadmudrujemo vise
sumirprimus
Posts: 81557
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#956 Re: Grupa B - Portugal, Španija, Maroko, Iran

Post by sumirprimus »

Tomahawk11 wrote:
sumirprimus wrote:ako je saka u lice crveni je. il nije ni zuti. pravila su jasna.
druga stvar sto je sudija ispeglao jer je ronaldo u pitanju.
Pa je li? Evo ja gledam ponovo ovaj video, ne vidim da ga je udario u lice. Vidim ruku na prsima. Više se naslonio nego ga udario.
kontakt je bio, da ga je potrefio skroz jebga nokaut bi bio :lol: :lol:
kazem ili crveni ili nista.
nema zuti :lol:
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#957 Re: Grupa B - Portugal, Španija, Maroko, Iran

Post by Tomahawk11 »

stakasa wrote: Po meni u bradu (vanjski dio) ali gotovo je sad nemoj da se nadmudrujemo vise
Jeste, evo gledam, ali meni ovo i dalje nije za crvenog. Bacio se Iranac ko da ga je voz udario.
sumirprimus
Posts: 81557
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#958 Re: Grupa B - Portugal, Španija, Maroko, Iran

Post by sumirprimus »

tomo gotovo je svakako.
ako je kontakt u lice crveni je. nema tu puno price.
cinjenica je da je sudija mislio da je bio kontakt, ali je ublazio tj nije imo muda svirat ronaldu crveni.
sumirprimus
Posts: 81557
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#959 Re: Grupa B - Portugal, Španija, Maroko, Iran

Post by sumirprimus »

zaot su evropske sudije najbolje...
kako onaj holandjanin kuipers pokaza nejmaru bla bla samo nastavi ides ca :lol: :D
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#960 Re: Grupa B - Portugal, Španija, Maroko, Iran

Post by Tomahawk11 »

sumirprimus wrote:tomo gotovo je svakako.
ako je kontakt u lice crveni je. nema tu puno price.
cinjenica je da je sudija mislio da je bio kontakt, ali je ublazio tj nije imo muda svirat ronaldu crveni.
Pa eto, pitam te opet, jesi li pogledao video?
Svaki kontakt u lice crveni?
Evo sam otvorio video u full screen, i gledam komplet situaciju, nije crveni da je ne znam ko, a ne Ronaldo.
sumirprimus
Posts: 81557
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#961 Re: Grupa B - Portugal, Španija, Maroko, Iran

Post by sumirprimus »

po novom sa namjerom da.
opet je do sudije da procjeni da li je postojala namjera.
dok mu je pokazao karton, vidio je namjeru drugi par opanaka sto je to ublazio.
zato kazem bolje d nista nije svirao.
User avatar
Muhamed Đakmić
Posts: 14652
Joined: 25/05/2012 18:56
Location: Dunjaluk
Contact:

#962 Re: Grupa B - Portugal, Španija, Maroko, Iran

Post by Muhamed Đakmić »

Zamahnuo je i tu se sva priča završava. Crveni. Intenzitet udara je puno manje bitan u ocjeni situacije.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#963 Re: Grupa B - Portugal, Španija, Maroko, Iran

Post by Tomahawk11 »

Ništa onda, treba davati crveni za svaki pokušaj klizećeg starta u kojem se promaši protivnički igrač.
Ovo ko u onom vicu kad je sudija svirao gol, a ovaj promašio komplet. Nanijetio.
User avatar
stakasa
Posts: 8959
Joined: 14/11/2013 11:23

#964 Re: Grupa B - Portugal, Španija, Maroko, Iran

Post by stakasa »

Je li zabiljezen slucaj na forumu da se je neko pred'o u raspravi, rekao nisam u pravu, idemo dalje? :D :D :D
User avatar
Muhamed Đakmić
Posts: 14652
Joined: 25/05/2012 18:56
Location: Dunjaluk
Contact:

#965 Re: Grupa B - Portugal, Španija, Maroko, Iran

Post by Muhamed Đakmić »

Ovo nema veze sa klizećim startom i borbom za loptu. Pa vidiš lijepo kako zamahuje laktom. Čak i kad se boriš za poziciju sa protivnikom, laktom se ne zamahuje. Guraš se rukama.
sumirprimus
Posts: 81557
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#966 Re: Grupa B - Portugal, Španija, Maroko, Iran

Post by sumirprimus »

evo predajem se, idemo dalje.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#967 Re: Grupa B - Portugal, Španija, Maroko, Iran

Post by Tomahawk11 »

stakasa wrote:Je li zabiljezen slucaj na forumu da se je neko pred'o u raspravi, rekao nisam u pravu, idemo dalje? :D :D :D
A ne znam šta da predam, kažem da gledam video više puta iznova i ne vidim taj očigledni crveni. To ima namjera je stvarno previše za najstrožu kaznu.
Muhamed Đakmić wrote:Ovo nema veze sa klizećim startom i borbom za loptu. Pa vidiš lijepo kako zamahuje laktom. Čak i kad se boriš za poziciju sa protivnikom, laktom se ne zamahuje. Guraš se rukama.
Znači, Iranac nimalo nije odglumio s ovim hvatanjem za glavu?
Prvo je bio iza Iranca, ovaj mu uvaljuje tijelo, kako nije mogao proći, protura se ispred i ide rukom. Dohvata ga ovlaš po licu i po prsima. Intezitet nula bodova. Pravi faul. Ne za crvenog.
User avatar
Muhamed Đakmić
Posts: 14652
Joined: 25/05/2012 18:56
Location: Dunjaluk
Contact:

#968 Re: Grupa B - Portugal, Španija, Maroko, Iran

Post by Muhamed Đakmić »

Ama ne shvataš ti o čemu ti ja govorim :D

Ovo nije faul ni borba za loptu, ovo je zamahivanje laktom.
protura se ispred i ide rukom
Ne protura se i ne ide rukom, nego zamahuje laktom. Povukao bi ga za rame da hoće da se izbori za poziciju ispred njega.

Da ne bude da pričam napamet:

https://www.theguardian.com/football/20 ... ory.sport6
sumirprimus
Posts: 81557
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#969 Re: Grupa B - Portugal, Španija, Maroko, Iran

Post by sumirprimus »

joj tome cccc :lol:
kontakt ruka glava. pravila zdravo.
sudija izbalansiro gotovo idemo dalje.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#970 Re: Grupa B - Portugal, Španija, Maroko, Iran

Post by Tomahawk11 »

Muhamed Đakmić wrote:Ama ne shvataš ti o čemu ti ja govorim :D

Ovo nije faul ni borba za loptu, ovo je zamahivanje laktom.
protura se ispred i ide rukom
Ne protura se i ne ide rukom, nego zamahuje laktom. Povukao bi ga za rame da hoće da se izbori za poziciju ispred njega.

Da ne bude da pričam napamet:

https://www.theguardian.com/football/20 ... ory.sport6
Ok, ako je ovo ovako, crveni je.
Ali dati crveni za ovaj elbow i elbow kad ti vilicu pomjeri s mjesta je malo :-)
User avatar
Logovan
Posts: 94388
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#971 Re: Grupa B - Portugal, Španija, Maroko, Iran

Post by Logovan »

Jedan od boljih golova, možda i najbolji.
Image
User avatar
Muhamed Đakmić
Posts: 14652
Joined: 25/05/2012 18:56
Location: Dunjaluk
Contact:

#972 Re: Grupa B - Portugal, Španija, Maroko, Iran

Post by Muhamed Đakmić »

Pa dobro, zato bi dalje trebale postojati dodatne kazne, tipa kad ti razvali vilicu da dobije pet-deset utakmica suspenzije :D

Mada generalno se ove sve stvari mogu drastično bolje raditi, ovi namjerno ostavljaju dozu mogućnosti za slobodno tumačenje svih pravila, ne samo ovog :D
°u°
Posts: 2676
Joined: 11/04/2013 08:49

#973 Re: Grupa B - Portugal, Španija, Maroko, Iran

Post by °u° »

Tomahawk11 wrote:
Ok, ako je ovo ovako, crveni je.
Ali dati crveni za ovaj elbow i elbow kad ti vilicu pomjeri s mjesta je malo :-)
Kad ti vilucu pomjeri dobije crveni i npr. 10 utakmica kazne. Za obično udaranje crveni i jednu ili dvije kazne. Ili čekat da uvedu ljubičasti, crni i ostale nijanse za jačinu udaranja.
Ovo jest bio za crveni ali...
User avatar
turbofolk
Posts: 3139
Joined: 13/05/2014 09:37

#974 Re: Grupa B - Portugal, Španija, Maroko, Iran

Post by turbofolk »

Zanimljivo je kako i grupna faza donosi određenu strepnju pojedinim reprezentacijma i neizvjesnost do samog kraja.
Ronaldo je fantastično otvorio turnir sa tri gola špancima i jednim golom Maroku. 4 gola vrijedna 4 boda. Dovoljno da ga se u zvijezde zakiva.
S druge strane očajan start Messija i male šanse Argentine za prolaz u dalju fazu.

Eh sad, lahko je moglo biti da promašeni penal Ronalda sinoć eliminira Portugalce, a da Messi večeras proradi i odvede Argentinu u 1/8 finale.
Mislim da bi Portugalac dobio nervni slom. Ali dobro. Messi je na drugoj temi, pa neću o njemu. Ronaldo je sinoć trebao prepustiti izvođenje penala nekom drugom, em je penal na njemu bio, em je velika pauza bila između samog prekršaja i izvođenja udarca. Ovako sad idu na Urugvaj i bit će to za njih krupan zalogaj. S druge strane, vjerujem da bi ih već mogli vidjeti u četvrtfinalu da su sačuvali prvo mjesto u grupi i igrali sljedeću fazu protiv jučer očajnog domaćina.

Što reko Edin Avdić: ona otrcana i izlizana FRAZETINA :D

Lopta je okrugla
User avatar
fakat
Posts: 1954
Joined: 21/06/2008 04:03
Location: suburbia

#975 Re: Grupa B - Portugal, Španija, Maroko, Iran

Post by fakat »

stakasa wrote:Je li zabiljezen slucaj na forumu da se je neko pred'o u raspravi, rekao nisam u pravu, idemo dalje? :D :D :D
Ili da je neko rekao "hvala na korisnim informacijama, promjenio sam svoje misljenje" :lol:
Muhamed Đakmić wrote:Pa dobro, zato bi dalje trebale postojati dodatne kazne, tipa kad ti razvali vilicu da dobije pet-deset utakmica suspenzije :D

Mada generalno se ove sve stvari mogu drastično bolje raditi, ovi namjerno ostavljaju dozu mogućnosti za slobodno tumačenje svih pravila, ne samo ovog :D
Naravno, uvijek se namjerno ostavlja prostor da se moze malo siljiti i malo pogurati ljubimci krovnih organizacija.
Locked